14ZACH

Money.pl / 2007-05-13 23:07
Komentarze do spółki: 14ZACH.
Wyświetlaj:
http://www.travian.pl/?uc=pl4_11943 / 83.24.41.* / 2011-06-14 12:01
http://www.travian.pl/?uc=pl4_11943
zbyszek1212 / 145.237.123.* / 2011-05-13 08:02
No i co z 14zach się stało?
Niedzielan / 2009-10-25 19:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
KOLASTYNA 1.19
drT&Y / 91.94.98.* / 2009-10-23 14:09
Wszystkie spółki NFI to dziadostwo
analiza techniczna / 194.169.228.* / 2009-09-28 07:25
Ciekawie wygląda sytuacja na walorze 14N. Znajduje się on w kanale wzrostowym i formacja, które obecnie jest formowana wygląda na trójkąt zwyżkujący. Jego potwierdzeniem będzie wzrost obrotów w momencie zbliżania się do końca ograniczenia trójkąta.
W piątek na oscylatorze STS pojawił się sygnał S i kolejne dni będą próbą teorii. W teoreii spadek nie może przekroczyć poziomu 1,51 - 1,52 zł, ponieważ wtedy formacja przestanie być trójkątem zwyżkującym. Jeśli teoria się sprawdzi w tym przypadku kurs może wzrosnąć o około 0,14 gr - tyle mierzy podstawa trójkąta.

http://analizagieldowa.blogspot.com/2009/09/14n.html

Pozdrawiam serdecznie.
jaca987 / 195.26.23.* / 2009-08-11 23:05
Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam wzór pisma do KNF zawierający tylko część z wielu wątpliwości dotyczących działania Zarządu i głównych akcjonariuszy.Jeśli macie coś do dodania lub odjęcia proszę bardzo,ale już indywidualnie edytujcie przed wysłaniem do KNFu. Pamiętajcie ,że pismo do KNFu musi być podpisane, żeby było rozpatrywane i ,że im większy odzew ze strony akcjonariuszy tym będziemy poważniej potraktowani.

Do Komisji Nadzoru Finansowego


W sprawie połączenia 14 NFI Zachodniego i 04 NFI Progressa i podejrzenia próby wyprowadzenia majątku ze spółki 14 NFI Zachodni.

W imieniu swoim jako akcjonariusza 14 NFI Zachodniego oraz innych mniejszościowych akcjonariuszy spółki pragnę zwrócić się do Komisji Nadzoru Finansowego z podaniem o sprawdzenie podanych przeze mnie aspektów sprawy , które pozwolą jasno stwierdzić czy doszło do próby wyprowadzenia majątku ze spółki publicznej 14 NFI Zachodni ze szkodą dla mniejszościowych akcjonariuszy 14 NFI Zachodniego.

Dnia 10.08.2009 został podany do publicznej wiadomości plan połączenia spółek 14 NFI Zachodni i 04 NFI Progress . Zgodnie z planem parytet wymiany został oparty o średni kurs spółek z ostatnich 12 miesięcy ..Fakty ,które przedstawię poniżej pozwalają domniemywać, że główni akcjonariusze , także Zarząd spółki 14 NFI Zachodni, od co najmniej 12 miesięcy dokonywali czynności rynkowych pozornych mających wprowadzić innych uczestników w błąd ,a których celem było przejęcie aktywów 14 NFI Zachodniego po jak najniżej cenie.

Dnia 29.08.2008 ,czyli niemal rok temu (rok jest tu terminem istotnym gdyż z tego okresu liczy się średnia , według której wyliczony został parytet wymiany akcji) do publicznej wiadomości wyszła informacja, z której wynikało ,że Pan Maciej Wandzel przez Novakonstelacja Limited pożyczył dnia 27.08.2009 , 3.850.000 akcji 14 NFI Zachodniego zmniejszając tym samym swoje zaangażowanie w akcje .Akcje te zobowiązał się odkupić do dnia 30 września 2008 r. Do dziś akcję zgodnie z przekazywanymi informacjami nie zostały odkupione. W związku z tym, że termin roczny liczenia parytety jest zbieżny z tą transakcją, a także to ,że Pan Maciej Wandzel jest stroną ,która jest stroną uzyskującą korzyści z niskiej ceny przejęcia 14 NFI Zachodniego , jako większościowy akcjonariusz 04 NFI Progress pozwolę sobie zadać pytanie.
Czy pożyczka akcji w ilości 3.850.000 szt. od początku była czynnością pozorną mającą wprowadzić w błąd innych akcjonariuszy spółki co do właściwych zamiarów Pana Macieja Wandzla, czyli sprzedaży akcji i czy akcje zostały sprzedawane przez ostatni rok w rynek powodując zbijanie kursu 14 NFI Zachodniego do wycen znacznie poniżej wartości księgowej?
Z faktem pożyczki akcji wiąże się również pytanie o informację przekazywane przez Zarząd. 2 września 2008 r. ,czyli kilka dni po wspomnianej pożyczce Pan Rafała Mateusiak Prezes Zarządu spółki w wywiadzie prasowym poinformował o „zaawansowanych negocjacjach” w sprawie sprzedaży kluczowej inwestycji spółki „Pragi z Okna” i że „Zachodni NFI wkrótce poinformuje o sprzedaży swojej największej inwestycji”.
W związku z tym, że transakcja mimo pewności Prezesa nie doszła do skutku , należy zapytać ,czy wywiad powodujący znaczne zainteresowanie spółką ,których efektem była znaczna zwyżka kursu , nie był kolejną czynnością pozorną mającą wprowadzić w błąd inwestorów mniejszościowych i czy korzystając z płynności wywołanej informacją , podmiot pożyczający kilka dni wcześniej akcje od Pana Macieja Wandzla nie zbywał ich na rynku?


Dnia 5.06.2008 , zgodnie z informacjami podanymi do publicznej wiadomości , 14 NFI Zachodni objął obligacje 04 NFI Progress o wartości nominalnej 20.000.000 zł .
Czy w kontekście planowanego przejęcia, zwalniającego 04 NFI Progress z obowiązku wykupu obligacji, i domniemania, że było one planowane już w tamtym okresie , transakcja ta nie była wyprowadzeniem aktywów ze spółki zebranych wcześniej od inwestorów w drodze emisji na rynku wtórnym?

W Zarządzie spółek NFI Progress i NFI Zachodni , zasiada Pani Ewa Cieśla. Czy w kontekście połączenia spółek , w której jedna jako przejmująca jest podmiotem dominującym w stosunku do podmiotu przejmowanego , zarząd jest w stanie bronić interesów spółki przejmowanej będąc sam w Zarządzie spółki przejmującej?

W kontekście wszystkich przedstawionych przeze mnie wyżej faktów ,chciałbym zadać pytanie kluczowe. Czy w kontekście niskiej płynności na walorach obu spółek , gdzie wartość rynkowa nie była w żaden sposób zbliżona do godziwej wartości spółki ,czy wartości księgowej , a cena rynkowa wynikająca również z niskiej płynności całego rynku ,mogła być kształtowana dowolnie przez podmioty zainteresowane przejęciem znacznych aktywów 14 NFI Zachodniego , Zarządy spółek mogą uzgadniać parytet wymiany akcji od tak łatwo dającą się zmanipulować zmienną ,a nie o obiektywne wartości takie jak wartość księgowa akcji czy wycena aktywów przez biegłego?
jarkwit / 2008-05-08 19:17 / Bywalec forum
mysle drodzy panstwo ze bedzie odbijac teraz do gory,obroty systematycznie zwiekszaja sie na gieldzie a do tego ta zmiana w zarzadzie,ktora slyszalem ma polepszyc sytuacje w ladzie i porzadku spolki.wiec trzymajcie i nie panikujcie bedzie dobrze.pozdrawiam
pps / 212.76.37.* / 2009-01-07 20:46
14 grudnia wyslalem maila (poniżej) do zachodniego na co 14 nfi odpowiedział, że wysle wyjasnienia w ciągu kilu dni, oczywiscie zarzad zablokowal informacje, prosze o powtórneprzeslanie przez Was ponizszych pytan na maila k.skrzypkowska@zachodninfi.pl, byc moze kilka maili od kilku osob ich ruszy.

"Ponieważ pracownicy 14 Zachodniego NFI nie odpowiadają na pytania
telefoniczne, proszę o odpowiedź mailem na poniższe pytania:

1.W co inwestował 14 NFI w okresie od stycznia do grudnia 2008 ?
Oczywiście pomijając inwestycje w obligację 20 mln i 4,9 mln 4 NFI,
którego akcjonariuszami są Panowie Wandzel i Zientara oraz zakupu
nieruchomości od tych samych Panów.
2.W co zamierza 14 NFI inwestować w 2009 r.
3.Czym została podyktowana decyzja zakupu obligacji od zadłużonej spółki
w okresie poprzedzającym kryzys finansowy na tak złych warunkach, które
porównując z obecnym oprocentowaniem można określić działaniem na
niekorzyść spółki?
4.Jak można wyjaśnić wzmożone obroty w dniach poprzedzających publikację
informacji o zakupie obligacji?
5.Dlaczego nie została podana inwestorom informacja o kolejnym zakupie
obligacji na kwotę 4,9 mln zl?
6.Dlaczego w momencie rozpoczęcia się korekty na rynku nieruchomości 14
NFI podjął decyzję o zakupie udziałów w spółce Cracovia Property ,
której głównymi aktywami są nieruchomości w mało atrakcyjnym miejscu
Krakowa?
7.Czy został sporządzony operat tych działek?
8.Dlaczego wybrano zakup udziałów od podmiotów powiązanych z funduszem?
9.Kto z reprezentujących mniejszościowych akcjonariuszy w RN
zaakceptował tak kuriozalną decyzję?

Odpowiedzi zostaną udostępnione na większości forum internetowych, więc
proszę o profesjonalne podejście do powyższych pytań."

Odpowiedz 14 nfi z 19 grudnia

Szanowny Panie,

Niniejszym potwierdzam otrzymanie Pańskiej wiadomości. Na pytania zadane przez Pana odpowiemy w ciągu kilku najbliższych dni.

Z poważaniem,

Karolina Skrzypkowska

Biuro Zarządu

Zachodni Fundusz Inwestycyjny NFI S.A.

22/579 79 00
jarkwit / 2008-04-25 21:35 / Bywalec forum
badzmy dobrej mysli.ja uwazam ze dobre czasy przed nami w maju beda duze odbicia,stany caly czas sie podnosza a przeciez tam smierdzi najbardziej i to oni zaswiniaja wszystko.jesli nie bedziemy tanio sprzedawac i trzymac to w koncu kapital powroci na gpw i wszystko pojdzie do gory.zycze tego wszystkim.pozdrawiam
dosc / 85.193.243.* / 2008-05-07 23:15
k**** wszystko do gory a tutaj 2 zł i zero obrotow....Mam dosc ........
menager / 2008-05-08 02:50 / "Mikro Milioner"
poczekaj cierpliwie jeśli chcesz zarobić ;)
kiepski / 2008-04-09 23:54 / portfel / Tysiącznik na forum
zaskoczyła mnie firma in plus zachowaniem po info..:-)
Lir / 212.14.14.* / 2008-04-10 10:55
Fakt... Trzeba przyznać , że całkiem nieźle sobie radzi jak na czasy recesji
glupoty opowiadacie / 85.193.231.* / 2008-04-12 19:39
Radzi sobie????????????? Czlowieku ja kupiłem ten papier 1,5 roku temu po sredniej cenie 5 zł ..........Dla mnie to porazka, wogole sobie nie radzi, mozna go zaliczyc do spolek ktore dały dupy najbardziej. Wogole powrotu do 5 zł chyba nigdy juz sie nie doczekam, ale to juz moj problem... Jedynie drazni mnie jak ktos twierdzi ze papier niezle sie trzyma ..........
Lir / 212.14.14.* / 2008-04-13 23:43
To, że T kupiłeś po 5 zł to nie znaczy , że ktoś inny tak samo jest w plecy na tej spółce!!! Ja na przykład nie jestem i nie uważam , że jest to smiec. Fakt , że niewiele mozna na niej zarobic ale zawsze to cos...Poprostu zainwestowałeś w niewłaściwym czasie i powiem Ci, że nie Ty jeden...
klawy g. / 77.115.13.* / 2008-04-01 09:09
obserwować dzisiaj 14 zachodni, szykuje się powrót na 3 zł !
spółeczka ubija dno i może ładnie odbić na kolejnych sesjach!
c/z tylko 5 !
ustawiam się na kupno zanim odjedzie !
adam77 / 83.9.169.* / 2008-04-01 11:45
Skad ten pomysł.....?
Dmoch / 77.114.30.* / 2008-03-30 21:02
ustawiłem się po 2 zł
i wkrótce odkupie od naganiaczy na wzrosty których ubrali ostatnio !
GREG1 / 2008-03-17 23:56
wydaje mi się że papier ma ochotę na odbicie ukryte kupno zbieranie z prawej jak myślicie
adam77 / 83.9.166.* / 2008-03-18 15:15
Tez tak uważam. Od dobrych kilku (nastu) dni mocno go skupuja. Wierze w to ze powędruje wysoko. Jak obstawiasz?
adam77 / 83.9.139.* / 2008-03-25 13:23
Tez tak uważam. Od dobrych kilku (nastu) dni mocno go skupuja. Wierze w to ze
powędruje wysoko.
dftrgvbdsoij / 85.193.250.* / 2008-03-05 13:38
Co za smiec nawet nikt nie komentuje.......... Syf na maxa
IBN AMRO / 77.112.196.* / 2008-03-13 10:56
spółka ma straty więc leci na księgową 1,2 zł
artb1238 / 2008-02-03 03:52
Ten papier jeszcze tyle jest wart ? Teraz liczą się zyski, trzeba twardo stąpać po ziemi a nie na nowo wyceniać grunty itd, itp. To jest dopiero manipulacja ! Jest strata, jest wartość nominalna ... i tego teraz trzeba się trzymać ! Nie ma co się podniecać - będzie po 0,8 PLN wchodzę - ja chcę zarabiać a nie trzymać przez rok i modlić się, żeby odbiło to sprzedam...
zxcvtre / 79.185.154.* / 2008-01-30 22:15
Jest plan dzialania, bedzie przeszacowanie gruntów inwestycyjnych oraz Dzyndzel kupil ladny pakiet akcjii.... Takze powinno byc dobrze....
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy