Forum Forum emerytalneOFE

157 tys. osób trafi do OFE z losowania

157 tys. osób trafi do OFE z losowania

Money.pl / 2009-07-10 08:13
Komentarze do wiadomości: 157 tys. osób trafi do OFE z losowania.
Wyświetlaj:
sito_wawa / 83.24.237.* / 2009-07-14 17:28
podane wyniki są tylko za pierwsze 3-6 miesięcy tego roku, aby zobrazować ile OFE mogą dla nas zarobić przez jakieś 20-30 lat naszej pracy powinno się brać wyniki od początku istnienia ofe.
gawron4 / 67.183.19.* / 2009-07-10 14:07
dlaczego najwieksi gracze tacy jak Aviva (czyli dawne CU), ING czy PZU nie moga brac udzialu w losowaniu. to chyba ograniczenia konkurencji. nie rozumiem czemu uokik sie tym nie zajmuje. jasne ze trzeba pomagac malym graczom na rynku, ale tutaj dochodzi do jawnej dyskryminacji najwiekszych! to jest kolejny argument za tym, ze trzeba samemu wybrac ofe, a nie zdawac sie na laske losowania.
lezdrub / 79.185.82.* / 2009-07-14 22:42
Z tych ofe które gawron wymienileś, to nawet ci klienci którzy już w nich sa bedą z nich uciekać z powodu marnych zysków.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-07-11 19:50
Ten zapis ma za zadanie ograniczenie praktyk monopolistycznych. Na rynku finansowym bardziej niż w innych sektorach gospodarki większy wpływ mają nastroje czy zwykły konformizm. Konkurencja tak - monopol nie. Taki myślę mieli zamysł twórcy ustawy. Ale coś w tym jest gawron, coś w tym jest... Śmierdzi wałem.
Asterlix / 83.24.168.* / 2009-07-10 16:16
Odpowiedź na twoje pytanie podał portal wp w jednym z artykułów, tu masz cytat: "W losowaniu biorą udział jedynie te OFE, które posiadają nie większy niż 10% udział w rynku OFE pod względem wysokości zarządzanych aktywów i osiągnęły stopę zwrotu wyższą niż średnia ważona w dwóch ostatnich okresach rozliczeniowych publikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Oznacza to, że z losowania są wykluczone największe fundusze, które często plasują się czołówkach rankingów i zestawień."
Zgadzam się z tym, że wykluczenie z losowania największych funduszy typu PZU, to swego rodzaju "ograniczenie konkurencji". Zgadzam sie tez z tym że najlepiej wybrać samemu, wedle własnego uznania, i nie zdawac sie na los.
froggutka / 62.29.164.* / 2009-07-10 15:06
To nie jest kwestia wielkości tylko zaufania rynku. W kolejnych losowaniach biora udział firmy, które w ostatnim okresie miały najlepsze notowania.

Po prostu ustawodawca uważa, że jak już losować tych, co nie wybrali sami to do najlepszych funduszy w ostatnim okresie, a nie do najgorszych. Wszak fundusz bez żadnych strat dla siebie klient może zmienić dopiero po dwóch latach członkowstwa.
any / 2009-07-10 22:13 / portfel / Bywalec forum
Froggutko, zanim zaczniesz komentować intencję ustawodawcy zapoznaj się najpierw z wynikiem jego pracy.
Bo tak trochę głupio później wychodzi...
froggutka / 62.29.164.* / 2009-07-10 15:08
członkostwa.

Przepraszam za pomyłkę...
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-07-10 14:14
No nie wiem, najwięksi "gracze" (dosłownie) pobierają największe prowizje - może więc jednak ma to pomóc biednym, szarym ludziom?

Ja wybrałem OFE samemu i prawdę mówiąc mam to dziś gdzieś. Nie potrzebnie tylko straciłem wtedy kasę na bilet za parkowanie i czas, który mogłem poświęcić np. na nic nie robienie.
MZC / 79.188.238.* / 2009-07-10 10:30
emerytury "palce lizać"

ale kolesie na stałej prowizji nic sobie nie robia z kryzysu. Starcić może tylko wpłacający, oni nigdy !
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-07-10 10:08
Dziś sam bym dał się wylosować, bo to i tak nie ma różnicy. Szkoda czasu na zastanawianie się.

Dorzucę jeszcze dwa słowa, że w OFE w którym jestem, nie dość że kapitału jest mniej niż wpłaciłem, to co jakiś czas dzwoni panienka i namawia mnie na III filar, dodatkowe ubezpieczenie na życie, od utraty zdrowia, od przerostu prostaty... banda chamskich naciągaczy.
itd / 83.6.77.* / 2009-07-31 23:17
agentów i akwizytorow Ofe wymyślili ci z sejmu i z senatu jesli to jest "banda chamskich naciągaczy "to może coś w tym jest.....
elpietruch / 212.76.37.* / 2009-07-10 10:36
Akurat III filar to chyba dobre wyjscie, a wiekszosc ludzi w Polsce nie zdaje sobie sprawy ze emerytura bedzie wynosic okolo 30-40% ostatniej pensji. Wiele osob uwaza ze godna emeryture zapewnia im pierwsze dwa filary co oczywiscie jest bzdura. III filar to inicjatywa wlasna czyli to w jaki sposob kazdy z nas zadba o swoja przyszlosc poprzez odkladanie pieniedzy w celu "zapchania" pozniejszej luki emerytalnej czyli wlasnie roznicy miedzy pensja a emerytura. W III filarze mieszcza sie wszystkie inwestycje jakie przyjda nam do glowy - od gry na gieldzie, przez bezpieczne ale malo rentowne bony skarbowe,obligacje az do IKE,nieruchomosci czy dzielsztuki. Co do ubezpieczenia na zycie- nie jest to zle wyjscie dla glowy rodziny. W przypadku gdy glowa rodziny i glowny zywiciel umrze zona i dzieci dostaja pieniadze z ubezpieczenia to taki bufor ktory pozwoli im przez pare miesiecy przezyc. W tym czasie zona moze znalezc lepsza prace, sprzedaje sie wtedy mieszkanie w ktorym sie mieszka, a kupuje mniejsze zeby ograniczyc wydatki.
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-07-10 10:55
Widzę, że chyba Pan akwizytor z jakiegoś cudownego OFE :)

Oczywiście, że pierwsze dwa filary nie zapewnią godnej emerytury, a powinny. Czyja to wina? Do ZUS-u nie ma się co czepiać - ta instytucja się nie zmieni. Natomiast OFE - dlaczego przedstawiciel OFE przed losowaniami mówi, iż jego OFE jest najlepsze, a potem że to i tak nie zapewni godnej emerytury - i trzeba odkładać na III filar? Tutaj bez komentarza...

Akurat ja radzę sobie z prywatnymi finansami na tyle, że jestem pewien, iż poprzez własne inwestycje odłożę sobie na emeryturę. I byłbym bardzo zadowolonym, gdyby tacy jak Pan - pobierający prowizję za wpłaty do II filaru, a potem mówiący, że moje pieniądze przepadły i nie wystarczą mi na godną emeryturę - oddali mi te pieniądze. Bo ja naprawdę zrobię z nich lepszy użytek i zabezpieczę swoją przyszłość lepiej niż robi to OFE.

Jeśli nie jest Pan akwizytorem z OFE, to nie kieruję tych słów do Pana.

W każdym bądź razie zdanie o OFE mam bardzo złe, a jeżeli chodzi o akwizytorów - ja wiem że to taka praca - ale rzygać mi się chce jak słyszę zachwalania OFE.
elpietruch / 212.76.37.* / 2009-07-11 08:25
NIe jestem akwizytorem OFE:P nie wiem po czym Pan wywnioskowal za param sie sie wciskaniem OFE:) Z drugiej strony oczywiste jest ze przedstawiciel OFE chce pozyskac jak najwiecej klientow wiec nie ma sie co dziwic ze wszyscy swoje OFE zachwalaja. Wg mnie wszystkei OFE sa marne i czesc emerytury z nich bedzie po prostu nieznaczna. Zgadzam sie z Panem ze duzo wydajniej mozna samemu pieniadze zainwestowac no ale przeciez w Polsce dokopuje sie ludziom oszczednym i dobrze zarabiajacym:)
loles / 212.159.242.* / 2009-07-10 13:07
Zaproponuj lepszy system. Od razu pisze ze nieobowiazkowy nie wchodzi w gre (patrz: system ubezpieczen zdrowotynch USA). Poza tym wybor OFE ma roznice po 30 latach odkladania.

Do MR Bear: Jesli roznica miedzy najlepszym a najgorszym OFE rocznie wynosi 4% to po 30 latach odkladania robi sie z tego setki tysiecy zlotych...
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-07-10 13:20
Lepszy system? Proszę bardzo: system pozostaje taki jaki jest, z tym że każdy OFE ma obowiązek gwarantować:

1. 100% wpłaconych środków przez ubezpieczonego.
2. Zwrot na takim poziomie, aby ubezpieczony odzyskał prowizję przeżartą przez OFE i ZUS (za odprowadzenie składek).
3. Dodatkowy zwrot na poziomie co najmniej inflacji w każdym roku.

Niby nic takiego, a jakie to uczciwe i logiczne. Wtedy będziemy mogli rozmawiać o różnicach pomiędzy najlepszym a najgorszym OFE.

A co mamy teraz? Jeżeli OFE po 10 latach funkcjonowania wszystkie są minusie, to znaczy, że są g.wno warte. Tak samo po 30 latach może wystąpić podobny kryzys i co wtedy? Nasze emerytury będą liczone od mniejszej wartości kapitału niż gdyby go wpłacać przez 30 lat na zwykłą lokatę w banku? Idiotyzm.

Proszę już mnie nie denerwować głupimi wypowiedziami na temat długoterminowego oszczędzania w OFE, bo to zwykła ruletka - i to jak napisałeś - OBOWIąZKOWA.
kruz / 212.244.160.* / 2009-07-14 19:25
GWARANCJE? Na 100% wpłaconego kapitału? Powiedz, która rozsądna firma w branży finansowej (niekoniecznie mająca cokolwiek wspólnego z OFE) będzie "bawiła" się w inwestycje z jednej strony, skoro z drugiej musi dać GWARANCJĘ?!

Inwestycja = ZAWSZE ryzyko. Mniejsze lub większe ale zawsze. Jak jest ryzyko to nie będzie gwarancji. No chyba, że nikt nie będzie tych pieniędzy ruszał (czyt. będzie nimi obracał w minimalnym stopniu) - a wtedy całość mija się z celem.
lezdrub / 79.185.109.* / 2009-07-11 22:56
Mr Bear.
Ty pleciesz bzdury. Wejdź na www.analizy.pl tam sa dokladne wyliczenia ile zarobil każdy OFE.
Zaden po dziesięciu latach nie jest na stratach. Kazdy OFE zarobil.
Fakt że są roznice w zyskach.
Przeciez każdy może sie przenieść do tego OFE, który zarabia najwięcej.

A, tak z ciekawośći Mr Baer. Jaki ty masz OFE wybrany???
Tak twierdzisz,że sam byś lepiej zarobil, to ciekawy jestem, czy masz ten OFE, który zarabia najlepiej czy ten który zamyka tabele od dolu.
any / 2009-07-12 13:05 / portfel / Bywalec forum
Lezdrub - uważaj z tymi wyliczeniami, klient wierzy w to co widzi.
W zeszłym tygodniu transferowałem klienta, który stracił w Generali 7 tys. złotych. Miał to na papierze że stracił i pokazał mi to i jeszcze zgrzał się, że G. rzeźbi go na opłacie dystrybucyjnej.
No i faktycznie porównując wpłaty i wartość aktywów nie trzeba specjalnej wiedzy z matematyki, aby przyznać mu rację...
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-07-13 18:04
I ty any przetransferowalęś go z Generali do Aviva.

musialbyć z tego klienta niezly pniak.
Podobny do ciebie any.

Co ty any jeszcze wymyślisz.
Wiesz,że już od stycznia 2010r wszystkie będą mialy jednakowe oplaty dystrybucyjne, a wówczas to z Avivy będą setkami tysięcy na transfer uciekać.
any / 2009-07-15 06:16 / portfel / Bywalec forum
Bez gadania, powiedział, że z chamami, co to strach i głupotę maskują epitetami nie chce mieć do czynienia.
lezdrub / 79.185.101.* / 2009-07-17 00:32
Ty any chyba mialeś naprawde doczynienia z jakimś chorym psychicznie.

Normalni klienci z OFE Generali są zadowoleni, bo jak prównują wyniki, to jasno widzą ,że maja najlepsze zyski.

Więc ten twój przpadek musial być chory, albo ty go oszukaleś< podając mu wyniki stworzone przez Aviva.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-07-18 18:00
Ty wredny prostaku znowu kogoś obrażasz? Wszo jedna.
lezdrub / 79.185.85.* / 2009-07-24 19:18
Wszów Mikken to ty szukaj w swojej glowie.
Powiedz mi kto normalny zmienia OFE Generali na Awiwa????????
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-07-10 11:06
...a co do ubezpieczeń na życie, to moje zapewnia mojej żonie spłatę połowy zadłużenia z tytułu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania, a nie na przeżycie kilku miesięcy i znalezienie czasu na zakup klitki...

...sam Pan widzi co oferujecie... g.wno...
Lukasz Gor / 89.77.153.* / 2009-07-11 14:35
to znaczy tylko tyle że ma Pan złe ubezpieczenie i trzeba je zmienić. Dziwie się Panu że jeszcze tego nie zrobił i potrafi tylko narzekać że ma g.wno... zamiast ubezpieczenia.
andy2024 / 213.199.195.* / 2009-07-10 09:58
a ja niestety nawet nie mam na ofe tyle ile zus do niego wpłacił przez 6 lat... grunt to dobre "przymusowe" inwestowanie...
lezdrub / 79.185.82.* / 2009-07-14 22:47
Andy, To ty chyba wybraleś sobie OFE CU, Obecną Avivę.
Trzeba bylo sprawdzać wyniki i wiać od nich już parę lat temu.
Pilsener / 2009-07-10 08:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najwyżej trochę mniej na nich zarobią. Dlaczego:
- wysokość emerytury nie może zależeć od zgromadzonego kapitału, lecz partyjnych układów?
- podobnie wysokość opłacanej przez nas składki, dlaczego nie zależy od osiąganych dochodów albo woli opłacającego?
- składka musi trafiać do ZUS, który pobiera złodziejską prowizję, następnie do OFE a potem ma trafiać do tz. "zakładów emerytalnych" które potrącą kolejne kilka procent?
- emerytury są opodatkowane, choć już zapłacono podatek od tych pieniędzy?
- uparcie nazywa się przymusową daninę, de facto podatek składką a zasiłek starczy emeryturą?
- kapitał nie będzie mógł być absolutną własnością tego, który go odkłada i być dziedziczony?

Rząd w trakcie pseudo reformy emerytalnej zrobił chyba wszystko, by maksymalnie ograbić polaków i zniechęcić ich do oszczędzania na starość, nawet za pośrednictwem partii i jej sługusów, bo to oni czerpią największą korzyść z obecnego, chorego systemu.

Gdybym np. jako taksówkarz przepijał te ponad 800 zł na ZUS a na emeryturę odkładał buteli, to z tych butelek miałbym wyższą emeryturę niż z ZUS - i to bez podatku! Policz i sprawdź.
Misiek102 / 83.175.144.* / 2009-07-10 15:40
-co do tego mają partyjne układy?
- "podobnie wysokość opłacanej przez nas składki, dlaczego nie
zależy od osiąganych dochodów albo woli opłacającego?"
od tego jest 3 filar
- "składka musi trafiać do ZUS, który pobiera złodziejską
prowizję, następnie do OFE a potem ma trafiać do tz. "zakładów
emerytalnych" które potrącą kolejne kilka procent?"
Zakłady emerytalne mają dalej inwestować pieniądze.
- "emerytury są opodatkowane, choć już zapłacono podatek od tych pieniędzy?"
Do ZUSu pieniądze odlicza się od kwoty brutto
- kapitał nie będzie mógł być absolutną własnością tego, który go odkłada i być dziedziczony?
OFE są aktualnie dziedziczone, ale jest to system nie dopracowany
Gori / 90.156.56.* / 2009-07-12 21:42
Zastanawiam się dlaczego w losowaniu nie wziął udziału Polsat. Przecież jest najmniejszy, OFE i ma najwyższą stopę zwrotu. Czy ktoś moze mi to wytłumaczyć??
lezdrub / 79.185.101.* / 2009-07-17 00:38
Gori ty czytać nie umiesz wyników.
Jakby polsat spelnil warunki to by bral udzal w losowaniu.
KNF by go nie oszukala.
axamalopolskapl / 2009-07-12 22:51
"W losowaniu biorą udział te fundusze, które uzyskały wyższe stopy zwrotu niż średnia ważona stopa zwrotu wszystkich funduszy w dwóch..." (okres rozliczeniowy to 36 m-cy) "...ostatnich okresach rozliczeniowych, z zastrzeżeniem, że aktywa netto funduszu nie przekraczają 10% aktywów całego rynku OFE."
Gori / 90.156.56.* / 2009-07-13 07:47
I Polsat niby nie spełnił tego wymogu??
fistek / 89.74.201.* / 2009-07-25 14:50
Polsat w ostatnim okresie rozliczeniowym przyniósł największe straty dlatego nie brał udziału w losowaniu

Najnowsze wpisy