Forum Forum emerytalneOFE

MONEY.PL NIE DOWIECIE SIĘ TU KTÓRE OFE WYBRAĆ, ale...!!

MONEY.PL NIE DOWIECIE SIĘ TU KTÓRE OFE WYBRAĆ, ale...!!

MarcinUW / 79.163.7.* / 2009-07-10 15:30
Witam, wszystkim przeglądającym te forum chciałbym przypomnieć, że opinie z jakimi się tu spotkacie będą często całkowicie sprzeczne, nieobiektywne a nawet nieprawdziwe. Dzięki aktywności agentów OFE (właśnie tych, z pośród których próbujecie wybrać) nie będzie to rzetelne i godne polecenia źródło informacji. W zamieszaniu i dezinformacji łatwiej im pozyskać klientów. Nie chciałbym Państwu przypominać historii z funduszami inwestycyjnymi.... Polecam Państwu przejrzenie na spokojnie zestawień prowizji OFE od każdej wpłacanej składki do końca roku są dosyć wysokie ale od stycznia nie wyższe niż 3,5% (więc niech ten argument nie decyduje) oraz wypracowanego zysku najlepiej w odniesieniu do całego okresu funkcjonowania funduszu lub przynajmniej od 2004-2009, później polecałbym zastanowić się czym dana firma głównie się zajmuje (bankowość, ubezpieczenia, etc.) oraz jak długo i z jakimi efektami, można też kiedy mamy upatrzone 2 wybrać kierując się przeczuciem, rozmiarem firmy, wielkością kapitału, pochodzeniem firmy czy nawet obsługą w placówce gdzieś niedaleko Państwa. Nie jestem agentem więc nie będę niczego polecał, nie powiem nawet, którą firmę ostatecznie wybrałem. Jestem pewien, że przy odrobinie cierpliwości podejmiecie państwo właściwą decyzję *przede wszystkim sami!! a nie bazując na wiedzy agentów(naganiaczy), których wiedza jest naprawdę znikoma. Nawet profesorowie (UJ i UW) specjaliści w dziedzinie finansów nie byli w stanie wytypować pewniaka... Ze swojej strony mogę tylko odradzić Polstat. Z całym szacunkiem dla Pana Solorza ale wysokość waszych emerytur za 40 lat nie idzie w parze z jego interesami na następne kilkanaście...

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa, którzy musicie przejść tak jak ja dzisiaj przez wybór swojego drugiego filaru, OFE.

Marcin
Wyświetlaj:
Spaz / 2009-07-13 10:40
hahahahahahahah :D

"Nawet profesorowie (UJ i UW) specjaliści w dziedzinie
finansów nie byli w stanie wytypować pewniaka"

nie no rozbrajający jest ten człowiek :D:D

pewniaka ! :D hahahahaha

mam pomysł ! :) załóżmy serwis komórkowy pt : "wróżka ci powie który OFE"
albo "zmany numery lotka , zadzwoń!" :D:D
hahahahahah

nie no ... no comment :D
lezdrub / 79.185.109.* / 2009-07-11 23:18
Marcin. okolo 2 tygodnie temu na portalu Money ukazal sie sądaż jaki OFE wybierali najczęściej absolwenci wyższych uczelni. i o dziwo byl to OFE Aviva,pomimo tak marnych wyników za ostatnie 6 lat.
Tak ich tacy profesorowie ich wyksztalcili.

Te osoby,co maja zawodówkę wybierali lepiej. Wybierali te z dobrymi zyskami.bo wiekszości nie wybierali tylko im wylosowali,a w losowaniu biora udzial tylko te OFE, które w dwoch ostatnich podsumowaniach KNF mialy zyski powyżej średniej.(czyli okres 3,5 roku.
eme / 83.22.22.* / 2009-07-13 13:55
lezdrub ten " sądaż" nie byl dla ciebie, nie zrozumiesz tego.
lezdrub / 79.185.82.* / 2009-07-14 23:22
Eme. zgadzam się z tym co napisaleś,że ten sondaż nie byl dla mnie.
Ja obecnie OFE nie wybieralem.

Wiem, to w nim bral udzial i jaki OFE wybierali najczęściej ci absolwenci wyższych uczelni.
Dla mnie to jest żenujące,aby absolenci wyższych uczelni dokonywali takich wyborów.
Polityków też tak wybierają i takie mamy skutki.
pods11 / 91.192.165.* / 2009-07-12 08:29
kolego ale zapomniałeś napisać że nie biorą udziału w losowaniu 4 najlepsze fundusze, tylko 6 przeciętnych więc co tu piszesz ze dobrze jst byc wylosowanym??? orientuj się ziomuś
lezdrub / 79.185.109.* / 2009-07-28 17:18
Pods11.Niby które te 4 najlepsze nie biora udzialu w losowaniu.
Konkretnie, jakie to te fundusze????Podaj ich nazwy.
pela1986 / 2009-07-14 22:16
Poczytaj na stronie www.knf.gov.pl jakie są kryteria doboru funduszy do losowania, zanim zaczniesz bzdury wypisywać. Argumentem przemawiającym za samodzielnym wyborem funduszu jest fakt, że wybierając fundusz kontaktujemy się z osobą, która wyjaśni nam jego działanie.

Najnowsze wpisy