Forum Polityka, aktualnościGospodarka

1670 zł płacy minimalnej? Projekt już w Sejmie

1670 zł płacy minimalnej? Projekt już w Sejmie

Wyświetlaj:
Kuraś / 83.5.209.* / 2011-11-14 19:46
PRECZ Z TAKIMI GŁUPIMI POMYSŁAMI KRETYNÓW!!!!!!!!!!!!!
Podniesienie płacy minimalnej powoduje tylko wzrost bezrobocia!!!!!!!!!
Nie chcesz pracować za 1000 to nie pracuj, tylko poszukaj innej pracy!!!
Jak tu już pracodawcy pisali, ale spróbuję wytłumaczyć żebyście zrozumieli.
Jak pracodawca zatrudnia 10 pracowników, i płaci im po 1000 zł.
To gdy ustawodawca wymusi na nim wzrost płacy minimalnej do 1200 zł.
To spowoduje tylko i wyłącznie to, że zwolni 2 pracowników!!!!!!!!!!!111
Klakson1 / 2011-09-14 15:52
Przy tak gwałtownym wzroście bezrobocia podnosić płacę minimalną. Już zwolniłem 186 pracowników. Nie dlatego, że takie miałem widzimisię, ale po to żeby ratować firmę. ................................................................................................................................................................................................................................................................. . Pozostałe moje uwagi samocenzuralnie wykropkowałem. Nie nadawały się do publikacji. Może określenie Kałmuki przejdzie. Przepraszam nację Kałmuków.
zomer / 2011-07-22 14:30
wzrost płacy minimalnej niewiele zmieni w poziomie życia, ceny wzrastają, więc ta podwyżka bardziej ma na celu utrzymanie tego co już jest, niż poprawę bytu
przediębiorca11 / 91.201.88.* / 2011-07-18 20:16
Moi drodzy jako właściciel sieci sklepów spożywczych (100% kapitału polskiego) gwarantuje Wam że jeśli chociaż o złotówke wzrośnie płaca minimalna to 50 % personelu idzie do zwolnienia
---- / 109.95.150.* / 2011-07-22 12:17
Jasne zwolnij 50% i sam będziesz z********** jak murzyn zobaczysz jak to jest fajnie. No i weź sobie 1000 zł wynagrodzenia palancie
Klakson1 / 2011-09-14 15:56
Przymiot palanta przypisz sobie. Załóż interes i płać ludziom jak kasa pusta. A czemu pusta, spytaj tych, którzy rządzą i zabierają pracodawcy grubo ponad 50 % kosztów płacy. Tak Twojej płacy!
Lysy 25 / 77.255.154.* / 2011-07-20 13:56
W takim razie powinieneś wywalić ich już teraz bo najwyraźniej są niepotrzebni.
Reszcie można zwiększyć dwukrotnie normę.

Muszę Cię zmartwić, państwu nie zależy czy kogoś tam wywalisz czy nie.
Im większe bezrobocie, tym opieka państwa jest bardziej potrzebna i nawet najgłupsi przywódcy mają więcej adoratorów w motłochu.
Zyczliwy / 79.124.98.* / 2011-07-20 01:29
Życzę aby pozostałe 50 % rzuciło ci papierami w pysk
ela47sc / 79.175.230.* / 2011-07-18 20:43
TO JA CI GWARANTUJE ZE CI LUDZIESAMI ODEJDA, . JESLI DASZ IM GÓWNO ZAROBIC, CWANIACZKU,WYZYJ ZA 1000 ZL MIESIECZNIE PADALCU
456476 / 89.72.42.* / 2011-07-19 09:49
A ja ci gwarantuję, że przy twoim intelekcie nie jesteś w stanie stworzyć nawet jednego miejsca pracy. Zakład ?
wampirek / 78.131.204.* / 2011-07-18 18:05
Z praktyki zatrunianych przezemnie osób moge powiedziec ze wiekszość ludzi nie zasługuje nawet na te 1386zł. i nie mowie tego ze skapstwa czy tez złośliwosci ale niestety ludziom nie chce sie pracowac, nie nauczeni sa juz z domu, niejednokrotnie juz słyszałem jak matka do "dziecka" 22-25-letniego mówi: TY SIE JESZCZE ZDAZYSZ NAPRACOWAC... I czego tu wymagac od ludzi jezeli z domu sa tak ukierunkowani..? A jezeli ktos naprawde jest chetny do pracy to zawsze moze liczy na lepiej platna prace. czy tez premie..
djey / 212.129.95.* / 2011-07-18 18:30
nie chce sie dopoki w koncu nie zarobia przyzwoicie a nie dostana jalmuzne - wes se te 1000zl wyjdz z domu w miasto i zacznij zyc zycze powodzenia
poprzecie / 81.190.136.* / 2011-07-18 17:22
Ludzie powinni pracować za sam przywilej gapienia się w TVN.
trzeźwo myślący / 79.175.194.* / 2011-07-18 17:17
a jaki związek ma płaca minimalna z bezrobociem??? Człowieku!! Przez ludzi myślących takimi schematami jak Ty jest tak duże bezrobocie i niski wzrost gospodarczy w Polsce. Wartości takich rzeczy jak praca, ziemniaki, czy jakikolwiek inny towar nie ustala się administracyjnie!!!! Jak będę miał ochotę kosić komuś trawnik za 100,00 zł miesięcznie to moja sprawa i nie życzę sobie, aby jakiś urzędnik zabraniał mi za taką kwotę pracować, a właścicielowi trawnika mnie zatrudniać!! Jeśli ja uważam, że ta kwota mnie satysfakcjonuje, pracodawca uważa, że tyle jest warta moja praca, to rządowi NIC DO TEGO!! Protestuje przeciwko wypowiadaniu się przez tłustych, leniwych i zazdrosnych związkowców w moim imieniu jako pracownika...
tępiciel idiotów / 80.245.182.* / 2011-07-18 17:50
Istnieje również możliwość, że będziesz ten trawnik MUSIAŁ kosić za 10 zł miesięcznie.
kunasan / 149.156.124.* / 2011-07-18 17:38
A kto ci zabrania za 100zł kosic trawnik. Kolejny oderwany od rzeczywistości obecny albo przyszły członek FOR. Wiesz co to umowa o dzieło albo zlecenia. Wiesz co to działalność gospodarcza. Jak chcesz kosić za 100zł to znajdz kogoś kto zechce przyjąc twoja usługę i zrób sobie umowe o dzieło albo wystaw mu fakture (i grzecznie zapłać podatek a nie kombinuj) a nie porównuj koszenia trawnika do pracy przez 8h dziennie (oczywiscie tylko na papierze) przez 20dni w miesiacu.
quecatl / 87.206.192.* / 2011-07-18 19:16
Nawet nie wiesz co to jest umowa o dzieło. Na pewno koszenie trawnika to kwalifikuje się jako umowa o dzieło według polskiego prawa.
kunasan / 149.156.124.* / 2011-07-18 19:36
i kto tu nie wie co to jest umowa o dzieło :) W tym wypadku mozesz wybrac dzieło czy zlecenie bo skoszenie konkretnego trawnika mozna traktowac w przepisach prawa jako dzieło i zaleta jest to ze nie trzeba odprowadzać składek ZUS. Pozdrwaiam tych co sie niby znaja na ekonomii a niewiedza w jakiej rzeczywistosci zyja :)
antysoc / 178.235.62.* / 2011-07-18 16:49
Czy przysłowiowy portier lub sprzątaczka "zarobi" na siebie?
Wzrost płac bez wzrostu wydajności to nic dobrego. 50 % płacy średniej na dziś a co jutro znów 50 % płacy średniej itd itp. aż wszyscy będziemy zarabiać tyle samo bez względu na stanowisko i odpowiedzialność w pracy. Jeżeli sprzątaczka zarobi 1670 to ile ma zarobić dobry spawacz???? a salowa czy pielęgniarka? Ceny do góry aż staniemy się niekonkurencyjni i prawie wszyscy będziemy mieli biedę. Ściągamy kapitał bo jesteśmy stosunkowo tani jak będziemy drożsi to kapitał pojedzie gdzie indziej i już. Cy lepiej mieć taką sobie płacę czy zasiłek z MOPSU?????????
kunasan / 149.156.124.* / 2011-07-18 18:11
Lepiej się powiesić -wiesz ilu juz to zrobiło.
quecatl / 87.206.192.* / 2011-07-18 18:43
To zdanie to sedno twoich wypowiedzi. Tylko po co się było produkować dłużej przy innych wpisach?
kunasan / 149.156.124.* / 2011-07-18 19:02
A moze poto abys ty sie produkował przy czytaniu i moze poto aby ci troche zostało w głowie i opowiadal te bajki o wolnym rynku. Jakoś te teori ni jak maja sie do rzeczywistości (patrz poziom zycia w krajch skandynawskich, Niemcy, Francja a USA)
quecatl / 87.206.192.* / 2011-07-18 19:06
Trudno mi porównywać Polskę, która była 123 lata pod zaborami, potem miała kilkanaście lat wolności, później kilka lat okupacji wojennej, następnie 45 lat PRLu do wymienionych przez ciebie krajów. To może porównajmy Polskę do Białorusi, Ukrainy, albo chociażby Węgier
kunasan / 149.156.124.* / 2011-07-18 19:45
A kto tu porównuje Najasniejszą Rzeczypospolita do innych krajów. Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja tylko porównuje dwa systemy podejscia do ekonomii ten reprezentowany przez polityke USA bardziej wolno rynkowy i ten w krajach skandynawskich i Niemczech czy Francji. A gdzie tu masz wpływ zaborów na obecna sytuacje ekonomiczna kraju :) to mnie rozbawiłeś. Przypatrz sie na izrael ponad 60lat istnienia tego kraju po II wojnie swiatowej, gdzie sa oni a gdzie my (w miedzyczasie kilka wojen z arabami) A jak chcesz porównywać to prosze bardzo uprawiaj propagande sukcesu tylko ze kij ma dwa końce a na drugim siedza własnie krajeskandynawskie Niemcy Francja i pytanie jest jaka droge wybrać
leming / 83.27.103.* / 2011-07-18 16:37
Tusk wam na pewno pomoże .hehehe
MłodyEkonomista / 2011-07-18 15:51
Większość ludzi, która tutaj szczeka "podnieście płacę minimalną!!!" i obraża inne osoby, nie zna prawdopodobnie takich pojęć jak nadwyżka podaży pracy nad popytem na pracę - co jest skutkiem wysokiego poziomu płacy minimalnej.

Jak już się prowadzi dyskusję to warto mimo wszystko rzucić na bok emocje i używać argumentów, które są bliższe rzeczywistości niż wewnętrzna złość i rozczarowanie możliwe osobistą (kiepską) sytuacją finansową.

Bądźcie obiektywni i używajcie odpowiednich argumentów.
Młoda Ekonomistka / 91.200.94.* / 2011-07-21 14:34
Szczekanie, to typowo ekonomiczne stwierdzenie. Poza tym porównując naszą płace minimalną z sąsiadami jesteśmy w szarym końcu europy... Makroekonomia się kłania:]Co do mikroekonomicznych pojęć... płaca minimalna jest, podobnie jak "ceny minimalne" na produkty rolne, nie są to pojęcia stricte powiązane z grą popytu i podaży, bo to element interwencjonizmu Państwa;] Na zakończenie dodam "ak już się prowadzi dyskusję to warto mimo wszystko rzucić na bok emocje i używać
argumentów, które są bliższe rzeczywistości niż wewnętrzna złość" TO również DO PANA się odnosi
kunasan / 149.156.124.* / 2011-07-18 18:06
Jedyną osoba która próbuje tu kogoś obrazać to jesteś ty tylko z uwagi na poziom intelektualny jaki prezentujesz nie wychodzi ci a jedynie to bawisz zwłaszcza tekstami: "Większość ludzi, która tutaj szczeka "podnieście płacę minimalną!!!" ; "...niż wewnętrzna złość i rozczarowanie możliwe osobistą (kiepską) sytuacją finansową."
:) Znasz powiedzenie uderz w stuł a nozyce się odezwia albo głodnemu chleb na mysli ;). Bo zapewne takie cechy ja trosk o drugiego człowieka o jego los, które sa przymiotami osób bedącymi członkami społeczeństwa obywatelskiego (prawdziewgo a nie tylko w tv na pokaz) nie są ci znane, ale oczywiście zyjemy w polsce (z małej litery bo to nie jest kraj - wspólnota ludzi) gdzie kazdy tepy polaczek taki jak ty patrzy nie dalej jak czubek swojego nosa. I nie wyjerzdżaj z tekstami o socjalizmie i lewakach itp. bo jak wyglada rynek pracy w polsce to kazdy wie (za wyjatkiem ciebie i paru innych) - gdyby nie było płacy minimalnej to nadal w polsce byłyby oferty pracy za 500zł miesięcznie
Bliskie rzeczywistości dobre, b dobre - tylko pytanie w jakije ty rzeczywistości zyjesz :) :)
quecatl / 87.206.192.* / 2011-07-18 18:32
Tak pięknie piszesz, mam wrażenie, że jesteś licealistką przerabiającą właśnie poezję romantyczną, albo powieści młodopolskie. Niestety niewiele tu myśli ekonomicznej, a tylko frazesy o społeczeństwie obywatelskim, pomocy ubogim, itd. Muszę cię zmartwić, ale podwyższanie płacy minimalnej (a w sumie w ogóle istnienie płacy minimalnej) negatywnie wpływa na gospodarkę. Tak, negatywnie wpływa na rynek pracy i przyczynia się do wzrostu bezrobocia. Nie przez przypadek w Niemczech NIE MA płacy minimalnej (uściślając - w maju wprowadzono płace minimalną dla pracowników sezonowych, ze względu na otwarcie ich rynku pracy dla obywateli nowych krajów UE, ale tylko dlatego, że bano się, że będziemy pracować zbyt tanio). Trudno po twoim wpisie 'nie wyjeżdżać z tekstami o socjalizmie i lewactwie. Twój wpis to kwintesencja tegoż. Na prawdę bardziej opłaca się nic nie robić przez miesiąc niż pracować 8h dziennie i dostać za to, powiedzmy 1000 zl? Najbardziej rozbawia mnie myślenie, że podwyższenie płacy minimalnej zmusi 'złego kapitalistę' do podwyżki płacy. Nie zmusi - zwolni połowę osób, a druga będzie musiała pracować dwa razy ciężej. A może i zwolni wszystkich, bo mu się to przestanie opłacać. Biznes to nie humanistyka, to się musi opłacać.
kunasan / 149.156.124.* / 2011-07-18 18:49
To poczytaj reszte moich wypowiedzi a moze w koncu przestaniesz opowiadac te głupoty o wzroscie bezrobocia. W Niemczech to zwiazki zawodowe bezposrednio negocjuja płace minimalna z pracodawcami. A myslisz ze tym pracownikom to sie bedzie opłacać (pewnie zakładasz ze to chołota i sama sobie jest winna ze pracuje za minimum tylko jestem ciekaw co zrobisz jak ta chołota sie zwolni i wyjedzie niedawno polscy pracodawcy szczekali ze brak chetnych do pracy - bo głupich nie brakuje tylko na forach). Bisnes to nie plantacja niewolnicza w XIXw w usa
quecatl / 87.206.192.* / 2011-07-18 19:02
Co innego zbiorowe układy danej grupy zawodowej dotyczące płacy minimalnej w danym zakładzie pracy, a co innego panstwowa ustawowa stawka dla wszystkich. No i pewnie, lepiej umrzeć z głodu niż pójść do pracy za 1000zł. A kto powiedział, że za ten powiedzmy 1000zł to byłaby praca niewolnicza? Nie każda praca 8h dziennie to musi być kamieniołom, czy na przykład 60-latek w małej miejscowości na mazurach nie może dostać te 1000zł za pilnowanie parkingu dla turystów? To taka tragedia dostać te 1000zł?
kunasan / 149.156.124.* / 2011-07-18 19:59
Tylko ze ten kto zatrudni tego 60-latka na mazurach to sobie jego pensje z nawiazką odbije na klientach bo parking przy hotelu czy pensjonacie dodatkowo płatny. I teraz powstaje pytanie: jak zachecic tego 60latka aby pracował do 70 skoro na emeryturze dostanie 800-1000zł? Ale ty zapewnie odpowiesz ze dzieki temu bedzie miał wyzsza emeryture hahaha :) o ile o 10zł. Pozatym jak myslisz czemu po wejsciu Polski do UE tak wielu wyjechało: do lepszej pracy - do takiej samej pracy na tyle ze lepiej płatnej
NoN / 85.219.194.* / 2011-07-18 15:44
Ludzie nie rozumieją, że praca to taki towar jak każdy inny. Jeżeli ustali się cenę minimalną na ziemniaki na poziomie 10zł za kg, to wiele osób przestanie je kupować. Analogicznie, jak się ustali płacę minimalną, to część pracodawców nie będzie zatrudniać. No ale wytwarza się złudzenie, że jest dobrze, a o to w polityce chodzi, o złudzenia...
kunasan / 149.156.124.* / 2011-07-18 16:41
praca to nie taki sam towar jak każdy inny, bo prace wykonuja ludzie ktorzy musza za coś żyć - nawet w ekonomii praca nie jest towarem.
Wg twojego rozumowania ustalmy place minimalna na 100zł a bezrobocie zniknie tylko kto wyzyje za 100zł. Cześć tak - ta zła cześć która powinna zniknąć z rynku pracy
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-07-18 15:30
Proszę, a jednak znajdzie się miejsce w "przepracowanym" Sejmie, na procedowanie tej ustawy.
Sprawa jest jasna - kolejna kiełbasa wyborcza, tym razem z intencją zagospodarowania lub minimum neutralizacji wpływu najniższej zarabiających.
Co do zasady Ustawa jest szkodliwa i skończy się nieuchronnie dalszym rozwojem szarej strefy.
Szkoda, że jest to kolejny przejaw prymatu polityki nad ekonomiką, który uderzy w konsekwencji w najuboższych.
Takie są jednak niestety reguły partiokracji i rządów opartych na sondażach opinii publicznej, a nie twardych realiach ekonomiki.
Szerzej o partiokracji na:

frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
~Kris / 2011-07-18 15:14 / Tysiącznik na forum)
Widzę, że wielu osobom podniesienie płacy minimalnej kojarzy się z podwyżką wynagrodzenia...
... a tymczasem powinno się kojarzyć z masowymi zwolnieniami osób najniżej zarabiających.
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-07-18 15:24
Tylko kto będzie za nich robił? Chyba nie właściciele firm?
~Kris / 2011-07-18 16:02 / Tysiącznik na forum)
Będzie tak:
część pracy przerzuci się na innych pracowników
część zwolnionych zatrudni się na czarno
część 'etatowych' pracowników zmusi się do 'samozatrudnienia'
kunasan / 149.156.124.* / 2011-07-18 16:17
Będzie tak:
pracownicy poszukaja sobie nowej pracy u uczciwego pracodawcy albo wyjada do Niemiec
~Kris / 2011-07-18 16:42 / Tysiącznik na forum)
Niestety nie, bo 'uczciwy' pracodawca będzie miał wyższe koszty pracy niż ci, którzy zrobią tak jak napisałem, i przegra z konkurencją.
kunasan / 149.156.124.* / 2011-07-18 16:56
Stety tak bo pracownik zatrudniony przez uczciwego pracodawce bedzie sznowal miejsce pracy przez co sam z siebie podniesie wydajność koszty spadną a firma bedzie mogła rozrzeszyc rynki zbytu.
Tak mozemy sie spierać a ja chciałem ci tylko pokazać ze argument ze pracodawcy zaczna zwalniać i ze zwiekszy sie bezrobocie mozna w łatwy sposob obalić
quecatl / 87.206.192.* / 2011-07-18 18:42
Nie rozumiesz, że takiego 'uczciwego pracodawcę' nie będzie stać na utrzymanie pracownika po wzroście płacy minimalnej? Ty na prawdę myślisz, że właściciele firm płacą na poziomie płacy minimalnej dlatego, że za wyższą płacę im się nie będzie opłacać? I nie żartuj o tym szanowaniu miejsca pracy i podnoszeniu wydajności przy stawce minimalnej. W żaden sposób nie obaliłeś oczywistego wpływu płacy minimalnej na wzrost bezrobocia. To może ustalmy płacę minimalną na 3000zł? Wtedy też bezrobocie nie wzrośnie?
kunasan / 91.150.194.* / 2011-07-18 21:05
A jaki miało ostanie podniesienie płacy minimalnej na wzrost bezrobocia- ni jaki bo poziom płacy minimalnej jest na żenująco niski poziomie i tego typu bzdury o wzroscie bezrobocia sa wykorzystywane do utrzymania jej na niskim poziomie. Płacą bo przede wszystkim patrza się na swoja kieszeń co jest krótkowzroczne bo sie nie obejrza jak nie bedzie chetnych do pracy a z tania sila robocza z azji i tak nie wygraja. A ty w rzaden sposób nie udowodniles wpływu wzrostu płacy minimalnej na wzrost bezrobocia (czy ty umiesz czytać 1670zł to nie 3000zł)
poirytowana / 62.87.192.* / 2011-07-18 14:51
jeśli ktoś teraz dostaje powiedzmy te minimalne 1360 i mu podniosą do tych 1670... to ja mam pytanie gdzie jest sprawiedliwość jeśli ja zarabiam teraz 1680 zł i co? ja nie dostane podwyżki???

komuś rozporządzeniowo kasy dodadzą a ja się łapię na widełki i mam się zamknąć??

ilość i wydajność pracy tych co teraz mają minimum nie wzrasta i nie wzrośnie, a ja mam sobie sama wypracować?

młody pracownik wykształcony na dzień dobry dostanie minimalne czyli tyle samo co operator czyszczący powierzchni płaskich.

o przepraszam - dostanie mniej - przecież on zaczyna a tam jeszcze stażowe leci;/
Polska to paranoja!

trzeba się było uczyć i szukać innej pracy a nie z zasiedzenia w jednym zakładzie pracy, p******** w stołek i narzekać że mało dają.

Dawać powinni mało, na więcej zapracuj Polaku - o***********!
----- / 83.1.81.* / 2011-07-18 15:35
Jednak kierujesz się modelem , że niech sąsiadowi lepiej krowy zdechną, chociażby tobie miało przybyć, tzn. miałem trzy, sąsiad jedną, mnie dwie zdechły, więc czemu mu ta jedna by nie miała. Ja w 96 woku zarabiałem 1200 na rękę, średnia była 900zł. Dzisiaj gdybym w tej firmie pracował zarobiłby 2tyś, a średnia ponad 3. Uważam, że czym więcej zarabiają inni, mogą więcej wydać, bo przy takich pieniądzach się nic nie odłoży, tak więc gospodarkę nakręcają i twojej profesji też może przybyć, chyba że produkujesz towar bogaczom. Bogaci napędzają tylko bogatych, bo kupują również u bogatych.
quecatl / 87.206.192.* / 2011-07-18 18:53
Po podwyżce placy minimalnej wcale więcej pieniądza nie trafi na rynek - wzrośnie bezrobocie, bo część pracujących obecnie za stawkę minimalną zostanie zwolniona. Finał będzie taki, że zarabiających konsumentów na rynku ubędzie. A co to za zdanie 'bogaci napędzają tylko bogatych'? Samochodami nie jeżdżą, które montują zwykli robotnicy? Albo nie latają samolotami, gdzie pracują zwykłe stewardessy? Albo nie jadają w restauracjach, gdzie pracują zwykli kelnerzy i kucharze?
MłodyEkonomista / 2011-07-18 14:57
O to właśnie chodzi.

Podobną sytuację mamy z kursem franka - ci co wzięli kredyt we frankach śmiali się z tych co wzięli w złotówkach - teraz płaczą i proszą o pomoc.

Zgadzam się w zupełności z tym co napisałaś:

niech każdy będzie kowalem swojego losu a nie będzie prosił o pieniądze od reszty "bo mu źle" - "pomagając i podnosząc poziom płacy minimalnej" zaszkodzimy innym - i w tym cały problem, dlatego niech nikt nie każde sobie pomagać - szczególnie osobom które na tym stracą.
berger6630@ / 2011-07-18 15:32
ja wziełem kredyt we franku - i nie płacze i tez nie proszę o pomoc od naszego państwa - niech państwo i przede wszystkim media którę wokół tego wielką aferę
A co do płacy minimalnej to jestem jak najbardziej za - u nas na mazurach nikt się nie kwapi do podnoszenia zarobków bo po co
u mnie w zakładzie produkującym meble pracuje 150 osób 50 z nich ma umowę na czas określony a reszta na umowę o dzieło - dziennie wyjeżdza transport mebli na ok 150 tyś złotych ale pieniędzy na podwyżki nie ma - a ten co wyżej pisał że trzeba się było uczyć niech pomyśli że jak by się wszyscy uczyli tak jak on to by nie miał na czym spać i swojej wyuczonej dupy posadzić
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-07-18 15:27
Przestańcie bredzić. W Uni płaca minimalna to ponad 4000 zł i nikt nikogo z tego tytułu nie zwalnia.
hwd lewakom / 83.14.120.* / 2011-07-18 16:05
Adam222 czytam już Twój drugi komentarz i ręce mi opadają.
Być może w unii płaca minimalna wynosi 4000 zł i nikt nikogo z tego powodu nie zwalnia, ale czy nie przyszło Ci do głowy, że wzrost płacy minimalnej pociągnie zapewne za sobą wzrost cen? Tym sposobem wzrost zarobków będzie tylko fikcją, ponieważ swoją nadwyżkę wydasz na droższe zakupy...
kunasan / 149.156.124.* / 2011-07-18 16:15
Pieniędzy na rynku bedzie tyle samo drogi wyznawco Wolnego Rynku
Precz z ideologami, precz z prawdami objawionymi
quecatl / 87.206.192.* / 2011-07-18 19:15
Możesz jaśniej z tymi pieniądzami na rynku? Bo ten komentarz to nie wiadomo czego dotyczy.
kunasan / 91.150.194.* / 2011-07-18 21:12
To widac ze nie wiesz jaki wpływ na wzrost cen ma ilosc pieniadza na rynku podobnie ja reszta która wmawia ze wzrost płacy minimalnej pociagnie wzrost inflacji. Według tego rozumowania to lepiej ze wzgledu na niska inflacje zabronic inwestycji z zagranicy bo ludzie dostana prace wiec wiecje chleba kupia i bedzie wzrost cen :)
residenzpalast / 77.252.251.* / 2011-07-18 14:24
z sieci
Przedstawiam dzień z życia przeciętnego Polaka. :)

Wstaję rano, włączam moje japońskie radio, zakładam amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek oraz chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciągam niemieckie piwo. Siadam przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zlecam internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiadam do czeskiego samochodu i jadę do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i chilijskie wino wracam do domu, siadam sobie na włoskiej kanapie i szukam pracy w polskiej gazecie.
Znowu nic…
Zastanawiam się, dlaczego do cholery w Polsce nie ma pracy…

dlaczego?
Bo w Polsce juz zrobiono wszystko ,wszystko co mozliwe do zrobienia. Czy tego nie widzisz? piekne domy drogi miasta samochody no co jeszcze? Jak nam donosi propaganda ludzie sa szczęsliwi piekni i młodzi zdrowi i bogaci ....
wiec czy to bedzie 1400 , 1680 czy 1800 to i tak niczego nie zmieni...:-)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy