Forum Forum inwestycyjneFundusze

20 tys i brak czasu (co ztym zrobić)

20 tys i brak czasu (co ztym zrobić)

maruś / 2007-05-09 16:18
Witam
Miałem odłożone 20tys. zł na samochód, ale życie życiem i muszę wyjechać na pół roku z kraju (co oznacza że zakup samochodu odkładam na ten okres)
Co zrobić z tymi pieniążkami?
Od jakiegoś czasy mam jednostki CU Akcji, ale 6 miesięcy wydaje mi się zbyt krótkim okresem, żeby dokupywać jednostki. co o tym sądzicie? Wiem, że od dłuższego czasu szykuje się korekta, ale jakoś nie nadchodzi. To co się działo w lutym po wahaniach jena też niby miało być początkiem końca wzrostów a tu giełda na razie ma się dobrze.
Wiem, że w tak krótkim okresie przy mojej skłonności do ryzyka najlepiej byłoby samemu "odwiedzić GPW" ale niestety z braku czasu nie będzie to możliwe.
Co radzicie??
Wyświetlaj:
jbartosz / 81.168.142.* / 2007-06-01 13:49
Skontaktuje sie ze mną mam całkiem konkretna i dobra rade i oferte
508-038-397
gippo / 84.205.196.* / 2007-05-18 15:03
ostatnie dni na giełdzie mogą być sygnałem do czegoś - ale nie muszą, a korekta by się przydała :) jeśli nie wiesz co zrobić z 20k zł to wrzuć np. w jaką UniAktywną Alokację od Union Investment lub w coś zrównoważonego, a po tych pół roku wyjmiesz tyle, że kupisz rok młodszy model ;)
woojtass / 83.11.237.* / 2007-05-29 13:00
odezwij się do mnie mam dla Ciebie dobrą propozycje :)

pozdrawiam,
Maciej
jertom / 2007-05-18 16:44 / portfel / Bywalec forum
jesteś tego pewien wiesz jak będzie w najbliższych dniach,tygodniach,miesiącach wyglądała sytuacja na rynku finansowym że z takim przekonaniem na tak krótki okres radzisz inwestować w fundusze
gippo / 84.205.196.* / 2007-05-24 19:44
sell in may and go away :) z akcyjnymi i zrównoważonymi pewności nigdy nie ma( łatwo zarobić ale łatwo też stracić ) owszem, idą w górę, ale spadków giełdowych przewidzieć się nie da - no może poza przysłowiem majowym ;) ew. możesz wejść w UniStoProcent BIS - jest to fundusz z ochroną 100% kapitału jednak liczone w okresie pełnego roku, a startuje niedługo bo 15 czerwca. mimo, że na pół roku nie gwarantuje, że nie stracisz ani grosza, to np. odnosząc się do jego wyników liczonych od czerwca zeszłego roku, po pół roku zarobił około 6.5% .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy