Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

2007 - krach kredytów hipotecznych

2007 - krach kredytów hipotecznych

Money.pl / 2008-01-02 16:22
Komentarze do wiadomości: 2007 - krach kredytów hipotecznych.
Wyświetlaj:
pkaminsk / 2008-01-07 15:01
Na razie nie widzę większych konsekwencji "krachu" - kredytów dalej udzielają, giełdy nie spadły nawet połowy z poprzedniego roku, coś nieco bezrobocie wzrosło, nikt nie zbankrutował. Póki co tytuł jest głupi, choć może wkrótce się to zmienić.
Polak Mały / 87.239.216.* / 2008-01-04 20:22
Mam pytanie, co to znaczy “silny złoty”? Mój pracodawca ma to nieszczęście że płaci mi w dolarach (w rozliczeniu wewnętrznym). Dla niego zdrożałem o 15% w ciągu tego roku. Dla mnie nic się nie zmieniło – pensja jest wypłacana w złotych i jest na niezmienionym poziomie. Ale spokojnie... pensja wpływa... konto puchnie coraz mocniejszymi złotówkami... Za coraz silniejszą złotówkę mogę nabyć coraz mniej paliwa. Trudno... OPEC... Terroryści... PiS/PO (niepotrzebne skreślić) itd. Coraz mniej prądu. Coraz mniej chleba, mleka, sera... No dobrze. Coraz więcej cali plazmy i gigabajtów dysku twardego. Ale generalnie bilans jest ujemny. Skoro siła nabywcza złotówki spada to co oznacza że złoty się umacnia? Pytam bo aż się boję jak silna złotówka zasili moje konto za rok.
bbik / 212.76.37.* / 2008-01-05 00:04
twój pracodawca jest jest frajerem
Polak Mały / 87.239.216.* / 2008-01-05 15:41
Wie pan, nie trzeba być ekonomistą żeby stwierdzić że dolar amerykański jest niezbyt korzystny dla mojego pracodawcy. Chciałem tylko zauważyć że sedno mojego pytania było zawarte w pierwszym zdaniu i nie dotyczyło w zasadzie w ogóle dolara. Czy ktoś byłby w stanie wytłumaczyć mi (ale poważnie i "jak trzyletniemu dziecku") co dla mnie - konsumenta oznacza umacniający się złoty który traci na wartości?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy