Forum Polityka, aktualnościGospodarka

220 mln zł dla Kompanii Węglowej

220 mln zł dla Kompanii Węglowej

kazel / .* / 2003-09-15 14:14
Komentarze do wiadomości: 220 mln zł dla Kompanii Węglowej.
Wyświetlaj:
easygirl / .* / 2003-09-29 08:43
Mam w rodzinie emertytowanego górnika - ma 4 tys. emerytury. A nie był to górnik pracujący na przodku. Moja mama była główną księgową - ma studia, studia podyplomowe 35 lat pracy. Obecnie emeryturę ok. 500 złotych.
kazel / .* / 2003-09-15 14:14
Szlag człowieka trafia, jak ciągle się dowiaduje o następnych dotacjach, dokapitalizowaniach i osłonach socjalnych dla "górnictwa". Czy w Polsce nie ma innych branży, które potrzebują, bądź potrzebowały w przeszłości takiej pomocy finansowej ze strony państwa.Weżmy np: włókienictwo w Łodzi, gdzie były bardzo dobre zakłady, którym nikt nie pomógł a które doprowadziło się do likwidacji. Nikt wtedy nie myślał o jakiś pakietach socjalnych dla zwalnianych z pracy, bo po co, nie ?? Zawsze w Polsce byli, są i będą najważnijsi górnicy i których trzeba bedzie utrzymywac na garnuszku podatników, a oni i tak będą zawsze niezadowoleni.Nie mam za złe zwykłym górnikom, ale liderom związków, którzy dla zdobycia rozgłosu podsycają tylko nastroje na Śląsku do strajku, zamiast wziąść się do konstruktywnego działania.Jest tylko pytanie czy to umieją ?????
koczis górnik / .* / 2003-09-15 22:01
Ciebie trafia szlag a ja pracuję na kopalni i zastanawiam sie , ile z tych pieniedzy trafi do górnictwa, a ile na konta panów prezesów.Prezesi zarabiają po 40 tyś. na miesiąc - tego nikt POLAKOM nie chce powiedzieć , no ale to jest przecież normalne. Najlepiej mieć pretensje do górników ,którzy tylko chcą pracować. Jeżeli ktoś óważa że gornicy nie potrafią nic innego to Ja go tu zapraszam !!!
robi / .* / 2003-09-18 10:55
nie jestem górnikiem, lecz mieszkam na Śląsku i popieram Twoje słowa. Prezesi zarabiający krocie, złe zarządzanie oraz nadmiernie rozbudowana administracja - (na własne oczy widziałem 50 cio stronicową, formatu A-4 książkę telefoniczną zawierającą numery do dyrektowrów i kierowników Kampani Węglowej z Katowic i zapewniam Cię, iż nie było tam wszystkich nazwisk - byli tylko najważniejsi bossowie) dlaczego nikt nie podnosi tego tematu, Dlaczego prywatyzacja kopalni nie jest poważnie brana pod uwagę w procesie restrukturyzacji branży - czy elyty polityczne obecnie będące u władzy, zrobiżą wreszcie coś aby rzeczywiście ratować górnictwo?
berman / .* / 2003-09-28 08:06
elity polityczne na 100% nie zrobią nic by ratować polskie górnictwo (np. wystarczy osłabić złotówkę a import węgla przestanie się opłacać, zacznie ołacać się wydobycie). elity mają na uwadze tylko ilość potencjalnych głosów górniczych w wyborach i dlatego mydlą i zaskarbiają sobie poparcie milionów w głosowaniach za publiczne pieniądze płynące na dotacje do górnictwa. przy okazja robią to co drugie w hierarhii ważności ściemy politycznej - ustawiają kolesiów na stanowiska, co bez wątpienia zwiększa siłę ich władzy i zapewnia pomoc ze strony kolesiów na wypadek złych czasów.

Najnowsze wpisy