25 I - 29 I

privy / 2010-01-23 12:18
Te spadki to przez te arabskie cyfry, czas z tym skończyć :) Ostatni tydzień należy do Rzymu.

A teraz o czymś co nazywam wskaźnikiem analizy psychicznej ''priva''.

Jeżeli podczas spadku w głowie pojawia się iskierka nadziei, że może nie jest jeszcze tak źle i może jeszcze się uda wyjść ciut wyżej - to jest ostateczny sygnał sprzedaży typu PKC.

Jeżeli podczas wzrostu w głowie pojawia się myśl, że to jeszcze nie teraz, że jeszcze może chociaż troszeczkę spadnie i uda się kupić te kilka procent niżej - to jest to ostateczny sygnał kupna typu PKC

Czy nie takie właśnie myśli kłębią się w naszych głowach?
Wyświetlaj:
Dominik_krk / 89.79.195.* / 2010-01-30 13:48
Walcząc z recesją za pomocą pakietów stymulacyjnych i luźnej polityki pieniężnej, Waszyngton odroczył tylko nieuniknione dostosowania w amerykańskiej gospodarce i pogłębił problemy leżące u źródeł kryzysu - przekonuje w rozmowie z "Parkietem" Peter Schiff, znany strateg inwestycyjny, założyciel spółki Euro Pacific Capital.
Oznacza to, że mimo chwilowego ożywienia recesja w USA jeszcze się nie skończyła. Będzie to miało poważne konsekwencje dla rynków finansowych. Pęknie bańka na amerykańskim rynku obligacji skarbowych, a dolar straci co najmniej połowę wartości wobec innych głównych walut - ostrzega Schiff.
W efekcie nowojorskie indeksy giełdowe w ujęciu realnym zostaną znacznie przecenione. Schronienie inwestorzy mogą znaleźć na rynkach surowcowych, w niektórych walutach, a w długim terminie także na rynkach wschodzących.

Ciekawe ile w tym prawdy, czy tylko taka podpucha aby wyprzedawac zielonego :)
Zeus52 / 2010-01-30 18:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
To nie podpucha. Inny timing. Weź pod uwagę,że już tu był ten problem zahaczony. Chodzi o prognozy długoterminowe...co będzie za rok i później. Też jedna z wersji była pesymistyczna,jednak z pewną nadzieją,że ten czarny scenariusz się nie sprawdzi,że może Benkowi i FED się uda. To są te dwie wersje,po wzrostowej piątce:1) Wielka korekta A,B,C, a później następna struktura wzrostowa 1-5. Łącznie dawałoby to wielkie"W"z wysoko położonym drugim dnem. Albo:2) Wielka korekta A,B,C okaże się jednak strukturą spadkową 1-5. Ale to zbyt odległe,żeby teraz trafić. Bez wątpienia jednak ciężkie czasy dla dolara dopiero nadchodzą...najbliższe lata. Ale to lata dalszej hossy dla złota...ten"surowiec"...tak,to pasuje do tego,co zacytowałeś. Tylko zawsze pamiętajmy o timingu. To,co oni napisali jest bardzo prawdopodobne. Ale to w długim terminie. Nie jest nagonką na sprzedaż dolara teraz,mówienie o tym,co będzie za rok,dwa,czy pięć. Tak samo prognozy Goldmana dotyczące umocnienia się w tym roku złotówki. To są prognozy,które uważam że się sprawdzą i to już wkrótce.Ale znów timing! Na razie zarabiajmy na jej spadku. Skończy się korekta...pewnie zaliczymy dolca po 2,30 a euro po 3,80...ale wszystko w swoim czasie. Timing!!!
Dominik_krk / 89.79.195.* / 2010-01-30 00:45
hej
kupiłem ostatnio po kilku dniach spadkowych troszke dws indie & chińczyki, myslalem ze nie spadnie wiecej, niestety spada dalej i to jeszcze szybciej, i teraz mały dylemat sprzedac to z niewielka 5-7% strata, władować kase w cos innego i poczekać na dołek i potem kupic spowrotem ten fund ? czy moze zostawić to bo wzrosty juz niedługo, a moze powoli dokupywac tego fundu po coraz to nizszych cenach ??
z góry dzieki za pomoc
Zeus52 / 2010-01-30 01:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
A skład portfela? Dużo tego? I jaka reszta?
Dominik_krk / 89.79.195.* / 2010-01-30 01:50
kupiłem za 2000, wolnej gotowki jeszcze mam jakos drugie tyle. wiec moge dokupic po nizszej cenie, tylko zalezy jak długo jeszcze pospadaja te fundy i kiedy bedzie odbicie.
a skład portfela niestety akcyjne wszystko, latin america, bric, turki, razem ze 20k wszystkiego, i chyba w obecnej sytuacji czesc portfela wymienie na jakies obligacyjne lub płynnosciowe w ramach parasola. wsumie te rynki ktore najszybciej rosły w ubiegłym roku teraz i szybko spadają ;/
Kurde bo jeszcze kilka dni takich spadków i cały moj zysk przez ostatnie pół roku pojdzie sie chrzanić ;/
pozdr
Zeus52 / 2010-01-30 02:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna...trudna sprawa...poza tym tu raczej nikt,nikomu nic nie radzi. Opisujemy,co wiemy ,albo przypuszczamy,a wnioski każdy sam wyciąga. Zobacz napis na dole strony,drobnym jak zwykle druczkiem. Mogę powiedzieć,co sam mam,z resztą to wszyscy znają w szczegółach,bo zawsze jest opisywane przy zmianach portfela. Tak jest lepiej,bo wiadomo,jakie błędy i na tych ewentualnych błędach jednego,uczą się pozostali... Obecnie 2/3 to SKAN2:obligacje amerykańskie...chodzi o to,że jest denominowany w dolarach. Po prostu zakup zielonego,a sam fund też szczyptę dorzuci,albo nie. 1/3 to JPM3 w Skandii zakwalifikowany jako pieniężny rynku amerykańskiego...też chodzi o dolara,ale w czasem coś więcej rzuci na plus przy wzrostach,albo minus.przy spadkach. Specjalnie mag go mało,bo głównie jadę na dolarze,a JPM3 ma służyć tylko jako bufor w razie nagłej zmiany sytuacji. Liczę na dalszą jazdę na dolcu,zwłaszcza jeśli kurs USD/PLN,który na razie jest tłamszony przez linię szyi ORGR,wybije się ponad nią(na wykresie dziennym,bo intra już przeszedł). Jest to poziom około 2,94-95. Zakres minimalny po takim wybiciu jest równy wysokości formacji,czyli od max dołka do linii szyi(2,95).Tę różnicę odkładamy od linii szyi w górę...wychodzi 3,20 jak w mordę... Ale to nie maksymalny,lecz minimalny,niejako"obowiązkowy"zasięg po wybiciv. Najpierw musi do niego dojść. Ja co prawda jadę częściowo na SKAN2 już od 11 stycznia,czyli prawie od dna,ale to,że już tyle czasu,to nic nie znaczy. Trzeba wziąć pod uwagę,że wybicie ponad 2,95 wielu analityków i systemów automatycznych uzna dopiero za potwierdzony sygnał zakupu! To nie rada,bo nie ośmieliłbym się cokolwiek i komukolwiek radzić,ale proszę obserwować co się będzie działo. Pzdr.
Zeus52 / 2010-01-29 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
I wskaźnik analizy psychicznej się sprawdza:) Kurna,nieciekawie pojechał za wczoraj SF1:-16,48%. W jeden dzień:!) Wyrazy współczucia,jeśli ktoś go miał. Ciekawe,czy w drugą stronę też ma takie rzuty?
privy / 2010-01-29 23:29 / Tysiącznik na forum
Jak nic siedzi w surowcowo-towarowych longach.
London / 2010-01-29 23:57 / Bywalec forum
Ten fund zdecydowanie za wolno zmienia pozycję i dopuszcza do gigantycznych strat .Sprawdza się tylko i wyłącznie w czasie długich ostrych jazd .
Zeus52 / 2010-01-30 00:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Boję się czegoś,czego zasad nie znam....skomplikowane programy komputerowe,matematyczne formuły...ktoś wspomniał,że z tym nie wygramy...zaiste widać. "Świetny"wynik,nie pierwszy z resztą. Wolę już grać na spadkach na dolcu w SKAN2. i swój własny program opracowany na własny komputerek,ten między uszami...przyzwyczaiłem się do niego. Po prostu poręczny jest,nie trzeba przenosić,ładować baterii...No! Czasami ma dziwne życzenia...np teraz ma zachciankę na jeszcze jednego browarka. Ale wybaczam mu...żeby tylko nie przesadził. Priv zdaje się,jeśli gra na forexie,to też woli z palca...
tedchom / 2010-01-30 00:31 / Tysiącznik na forum
nie wiem jak wy ale ja mam go prawie 50% i teraz dokupię za jakieś 50% reszty
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-01-30 15:43
taki ruch może być sowicie wynagrodzony sf1 nigdy wcześniej nie był tak nisko
Zeus52 / 2010-01-30 00:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
A on do góry też miewa takie rzuty? Czy stosuje się do niego ta japońska sentencja,że"Łatwo zbiega się tylko z góry..."?
tedchom / 2010-01-30 01:01 / Tysiącznik na forum
już ugrałem na nim parę procent dlatego w tej cenie nie obawiam się go dokupić z tym że podxzielę sobie te wpłaty na 2-3 partie bo z regułu po takim spadku ludziska w panice wyskakują i dzięki temu jeszcze trochę spada:)
Zeus52 / 2010-01-30 01:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bo jeśli miałeś 50%portfela,a druga połowa,dajmy na to wyszła około zera,to w jeden dzień masz ubytek 8%w portfelu... Czy dawał też jazdy up po 15-20%?
tedchom / 2010-01-30 01:42 / Tysiącznik na forum
po 15% nie widziałem jeszcze ale sam rozumiesz kosztował np. 100zł teraz spadł 16%- jest po 84 dokupuję tylko za 40zł mam 1,5 jednostki a zainwestowane 140zł czego wartość na teraz jest 124zł jak 124zł zarobi 13% mam 140,12zł czyli strat 0 a jeśli dokupię za 80 to wystarczy 10% itd.
Zeus52 / 2010-01-30 01:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,ale mi o to chodzi,czy nie jest tak,że zbiera,zbiera po parę procent,po ułamku,przez miesiąc,czy dwa miesiące(tak,jak na surowcach),a później gilotyna,jeden zrzut...i cały dorobek diabli biorą?
tedchom / 2010-01-30 01:16 / Tysiącznik na forum
na razie dał m i plus pomijając to teraz ostatnio zarobiłem na nim 7% za jeden dzień, z tym że zostawiłem go sobie i teraz na pewno dokupię bo on miewa skoki w górę i wdół
Zeus52 / 2010-01-30 01:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na jakim rynku operuje? Bo można by porownać jego jazdy w obie strony z wykresami. Bo z tego,co czytałem,to daje dobre efekty dopiero przy silnym,zdefiniowanym trendzie,obojętnie w kpórym kierunku. Ale trendzie na jakim rynku? Bo nie wszędzie jest identycznie. Np na NYSE...w porządku,ale w tym samym czasie na GPW pewnie nic by nie ugrał...
axatest / 2010-01-30 18:26 / Bywalec forum
Ja kiedyś się bawiłem w analizę tego fundu ale nie mogę znaleźć pliku w którym się grzebałem. Tak na szybko wzrokowo moge potwierdzić że fund lubi silne trendy, a takie bujanie jak teraz wyraźnie mu nie służy.
Tu masz szybkie porównanie funda vs SP500, pamiętam też że można było chyba znaleźć powiązania chyba z goldem, oil, edkiem, etc.
http://img52.imageshack.us/img52/7351/65256360.jpg
W obliczu nadciągającej zwały chyba trzeba będzie jeszcze nad tym przysiąść, wymyślić jakiś wskaźnik impetu?
tedchom / 2010-01-30 01:44 / Tysiącznik na forum
kiedyś gadaliśmy z zarządzającym i tym steruje jak już ktoś pisał komp może inwestować w dosłownie wszystko lewarować itd.
tedchom / 2010-01-30 01:46 / Tysiącznik na forum
jeśli lewarował to tym razem w złą stronę:)
Zeus52 / 2010-01-30 02:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
To akurat nic nie znaczy. Jeśli gra na kontraktach to automatycznie wchodzi w grę lewarowanie. Nie kupujesz np kilograma złota,bo po co moczyć tyle kasy...jeśli złoto chodzi w ramach pewnych poziomów(albo W420,czy cokolwiek)góra,dół. Po co płacić np za 1000uncji,jak grasz tylko na tych wahaniach na górze. Całą resztę jakby ścinasz...to ustala gielda,te ramy. To tak,jakbyś kupował tylko tę górną część wykresu. Kupujesz kontrakty,które tego dotyczą. Próbuję tak mniej fachowo,ale żeby było bardziej zrozumiale,tak obrazowo. Po co masz płacić,kupując np 1100$/ozt,gdy i tak wiadomo,że w danym okresie czasu nie spadnie poniżej np tysiąca. Grając na kontraktach nie moczysz pieniędzy na całość,bo to i tak zbędne...to tak,jakbyś kupował,lub sprzedawał samą tą "górkę"...a wzrost cen liczy się w procentach od całości...stąd lewarowanie wychodzi automatycznie...to nic zdrożnego,ale rzecz naturalna w grze na kontraktach.
tedchom / 2010-01-30 02:09 / Tysiącznik na forum
zgadza się to taki skrót bo co powiem widać wyraźnie że spadł 16% więc mówię że może w złą stronę :) albo stop los nie dali jakkolwiek wyszedł na minus ładnie wiec go dokupuję a czy mam rację się okaże
tedchom / 2010-01-30 02:12 / Tysiącznik na forum
a tak na marginesie zeus ty czasem też śpisz? bo ja chyba idędo łóżeczka do rodzinki mojej kochanej
Zeus52 / 2010-01-30 03:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż,mam taką przypadłość,że czasem muszę pospać...nikt nie jest doskonały. A tak bez żartów,to uwielbiam spać...jestem niesamowitym śpiochem. Tylko mam przymusowe wolne...a podobno budowlanka u nas tak pięknie się rozwija...ciekawe,co oni naliczyli,że taki wynik im wyszedł? Chyba te euro,ze środków unijnych policzone po odpowiednim kursie...i już jest wynik. Wybudowano tyle,a tyle...wartość wzrosła... Kurna,oni tak samo liczą PKB...na dodatek powrzucane są do tego"śmietnika"(PKB)rzeczy,które wręcz są obciążeniem.Ma rację priv,że gdyby wszyscy wiedzieli dlaczego mamy PKB w ogóle na plusie,a nie w głębokiej czerwieni...to bylibyśmy tarzającą się śmiecholandią.
Zeus52 / 2010-01-29 18:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
To oczywiście tylko takie dywagacje na temat bieżącej sytuacji...do końca sesji daleko i wszystko może się zdarzyć. Mogą się nawet trafić łapacze dołków...choć przed weekendem?) Tylko,że na razie ropa płynie swoim kanałem. Ale jeszcze jeden mały zrzut na eurodolarze...i byki zaleje już nie krew,ale utopią się w wylewającej się z kanału ropie.
London / 2010-01-29 18:44 / Bywalec forum
Dokładnie, myślę że ropa pokaże byczkom ,że czas na ucieczkę.
Zeus52 / 2010-01-29 19:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może być różnie. Tylko tak z obserwuję...jeśli jednak negatywny nastrój ustawiony już wczoraj,co było aż nazbyt widoczne się utrzyma,to ropa w końcu wyleje się z kanału. A że ropa to takie maziste paskdztwo,to uwala wszystko wokół. I smród pozostaje na długo. Dlatego jeśli byki boją się zakupów,mówią:przed weekendem? Nieee...poczekajmy. Wrócimy po niedzieli. Jednak jeśli tak zrobią,nie zaczną kupować...to po niedzieli lepiej,żeby nie wracały na parkiet. Bezpieczniej dla nich będzie pozostać w domu. Przynajmniej żaden niedźwiedź ich nie skrzywdzi. Więc,albo teraz biorą się do roboty,albo niech się zamelinują w bezpiecznym miejscu bezpiecznym na dłużej.
privy / 2010-01-29 19:58 / Tysiącznik na forum
Wygląda na to, że dane są w cenach skoro w mgnieniu oka oddają to co zyskali. Idę zatem na mrożonkę.
u2mart / 2010-01-29 20:01 / Tysiącznik na forum
tylko szkoda że ta złotówka tak się trzyma i nie chce puścic. A edek juz niedaleko ma niezle wsparcie i co wtedy?
I czemu to euro do zlotego tak leci ?
privy / 2010-01-29 20:38 / Tysiącznik na forum
Jesteśmy pod bardzo mocnym oporem. Jego przebicie pociągnie za sobą lawinę zapewne dlatego takie ''czajenie''. Wasze zdrowie Towarzysze. Niech ten Titanic w końcu zatonie.
u2mart / 2010-01-29 20:50 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieje ze tak będzie bo wsparcie na EDku wyglądają imponująco i ja mam tylko nadzieję ze Janki skonczą na minusie dzis i może i nasze EM polecą silniej a wtedy odplyw kapitalu z calego regionu a nie tylko zlocisza. A najlepiej żeby jeszcze jakis trup z szafy wylecial to juz wtedy marzenie )
Bo ile nasz wacuś może się trzymac sam bez Jaska.
A ropa niech dobije RTS i superrrr będzie
privy / 2010-01-29 21:05 / Tysiącznik na forum
Jeszcze kilka drinków i to ja z szafy wylecę jako trup :))) i załatwię sprawę.
privy / 2010-01-29 21:15 / Tysiącznik na forum
Złoto złamało linię trendu, mam nadzieję, że Gucioo wyszedł z tego czegoś. EDward kierunek 1,37 jak złamie 1,3850 to na podstawie analizy szukającej szczytów podczas hossy. Jest okazja by sprawdzić to w odwrotnej sytuacji.
Gucioo / 2010-02-01 07:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wyszedłem dzień po dniu w którym wyszedł Max ale straty mam kosmiczne od szczytu 10% w plecy;/ więc rok zacząłem od dołu trudno trza iść dalej i nie tracić nadziei ale teraz będę stosował inna taktykę zobaczymy czy lepiej będę na tym wychodził pozdro :)
Zeus52 / 2010-01-29 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak przewidywałem,że zleci do okolic wybicia z trójkąta. Miedź już to zrobiła,a spółki gold(XAU)pokonały połowę tego wybiciowego korpusu z 1 września i właściwie plan minimum zaliczyły. Także edek...półka 1,38. Wspominałem o XAU na poziomie 128p. To minimum rażenia podwójnego szczytu. Sprawa nadal otwarta...to nie chodzi tylko o zarobek na dolarze,żeby wydusić z niego,co ukradł,ale także o cenę jednostek do ewentualnego zakupu.... One już są dużo tańsze niż,gdy kupowałem w listopadzie ML6,a w grudniu ML5. Nasze kibicowanie spadkom niczego nie zmieni,to nie od nas zależy,więc mam nadzieję,że nam wybaczom ci,którzy nie wyszli. Też się odkują,przyjdzie czas.
u2mart / 2010-01-29 21:18 / Tysiącznik na forum
A na DJ jeszcze pół procencika i pęknie psychologiczna bariera.
Co do procencików to Privy liczę że w tym temacie jak się zadeklarowałeś to i coś załatwisz do poniedziałku )
privy / 2010-01-29 21:23 / Tysiącznik na forum
Oczywista oczywistość :)
u2mart / 2010-01-29 21:26 / Tysiącznik na forum
I nie chodziło mi bynajmniej o kolejne pół litra żeby była jasnośc )
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-29 21:22
nie no chlopaki, ja rozumiem, ze tesknote na obczyznie trzeba leczyc, ale zeby tak codziennie? ;)
privy / 2010-01-29 21:26 / Tysiącznik na forum
Wczoraj była przystawka, a ponieważ jutro nie ma sesji więc sama rozumiesz.
u2mart / 2010-01-29 21:25 / Tysiącznik na forum
Hmm Privy chyba lokalnie z Polski pisze więc nie obczyzna ale sobota po prostu )
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-29 21:28
privy wiem, ze nie obczyzna, ale za to teraz juz nie wiem jaki dzis dzien tygodnia
caly czas myslalam, ze piatek:)
u2mart / 2010-01-29 21:32 / Tysiącznik na forum
No i sprawdza się że czasem kobiety mają rację
Piątek jak nic eghh
privy / 2010-01-29 21:27 / Tysiącznik na forum
Das stimmt.
privy / 2010-01-29 21:32 / Tysiącznik na forum
U2mart, czy Ty przypadkiem znie miałeś wrócić niedługo z England?
privy / 2010-01-29 21:46 / Tysiącznik na forum
Chyba, że coś pomyliłem :o
London / 2010-01-29 21:55 / Bywalec forum
u2mart nie może się zdecydować jak Wiguś , w która strone ruszyć :)))
u2mart / 2010-01-29 22:06 / Tysiącznik na forum
Ano miał być kwiecień ale raczej do czerwca się to przeciagnie,ale najważniejsze się okaże w ciagu 2 tyg. mam nadzieje
elKonrad / 2010-01-30 01:11
Ja tez jestem poza ojczyzna i tez planowalem powrot ( za rok), tylko ze ja juz wiem, ze nie wroce. Jakos ciezko sie pozbierac i wyjechac do "domu".
Zeus52 / 2010-01-29 20:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie...GPW ktoś trzyma na postronku. Złotówce też prognozował silny wzrost. A jak przedstawia prognozy to znaczy,że sam już wcześniej zajął odpowiednią pozycję. Wcześniej prognoz nie wystawia,bo nie mają one na celu poinformowanie maluczkich,na dodatek za free,co się będzie na rynku złotówki działo,ałe ich celem jest wyłącznie takie pokierowanie rynkiem,żeby wlaśnie tak poszedł,jak oni się ustawili.
Zeus52 / 2010-01-29 16:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co prawda pisałem wczoraj,że teraz nawet dane mogą nie pomóc we wzrostach,jednak otrzymaliśmy pakiet niezłych danych dla byków. Co prawda z annualizowanym PKB nie ma się czym ekscytować...to porównanie do bardzo niskiej bazy i niski deflator. Natomiast wyższy od oczekiwań Chicago PMI,oraz poprawka w górę poprzedniego odczytu indeksu nastrojów to bardzo pozytywne dane. Oczywiście mamy walkę...dobre dane,zgodnie z tradycją(przerwaną tylko na czas kryzysu i bessy) umacniają dolara...możliwość podwyżek stóp.Z drugiej strony w razie poprawy sentymentu,spadku awersji do ryzyka dolar może się osłabić. Na razie spoko,czekamy na rozwój sytuacji...czy byki skorzystają z okazji,czy nastroje w kierunku dalszego pogłębiania korekty przeważą. W razie czego powinniśmy rozważyć ponownie surowce przemysłowe...mogą opierać się na carry trade jenowym.,choć na razie spadają wobec umocnienia dolara do euro.A USD/JPY utworzył ORGR ! Czyli może dojść do sytuacji,jak od listopada,do połowy stycznia. Może warto by pomyśleć,wobec umacniania się dolara o Kraju Kwitnącej Wiśni...mamy coś z ML-i. Ale na razie spoko,obserwacja...co przeważy,jakie nastroje...bo coś mi to za szybko,jak na koniec korekty.
Zeus52 / 2010-01-29 15:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to mają po chwilowych emocjach trochę do myślenia. Wysoki odczyt annualizowanego PKB z niskim,a nawet bardzo niskim wobec oczekiwań,deflatorem PKB. Można przypuszczać,że następny odczyt,za 1 kwartał będzie jeszcze bardziej wystrzałowy,choćbyśmy nawet realnie się cofali. Wystarczy,że będziemy cofać się wolniej,niż rok temu.Ot zagwozdka.
privy / 2010-01-29 16:15 / Tysiącznik na forum
Dane dobre i jeśli janki mają spadać to są one idealne do karmienia papierkami. Zatem dziś mamy okazję zorientować się w humorku Wielkiego Brata.
Zeus52 / 2010-01-29 18:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Janki zrobiły sobie zabawę typu:"Zabiłem byka,cóż to dla mnie byk,krew z byka sika...". Trwa też dorzynanie byków na euro/dolarze...skumulowane działanie dobrych danych(fundamenty gospodarcze)z nastrojami na giełdzie. Na USD/JPY także w walce ORGR z linią trendu. The winner: linia trendu. Miedź udała się na zwiedzanie poziomów wskazanych przez "zaległe"świece i RGR. Ropa...uwaga! Trzeszczy linia trendu. Jak pęknie byki dopiero będą miały przes....ne.
Zeus52 / 2010-01-29 16:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
O...zdaje się,że nie zauważyłem,bo pisałem od góry....Dokładnie o to chodzi!
London / 2010-01-28 22:59 / Bywalec forum
Ho ho Janki pojechały dziś ostro. Mam nadzieję ,że wszyscy pozwijali akcyjne sprawy bo troche głupio kibicować spadkom jak ktoś zagryza zęby o wzrosty. Więc jak wszyscy są wolni od akcji to ruszam do kibicowania spadkom. Mam nadzieję ,że jutro Wiguś otworzy się dobrą luką down a potem jak janki będą dotrzymywać towarzystwa to ze 2% by się przydało :) Ogólnie mam wrazenie jakby komuś strasznie zależało ,żeby powstrzymać ten zjazd. Czyzby ktoś usiadł po złej stronie...? Ale jak ten ktoś wkońcu pozbędzie się tego co mu ciąży to wtedy pohulamy zdrowo... Według mnie jeszcze jedna rzecz by się mocno przydała , a jest to zjazd ropy poniżej 70 ,bo Edzio już swoje zrobił...
Zeus52 / 2010-01-29 00:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Spokojnie,wszystko w swoim czasie. Kanały swojego trendu wzrostowego opuściły kolejno:S&P500,DJIA,NASDAQ,później miedź i dzisiaj WIG20...Przyjdzie czas na ropę. Wigwam dwudziesty wczoraj po raz drugi zrobił"flagę"tuż nad linią trendu. Dlatego pisałem do priva,że znowu jakiś zakalec wypiekają. Ale tym razem zjazd zaczął od razu,dzisiaj nieco opornie,ale dokończył. Mamy przebicie linii trendu w cenach zamknięcia...ktoś tu niżej nawet o tym pisał,że wydaje mu się,że właśnie to się stało. Tak. Ale właśnie to dziwi,że nie było od razu wodospadu. Choć może nie całkiem dziwi,bo Kuczyn o tym pisał,że WIG20 może być na siłę broniony. Ale wszystko do czasu. Trochę nieściśle się wyraziłem na temat XAU(spółki gold). Indeks już wyczerpał minimalny zasięg wynikający z A=C(151p.),ale to nie oznacza,że na tym koniec. Ten drugi poziom,który podawałem,dokładniej to:128p.to minimalny zasięg rażenia podwójnego szczytu z linią szyi na poziomie około 163p. Po prostu piszę nieco z pamięci i czasem tak wyjdzie. Natomiast dla gold mamy blisko złożenie wsparcia poziomego 1070$/ozt i obecnie w pobliżu tego poziomu przechodzi linia trendu. To kuszący moment do odbicia,jednak to nie wypełnia właśnie A,B,C na gold. Daje tylko możliwość załamania spadku w ramach C...takie mniejsze a,b,c w przebiegu C. Tym bardziej z powodu euro/dolara jest to prawdopodobne,a także dalszej korekty na głównych indeksach.
axatest / 2010-01-29 13:42 / Bywalec forum
Ta obrona wigu to by nawet pasowała do sytuacji jednoczesnych spadków na gpw i dolarze, jaką mamy teraz.
Zeus52 / 2010-01-29 14:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
To tak się wydaje,że dzisiaj GPW jest względnie słaba wobec Eurolandu,ale inaczej to wygląda na wykresie...wczoraj WIG20 wypadł z flagi,przebił linię trendu i powinien być znacznie niżej,więc dziś zawisł w pół drogi...choć powinien badać już okolice 2300p.
Zeus52 / 2010-01-29 14:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz nawet byłaby zrozumiała,wobec poprawy nastroju w Eurolandzie...ale już wcześniej powinniśmy zejść niżej. Widziałeś pewnie wykres godzinowy WIG20?
axatest / 2010-01-29 14:21 / Bywalec forum
Piszesz o poziomie 2320? Niestety w biurze mam tak poblokawany net że nie mogę odpalić AT na stooqu :(.
Zeus52 / 2010-01-29 14:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam 2310p.,ale to szczegół. Niepewność jest z PKB. To odczyt annualizowany,a baza w 2008 była niska. Wchodzimy w tę fazę niskiej bazy,gdzie łatwo będzie o wysokie wyniki PKB rok/rok. Ciekawe,jak deflator kw/kw?
privy / 2010-01-29 14:42 / Tysiącznik na forum
Dokładnie. To nie pkb tylko dynamika pkb.
Zeus52 / 2010-01-29 15:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rozmawialiśmy kiedyś z maxem na ten temat,kompletnie o tym zapomniałem,przy okazji różnych wypowiedzi,często znanych w świecie analityków na temat trudności z utrzymaniem wysokich odczytów w następnych kwartałach...I doszliśmy do wniosku,że akurat to nie jest prawdą,bo uzyskanie wysokich,nawet dwucyfrowych wyników tak liczonego PKB,to żadna sztuka,biorąc pod uwagę że porównania będą do kwartałów z okresu postępującej recesji. Po prostu teraz wystarczy nic nie robić...a wynik będzie i tak wysoki. Nawet,gdyby gospodarka stanęła w miejscu. Właściwszym odczytem,dla sprawdzenia w jakim kierunku idziemy jest więc deflator...Odczyt PKB porównany z okresem,gdy wszystko toczyło się w dół może być nawet wysoki,działa na wyobraźnię,ale proszę zobaczyć: PKB wobec 3 kwartału wzrost o 0,6%! A co by było gdyby deflator wykazał:-0,6%? Zagięcie w kierunku recesji! A PKB annualizowany i tak wyszedłby pewnie z+6%
axatest / 2010-01-29 14:36 / Bywalec forum
Wstępnie 0,6% (prog. 1,2%) kw/kw, ale to pewnie już wiesz :).
Zeus52 / 2010-01-29 14:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,już mam. Poprzednio 0,4%,a teraz 0,2% większa dynamika. Ale zawód wobec przewidywań na poziomie 1,2%.
u2mart / 2010-01-28 22:23 / Tysiącznik na forum
Wracając do zagadnień merytorycznych jutro prog. za ostatni kwartał PKB 4.5%
Nie uważacie że może byc znów zaskoczenie in minus ?
Zeusie, Maxie i reszta drużyny ?
PK coś o tym nadmieniał ?
Zeus52 / 2010-01-29 00:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na gold rysuje się coś w rodzaju zniżkującego klina. Ale na razie za mało punktów stycznych,aby to potwierdzić. To pozostaje więc do obserwacji. Moźe być przydatny...o ile się rozwinie...do określenia momentu wejścia i ewentualnego zasięgu. Można będzie coś zaplanować. Ale to później.
Zeus52 / 2010-01-29 00:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
P.K.wyjechał na urlop,dlatego od pewnego czasu sztukujemy sami. Ale nic nie wspominał na ten temat. Ale pisałem gdzieś tu poniżej o swoich domyslach...Są zbieżne z Twoimi.
u2mart / 2010-01-28 21:46 / Tysiącznik na forum
Bernanke seen winning second term
BYło pewne na 99 procentów, a moje piwo tylko 5 mialo (
Zeus52 / 2010-01-28 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,było pewne,ale wiemy teraz dlaczego było to zejście...bo,gdyby jednak Bernanke jakimś cudem nie przeszedł mielibyśmy od tego poziomu od razu spływ w dół. Natomiast brak reakcji,a właściwie lekkie cofnięcie się w kierunku minimów po zatwierdzeniu Bena pokazuje sentyment...niedźwiedzie mają totalną przewagę. Dlatego,bo przegrana Bena na pewno pogłębiłaby zwałę,a jego zatwierdzenie,gdyby sentyment był inny powinno zostać wykorzystane jako pretekst do odbicia. Jeśli tak się nie dzieje,to samo mówi za siebie,kto rządzi na parkiecie.
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-28 21:49
no to sie nam zaraz wesolo na forum zrobi, chlopaki piwko otwieraja, to ja tez ide sobie zrobic drinka, a co! :)))
u2mart / 2010-01-28 21:56 / Tysiącznik na forum
Nie tak wesoło grr
piwko brak, whisky jest ale coli brakło. I taraz albo mogę iśc do sklepu po cole albo szukac alternatywnych rozwiązań ( czyt, nalewka mamy, likier, bacardi brr )
Chyba jednak pójdę po dumę Janków, w końcu za 3 miesiące znów wyniki kwartalne a sprzedaż musi byc na + żeby forum zarabiało
blazek999 / 2010-01-28 22:05 / Bywalec forum
:D . tak skarb kobita, chociaż po dzisiejszej sesji na w20 to paznokcie powinienem obgryzać a nie ucztować. na dworze 20 cm śniegu świeżego, jest ostro, nie wiem jak się rano do wozu dokopie :D . w odbicie wierzyłem dzisiaj, gdy US liznęli wczoraj 1086, ale po tym co dzisiaj wyrabiają to wydaje mi się, że 40% mojego kapitału jest po niewłaściwej stronie rynku...u2mart, a Ty jak zwykle zarobisz, o to się nie bój ;)
u2mart / 2010-01-28 22:13 / Tysiącznik na forum

u2mart, a Ty jak zwykle
zarobisz, o to się nie bój ;)

Haha jakbyś kolego widział ile do nadrobienia )
Ps. sklep już zaliczony
Ps.2 Kinia nie powiedziałaś w jakiej części UK urzędujesz, a się okaże że sąsiadka a u mnie lodu dostatek )
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-28 22:30
ps1 najblizej mi do bristolu
w londynie jeszcze nie bylam i jakos nie specjalnie mam ochote, a nawet wiecej - boje sie tego miasta
chociaz po wizycie w brimingham nie wiem czy cos jeszcze mnie tutaj moze zaskoczyc
ps2 malibu z mlekiem ale bez lodu - moze niezazbytnio smakowalo ale skuteczne czyli dobrej nocy all
u2mart / 2010-01-28 22:33 / Tysiącznik na forum
Co do Bristolu bylem 2 razy , super most wiszący mają, ale celem była leżąca za Bristolem małe miasteczko Nailsea
ps. 2 wolę płatki z mlekiem )
blazek999 / 2010-01-28 22:24 / Bywalec forum
ja też miałem trochę straty i nie zaglądałem do portfela przez półtora roku, teraz wiem że to nie był dobry pomysł. gdy zobaczyłem jak ładnie rośnie to mi się zachciało akcjami pobawić :), ale trend się (s)kończy(ł) i wracam do funduszy by coś z tego malutkiego plusika zachować
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-28 22:00
a ja nie mam lodu, shit:)
lukaszn19 / 2010-01-28 21:37 / Tysiącznik na forum
cos mi sie wydaje ze odbicie na rynkach idzie, moze i zloto chilowo skozysta na tym, dzisiejsza sesja jak na razie to potwierdza, a jutro potwierdzenie lub negacja, poniewaz poki co tylko przypuszczenia (zlecenie juz poszly z usd)
u2mart / 2010-01-28 21:45 / Tysiącznik na forum
A nie sądzisz, że poza AT to głownie dane jutro zaważą na wszystkim i nasze gdybanie na nic ?
lukaszn19 / 2010-01-29 07:49 / Tysiącznik na forum
dane moga dac chwilowy impuls i mozna je odczytac na rozne sposoby, (jednakze by daly ten chwilowy impuls musza byc wyraznie rozne od porgnoz, a same prognozy to nic innego jak strzelanie pewnej grupy ludzi w rezultat przyszlych wynikow,a wiec ogolnie paranoja sa przewidywania ) dji,sp500 sa pzry waznych wsparciach technicznych i pomimo spadkow na razie to tylko korekta, mniejsza lub wikeszka i idac za trendem lepiej dokupowac po spadkach (oczywiscie zlota nie polecam)
lukaszn19 / 2010-01-29 07:54 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID3153741&cmd=show[s179577952]&disp=O tu jest kilka ciekawych wykresow, a moje fundy akcyjne poinny miec wycene z wtorku, wtedy sprawa z wsparciami bedzie juz jasna (na dluzsza mete caly czas stawiam na usd)
privy / 2010-01-29 09:54 / Tysiącznik na forum
Stawiasz na odbicie i nową falę up? Wydaje mi się, że aby tak się stało trzeba lepiej ''wymacać'' średnie w okolicach 1030, bo na razie to poszła jedynie ''igiełka'' w dół, która nawet do średnich nie dotarła ($SPX). To tak subiektywnie.
radzislaw / 84.40.134.* / 2010-01-29 12:46
Tworzy się chyba rgr na usd/pln czyli wejście w dolca next week
privy / 2010-01-29 13:16 / Tysiącznik na forum
Na razie mamy do czynienia z dywergencjami więc spadek jest jakiś tam prawdopodobny. Być może utworzy się rgr, ale to w przyszłym tygodniu. Ja dziś w unionie, z tych właśnie powodów, zredukowałem dolca o połowę. Ponowne wejście w okolicach 2,86/87.
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-28 22:01
lukasz tak nie sadzi, pisal o tym wiele razy, AT i basta!
sorki ze sie wcinam;)
u2mart / 2010-01-28 22:24 / Tysiącznik na forum
Ja się wcinam wszędzie pomimo że mam lód więc nie miej wyrzutów )
u2mart / 2010-01-28 18:55 / Tysiącznik na forum
No zeby tak Janki skonczyly ) Albo jeszcze nizej
Tylko poki co zlotowka tak mocno nie slabnie, ale mam nadzieje ze w nocy Azja dostosuje sie do hamburgerów nie wspominając jutro o Europie.
PKB jutro w USA pewnie niezle będzie ale miejmy nadzieję że nie na tyle ekstra żeby coś zmieniło.
Privy co kreski mówią o następnych wsparciach na edku, stasku i wigusiu?
No i jeszcze zeby juz jutro najlepiej rozjechac opor na 2.94 i weekend bylby upojny )
Zeus52 / 2010-01-28 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i miedź po wcześniejszych ciosach teraz już"szuka drobnych" ponownie poniżej wsparcia,zaczynając wypatrywać poziomu wcześniejszego wybicia się z trójkąta...jak pisałem,pod wieloma względami przypomina gold,więc gold też to może spotkać. Choć gold po drodze do poziomu wybicia(1030)ma trochę wsparć...choćby 1070.
Zeus52 / 2010-01-28 21:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz,jak to się ładnie składa. Niebawem głosowanie,a tymczasem miedź na technicznym,naruszyła wsparcie,a następnie wróciła,oparła się na nim i czeka. Chodzi o linię szyi tej RGR z przełomu listopad/grudzień.
blazek999 / 2010-01-28 21:30 / Bywalec forum
na w20, prowadząc linię od 17.08 przez dołki grecko-dubajskie widzimy, iż kurs dzisiaj zatrzymał się idealnie na niej.. myślałem że poszło(jeśli popełniłem błąd to proszę mnie poprawić). Dołącze do Was, gdyż żona posyła mnie po trunek i przyprawę do grzańca. jak maluje to do weny jej trzeba co nieco.
u2mart / 2010-01-28 21:49 / Tysiącznik na forum
No widzisz jaki pożytek z żony ))))
Zeus52 / 2010-01-28 19:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
PKB za 3 kw. Pierwszy odczyt bodajże+3,5%,później jeszcze raz przeliczyli i okazało się,że jeśli się nie mylę,tylko 2,8%,a ostatecznie zdaje się tylko 2,2%wypadło. Takźe ostatnie odczyty Chicago PMI...60p.,a na drugi dzień "poprawili" nieźle w dół. Ale nikt nie zauważył,bo był Sylwester...
Zeus52 / 2010-01-28 20:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
To tak,jak z wnioskami o kredyt hipoteczny. Wcześniej byl spadek:-10,7%. Przed Sylwestrem nie podano...bo po co psuć nastrój. Następny odczyt za pierwszy tydzień stycznia mówił o wzroście(zawsze wobec poprzedniego tygodnia)o +0,5%! Ale "sukces"! Nawet przy tym poprzednim spadku...tylko,że w tygodniu,który pominięto odczyt wyniósł:-22,8%! To było podane później,ale "przyćmił"wtedy wszystko ten sukces+0,5%
privy / 2010-01-28 19:54 / Tysiącznik na forum
Ja już mrożę :).

EDek 1,3900-1,3850 jeśli to go nie powstrzyma to w zasadzie jazda może być nawet w okolice 1,32, ale na razie to fantastyka.

Stasiek, wsparcie jest gdzieś wokół dzisiejszego min. na ten tydzień, a później tak jak pisze Zeus 1030/00 - układ średnioterminowy tzn., że zależy w którym tygodniu tam dotrzemy.

Wigwam 2370/60, jeszcze okolice 2330/20 mogą wygenerować korektę wzrostową, cel 2100-2000.
u2mart / 2010-01-28 20:05 / Tysiącznik na forum

Ja już mrożę :).

Ja już otworzyłem co nieco, a co : )
Zeus52 / 2010-01-28 20:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobry pomysł...że też na to nie wpadłem...oj Zeus popraw się. Duży minus!
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-28 20:53
a ja znowu nie kumam co mrozicie a co otwieracie
Zeus52 / 2010-01-28 21:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna...nie wiem,co mrozimy? Trzeba by Kobiety pracującej z"Czterdziestolatka"zapytać. Ale browarka chyba otworzę"jak leci".
u2mart / 2010-01-28 21:28 / Tysiącznik na forum
Ja wypilem jedną stelle ( piwo ) i trochę Jacka Danielsa bo piwko w lodowce bylo sztuk 1 tylko (
u2mart nielogo / 82.132.248.* / 2010-01-28 16:12
Fixing i mam nadzieje ze pozamiatane )
Zeus52 / 2010-01-28 18:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest element niepewności,ponieważ mamy dziś głosowanie nad kandydaturą Bena jako szefa FED na następną kadencję. To może poprawić nastroje,bo Ben to"Big Bull". Ale na dolarze też może je jeszcze polepszyć...choć zwróciłbym uwagę na słówko"może" w obu wypadkach.
u2mart nielogo / 79.65.30.* / 2010-01-28 18:11
Tylko to głosowanie to taka niespodzianka jak każde posiedzenie Fedu, i tak wszyscy wiedza ze Benek zostanie
al_ / 89.228.45.* / 2010-01-28 18:21
Witam.....czytam Was od jakiegos czasu chodz nigdy sie nie odzywałem ....chicalbym spytac czy wiadomo o ktorej ma byc glosowanie?...wczoraj goldmany,morgany straszyly widmem zwaly odnosnie stop% dzis wyboru Bena,kiła i mogiła:-))) a moze juz zapadła decyzja o zwale bez wzgledu na przebieg głosowania?,hm...pozdrawiam
ps.tyle znalazłem odnosnie przesłanek co do wyboru:
http://www.foxnews.com/politics/2010/01/28/fed-chief-awaits-key-confirmation-vote/
Zeus52 / 2010-01-28 19:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Goldmany,Morgany itp zawsze albo kręcą,albo piszą coś po fakcie. Tak,jak anale w mediach. Jeśli coś nie rośnie,albo spada,to nie zauważają tego,albo wręcz wróżą kosmiczne spadki. Najczęściej jest to w momencie,gdy my wchodzimy na 100%kapitału,widząc nadchodzącą niezłą jazdę w górę(złoto,miedź,ropa).Gdy już urosło na tyle,że czas najwyższy się ewakuować,to wtedy nagle doznają olśnienia i snują wątki o tym,jakie kosmiczne poziomy nas niebawem czekają(złoto,miedź, niegdyś ropa). Gdy następuje korekta,to najpierw przecierają oczy ze zdumienia i znowu zapewnienia,że to tylko wypadek i zaraz wrócimy do wzrostów. A gdy korekta rozwija się w pełni i należy już zacząć powoli myśleć o następnej jeździe up,i o momencie wejścia,to wtedy w mediach nagle dostrzegają,że korekta się zaczęła i snują znów"opowieści z krypty" o niezmierzonych otchłaniach jakie się przed nami otwierają...i apiać od początku.
al_ / 89.228.45.* / 2010-01-28 20:29
tak,głosowanie o 21.20.....ja nie gram na zlocie,miedzi ani fundach,pykam troche akcji i korki na naszym grajdole,mialem Ski od 2500,niestety oddane za wczesniej (417) ,podebralem Lki po 385 i zaczynaja uwierac:-)) liczylem na 430 lub optymistycznie 460 a dzis taka muka:-((Panow wizje odnosnie 2100 nie halo dla mnie,tz rowniez uwazam ,ze tam dotrzemy (2043) wczesniej czy pozniej,pyt czy to juz czas w doł...nasi nawet nie zaliczyli 50% fibo na 2602 w przeciwienstwie do innych giełd..a janki,hm co z Ich 1226?:-))
Zeus52 / 2010-01-28 21:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakiś grubas wszedł na GPW...trochę strzelił babola(grubym też się zdarzają),a teraz będzie bronił parkietu,co sił starczy. Przytaczam myśl Kuczyna,bo co jak co,ale GPW to dla mnie "terra incognita". Pisał on o możliwości przełamania wsparć(tych opisanych przez priva)i oceniał to w postaci 75%prawdopodobieństwa,że tak się stanie. Jednak dojście do okolic 2000p.po przełamaniu wsparć oceniał na zaledwie 20%prawdopodobieństwa.... Jak przpuszczał,wszystko powinno utknąć w okolicach 2200p.może któryś z pobliskich poziomów?
Zeus52 / 2010-01-28 18:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Decyzja o zwale,jej zakresie"zapadła"po złamaniu linii głównego trendu na wykresach indeksów,a właściwie wcześniej to było widoczne na surowcach(miedź). Teraz tylko chodzi o kształt tej zwały. Czy nadal wodospad,czy może jakieś odbicia(zygzak A,B,C) z powodu różnych możliwych zaburzeń w zwale,jak FED,Obama,głosowanie...teraz już dane niewiele pomogą...ewentualnie PKB za 4 kwartał,choć ten może jeszcze w dół.Mówiąc"odbicia"mam cały czas na myśli chwilowe ruchy up,ale nadal w ramach zwały...nazwałbym to raczej nieuniknioną i planową korektą. Zakładam max spadek do 1030-40p. na S&P500...opisywałem to w mailach na priva. Ale na innych indeksach może być różnie. Kuczyn np przewidywał,że na WIG20 mimo,że teoretycznie zjazd mógłby sięgnąć okolic 2000p.,to jest to mało prawdopodobne i co najwyżej grozi zejście w okolice 2200p. Później długa piątka wzrostowa.
axatest / 2010-01-28 19:49 / Bywalec forum
Jak by się tak dobrze przyjrzeć to można na Staśku znaleźć piątkę już za nami...
http://img211.imageshack.us/img211/9254/sp5002405.jpg
Zeus52 / 2010-01-28 20:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja o tym też kiedyś myślałem,ale tu dochodzą dane...miałem to napisać,dlaczego. Dlaczego uważałem,że te same przyczyny,które złożą się na korektę(już czas teraźniejszy),staną się później paliwem dla piątki...ale to nie teraz. Mamy czas. Chodzi między innymi o rentowność 10Y. To trzeba przemyśleć i dopiero opisać. Na razie obserwacja bieżących wydarzeń.
u2mart / 2010-01-28 18:50 / Tysiącznik na forum
Chyba nie bylo dokladnie podanej godziny tylko info że w godzinach popoludniowych
Zeus52 / 2010-01-28 19:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam info,że głosowanie o 21.00 naszego czasu.
u2mart / 2010-01-28 19:41 / Tysiącznik na forum
na stooqu piszą że 21.20 )
Zeus52 / 2010-01-28 20:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie...może to się przesuwa,jak u nas w Sejmie
Zeus52 / 2010-01-28 18:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,czyli u nas późnym wieczorem.
Zeus52 / 2010-01-28 17:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chciałem wrócić do miedzi...to się wszystko wiąże,jedno pociąga drugie,surowce,edek,giełdy...perpetuum mobile,jak kula obrastająca śniegiem podczas toczenia się. A miedź,jak już wczoraj wspomniałem nie po to wypadła z kanału długim czarnym korpusem wielkości wieżowca(tak kończy się ślizganie szpulkami po linii trendu),popartym wolumenem,żeby teraz odbijać w górę. Jednym strzałem skasowała 22 poprzednie sesje(świece) schodząc w obręb budowanej na przełomie listopad/grudzień RGR...już wtedy straszyło to wyłamaniem z kanału i konsekwencjami w postaci spadku zgodnie z zasięgiem rażenia RGR. Wtedy to było niemożliwe(seria pretekstów makro),dlatego założyłem,że na bank będzie to"pies Baskerwilla"...linia szyi to 311Ec/lb. Teraz mogłoby to być wsparcie. Jednak ten potężny korpus spadkowy powyżej...daje taką możliwość,że ewentualnie możemy mieć mały podskok...dla łatwiejszego przebicia wsparcia. A gdyby to się stało...musimy wrócić do tego RGR i jej zasięgu...co się wtedy nie stało,może stać się teraz. Co ma wisieć,nie utonie. Już kiedyś pisałem,że miedź swym zachowaniem,jako żywo przypomina gold,tylko przesunięte w czasie. Dlatego można było skorzystać najpierw z jednego i przeskoczyć w drugie. Pozostaje obserwować 311Ec/lb...to bliziutko. Odbije? Nie odbije? A jak odbije,to jak wysoko? Jak piłeczka,czy jak zdechła kobyła?
privy / 2010-01-27 22:55 / Tysiącznik na forum
No cóż pata ciąg dalszy. Wszystko jak spojrzeć ED GOLD Stasiek Wigwam wybroniło swoje linie i dopóki one nie pękną mamy do czynienie z potencjalnym dnem obecnej korekty. Czas na Obamanego, ja zapewne będę już smacznie spał, ale Zeus to pewnie będzie live.
Zeus52 / 2010-01-28 03:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
No cóż..."Niech ryczy z bólu ranny łoś...zwierz zdrów przebiega knieje. Ktoś nie śpi,aby spać mógł ktoś...To są zwyczajne dzieje". A dolar,jak przycisnął,to nie daje za wygraną,Edi poleciał o całą półkę w dół:1,3931...chyba poszły aktywacje. Za chwilę Teatrzyk Zielona Gęś przedstawia: Popis oratorski Obamy... Ooo...bamy się Oba my Obamy.
axatest / 2010-01-28 14:35 / Bywalec forum
Też pasi " Cóż, ranny rogacz chce się skryć, Nietknięty mknie wesoło, Jeden ma czuwać, inny śnić, Tak świat się toczy w koło".
Jako ciekawostka EURUSD plus zjawiska księżycowe (pełnie i nowie)
http://img43.imageshack.us/img43/8326/eurusdd.jpg
Zeus52 / 2010-01-28 15:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawa wersja tłumaczenia Shakespear'a...niezłe
axatest / 2010-01-28 16:28 / Bywalec forum
Przeceniony bądź niedoceniony Słomczyński.
Zeus52 / 2010-01-28 16:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Raczej to drugie..."Ulisses",a zwłaszcza mniej znane dzieła Joyce'a,komplet dzieł Szekspira,w tym "Sonety". No i własna twórczość jako Joe Alex.
Zeus52 / 2010-01-28 02:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa... Dolar atakuje. Już tak zmłócił Eda,że ten zaliczył 1,3991. Poczekamy jak to do rana się rozstrzygnie.A może już za godzinę coś będzie wiadomo. Przypominam o miedzi,która wczoraj złamała swoją linię ponad rocznego trendu wzrostowego(rok i 2 miesiące) i spłynęła długim,czarnym korpusem w dół. Tak,jak niedawno S&P500,DJIA,NASDAQ. Jakimś nieznanym cudem ML-e dały w miarę wysokie wyniki(spadek 0,5-1% to żaden spadek w/g wyników spółek). Pewnie w momencie rozliczenia wpadły na lokalną górkę,a jednocześnie dzień wcześniej w lokalny dołek. Ale znów,jeśli byłoby odbicie,to manko się wyzeruje. Tylko,że jeśli potraktować miedź jako wskaźnik dla innych metali...w tym gold,to droga do utworzenia wielkiej korekty A,B,C na gold też byłaby sprawą otwartą. Jesteśmy jakby w trakcie C i jeśli przyjąć,że może być A=C,to oznacza okolice 1030$/ozt. Podobnie podwójny szczyt na $XAU ma minimalny zasięg rażenia: 125-30p. Podobnie wychodzi,jeśli przyjąć obecne ruchy,jako konsolidację. Jeśli coś się"wylało"z kanału trendu,tak jak indeksy,miedź,eurodolar,to nie jest to znakiem,że to tylko chwilowy zrzut i że teraz już wystarczy spadków i już możemy jechać tylko up! Oczywiście może wiele się zdarzyć,ale co najwyżej może powstać odbicie w postaci krótkiego"B" korekty. Może w formie wyraźnego,ostrego ruchu,albo pozygzakowania w kształcie i tak prospadkowej flagi. Tak mi się wydaje,może się mylę.
Zeus52 / 2010-01-28 03:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście to,co wyżej to dotyczy głównych indeksów,to ewentualne"B". Dla gold"B"już było,teraz jesteśmy w zaawansowanym stopniu w trakcie"C",które mogłoby przyjąć,w odróżnieniu od w miarę prostego"A"(zasada zmienności)formę małego a,b,c.
privy / 2010-01-28 14:34 / Tysiącznik na forum
Gold doszedł dziś do lini trendu wzrostowego i odbił. Wigwam i Stasiek nad wsparciem. Edward złamał wsparcia i jest obecnie w obszarze szumów. Tak mi się marzy większa zwała, a tu trwają gorączkowe przygotowania do nie wiadomo czego.
Zeus52 / 2010-01-28 15:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak to widziałem,zanim się zdrzemnąłem. Wyglądało,jakby robiła się szansa na odbicie(zygzak"b" w większym"C"dla gold),także na indeksach i Edzie. Ale sentyment jest nieokreślony. Gdyby był bardzo dobry,jak się początkowo wydawało,to powinien np Ed pójść wysoko,po nieco mieszanych danych z Eurolandu,gdyby teraz spadł po gorszych,to z wyższej półki i byłby na wyższym poziomie. Wtedy powiedzielibyśmy,że technika załatwiła sprawę niezależnie od danych...a tu sytuacja jest patowa. Chciałem zaznaczyć,że technicznie mamy sytuację niejasną. Jest szansa na młot na Edzie,ale równie dobrze może być długi czarny korpus i wtedy to,co mieliśmy dotąd staje się przystankiem,konsolą kontynuacji. Wskaźniki już trochę gorące na Edzie,choć nie przegrzane,a więc też nie dają jednoznacznej odpowiedzi. Tak,czy inaczej,jak już mówiłem nawet jeśli powstanie młot na Edzie i odbicie,powiniem to być tylko zygzak,załamanie w trakcie korekty. Przy 1,42 i tak powinien nastąpić ponowny powrój do spadków.
privy / 2010-01-28 15:46 / Tysiącznik na forum
Och amen amen amen. Według moich kresek jankeski fut doszedł dziś do sufitu i odszedł, oby na dobre :)
Zeus52 / 2010-01-28 16:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Łucjan dziś rano wspominał na stooq,że ani niedźwiedzie,ani byki nie potrafiły wykorzystać już wcześniej powstałych szans,dlatego nawet w wypadku odbicia przewidywał krótkiego boczniaka...a to promuje jednak niedźwiedzie...bo to jednak byłby boczniak nad wsparciem. To tak,jak niegdyś obserwowaliśmy ruch w górę S&P500 zatrzymanie na oporze i zamiast odpadnięcia,bezustanny atak na opór...pozostawało tylko zgadywać kiedy pęknie. To było tylko kwestią czasu. Teraz mamy to samo,tylko na odwrót...
max1224 / 2010-01-27 20:34 / Tysiącznik na forum
no i mamy aktualizacje top 10 fundów ml w 5 pojawia się Eldorado Gold w 6 bez zmian
axatest / 2010-01-27 20:29 / Bywalec forum
Na bossie EURUSD na poziomie 1.4000
Zeus52 / 2010-01-27 21:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam też swoją definicję"zielarzy". Otóż "zielarz",to taki ktoś,kto siedział w np surowcowych(ML5,ML6) i strasznie się wkurzał,że niejaki pan Dolec podkradał mu kasę,którą zarobiły fundy. Ale nic nie mógł zrobić. Jedynie przez zaciśnięte zęby mógł od czasu,do czasu rzucić, tak żeby nikt nie słyszał:"Czekaj złodziejaszku,ja cię kiedyś dorwę,wtedy sobie pogadamy!" Więc,jak już przebrał się za zielarza i z zasadzki dorwał pana Dolca,to go za gardło ucapił i trzyma:"Oddawaj teraz sku...synu,coś zabrał,albo uduszę!"
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-27 21:48
to jeszcze poprosze o definicje EUR bo mam tez tego troche i co zielony daje eur zabiera i na odwrot
i tak sobie stoje w miejscu, tak czy siak to lepsze niz spadac
Zeus52 / 2010-01-27 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie,bo to miało nie spadać...do ponownego wejścia w agresywne. W ogóle,euro to raczej do bezpieczniejszego przeczekania,z ograniczoną boczniakiem możliwością ruchu w obie strony. To wynika po części z tego,o czym była tu mowa...zabezpieczenia kursu do pewnych granic przez transakcje swap. Natomiast na dolarze można pojeździć. Choć też w ograniczonym zakresie. Nie takie ruchy,jak w agresywnych fundach...ale zawsze coś.
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-27 22:34
no wlasnie, bo to mialo w ogole nie spadac - mowie ogolnie o oszczedzaniu w fundach
shit;)
Zeus52 / 2010-01-27 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Albo porady"doradców"(?),typu:ten,a ten fund dobrze idzie,daje 60%rocznie,więc w ten należy wejść"...Nie informacja,że to danemu fundowi się ZDARZYŁO,bo warunki tak się ułożyły,ale że"DAJE",jakby to było stale...jak lokata na 60%. Bo tak to było przedstawiane. To tak,jak np Top 5 w Skandii. 5 najlepszych w ostatnim kwartale. I też były porady,typu:"kupujemy,najlepiej z tej piątki,a te,co źle idą po jakimś czasie odrzucamy"...Zarąbiście "fachowa"porada. Brak informacji,że wyniki oznaczają to,że w danym okresie tak się ułożyło na giełdzie,że dany fund najlepiej wypadł(najczęściej zupełnie przypadkowo). Poza tym.jeśli pięć najlepszych,to czytaj między wierszami:5 najdroższych,które już są ładnie podpompowane i tylko czekają na jeleni...te w/g niektórych "doradców"kupujemy. Natomiast tych,które dają złe wyniki,po jakimś czasie się pozbywamy,gdy to stwierdzimy. Fantastyczna metoda! Ale może w hossie. W bessie to oznacza,że w/g porad "fachowców"od wciskania:KUPUJEMY DROGIE JEDNOSTKI,A SPRZEDAJEMY,GDY STANIEJĄ. Zaprawdę,godzien Nobla sposób na przekazanie nadmiaru własnej gotówki..."dla potrzebujących" :)
blazek999 / 2010-01-27 23:38 / Bywalec forum
należy również nadmienić, iż te fundusze akcji o najlepszych wynikach to z reguły zapakowane są niemal w 100% w akcje, a prospekty mówią o zaangażowaniu 60%-100% . Podczas korekty zaliczają największe minusy. Zarządzający mogą się jednak pomylić jak Allianz w lecie, minimalizując zawartość akcji w funduszu.
Poza tym każdy piekarz, rolnik i klozetowa winni przeczytać tekst małym druczkiem na końcu prospektu, lub wysłuchać telewizyjnego komunikatu (coś jak skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą)
Zeus52 / 2010-01-28 00:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie chciałbym zajmować tu miejsca tematem,jakby z innej beczki,na oddzielny wątek. Ale w wypowiedzi Kinii coś takiego zabrzmiało...i dlatego tak. Świetnie opisuje to Kuczyn na swoim blogu..Że fundusze akcyjne nie dają dobrych wyników przy długim okresie inwestowania. Nawet jeśli ktoś wszedł,gdy wycena jednostek była niska,to im dłużej pozostaje w akcyjnym,tym ma gorszy wynik. Tam są porównania w różnym czasie z funduszami obligacji. To właśnie fundusze obligacji na dłuższą metę przynoszą coraz większy zysk. Kuczyn porównywał m.innymi Pioneera obligacji z akcyjnymi...im dłuższy okres,tym lepiej dla obligacyjnych. Po 9 latach w Pionierye już większość akcyjnych zostaje daleko w tyle. A to przy optymalnym,niskim wejściu(początki fundu,duży dołek...). Jeśli ktoś wszedł w akcyjny na dużej górce i poniósł straty,to na pytanie:kiedy je odrobi,siedząc w tym samym fundzie bez przerwy,jest jedna odpowiedź:prawdopodobnie nigdy! Nawet nominalnie,nie licząc takich rzeczy,jak inflacja,siła nabywcza pieniądza,premia za ryzyko... Owszem,fundy akcyjne dają duże jazdy,nie takie,jak obligacyjne,ale to są jazdy w krótkich okresach,potrzebny jest timing. W dłuższym czasie i to im dłuższym,tym bardziej jest to widoczne,wymiękają wobec obligacyjnych.
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-28 17:10
no i mialo tak zabrzmiec, fajne forum i fajne z was chlopaki:))) ale jak robie przelew na skandie to nic tylko plakac i tak jakos chcialam o tym przypomniec bo wlasnie wplacilam haracz buuuuu....
wszystkim szczerze odradadzam , w pupe jerza...
Zeus52 / 2010-01-28 17:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,będzie lepiej...nie płakać proszę.Mam ochotę pogłaskać po główce,utulić...ale to nie próżne gadanie.Zacznie się wzrostowa piątka...nadrobisz zaległości. Mnie akurat szlag trafia,gdy konieczność zmusza czasem do wypłat...i ciągle:co tu jeszcze wykombinować,żeby jak najwięcej dorzucić. Zobaczysz...też tak będzie. No...już nie"buuu..."Bo sam zaraz zacznę.
privy / 2010-01-28 17:26 / Tysiącznik na forum
buuuu? Czemu buuuu? Czemu odradzasz?
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-28 17:50
lepiej nie pytaj bo poleci lawina - ale slowna
kazdy kto tu trafil szukajac pomocy wie o czym mowie...
dobra przenosze sie na gore watku;)
Zeus52 / 2010-01-27 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jakie Mount Everesty(które już były!) pokazywali doradcy przy zakupie....Nieprawdaż?
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-27 22:14
no dobra, czas minal, mozesz przestac myslec i sie ujawnic
szkoda czasu na glupoty hehe
max1224 / 2010-01-27 21:35 / Tysiącznik na forum
oj podoba mi się to podoba
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy