Forum Polityka, aktualnościGospodarka

25 proc. VAT - tyle będziemy płacić za dwa lata

25 proc. VAT - tyle będziemy płacić za dwa lata

Wyświetlaj:
Ecik kabarecik / 83.12.110.* / 2010-08-05 00:00
Podatek liniowy jest, tylko po wyborach okazało się że ta linia jest linią pochyłą :)

I tak z każdą inną bujdą. Przed wyborami "Ma Być Się Dać Musi", a po wyborach "Będzie Świetnie Już Za Chwilę Ale Jest Robimy Ciągle Bo Trudno Się Nie Da". I wiesz co w końcu zrobią? Zrobią pod siebie, zasmrodzą cały kraj, my spuścimy po nich wodę, ale za swój smród nawet nas nie przeproszą.
wnerwiony pracownik / 83.12.110.* / 2010-08-04 23:23

2010-08-04 10:55:10 | 77.237.14.* | młody_ekonomista
Moja propozycja jest prosta. Podwyższyć płacę minimalną, żeby
ludzie nie musieli pracować po 12 godzin na dobę by przeżyć.
Ludzie będą mieli więcej pieniędzy, będą więcej wydawać, co za
tym idzie płacić większe podatki. I wpływy z VAT'u wzrosną i
wszyscy będą zadowoleni.

2010-08-04 14:15:30 | Adol
Jeśli tak się stanie to ja wszystkich swoich pracowników daje
na umowę zlecenie albo zamykam firmę. No ale wtedy powiesz.
"podwyższyć zasiłek"


Następny kreatywny biznesmem "Adol". Już dość ich mamy w tym kraju. Co to masz za firmę że nie możesz zapłacić pracownikom ciut więcej niż minimum Jałmużny Polskiej? Budowlanka, remonty? Tak cię przycisnęło że nie możesz podnieć cen swoich usług?
Lepiej zamknij taką firmę i wyjedź do Francji. Tam więcej zarobisz własnymi rękami niż tutaj na oszukiwaniu ludzi pracy.

Na takich jak ty bym proponował:
1. Zlikwidować taką paranoję jak umowa zlecenie, o dzieło. Po co to? Jak ktoś jest przedsiębiorczy i bierze roboty to tu to tam niech zakłada działalność. Jak ktoś potrzebuje pracownika niech go zatrudnia.
2. Wprowadzić zasadę: Pracownik nie może rozpocząć pracy, jeśli pracodawca nie uzyska potwierdzenia zarejestrowania tego pracownika w ZUS.
3. Wprowadzić identyfikatory pracownicze wydawane przez ZUS na podstawie danych jakie pracodawca zgłasza do ubezpieczenia. Będzie to identyfikator indywidualny dla każdego pracownika. Musi zawierać następujące dane: imię, nazwisko, PESEL, data początku zatrudnienia, wymiar czasu pracy, nazwa zakładu pracy pracodawcy, NIP i REGON pracodawcy. Pracownik ma obowiązek posiadania przy sobie tego identyfikatora w czasie pracy. Za brak posiadania identyfikatora na pracodawcę musi zostać nałożona kara w wysokości co najmniej 10 tyś zł od każdego pracownika bez identyfikatora. Kara może być zmniejszona do 500zł jeśli pracownik dostarczy taki identyfikator w ciągu godziny, lub pracodawca udowodni iż pracownik ma umowę o pracę i jest zarejestrowany w ZUS.
4. Wprowadzić niezapowiedziane wyrywkowe kontrole pracowników w każdym miejscu gdzie wykonywane są prace (głownie fizyczne, ale i też umysłowe). Wprowadzić wśród pracowników ZUS, skarbówki, administracji publicznej, obowiązek poświęcenia 1 dnia pracy w roku na wykonywanie takich kontroli, lecz nie we swojej gminie lub powiecie zamieszkania. W czasie kontroli ewidencjonować dane z identyfikatorów, sprawdzać tożsamość i miejsce wykonywania prac. Ewidencje muszą być hierarchiczne dla jednej firmy: pracownik, brygadzista, kierownik.

I ot mamy po kłopocie z szarą strefą. I nareszcie uczciwie działające firmy nie będą musieli się martwić jak przeskoczyć GÓRĘ.
j/k / 95.41.79.* / 2010-08-31 22:08
kontrola,kontrola,kontrola, a gdzie koniec,bez kłopotu nawet nie jest w niebie
art1232 / 217.153.158.* / 2010-08-08 22:21
Ciebie to ja bym nigdy nie zatrudnil, proponuje zalozyc firme i zobaczyc jacy sa ludzie na rynku, muszisz przerobic 20 zeby trafic na kogos odpowiedniego. Ty pewnie tak dbasz o ten zusik bo ci brakuje paru miesiecy zeby pujsc na rente, bo to ze jestes schorowany to widac po wypowiedzi
ds1 / 90.156.120.* / 2010-08-07 04:43
WYOBRAŻASZ SOBIE ILE URZĘDNIKÓW DO TEGO TRZEBA BY ZATRUDNIĆ .
CHWILĘ SIĘ ZASTANÓW ZANIM NAPISZESZ TAKIE BZDURY .

CZEMU NIE NAPISZESZ , ŻE TRZEBA ZREFORMOWAĆ ( !!!! RADYKALNIE !!!! ) KRUS , ZUS , NFZ I JESZCZE PARĘ INNYCH INSTYTUCJI .
WPROWADZIĆ JEDEN PODATEK LINIOWY DLA ABSOLUTNIE WSZYSTKICH ( PODKREŚLAM JEDEN , RODZAJ PODATKU - ŻADNE TAM KARTY PODATKOWE , PODATEK RYCZAŁTOWY ITP) .
WPROWADZIĆ , ŻEBY WRESZCIE FIRMY ZAGRANICZNE ( BANKI , SUPER , HIPER I INNE MARKETY ) ZACZĘŁY WRESZCIE PŁACIĆ PODATEK DOCHODOWY W POLSCE A NIE WYPROWADZAŁY GO ZAGRANICĘ .TU JEST WIELKA KUPA PODATKÓW DO WZIĘCIA .
CIĄGLE TYLKO WSZYSCY SIĘ PODNIECAJĄ ILE TO FIRMY ZAGRANICZNE ZAINWESTUJĄ W POLSCE . A POLSKIE FIRMY TO CO , WYSKOCZYŁY SROCE SPOD OGONA ??? . DZIAŁAM OD 1995R , ZATRUDNIAM 20 PRACOWNIKÓW . I TEŻ MUSZĘ INWESTOWAĆ . PEWNIE ,ŻE NIE MOGĘ SIĘ RÓWNAĆ DO TYCH WIELKICH . ALE DO CHOLERY CZEMU , JAK NIE ZAPŁACĘ PODATKU TO PO 2 TYGODNIACH DOSTAJĘ WEZWANIE Z URZĘDU SKARBOWEGO , ŻE MAM ZAPŁACIĆ W CIĄGU 7 DNI . I NIKOGO TO NIE INTERESUJE , ŻE MI JESZCZE NIE ZAPŁACILI . TO TRZEBA BY TEŻ ZREFORMOWAĆ . WRZUCAM W KOSZTY I ODPISUJĘ VAT W MOMENCIE GDY ZAPŁACĘ DLA KONTRAHENTA ( I ODWROTNIE ) .
OSTATNIO DYSKUTOWAŁEM NA TEN TEMAT W URZĘDZIE SKARBOWYM . I WIECIE CO MI POWIEDZIELI ( ZAZNACZAM , ŻE NIEOFICJALNIE ) . A JAK PAN SOBIE WTEDY WYOBRAŻA KONTROLĘ FIRMY ? BO TERAZ SYSTEM JEST PROSTY , 20 DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA - PODATEK DOCHODOWY , 25 DNIA - PODATEK VAT . A TAK TRZEBA BY SPRAWDZAĆ JESZCZE DODATKOWO KIEDY TEN PODATEK JEST ZAPŁACONY .( MAM KONTRAHENTÓW , KTÓRZY MI PŁACĄ W RATACH JUŻ DRUGI ROK . CAŁE SZCZĘŚCIE , ŻE JA TAK NIE MAM , ALE ILU PRZEDSIĘBIORCÓW MUSI SIĘ NACHODZIĆ PO SĄDACH , BO JEDEN Z DRUGIM IM NIE PŁACĄ ) .
TO WSZYSTKO WYMAGA RADYKALNYCH REFORM . ALE JA SIĘ PYTAM KTO TO MA ZROBIĆ ????
PO , PIS , SLD , PSL , UPR , SAMOOBRONA ?????
KTO Z NICH MYŚLI O DOBRU NAJWYŻSZYM JAKIM JEST NAJJAŚNIEJSZA RZECZYPOSPOLITA ???
KTO Z NICH KOCHA POLSKĘ TAK JAK JA .
CIĄGLE TYLKO PLUJĄ JEDEN NA DRUGIEGO . JUŻ SŁUCHAĆ TEGO NIE MOŻNA .
ECH , KOŃCZĘ BO I TAK NIKT Z NICH TEGO NIE CZYTA . A MY SZARAKI WYPISUJEMY TU ROŻNE RZECZY I TEŻ CZASAMI SOBIE SKACZEMY DO GARDEŁ JAK CI WSZYSCY POŻAL SIĘ BOŻE POLITYCY .
swoje sprawy w swoich rekach / 62.69.193.* / 2010-08-06 23:49
wnerwiony pracownik

Szanowny Panie Pracowniku - sam Pan załóż działalność i zrób to tam wypisujesz - i pogadajmy np za pięć lat jak tyle wytrzymasz.
konik3d / 79.189.103.* / 2010-08-06 12:09
widze ze pan z kregu fanow ubecji i esbecji i rezimu ... tylko kto zaplaci za te kontrole...
Adol / 2010-08-06 14:49 / Bywalec forum
... albo kto zapłaci 10.000 jak pracownik zapomni identyfikatora. Pewnie ten znienawidzony pracodawca.
Łatwo budować teoretyczne modele. Papier wszystko przyjmie.
Umie taki tylko pieczątkę przybijać albo odmawiać jej przybicia a już w myślach tworzy nowe stanowiska i urzędy, czyli zmniejsza bezrobocie;-)
Adol / 2010-08-05 11:57 / Bywalec forum
wnerwiony pracowniku - Kolego teoretyku sam byłem kiedyś urzędnikiem i słysząc takie słowa codziennie "skontrolować, przydusić, domiar lub "ty wiesz czym ten s...syn jeździ"" - po prostu gotowało się we mnie.
W naszym kraju i tak ciężko jest prowadzić działalność właśnie przez takie myślenie również elit politycznych. Jedynym panaceum to zwiększyć obciążenia i kontrole.
Hmm.. a może zamiast narzekać na pracodawców sam nim zostań.
Ostatnie zdanie po prostu mnie rozbawiło "I ot mamy po kłopocie z szarą strefą. I nareszcie uczciwie
działające firmy nie będą musieli się martwić jak przeskoczyć
GÓRĘ." - głupich nie sieją oni po prostu się rodzą.
Toż to twierdzenie godne NOBLA - i jakie proste. Musisz to podpowiedzieć Rostowskiemu i koniecznie napisz do greckiego ministra. Tam większość pracuje w budżetówce więc na pewno znajdziesz poklask dla swoich twierdzeń. Tam twoje miejsce tzn. na ulicy razem z innymi protestującymi. Pewnie i tobie marzy się 14-sta pensja.
Floyd / 2010-08-06 18:24 / Tysiącznik na forum
Coś mi się wydaję, że ty z kolei jesteś teoretykiem od liberalizmu gospodarczego i też wydaje Ci się wszystko takie proste: Zamknąć, wywalić na bruk, zlikwidować. Proszę tylko jeszcze odpowiedzieć na jedno pytanko: Jak zamkniesz gęby tym którym Twoje rozwiązania nie przypadną do gustu, karabinami?
Adol / 2010-08-07 02:05 / Bywalec forum
Czy Ty Floyd poza ilością wszechstronnych wypowiedzi możesz pochwalić się również umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Obciążenia ZUS są u nas tak duże, że już dziś opłaca mi się płacić minimalną a resztę "pod stołem". Zwiększanie podatków spowoduje to nad czym poważnie się zastanawiam a kilku kolegów już to zrobiło tzn. zarejestrowaniem firmy na Słowacji. 19% VAT i 19% "CIT" bez konieczności późniejszego opodatkowania PIT. VAT od osobówek itd. Po prostu choć sprawy Polski są dla mnie drogie to moja rodzina i jej byt są dla mnie ważniejsze.
Twoje rewolucyjne pytanie na koniec nie wiem czego dotyczy. Na pewno żaden z moich pracowników nie czuje się jak w "Ziemi obiecanej" Wajdy.
MI7 / 109.207.147.* / 2010-08-04 22:51
Niestety rozczarowanie PO ...
ADMINISTRACJA - nie daje żadnej wartości dodanej gospodarce
Żeby tak ktoś z tych "odpowiedzialnych" POlityków poczytał te komentarze ... i je zrozumiał - marzenie.
może powstałaby jakaś strona protestu dla rozdmuchanej administracji i tchórzostwie w reformach ! tak jak w przypadku PZPN
Najgorzej że PO rozczarowuje swój elektorat który uwierzył że mają odwagę czegoś się podjąć - szkoda przegrają z kretesem
POopka / 83.30.30.* / 2010-08-04 22:45
Jak podnoszą VAT to niech podniosą też i minimalną płacę. A przy okazji niech stworzą recepturę jak żyć za te niecałe 1000 zł netto miesięcznie.
Levin / 83.30.30.* / 2010-08-04 22:42
Czy będzie vat 5 czy 25 % to Polska jak była tak i będzie 100 lat za murzynami.
jGazz / 2010-08-04 21:44
Totalna porażka rządów liberałów. Z nazwy są liberałami, a z przekonania socjalistami. Socjaliści tacy sami jak PiS czy SLD.
Podwyzszenie VAT-u skutkować bedzie znowu większym aparatem urzędniczym. Za dwa lata stawka 25% bedzie za mała, jeśli rocznie w Polsce wzrasta o ok 25 do 30 tys urzędasów. Dziś 80 tys urzędników (liczba wzrostu stanowisk urzędniczych za czasów PiS-owskiego i PO-wskiego rządów) to kwota rocznie ok 10 mld złotych. Tam szukajcie oszczędności.
czarna_chmura / 77.254.203.* / 2010-08-04 22:49
ani liberalowie ani socjalisci tylko gnidy dworski!
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-04 21:53
Wzrost zatrudnienia w administracji państwowej (nie samorządowej !!!) za rządów Tuska to 16 937 eatów w okresie grudzień 2007 - grudzeń 2009
Za rządów PiS wzrosło tylko o 786 etatów.
Pilsener / 2010-08-04 20:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nazywa się Donald Tusk, "liberał" spod stoczni, który pchnął panujący w polsce socjalizm na jeszcze wyższy poziom absurdu. Podatki jak w Skandynawii, płace jak w Rumunii, ceny jak w Luksemburgu, infrastruktura jak w Bułgarii, korupcja jak w Rosji, bałagan jak na Ukrainie, strajki jak w Grecji a represje i kontrola aparatu partyjnego jak na Białorusi.

Patrzcie na ten kraj, na miasta, zwłaszcza małe: bezrobotni lub KRUsowcy, emeryci, renciści, urzędnicy, budżetówka i młodzież ucząca się - a reszta gdzie? W moim mieście tylko ja zostałem ze swojego rocznika! Zielona wyspa, ta? Bo wszystko chwastami zarasta! Niedługo pies z kulawą nogą nie będzie chciał w tym kraju inwestować i pracować, ale w tym kraju zawsze tak było - wielka szlachta najważniejsza, prędzej niech kraj zbankrutuje niż paru kolesi straci stołki.
czarna_chmura / 77.254.203.* / 2010-08-04 22:52
trafna ocena rzeczywistosci.
Bernard+ / 87.205.182.* / 2010-08-04 19:07
Niedługo już będzie tak, że pracować w Polsce będą tylko urzędnicy, policjanci, wojsko i cała sfera budżetowa a poza nimi mieszkać w Polsce będą tylko polscy emeryci i renciści. Pracujący Polacy nie będąc w stanie utrzymać się na najniższym europejskim poziomie z wynagrodzeń jakie im zostaną po zapłaceniu składek obowiązkowego ubezpieczenia oraz podatków, wyjadą do krajów normalnie zarządzanych i mających normalnie starych emerytów. Nie wiem tylko czy są jeszcze na świecie narody, dla których emigracja zarobkowa do Polski w celu utrzymywania swoją pracą 8 milionów "młodych" emerytów i 4 milionów pracowników sfery budżetowej będzie atrakcyjna w stosunku do ich sytuacji we własnym ciepłym niewymagającym kupowania opału i zimowej odzieży ani gorących napojów kraju?
reforma / 212.243.89.* / 2010-08-05 09:14
Cala unia europejska jest socjalistyczna wiec nie ma gdzie wyjechac poza Szwajcaria ( stawka VAT : 7,2 i 2,6 ), Luksemburgiem.... Szwajcarja tez nie dlugo sie podda bo naciski z Unii sa ogromne. Mysle ze potrwa to 5-6 lat. Nie ma gdzie uciekac. Jedyna nadzieja ze ktos naprawde o prawicowych pogladach zdobedzie wladze.
jj72 / 79.185.224.* / 2010-08-04 20:44
juz wiele firm rejestruje sie zagranica..
..ciekawe kiedy politycy sie obudza..
Wyborca123 / 83.24.47.* / 2010-08-04 18:36
Podwyżka VAT to utrata konkurencyjności na rynkach europejskich, to spowoduje wycofywanie się z produkcji inwestorów i jednocześnie bezrobocie - zwalniać trzeba nie pracowników, ale urzędników, którzy nie potrafią przeprowadzać reform i są pasywni.

Poprzyj skutecznych polityków - zostało nie wiele czasu, nie kieruj się wyglądem i uprzedzeniami - wpisz w wyszukiwarkę Google "Wolny Sondaż Prezydencki", wyszukaj sondaż i zagłosuj. W sondażu zebrało się 59247 głosów Polaków i ciągle ich przybywa.

http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/
Bernard+ / 87.205.182.* / 2010-08-04 17:54
Podstawowy problem finansów publicznych to za wysokie wydatki sztywne, które są zdefiniowane ustawami w taki sposób, że z roku na rok rosną nawet wtedy, gdy dochody budżetu maleją. Aby zmienić ten chorobliwy stan organizacji państwa objawiający się ciągłym deficytem finansów publicznych trzeba usunąć przyczynę, czyli zmienić ustawy powodujące stałe wzrastanie wydatków sztywnych budżetu.
Pierwsza przyczyna wzrastania wydatków sztywnych to nadmierna ilość wskaźników automatycznie przeliczających wysokość wydatków w stosunku do innych wydatków. To było dobre w czasie wysokiej inflacji, ale teraz, gdy od kilku lat inflacja jest niewielka jest to przyczyną pogarszania się struktury wydatków budżetowych. Pierwszy przykład:, jeżeli w zależności od wzrostu średniej płacy w sferze przedsiębiorstw podwyższa się o odpowiedni wskaźnik płace sfery budżetowej to wydatki budżetu automatycznie rosną, ale wzrost płac w sferze przedsiębiorstw nie powoduje automatycznego wzrostu dochodów budżetu a w wielu obszarach powoduje spadek dochodów budżetu. Jeżeli w związku z ustaleniami komisji trójstronnej podwyższa się płacę minimalną i podwyższa się podstawę minimalnych składek ZUS i NFZ dla osób prowadzących działalność gospodarczą to wcale dochody budżetu nie rosną a wręcz maleją, jeżeli z powodu innych zjawisk gospodarczych takich jak np. wzrost regulowanych cen energii, wody, i podatku od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej maleje liczba płatników podatku i składek i maleje zatrudnienie pracowników w słabych ekonomicznie mikroprzedsiębiorstwach a rośnie liczba bezrobotnych.
Im większy fiskalizm tym wyższe koszty ściągania podatków i większa motywacja podatników do unikania płacenia podatków i składek. Najbardziej poszukiwanymi pracownikami są od kilku lat młodzi emerytowani górnicy, bo mając wysokie emerytury nie są już wcale zainteresowani ich podwyższeniem, więc są oficjalnie zatrudniani w wymiarze 1/8 lub ¼ etatu z płacą minimalną i od tego pracodawca opłaca podatek i składki a faktycznie pracują na pełnym etacie z płacą znacznie wyższą. Państwo Polskie wypłaca im, więc wysokie emerytury i wypłaca zasiłki dla 2 milionów bezrobotnych a nie otrzymuje podatków i składek z pracy tych emerytów. Gdyby Ci ludzie zamiast emerytur musieli dalej pracować przynajmniej za najniższą płacę krajową to państwo otrzymywałoby od nich podatki a nie wypłacałoby im emerytur. Kolejny przykład stałego wzrostu wydatków budżetowych. Powstały w 1998 roku powiaty było ich 309 powiaty rozmnażają się przez pączkowanie i jest ich już 350 są kosztowne w utrzymaniu i mało efektywne, bo aby był ekonomiczny sens utrzymywania Starostwa to powinno takie Starostwo obsługiwać nie mniej niż 300 000 mieszkańców. Tymczasem średni powiat w Polsce liczy zaledwie 80 000 mieszkańców a są powiaty mające zaledwie 21 tys. mieszkańców i nieposiadające żadnego szpitala ani żadnej szkoły średniej dla zarządzania jedna przychodnią czy jednym liceum utrzymywanie starosty i całego zarządu oraz administracji powiatowej jest bezsensem ekonomicznym bardzo kosztownym i coraz kosztowniejszym. Przykłady można podawać w dużej liczbie, wystarczy tylko poczytać roczniki statystyczne a można wtedy zobaczyć ile przybywa wydatków na rozrastające się instytucje budżetowe na obsługę nowych ustaw i rosnącej liczby operacji pobierania pieniędzy podatnikom i zwracania tych samych pieniędzy tym samym podatnikom, ale po pokryciu kosztów administracyjnych tych operacji. Przykład następny to dopłaty do tak zwanego paliwa rolniczego czy zwrot wydatków na paliwo do ciągników i maszyn rolniczych. Średnie wypłaty dla rolników do 1 ha gruntów rolnych są niższe niż podatek rolny od tych gruntów. Po co więc zatrudniać urzędników do pobierania podatku gruntowego jego rozliczania księgowania i przekazywania do budżetu gmin, jeżeli potem trzeba zapłacić następnych urzędników, którzy zajmują się przyjmowaniem wniosków od rolników o zwrot wydatków na paliwo rolnicze i wypłacaniem kwoty trzeba znów księgować rozliczać i kontrolować ich prawidłowa wysokość? Bez kosztów administracyjnych można po prostu zmniejszyć podatki od gruntów rolnych o wysokość dopłat na paliwo i tym sposobem poprawić dochodowość rolników, bo po to przecież wprowadzono te dopłaty a Itak nikt Niewino tym, że część dopłat do paliwa „rolniczego” nie jest zużywana w trakcie prac polowych a służy usługom transportowym zarobkowym np. dostarczaniem opału mieszkańcom lub służy sąsiadom taksówkarzom albo pomniejsza koszty eksploatacji samochodu osobowego syna rolnika mieszkającego w mieście. I znów przykładów pobierania najpierw podatków a po poniesieniu kosztów administracyjnych zwracania tych podatków tym samym osobom jest wiele, ale nikt nie pracuje nad tym, aby to zmienić i radykalnie zmniejszyć koszty budżetu przejadane teraz przez nikomu nieprzynoszące korzyści zbędne operacje podatkowo dotacyjne.
Podwyżka podatku VAT to tylko doraźny plaster zakrywający pękające podstawy gospodarki p
LMi / 149.156.172.* / 2010-08-05 11:34
Skądrześ padł wymoczku - teoretyku. Tej bzdetologi nawet czytać się nie da. 50% znane wszystkim a pozostałe 50% to zwykłe wypociny gadającej głowy. To nie wypowiedź akademicka tylko internetowa - krótko, treściwie i dosadnie. Pomysł peruwiańskiego słoneczka jest taki jak chcieli ci, którzy głosowali na komora - mają prezydenta, który wszystko zatwierdzi donaldusiowi.
carbotrex / 77.254.29.* / 2010-08-04 18:29
Mój przykład:Pani w Urzędzie Skarbowym chyba ze 2 dni pracowała nad moim wnioskiem o zwrocie podatku Vat na materiały budowlane ,potem wezwanie (list polecony) i korekta wartości 1,50 bo symbol sww nie zgadzał się z aktualnym wykazem
które produkty można zaliczyć.W innym wykazie było dobrze co udowodniłem.Większość tego wniosku przejadła "obsługa tego wniosku) . Prościej byłoby żeby każdemu uprawnionemu do zwrotu różnicy podatku VAT wręczyć legitymację po okazaniu sprzedający towar nabijał by od razu niższy podatek (tak jak się robi dla klientów z zagranicznych).Ale znów masa etatów w Urzędzie Skarbowym-bezrobocie maleje. -system jest bardzo choooory.
racjonalist / 188.146.163.* / 2010-08-05 19:28
Fajny przykład i prawdziwy. Jednak proponuję tak: ty nie dostaniesz zwrotu podatku VAT w zamian zwolni się pracownika Urzędu Skarbowego. Układ jasny i prosty. Ciekawe jaka będze twoja opinnia czy zrezygnujesz dla dopra sprawy ze swojego zwrotu. Myślę że ...........Czekam na odpowiedż.
LMi / 149.156.172.* / 2010-08-05 11:37
Nonsens. Cała rzecz polega na tym , by miał z tego interes budżet. Celem jest zniechęcenie obywateli do ubiegania się o zwrot. A tą Panią w urzędzie i tak trzeba opłacić bez względu na to czy Pana obsłuży czy nie. Urzędasy ich pensje, premie są jak koszty stałe dla urzędu.
Realni myślący Polak / 89.74.10.* / 2010-08-04 16:49
Kraj jest biedny, jednak wydaje mi się, że Rząd powinien na minimum dziesięć lat podnieść VAT na wszystko do stawki 25 % zlikwidować zerówkę , 7 -kę i 3-kę.
Patrzcie realnie, jeżeli w krajach kapitalistycznych sa slumsy to muszą byc i w Polsce. Nie ma miejsca na niezaradnych życiowo. Niestety to jest prawo buszu, słabsi giną a mocni się bogacą. I to nie jest wina liberałów.
Skończyła się raz na zawsze nadopiekuńczość kraju.
Nie potrafisz osiągnąć mocnej pozycji w życiu, idź do slumsów.
płk zuber / 83.9.129.* / 2011-02-16 19:10
To nie jest wina liberałów bo ich nie ma w rządzie padalcu jeden!

czyli rząd się wyżywi. to już kiedyś było. tobie się wydaje bo pewnie siedzisz Brukseli albo chapiesz kasę w urzędzie. komu ten slums ma niby śłużyć?
prawnik999 / 195.117.16.* / 2010-08-04 16:57

Kraj jest biedny, jednak wydaje mi się, że Rząd powinien na
minimum dziesięć lat podnieść VAT na wszystko do stawki 25 %

Hmm ... tylko dlaczego podwyższać VAT do 25% (bardziej się już nie da, bo UE zabrania!)? Skoro każdy ma radzić sobie sam, to na co pójdą te dodatkowe pieniądze pochodzące z podwyżki VATu? Na tych "zaradnych"?
Realnie myślący Polak / 89.74.10.* / 2010-08-04 17:07
Na dofinansowanie szkolnictwa, służby zdrowia, i innych dziedzin, z pomocy ktorych niestety ci niezaradni nadmiernie korzystają, ale to korzystanie powinno być znacznie ograniczone, bo jest nadużywane. Ja nie byłem u konowała od czasów komuny i dlatego jestem zdrowy (61 l.) , a widzę w moim mieście chodzacych od lat rencistów " ciężko" kuźwa chorych, którzy nie shańbili sie pracą od wielu lat, a ubrani i zadbani jak Vip-owie.
Takim nic nie powinno sie należeć. Ale w tym nodopiekuńczym kraju nieroby maja najlepiej.
X.X.X. / 195.238.227.* / 2010-08-05 08:21
Roumując jak "Realnie myślący Polak" to po co dofinansowywać te instytucje, skoro zaradny człowiek będzie mógł sobie pozwolić na płacenie za te usługi, to nie potrzebne będą państwowe instytucje bo są... nieporadne i nie zarabiają na siebie, więc są niepotrzebne. A biedota ze slumsów nie ma i nie czuje potrzeby być edukowana, bo w szkole nie nauczą jak okradać podwórko tego zaradnego.
prawnik999 / 195.117.16.* / 2010-08-04 17:50
Czyli pójdą na finansowanie "niezaradnych". Dlaczego zatem piszesz, że:

Skończyła się raz na zawsze nadopiekuńczość kraju

?
Jak widać "nadopiekuńczość kraju" kwitnie. I to nie tylko w zakresie wsparcia dla tych, którzy korzystają z wymienionych przez ciebie sfer życia publicznego, ale również, a może nawet zwłaszcza, w zakresie utrzymywania tych którzy świadczą te usługi - niewydolnych i nieudolnych urzędników, niedouczonych nauczycieli, sędziów i prokuratorów (mamy ich 4 razy więcej niż średnio w UE), itd. Ale to jest właśnie ten "światły" elektorat obecnej ekipy :)
beberlebe / 93.181.140.* / 2010-08-04 16:13
Jako obywatel płacący podatki chciałbym usłyszeć jakie oszczędności robi rząd, czy zmniejsza wydatki czy nie?
Na razie słyszę tylko o bizantyjskich wydatkach z budżetu.
mmors / 83.12.67.* / 2010-08-04 15:49
Czy ktoś wie, co z zaliczkami wpłaconymi na mieszkania, ale jeszcze bez aktu notarialnego, czy trzeba będzie dopłacać różnicę po otrzymaniu aktu notarialnego (stawka ma wzrosnąć z 7% do 8%)? Chodzi o to, czy deweloper będzie musiał dopłacić ten 1% vatu po ostatecznej sprzedaży, czy rozliczy według stawki obowiązującej w momencie otrzymania wpłaty?
prawnik999 / 195.117.16.* / 2010-08-04 16:04

czy trzeba będzie dopłacać różnicę po otrzymaniu aktu notarialnego

To zależy. Jeśli jesteś członkiem aktywu PO, to nie będziesz musiał dopłacać, pozostali dopłacą podwójnie ;)
ssss / 83.11.16.* / 2010-08-04 15:08
Ludzie, walczymy o krzyż, a rząd pod nami dołki kopie.
777c / 2010-08-04 15:36 / Bywalec forum
u 'Wasz' we wsi zwykło się mówić wyłącznie w liczbie mnogiej?
polak997 / 81.210.89.* / 2010-08-04 15:02
W ostatnim dniu kampanii wyborczej Donald Tusk
podpisał 10 zobowiązań partii, po wygranych
wyborach. Są to kolejno:

1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost
gospodarczy

2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki,
zwiększymy emerytury i renty

3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg
ekspresowych, mostów i obwodnic

4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki
medycznej i zlikwidujemy NFZ

5. Uprościmy podatki i wprowadzimy podatek
liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200
opłat urzędowych

6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku

8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli
wracać do domu i inwestować w Polsce

9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy
Internet

10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

Wniosek nasuwa się sam tzw. Platforma"Obywatelska" jest mistrzem
czasu przyszłego niedokonanego!
erplew / 83.9.129.* / 2011-02-16 19:12
niezły socjalizm!

w budżetówce nie dość że podnieśli płace to jeszcze zatrudnili całe tłumy.
hihiihh / 83.6.193.* / 2010-08-08 23:07
Super a jeszcze niedawno Polska była zieloną wyspą smiech dobrze że nasz nowy prezydent za vetuje ustawę hehheheheh

Najnowsze wpisy