Forum Forum inwestycyjneFundusze

30tyś zł W jakie Fundusze zainwestować?

30tyś zł W jakie Fundusze zainwestować?

fan funduszy :P / 89.76.177.* / 2008-01-12 00:49
Na okres 1 roku maksymalnie do 1,5roku . Zastanawiam się nad Arką bo kiedyś z niej już korzystałem ale wtedy na giełdzie nie działy się takie cyrki jak teraz. Z drugiej strony na giełdzie wkońcu muszą się pojawić wzrosty...
Myśle aby 60% zainwestować w ARKA Zrównoważony , 20% w ARka f.Nieruchomości 20% f.akcji albo te 20% f.nowej europy ??
Jak myślicie to dobry pomysł ?
Wyświetlaj:
gosikon1 / 87.105.190.* / 2008-02-04 11:20
Po raz kolejny na łamach tego forum ODRADZAM inwestowania w fundusze na tak krótki okres czasu !!! Szczególnie nie powinni tego robić ludzie, którzy się na tym nie znają. Czeka nas ciężki rok...... Wszyscy Ci którzy się ze mną spotkali i chcieli zainwestować większe kwoty i nie chcieli się zdecydować na długofalowe inwestowanie nie zostali moimi klientami :)
Jeszcze raz ODRADZAM :)
Pozdrawiam
Małgorzata Konowałek
+48603291301
M2008 / 83.31.193.* / 2008-02-05 22:02
Do kasyna takich wysyłaj - tracąc kasę będą mieli przynajmniej zabawę :)
RYMEMBO / 212.76.37.* / 2008-02-01 23:34
daj sobie luzu z arką to syf!na wejście zabiorą trochę grosza a przy konwersjach zapłaćisz 0.5% od kapitału-pierwsza w mieśiącu gratis,następne z opłatą!lepiej w multibanku lub mbanku! za wejśćie 0% za wyjśćie0%,od konwersji0% wybór funduszy spory i pełna kontrola przez internet! ARKA TO SYF!SYF!SYF! SKUBNELI MNIE OSTATNIO NA OKOŁO 2.5TYS.ZŁ WYNIKI RACZEJ SKROMNE MAJĄ! STANOWCZO ODRADZAM!
rozwazny / 2008-02-01 23:17
Dlaczego w fundusze ? ja bym załozył frachunek maklerski w dobrym DM i kupił akcje czeskiego CEZ -a z WIG 20 .Fundusze mnie osobiscie wkujrzają bo biorą wysoką prowizję za ryzyko i zarzadzanie a tak naprawdę to całe ryzyko spoczywa na nas - inwestorach .
Życze powodzenia
życzliwy / 80.48.133.* / 2008-01-18 20:03
powodzenia w funduszach!
tasses / 2008-01-18 17:54
witam wszystkich. od ostatniego wpisu ..straciłem dodatkowy tysiączek.konwersji żadnej, sprzedaży żadnej,zakupów narazie też..Szczerze mówiąc to jak -30-35% bede w plecy to już sie wystracham nie na żarty.pozdrawiam wszystkich uczestników doli i niedoli.
Inwest-man / 77.252.100.* / 2008-01-18 12:17
Witam . Ja proponowałbym wejście w fundusze strukturyzowane , o ile jest taka możliwość i dane towarzystwo nie zabierze prowizji za odstąpienie od polisy . Dokładnie mówiąc to Allianz bonus CLIMATE + . Sam wycofałem wszystko , na ten niepewny okres . Natomiast jeżeli nie ma możliwości wyjścia bezprowizijnie , inwestuj częściowo w te które najwięcej spadły w tym czasie i automatycznie zrób kolejne zlecenie transferu na gwarantowane i obligavcji , ochrony kapitału , rozłożone równomiernie . Czas między transferowy może odrobi straty , teraz należało by sie spodziewać znacznych wzrostów , których od 1.5 tyg, nie widać Pozdrawiam powodzenia . Piszcie .
Gorgia / 2008-01-14 19:13
moja propozycja ;) unimax zrównoważony 60%, unikorona pieniężny 20%, nowa europa 20% (dlatego, że potencjał spółek tu działających jest bardzo duży i wiele z nich ma szansę wybić się jeszcze bardziej)poza tym zawsze dobrze jest zdywersyfikować ryzyko inwestycyjne ;)
Artur70 / 2008-01-14 19:21 / Tysiącznik na forum
A jednak są ludzie inwestujący w giełdę. Pośrednio, ale zawsze.
tasses / 2008-01-14 19:31
a orientujesz się może jak to wygląda?..dużo osób umarza jednostki..w jaki sposób dany fundusz znajduje kase na pokrycie tych wypłat..tylko i wyłącznie ze sprzedaży akcji?bo jeżeli tak to zostaje goły i nie może TFI zrobić żadnych nowych zakupów na giełdzie.Tak myślałem czy ta cała nagonka na lokaty i konta oszczednościowe to nie służy uzupełnieniu kasy aby mieć na ewentualne zakupy na giełdzie..nie wiem czy do końca sie jasno wyraziłem
max1224 / 195.117.209.* / 2008-01-14 20:41
to że jest fala umorzeń nie wyklucza napływu nowych środków ponadto w statucie każdego tfi określona jest ilość środków lokowanych w instrumenty pieniężne (można sprawdzić) a to na wypadek takich sytuacji przy umorzeniach zarządzający korzstają z tych środków w pierwszej kolejności przy panice zdarza się że aby utrzymać płynność trzeba parę akcji sprzedać i to się ostatnio wydarzyło stąd takie spadki i też ppewny nie jestem czy do końca jasno się wyraziłem (serio) pozdr
weisse111 / 2008-01-18 10:15 / Bywalec forum
Witam
Ja również jestem zdania, ze na obecne spadki na GPW wpływ miało również wypłacenie kapitału przez większość zagranicznych inwestorów. Dalej za tym poszła panika naszych polskich inwestorów i również decydowali w znacznym procencie na wypłaty. Co dalej za tym idzie-TFI dokonywały wyprzedaży akcji po znacznie niższych cenach, aby mieć środki na wypłatę kapitału. Ja osobiście inwestowałem i inwestuję w Unionie, 5 m-cy temu dokonalek konwersji, co w znacznym stopniu miało wpływ na stabilizację mojego kapitału.
Pozdrawiam
miki3d / 2008-01-18 22:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Prykro mi, nie mieliśmy żadnych zagranicznych inwestorów na GPW. Większość wycofała się rok temu. Mark Mobius, zarządzający funduszami rynków wschodzących z Franklina Templetona powwiedział wtedy wyraźnie, że Polska ma świetną i perspektywiczną gospodarkę, ale wyszedł z polskiej giełdy, bo uznał, że polskie akcje są za drogie. Ale może teraz staniemy się atrakcyjni. Oby, bo jak nie zagranica, to niestety nie będzie komu wzbudzić popyt.
galopcasta / 62.29.164.* / 2008-02-01 16:18
jeśli chodzi o Climate
a. zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych .
b. w 1 roku kara za wyjście
wejście od 10 000 lub od 100 000
zalezy od dystrybutora allianz i NWAI
historyczne zyski na poziomie 80 kilka procent.
galopcasta@gmail.com
edycja kończy się 6 lutego
od 31 grudnia wartośc wzrosła o około 2%- przy giełdzie lecącej na łeb na szyję.
AdamusREX / 83.168.89.* / 2008-01-12 15:10
Żarty sobie robisz ? Lepiej daj na konto 4,5 % lub coś podobnego.
weisse111 / 2008-01-18 10:31 / Bywalec forum
Wiadomo, konta oszczędnościowe lub zwykłe mają oprocentowania w skali od 3% do 5,75%, lokaty od 4% do 8,75% - no może i są jeszcze jakieś korzystniejsze o których nie wiem, a to dlatego, ze nigdy tak za bardzo się tym nie interesowałem. Inwestycja czy lokata nigdy nie jest na miesiąc czy dwa - ja wychodzę z założenia, że najbardziej optymalny jest okres 2 - 3 letni. Ja inwestowałem swojego czasu w UniKorona Akcje oraz Arka Akcji, w długim okresie dają dobre stopy zwrotu, ja osobiście dokonałem 5m-cy temu konwersji na okres bessy, czekam tylko na porawę sytuacji na GPW i wiem, że będzie to dla mnie bardziej korzystne niż lokaty.
Pozdrawiam
Barbasia / 2008-01-12 15:12
...albo wpakuj kasę na 7% na pół roku a potem zobaczymy.
klubbe / 77.253.240.* / 2008-01-12 14:43
czmeu bo tacy wlasnei sa inwestorzyw Polsce rok 2 a potem maja prenetsje do TFI ze spadlo

min 5 lat a jak nei to dajcie sobie na lokate
klubbe / 77.253.240.* / 2008-01-12 13:51
hahahhah na rok albo 1,5 dobre
pchelek / 2008-01-12 14:38 / Tysiącznik na forum
dlaczeg hahahah - nie ma takiego fundu co by przez 5 lat nieustannie szedl do gory - jest tak ze dobry fund idzie do gory maxymalnie rok - poltora a potem dostaje zadyszki - dlatego ja od 9-ciu lat zmieniam fundy co rok poltora wlasnie - w bilansie calego okresu jestem zawsze mocno do przodu - chociaz nie zawsze udaje mi sie z dobrego fundu wyjsc na samej gorce [jest to zawzwyczaj przy lekkim spadku] - ale po wyjsciu z tego fundu szukam jakiegos nowego dynamicznego
Arka to przeszlosc moim zdaniem.
tak samo fundy polskie - zaufanie do nich zostalo mocno nadszarpniete - teraz czas na fundy zagraniczne.
Idyll / 2008-01-14 21:23 / Bywalec forum
Zależy co masz na myśli pisząc o tym, że fundy nie mogą iść cały czas w górę. Wg mnie mogą i to przez okres okres zdecydowanie dłuższy niż 5 lat, ale licząc średniorocznie rzecz jasna :) Dla przykładu taka UniKorona Akcji przez ostatnie 5 lat zarobiła 250%, średnioroczny wynik dla Pioneera Akcji w USA to ponad 13% średniorocznie przez 71 lat! Są to wg mnie "całkiem" dobre wyniki!
krzysiek29 / 2008-01-12 13:22 / Uznany Gracz Giełdowy
dywersyfikacja zla po co ci 3 ARKI wszystko w jednym TFI. moje zdanie dane z bankow w USA moga byc zadziwjajaca dobre a wtedy mega odbicie ale tak jestesmy w tredzie spadkowym. jezeli planujesz rok 1,5 trzeba czaly czas obserwowac sytuacje.
jezeli prognoza sie sprawdzi to najlepsza inwestycja bedzie sektor finansowy i budowlany ktore najbardziej ucierpialy
tasses / 2008-01-12 13:48
..a ja mam pytanko następujace. na koniec sierpnia zakupiłem arke europy wschodniej za 5000 na przełomie września i października do kupiłem (o zgrozo!) za 8500 arke europy wschodniej ale niedość tego na deser w listopadzie dołożyłem 1000 na arke nowej europy. Bilans 1600 w plecy.Teraz nie wiem czy mam część przekonwertować na arke obligacji (ale to chyba już za późno) czy też przemierzać sie do dalszych zakupów powiedzmy około 5000 zł tzw.małymi kroczkami tzn. po 1000 co jakiś czas.Same jednostki mogę trzymać powiedzmy 2 lata. Proszę o radę.Ps.wiem ze dywersyfikacja to żadna:)
borsook / 80.53.98.* / 2008-01-18 10:20
mysle ze lepiej dokupowac, bo ten minus co teraz masz to jest tylko wirtualna strata, a jak przekonwertujesz lub wyplacisz to strata zostanie zaliczona, a przy dokupowaniu usrednisz sobie wartosc jednostki za jaka masz fundusze wiec szybciej wyjdziesz na plus.
Na gieldzie trzeba jak w normlanym zyciu, kupujemy jak cos jest tanie a sprzedajemy jak jest drogo, nie odwrotnie.
Barbasia / 2008-01-12 12:51
Na dzień dzisiejszy dysponując taką kasą i mając na uwadze owe cyrki wpakowałabym forsę w lokatę lub fundusz obligacji w zetach.
beal27 / 2008-01-18 16:18
Co Wy chcecie od arki, nie mogę mówić o każdej, ale o mojej mogę. 2 lata temu kupiłam arkę zrównoważoną za 50tys. i dziś mam (przy tak dużych spadkach na giełdzie) 62tys. z groszem. Uważam, że nie jest źle. która lokata tyle da?. Przecież spadki nie będa wieczne i jak tylko giełda ruszy na plusy to arka też. Na razie czekam spokojnie. Życzę powodzenia i cierpliwości w inwestowaniu wszystkim formułowiczom.
miki3d / 2008-01-18 22:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Prześledź sobie wykres indeksu WIG. Po okresach załamania bywało przez długi czas bardzo płasko zanim wzrosty nie zaczęły się na nowo.
10MM / 83.22.132.* / 2008-01-18 16:55
Na Arkę nie mogę złego słowa powiedzieć co jednak nie powstrzymało mnie przed konwersją.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy