Forum Polityka, aktualnościGospodarka

48 pociągów nie wyjedzie dziś na tory

48 pociągów nie wyjedzie dziś na tory

Money.pl / 2010-05-04 08:16
Komentarze do wiadomości: 48 pociągów nie wyjedzie dziś na tory.
Wyświetlaj:
Pajchiwo / 2010-05-04 19:01 / Tysiącznik na forum
LOL
gdzie w tym wszystkim pasażer?
Czy ktoś się zastanowił, że kolejarze są tam po to, żeby przewozić ludzi?
To samo te spółki, które powstały z PKP.
Wydzielono z PKP podmioty, żeby przesunąć długi do jednego i się ich pozbyć - tylko po co, jak nadal nie mają pojęcia co robić dalej?...
zm55 / 83.5.140.* / 2010-05-04 15:41
Jak się nie ma nic do powiedzenia, to nie zabiera się głosu. Michacel2, Janiszek72, oszołomowaty i kolejarzyk - jesteście kompletnymi ignorantami w sprawach kolejowych, a zabieracie głos tylko po to aby kogoś opluć. Czy wy pisowskie hieny, szakale i kojoty musicie cały czas warczeć i ujadać.
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-05-05 08:09
"ZMoknięty" - poczytaj to i zamknij POwski dziubek:

http://markd.pl/afery-po/
podróżnik z reichu / 62.141.216.* / 2010-05-04 14:53
Sodomia i gomoria w tym kraju anarchia krwawego reżimu Tuska wciąz trwa :P hehe niebędzie żadnego PKP tylko Deutsche Bahn zagraniczny interes widzi w nieudolności naszych partyjniaków swoją szanse.Wrucą szwabskie parowozy hehe
Profesor / 2010-05-04 14:08 / Bywalec forum
Podkładami powinna zarządzać jedna spółka, a szynami druga. I niech się żrą!
kolejarzyk / 89.174.18.* / 2010-05-04 13:32
najważniejsze że my kolejarze mamy wcześniejsze, pomostowe emerytury, osłony odprawy i rekompensaty i gwarancje zatrudnienia, a wy jeździjcie sobie rowerami !!!
fakty / 95.50.79.* / 2010-05-04 12:56
najważniejsza że stać PKP na dworce typu Włoszczowa
janiszek72 / 2010-05-04 10:21 / Tysiącznik na forum
Pasmo spektakularnych sukcesów rządu Donalda Tuska trwa i ma się coraz lepiej. Niebawem spełnią się prorocze słowa kandydata na Prezydenta miasta Białegostoku - Krzysztofa Kononowicza, że "nie będzie niczego". Polska z dnia na dzień biednieje gospodarczo, ekonomicznie i moralnie. Stopa bezrobocia pomimo ogłaszanego wszem i wobec najcudowniejszego pakietu antykryzysowego nie zmniejsza się. Prace sezonowe wchłonęły częściowo nową falę bezrobotnych, ale następne dane przyniosą informacje o konsekwentnym wzroście tego negatywnego wskaźnika. W przyszłym miesiącu nasza giełda zanotuje rekordowe spadki , a złoty zacznie gwałtownie tracić na swojej wartości. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
masel / 85.221.184.* / 2010-05-04 13:05
widzę, że masz się za experta ekonomicznego...? "Nasz Dziennik" na pewno przyjmie cię na swojego felietonistę
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-05-04 08:51
"...Jak podają potwierdzone źródła, wg stanu na godzinę 0.40 dnia 4 maja 2010, z Warszawy pociągi dalekobieżne konkurencyjnego przewoźnika wyjadą tylko w jednej z 6-ciu obsługiwanych relacji, Obsługiwana będzie tylko relacja łódź Fabryczna- Warszawa Wschodnia. 5 pozostałych relacji pociągów sieci Interregio zostało zawieszonych wg stanu z godz. 0.40.
Decyzję rządu ograniczająca konkurencję na sieci kolejowej próbuje się przerzucić na podmioty które de facto są całkowicie zależne od poleceń Rady Ministrów i jej prezesa, polskiego etatysty Donalda Tuska. Ten etatystyczny polityk, czerpiący swoja popularność z dostępu do mediów, który zapewniają mu jego bliscy przyjaciele, właściciele sieci telewizyjnej TVN, po raz kolejny uniemożliwił konkurencję przewoźników pasażerskich na sieci kolejowej. Jest to kolejny zamach etatysty Tuska na wolność polskiej gospodarki.
Jednocześnie, jak podaje redakcja czasopisma branżowego „Z Biegiem Szyn”, kontrolowany przez koalicję PO-PSL parlament i rząd w trybie ekspresowym (3 dni) przyjął nowelizację ustawy o Funduszu Kolejowym, finansowanym m.in. z opłat ukrytych w cenie paliwa, która przekazała poza mechanizmem wolnego rynku kolejne dotacje dla zbankrutowanej i zadłużonej spółki PKP Intercity. Jednocześnie to należące do rządu przedsiębiorstwo otrzymuje z pominięciem jakiejkolwiek procedury przetargowej na realizację przewozów międzywojewódzkich, które konkurencyjny przewoźnik Przewozy Regionalne świadczył na zasadach wolnorynkowych, bez jakichkolwiek dopłat.
Decyzja rządu uniemożliwiła konkurentowi świadczenie usług przewozowych w konkurencji do rządowego przewoźnika kolejowego „PKP Intercity”, firmy używającej nieekonomicznego od dekad taboru. Rząd zablokował możliwość świadczenia usług przez przewoźnika posiadającego tabor znacznie tańszy w eksploatacji, który w całości waży niewiele więcej niż tylko sama lokomotywa ciągnąca skład rządowego przewoźnika. Decyzja polskiego reżimu Tuska stoi w sprzeczności z zasadami wolnego rynku umożliwiającego nieograniczoną możliwość konkurencji.
Celem mechanizmu wolnej konkurencji jest wyeliminowanie z rynku podmiotów świadczących usługi nieekonomicznymi technologiami, niekonkurencyjnymi cenowo z innymi podmiotami. Rząd Tuska, stojący za tymi decyzjami, pokazał że jest rządem grup nacisku, lobbies pasożytujących na obywatelach Polski. Tabor typu zespoły trakcyjne, nieposiadające lokomotyw, jest przyszłością kolejnictwa dalekobieżnego ze względu na niskie koszty eksploatacyjne i niższe zużycie infrastruktury. Decyzja koalicji Platforma Obywatelska- PSL jest krokiem wstecz w rozwoju rynku kolejowego w Polsce i krokiem naprzód w budowie etatystycznego reżimu rządzonego przez antywolnorynkowe grupy nacisku.
Już na początku roku reżim etatystyczny zablokował pociągi które od marca 2010 miały kursować na trasach z Warszawy do Bydgoszczy, Katowic, Łodzi oraz pomiędzy Poznaniem i Bydgoszczą. Działania ograniczające konkurencję podjął podległy rządowi Urząd Transportu Kolejowego, obsadzony przez byłych pracowników monopolu kolejowego, oraz Ministerstwo Infrastruktury szefowane przez etatystycznego ministra Cezarego Grabarczyka. Przewoźnik w wywiadzie dla radia Opole opisał owe działania jako niezrozumiałe.
Decyzje reżimu Tuska są sprzeczne z prawodawstwem Unii Europejskiej oraz z przepisami antymonopolowymi. Stoją w sprzeczności z prawami mikroekonomii. Już i bez szkodliwych działań reżimu Donalda Tuska na statystycznego Polaka przypada 3-krotnie mniej podróży tym środkiem transportu rocznie niż w sąsiednich Czechach czy Niemczech.
Adam Fularz, Merkuriusz Polski..."
I tyle z poza POmatrixa ...
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-05-04 08:16
W zasadzie to na co Polakom pociągi, armia, policja, szkolnictwo, linie lotnicze, złużba zdrowia, przemysł....? To tylko same straty przynosi... Ci lepsi i "pracowici" już są bogaci i jeżdżą "ostro" budowanymi, tanimi autostradami, dzięki takiej POlityce mohery szybciej wymrą, a te wszystkie nieudacznicy i PIS-owskie ciemnoty niech POproszą bogatszych o dowiezienie do granicy - Unia otwarta i łyknie bez problemu polskiego wyrobnika. A jeszcze Donka od czasu do czasu POklepią po plecach w świetle jupiterów, pokażą zieloną plamę szczęścia Tuskolandu i POzornie wszystko gra jak w głębokim PRL-u. Czyż nie tego chciała czerwono-różowa śmietanka?

Najnowsze wpisy