Forum Polityka, aktualnościŚwiat

600 tys. bezrobotnych mniej, gdyby nie było piractwa

600 tys. bezrobotnych mniej, gdyby nie było piractwa

Wyświetlaj:
Pajchiwo / 2008-01-25 16:24 / Tysiącznik na forum
Sporo programistów straciło by w efekcie pracę - ktoś zbadał ilu i jak to wpłynie na tą wielkość "600 000 nowych miejsc pracy"?
No i czy sami programiści byli by skłonni ograniczać popyt na swój zawód?
Może będzie tak jak z Prokomem i Płatnikiem?
Że firmie po prostu nie opłacało się zrobić dobrego programu i to od początku.

Ponadto jakieś konkrety by się przydały - naprawdę nie sposób się odnieść do takich wielkości nie wiedząc jak to ktoś policzył, bo znając nadużycia jakie ludzie robią opracowując dane - IMHO - do tej wielkości trzeba podchodzić ostrożnie, bo może sie okazać coś wręcz przeciwnego.
Agit / 2008-01-25 15:31 / Bywalec forum
Czyli z kieszeń podatników wyparowałoby w 141+24 miliardów dolarów...
Ja chyba wolę wydać te pieniądze na co innego.

Mam dziwne wrażenie że osoba która robiła to badanie dostała ładną kasę w łapę... Zakładając że rynek jest stabilny, to jeśli wyciągnęlibyśmy 160mld$ z portfeli podatników i władowali w firmy IT to znaczy że na innych rynkach ubyłoby te 160mld$, prawda? (Przecież ludzie nie uciułają aż tyle kasy, tylko wydadzą na coś innego) Czyli w IT przybyło by 600.000 nowych miejsc pracy, a ile ubyłoby miejsc pracy na innych rynkach?
anakha / 2008-01-25 17:52 / Bywalec forum
Nie dosc, ze sie zgodze z wypowiedzia to zaryzykuje stwierdzenie, ze ubyloby wiecej miejsc pracy w innych branzach z uwagi na to, ze informatycy czy programisci zarabiaja wiecej niz srednia.

Najnowsze wpisy