Forum Polityka, aktualnościKraj

600 tys. zł kary dla windykatorów

600 tys. zł kary dla windykatorów

Money.pl / 2008-01-11 20:15
Komentarze do wiadomości: 600 tys. zł kary dla windykatorów.
Wyświetlaj:
sbiscec / 87.239.240.* / 2012-03-06 10:01
Co moge zrobic, jezeli po orzeczeniu kary dla Ultimo, dostalem 24 lutego pismo, w ktorym strasza mnie jakimis detektywami? To nie dzialanie w warunkach recydywy? Dodam, ze olewam korespondencje z nimi, ale chce przylozyc swoje paluszki do tego, aby takie bandyckie firmy zniknely z tej planety.
Łowczy / 87.239.192.* / 2009-11-05 21:41
Strzelanie do KRUKÓW chyba jest legalne coś mi się zdaje że to są szkodniki
NIETEK / 91.207.126.* / 2009-10-31 22:31
to może postepuja moralnie???? od razu zajmuja wynagrodzenie w zakł. pracy i g...no ich obchodza zasady moralne. a potem szef wywala takiego pracownika na bruk.
Jan40 / 87.205.165.* / 2010-04-02 17:43
prawidłowo był czas na spłatę... wszystko w temacie
domelloo / 77.113.195.* / 2010-12-16 18:01
Jan 40 ciebie powinni na bruk wyj....bać skoro taki zaradny jesteś. Popieram że długi trzeba płacić ale żeby je płacic trzeba mieć prace i zarobić na wszystko a jak taka firma windykacyjna zniszczy człowiekowi życie to z czego ma płacić? Niby dzwonia sie dogadać a tak na prawde to jest to możliwe tylko na ich warunkach i nie ważne czy cie na to stać czy nie. Prawnie powinno byc zakazane dla tych skór....li nękanie ludzi. Moja rada . Ludzie zbierajcie wszystki pisma od tych oszustów i jeśli strcicie przez nich pracę czy zdrowie zakładajcie sprawę o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Z powództwa cywilnego można wszystko. A za karą dla nich jestem jak najbardziej i 100 razy wyższa niż dostali. Pozdrawiam
sbiscec / 87.239.240.* / 2012-03-06 10:28
A co z wyimaginowanymi dluznikami? Przy obecnym prawodawstwie bardzo latwo zostac dluznikiem. Przyklad? Wysylam wnioski do sadu o nakaz zaplaty w trybie upominawczym przeciwko panom A, B i C. W ciagu 7 lub 14 dni "dluznik" ma prawo do wniesienia sprzeciwu od tego wniosku. I zalozmy, ze panowie A i C w ciagu wymaganych 7 lub 14 dni wnosza takowy. Ja uprzejmie rezygnuje z "dlugu" i sprawy nie ma. I NIE PONOSZE ZADNYCH KONSEKWENCJI ZA WPROWADZENIE SADU W BLAD!! Ale pan B nie wnosi sprzeciwu i tu go mam!!! Po uprawomocnieniu sie wyroku moge sam dochodzic swoich praw, ale po co... sprzedaje "dlug" takiemu Krukowi albo Ultimie i niech oni sie martwia. Ja swoje zarobilem. A wszystko to dzieki punktowi I w pouczeniu, ktory brzmi dokladnie tak : "Nakaz zaplaty zostal wydany na podstawie twierdzen powoda, niezweryfikownych na podstawie dowodow przez sad." (sic!!)I pkt XI tegoz "Nakaz zaplaty, przeciwko ktoremu nie wniesiono skutecznie sprzeciwu, ma skutki prawomocnego wyroku. Podlega wykonaniu w drodze egzekucji." Pytanie: CZY ABY NA PEWNO ZYJEMY W PANSTWIE PRAWA???
mihusky / 79.187.233.* / 2008-01-12 12:48
którzy zapomnieli o jednej racie, fakturze, zapłacili z "małym" poślizgiem...
Moim zdaniem tylko gnojki nie płacą swoich należności. UOKiK niepotrzebnie wychodzi przed szereg.
Jakoś do mnie mimo że żyję i działam kilkadziesiąt lat windykatorzy i komornicy nie przychodzą.
sbiscec / 87.239.240.* / 2012-03-06 10:36
Wystarczy zmienic niezyciowe przepisy a nie cedowac uprawnienia aparatow panstwowych prywatnym, czesto fikcyjnym z siedziba w Luxemburgu firmom, ktore chca ograbic i szarego obywatela i panstwo polskie. Nie wieze, ze taki Kruk czy Ultimo zaplacilo chociazby jedna zlotowke podatku od tego co zarobila na nieudolnosci panstwa i niewiedzy jego obywateli. Wystarczy wprowadzic - jak bylo kiedys- za przestepstwa gospodarcze oprocz kary pozbawienia wolnosci - przepadek mienia. Jego i rodziny. Oczywiscie tego majatku, ktory ta rodzina nabyla po przestepstwie. Nigdy nie zdarza sie tak, ze rodzina nie wie czym sie zajmuje jej czlonek, zwlaszcza ze otrzymuja od niego niczym nie uzasadnione niewymierne korzysci materialne.
kresowianka / 195.205.8.* / 2009-09-14 21:45
Nie kazdy dluznik jest lobuzem .Sa w zyciu sytuacje ,ktorych nie da sie przewidziec,zwlaszcza w czasach nie zawsze madrych i sprawiedliwych przemian ustrojowych .Tobie gratuluje samozadowoleniaz siebie .Los bywa jednak przewrotny...Czasem choroba ,utrata pracy czy dorobku calego zycia zmuszaja do dokonywania trudnych wyborow,w tym i nieregulowania naleznosci..Nikt nie jest w stanie przewidziec ,co go spotka.
anteras / 82.177.150.* / 2010-11-17 09:02
I dlatego można innego człowieka / firmę / wierzyciela obciążyć kosztami ratowania tego nieszczęśliwego biedaka?
Czy rzeczywiście sama bez oporu zgodziłabyś się wpaść w długi, a jak dobrze pójdzie - zostać bez środków (swoich, własnych, ciężko zarabianych) - by ratować innych biedaków? A kto potem uratuje Ciebie?
jojtek / 87.206.118.* / 2009-05-07 13:30
jesteś tak płytki że kałuża to dla Ciebie ocean możliwości prostaku po zawodówie
EwaRak / 83.27.39.* / 2009-02-08 19:23
2008-01-12 12:48:21 | 79.187.233.* | mihusky
z kary cieszą sią sami "niewinni" [2]
którzy zapomnieli o jednej racie, fakturze, zapłacili z "małym"
poślizgiem...
Moim zdaniem tylko gnojki nie płacą swoich należności. UOKiK
niepotrzebnie wychodzi przed szereg.
Jakoś do mnie mimo że żyję i działam kilkadziesiąt lat
windykatorzy i komornicy nie przychodzą.
Mihusky to jeden z klanu Kruka. Słuchaj, mafioso - przyjdą, przyjdą komornicy, kwestia czasu, mimo, że lokujecie w Luksemburgu. A UOKiK wypełnia uczciwie i prawidłowo swoje zadania. Mysleliście, że bedziecie ponad prawem? W układzie koleżków "Mordo ty moja"?
kasia000 / 88.199.253.* / 2008-12-01 11:57
facet ty chyba zawsze miałes kupe forsy i nigdy ci sie noga w życiu nie powineła ... a firmy windykacyjne nigdy nie dzialaly etycznie , ja nigdy nie mialam z nimi nic wspolnego ale moja znajoma przez glupie 14zł i dzialanie firmy wyladowala w szpitalu !!!!!!!!!!! czy to jest wporządku ???????
krucjator / 83.18.202.* / 2008-02-16 11:51
ty mihuski ty cos smierdzisz windykacja-te firmy to tez nasienie mafii i biera sie za nie w calej europie a zwlaszcza we wloszech
Cierpliwy / 83.14.50.* / 2008-01-11 21:20
Dlaczego tak mało? Powinnii zapłacic po parę milionów wtedy może by się zastanowili. Na szczęście moja utarczka z firmą Kruk zakończyła się pomyślnie dla mnie. Ale kosztowało to trochę nerwów i czasu.
?! / 2008-01-11 22:32 / Tysiącznik na forum
Trzeba było nie odpowiadać na żadne z bzdurnych wezwań tylko czekać na pozew sądowy, który pewnie nigdy by nie nastąpił ... Ale fakt - kara powinna być wyrażona w milionach, to ostudziłoby tych pajaców!
elzbieta okiennica / 193.239.36.* / 2008-04-23 17:25
ja splacilam swuj dlug a kruk naliczyl mi odsetki za nieterminowe placenie i od tych odsetek jeszcze odsetki z czego zkwoty 10 zl zrobilo sie 350 zl poradzcie co robic
?! / 2008-01-11 20:15 / Tysiącznik na forum
Brawo UOKiK!!! Obie firmy próbowały "wyegzekwować" ode mnie rzekome zadłużenie w wysokości 43,96 zł (jeden abonament telewizji kablowej UPC), stosując wymienione formy nacisku, G... z tego wyszło, bo po prostu nie reagowałem na "wezwania" wysyłane.... tzw. drukami niestemplowanymi ("masówka"). Obie firmy można OLAĆ!!!
asia b. / 89.79.60.* / 2008-01-13 16:10
Dla mnie nie są winne same firmy tylko osoby, które starają sie za wszelką cene "uciec" od konsekwecji niespłacania zobowiązań. Pozują na pokrzywdzonych a w gruncie rzeczy nie myślą o niczym innym, jak tylko o tym jak tu sprytnie nie oddać zaciągnietej z banku pozyczki. Jak będąc oszustem, wyzbywającym sie celowo majątku można mieć jeszcze jakiekolwiek ątpliwości co do działania firm windykacyjnych...skoro nie były w stanie dogadać sie nawet z "kulturalnymi bankami" to jest tym coś na rzeczy..
loutima / 83.5.68.* / 2009-02-08 18:20
Droga Asiu, tak jak i słusznie nie powinno sie wkladac wszystkich takich firm do jednego worka tak i nie wszystkich dłużników mozna nazywac oszustami... np. ja z męzem stacilismy prace bo zlikwidowano firme w ktorej oboje pracowaliscmy, w miejscu naszego zamieszkania bardzo ciezko o jaka kolwiek prace ale teraz mez znaazt prace i od kilku miesiecy spalca "zalegly" kredyt. Podpisalismy nawet ugode z bankiem ale firma windykacyjna nadal wymyga kosmicznych kwot, podczas rozmow traktuje nas jak "ludzi gorszego gatunku" , wyzywa, ponia, straszy, pracownicy sa opryskliwi i chamscy!! Ja wiem ze poczesci to wina kredytobiorcy ale to nie znaczy ze firmy windykacyjne maja prawo traktowac ich jak śmieci...
prawnik / 83.21.84.* / 2008-01-14 18:36
Znam praktyki firmy KRUK .Ta firma nie powinna istnieć .
Kara pieniężna dla KRUKA to za mało.Zakaz prowadzenia działalności. KRUK TO MAFIA.
wpr008 / 160.83.30.* / 2009-10-22 10:43
Oj ludzie... Kto zorientowany to wie jak kiedyś wyglądała windykacja dokonywana przez "penych ludzi". Nikt nikogo o nic nie prosił, nie telefonował. Człowiek dostawał termin, jak sie nie wywiązał to miał kłopoty ze zdrowiem i resztą majątku która mu została....
Oczywiście świat idzie do przodu i nie można uskuteczniać takich spartańskich czynów.
Ale nie oszukujmy się, do windykacji nie trafiają ludzie którzy 3 dni się z ratą spóźniają. Jak ktoś ma kłopoty, to pierwsze co powinien, to się zgłosić np. do banku, większość kredytów jest ubezpieczona, zawsze można liczyć na ugodę ze strony banku. Niestety, kiedy ktoś unika kontaktu, liczy na to, że uda mu się zapłacić za jakiś czas a potem to nie wypala, to niestety trafia taka osoba do firmy zewnętrznej. Osoby z firm zewnętrznych mają za zadanie wyegzekwować należności. Gdyby prosili, to nic by nie wskurali. Poza tym, ludzie często kłamią i oszukują, więc jedyne co im może przemówić do rozsądku, to takie a nie inne zachowanie.
Gra w otwarte karty z instytucjami którym jest się winnym pieniądze jest najlepszym rozwiązaniem.
pozdrawiam
ALKA1968 / 79.185.65.* / 2010-07-06 10:58
Bzdury..Mozna pisać do banków że miałam wypadek ,że jestem od pasa w dół sparaliżowana i nic..banki są nieugięte ...Gdyby nie interwencja Gazety Wyborczej i telewizji TVN to ja i moja rodzina (mąż zgnoił w tym wypadku) bylibyśmy na ulicy ..Banki ludzi mają w głębokim poszanowaniu ...No ale cóż nie wiesz jak to jest a wydajesz opinię krzywdzącą !!!!NIE WSZYSCY DŁUŻNICY TO OSZUŚCI!!!!!!!!
neomi / 77.253.143.* / 2008-09-05 11:19
ja kiedys dostałam tez koperte od firmy kruk na niej widniał czarny nagrobek z krzyzem i napis dopadniemy cie wszędzie to sa polskie praktyki zastraszania niestety powypadku meza wpadłam w długi oczywiście ze strachu zapozyczyłam sie więcej
wkur.... / 87.206.96.* / 2009-11-02 22:07
Tempić firmy KRUK,ULTIMO i oczywiście KSI POLSKA !!!!
Nauczą się kultury to będzie można dzwonić !!!

Najnowsze wpisy