9 I - 13 I

privy / 2012-01-09 14:14
Słabizna na ryneczku jak się patrzy. Technicznie zalecana czujność. Nie wiadomo na co jankesi się szykują. Tuptają i tuptają strasząc harmonijkami.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-01-12 09:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe jest stwierdzenie agencji Fitch:"Z krajów europejskich z najwyższym ratingiem AAA,w najgorszej sytuacji zadłużeniowej jest Francja"...czyli pozostałe są w lepszej...a jeśli nawet Francji nie grozi w tym roku utrata ratingu ze strony Fitcha...to mówi samo za siebie.
Zeus52 / 2012-01-12 09:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Za to prognozy sprzedaży detalicznej w Stanach w grudniu wyglądają na mocno zaniżone. A co do GPW...nasi chyba kierują się wczorajszą konsolidacją u Janków pod 1292,66p.(znowu są setne punkta pod) i wzrostem AHI....możliwe,że tak jak wczoraj pisałem...czekają na przebicie u Janków. Gdyby to nastąpiło,to i u nas wypadki potoczyć się mogą szybko. Eurodolar? Cóż,Gessner dziś także zauważa,że możliwe są dwa kierunki...także"W",o którym wczoraj pisałem na forum. Podobny układ jest z resztą na Wig20. Niby kontynuacyjny dla spadków,ale tu nie pasujący...bardziej do"W". Ale zobaczymy.
Zeus52 / 2012-01-12 00:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na jutro analitycy przewidziel odczyt z rynku pracy prawie identyczny z poprzednim...nooo,to może być pewna niespodzianka. Bo poprzedni odczyt dotyczył ostatniego tygodnia grudnia,a jutro będzie z pierwszego tygodnia stycznia. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić,by bezrobotni biegali po urzędach zatrudnienia w krótkim tygodniu pomiędzy świętami,a Sylwestrem....raczej pozostawili atak na urzędy zatrudnienia na styczeń. A to powinno spowodować większy ich napływ na początku tego miesiąca...a takie dane mamy otrzymać w ten czwartek. Powinny wzrosnąć więcej,niż prognozowane 5 tysięcy wobec ostatniego tygodnia roku. Chyba,że analitycy biorą pod uwagę,że pierwszy dzień pierwszego tygodnia tego roku Janki mieli wolny? Kto wie,jak będzie. Może mają rację. Ale stawiałbym na to,że zaniżyli prognozy nowych bezrobotnych. Tyle,że chyba i tak inwestorzy znają te niuanse i nie przestraszą się wzrostu,bo to byłoby chwilowe i zupełnie naturalne.
Zeus52 / 2012-01-12 00:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co do Stanów...cóż,to jakby inna planeta. Beżowa księga: w ostatnich miesiącach zaobserwowano wolny,lub umiarkowany rozwój w WIĘKSZOŚCI regionów. Popyt konsumencki,wyraźny wzrost w WIĘKSZOŚCI regionów,nieruchomości prywatne nadal słaby postęp(tu akurat nadal lipa,a to ważne),nieruchomości komercyjne:oznaki rozwoju w WIĘKSZOŚCI regionów. Niska presja płacowa i słaba cenowa.
Zeus52 / 2012-01-11 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że potwierdzają się prognozy PKB Niemiec...max i parę osób zna"kreski",które podesłałem w grudniu. Otóż dzisiaj ukazały się wstępne szacunki rządowe,z których wypada PKB za 4 kwartał: -0,25%. A więc zgodnie. Do tego prognozy PKB na cały 2012 rok są rozstrzelone...od lekkiej recesji(paru analityków),do +0,6%. Z kresek wypadało,że + 0,4%...czyli tak pośrodku. Ale oczywiście to wszystko też prognozy,także wstępne szacunki rządu Niemiec. Jednak DAX nie przejął się tym zanadto.
Zeus52 / 2012-01-10 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Szalony na swój sposób ma rację. Gdyby tak wszyscy,nagle wyszli z akcyjnych...jakby tak tąpnęło,grzmotnęło o glebę...jakie zakupy na Wig20 po tym wydarzeniu byśmy mieli.To byłaby jazda na północ bez trzymanki.
max1224 / 2012-01-11 18:35 / Tysiącznik na forum
a tak dalej szorujemy dno ... oby go nie przetrzeć
szalony inwestor / 2012-01-11 19:13 / Tysiącznik na forum
piatek13 ta data idealnie pasuje na przebicie dna
niektorzy graja pod rajd sw mikolaja efekt stycznia to rownie dobrze mozna uznac piatek 13 za cos pod co mozna grac:-)
ja z reszta esek czekam do piatku
Zeus52 / 2012-01-11 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
No wiesz...tak,jak Mikołaj to nie przesąd(dane o wynikach sprzedaży+W.D.) i jak efekt stycznia to nie przesąd...także i piątek,trzynastego to nie przesąd. Ten piątek. Bo tu chodzi o rynek długu...ha,ha,ha...dobrze wiesz o co chodzi. Nie napisałbyś o tym piątku,gdybyś nie wiedział. Hmmm....fakt,ten piątek straszy co nieco. Obyś jednak nie miał racji! Na Twoją stronę działają dzisiejsze aukcje obligacji niemieckich...udana(czyżby ucieczka do pewniaków?),a także super udana aukcja amerykańskich 10 latek...rentowność 1,9%,popyt nieco niższy od grudniowej,ale wyższy od średniej 10 aukcyjnej(to była bezpośrednia przyczyna dużego spadku ogólnej rentowności jankeskich 10 latek). Można rzec:strach zapadł przed aukcjami peryferyjnych krajów euro. Ale z drugiej strony...gdy taki strach pada przed aukcjami,to często po ich wynikach okazuje się coś odwrotnego,że był przesadzony. To dobrze,że boją się aukcji teraz.
max1224 / 2012-01-11 23:09 / Tysiącznik na forum
oj tak ten sarkazm kipiał z wypowiedzi szalonego
Zeus52 / 2012-01-11 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślał,że my nie wiemy,na co on liczy. Wiemy,wiemy. Też są obawy...ale właśnie dobrze,że przed aukcją hiszpańską...wtedy słaby wynik nie jest już zaskoczeniem,a łatwiej o pozytywne zaskoczenie. Z tym,że nie wiemy,co dla graczy oznacza słowo"pozytywne". Przy wielkim strachu wcześniej,"pozytywne"wyniki aukcji wcale nie muszą być pozytywne,by za takie zostały uznane. Nie znamy progu bólu,co jest w cenach eurodolara. Aaa! A propos prognoz PKB Niemiec...o tym za chwilę na górze wątku.
obserwer / 195.117.209.* / 2012-01-11 20:07
a można, można powodzenia, dno boczniaka trzyma i jest systematycznie ubijane to będzie w przyszłości megawsparcie
Zeus52 / 2012-01-11 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest megawsparcie. I wytrzyma nawet korektę u Janków...mam na myśli zakres tej świecy młota z września... Oczywiście,jeśli u Janków korekta będzie tylko korektą,nie przekroczy norm korekty...w takim wypadku nasi ją przeczekają właśnie na tym zakresie wsparć. Nie ma powodu straszyć GPW korektą u Janków. A jeśli Janki wybiją omawiany wczoraj poziom 1292,66p. to sytuacja może się zmienić radykalnie,a wydarzenia na GPW mogą potoczyć się w bardzo przyspieszonym tempie. Na razie czekają,myślą...a może to znowu październik...eee tam,poczekajmy. Myślą właśnie,jak szalony. Ale to bodaj właśnie szalony podawał poziom u Janków przy którym zmieni barwy. A może mylę z kimś innym...
szalony inwestor / 2012-01-11 22:36 / Tysiącznik na forum
coraz blizej tego poziomu u jankow
robi sie ciekawie ja wole stac z boku i patrzec akcji jeszcze nie kupuje bedzie czas na to moze w maju
szalony inwestor / 2012-01-11 20:13 / Tysiącznik na forum
albo mega opor...
szalony inwestor / 2012-01-11 19:00 / Tysiącznik na forum
liczylem dzisiaj na zejscie ponizej 2100 ale byki walczyły dzis jak niedzwiedzie i sie nie daly....
ale spadki sa coraz blizej jeszcze teraz troche podrosniemy i znowu w dol
wig20 jest jak trawnik troche podrasta a gruby go przycina:-)
szalony inwestor / 2012-01-11 13:11 / Tysiącznik na forum
gotowi na krach?
Zeus52 / 2012-01-11 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na krach to ja byłem gotowy,gdy się na fundusze pisałem. Pytanie brzmi: Czy Ty jesteś gotów na porażkę niedźwiedzi?
szalony inwestor / 2012-01-11 22:26 / Tysiącznik na forum
jak widac moje niedzwiedzie zagranie na fw dalo pozytywne skutki
dla mnie zeus to czy rzadza byki czy niedzwiedzie to mi jest wszystko jedno wazne zeby byc po odpowiedniej stronie rynku
staje po stronie silniejszego zeby zarabiac
to ze teraz rzadza niedzwiedzie to nie moja wina rynek tak chce wiec nie bede sie bil z trendem
jak byki przejma inicjatywe to bede po ich stronie:)
szalony inwestor / 2012-01-11 13:29 / Tysiącznik na forum
zamknolem 1/4 esek po 2140 z reszta czekam dalej:-)
w bessie gram tylko eski w cuekawych miejscach:-)
wzrosty sa coraz slabsze korekty coraz silniejsze...
piatek 13zbliza sie...
szalony inwestor / 2012-01-10 23:12 / Tysiącznik na forum
chcialbm zeby tak tapnelo grzmotnelo to by sie wtedy sytuacja oczyscila i bloby wiadomo ze jest okazja do azakupow i mielibysmy zdrowy silny wzrost a tak to osuwamy sie
nasi inwestorzy pogubili sie i nie wiedza czy w gore czy w dol wiec drepczemy w miejscu gdy inni gnaja do przodu
zle to wrozy dla nas
bo gdy inni zaczna spadac u nas bedzie armagedon
Zeus52 / 2012-01-11 09:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i masz. Ale,jak mówiłem...zawtra utram na kontraktach.
szalony inwestor / 2012-01-11 09:54 / Tysiącznik na forum
wysokie otwarcie i zjazd na w20
pol esek zamknieta po 2171 dla drugiej polowy sl laduje na punkt wejsciela i niech sie dzieje co chce
moz. cos jeszcze wpadnie:-)
Zeus52 / 2012-01-11 10:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli wszystko zgodnie z wczorajszymi oczekiwaniami: zjazd na Wig20-futures,a atak na górny cień na Wig20
szalony inwestor / 2012-01-11 12:27 / Tysiącznik na forum
Atak? Raczej ucieczka w popłochu
Jak się usa zacznie korekcic to 2100 lekkie szybko
Trzeba się pogodzić z nadchodzącymi spadkami
Zeus52 / 2012-01-11 20:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
No wiesz,o 12.27 to już wszystko było jasne...nawet o wiele wcześniej,po info,że w wyniku podatku Tobina zyski banków mogą spaść o 10-15%,po katastroficznych wizjach dla euro przedstawionych przez Fitcha:"albo ECB zacznie natychmiast ostro działać(dodruk?),albo pa,pa...żegnaj euro"...to już było wcześniej. Na Twoim miejscu po pierwszym negatywnym sygnale(a było ich dziś dużo,z poza A.T.+słabość ED wczoraj)brałbym ponownie eski...godzinę po naszej rozmowie powyżej. Pewnie gralibyśmy podobnie. Ale nie w fundach. I tak ED zachował się w porzo po takich dzisiejszych zagrywkach...choć układ jest niby kontynuacyjny dla spadków ED,to jednak nie pasuje mi on w tym miejscu. Raczej to może być "W".
szalony inwestor / 2012-01-11 21:02 / Tysiącznik na forum
robi sie ciekawie na wigu 20 mamy trojkat osuwamy sie do jego podstawy paradoksalnie im usa wyzej tym my nizej tak wiec byki zagonily sie w kozi rog trojkata i z kadym dniem rosnie prawdopodobienstwo korekty w usa a u nas rosnie mozliwosc wybicia dolem nasze byki nie beda ryzykowaly zwyzki kiedy w usa lada dzien zacznie sie znizka
jedynym wyjsciem wydaje sie tylko wybicie dolem
macie jakies inne pomysly na roziwiazanie tej sytuacji?
Zeus52 / 2012-01-11 21:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam. Po pierwsze,liczyć na korektę u Janków owszem,można....ale wydaje mi się bardziej prawdopodobne,że nasze byki(grubasy)czekają na potwierdzenie wybicia u Janków...na pokonanie górnego cienia z października,o którym mówiliśmy wczoraj. Gdy jasnym się stanie,że Janki na poważnie szykują atak na ubiegłoroczne szczyty,a może i na nowy rekord,to i nasi ruszą. A wtedy ruszą z kopyta,nadrabiając zaległości. Druga opcja.,Janki się korekcą. Przecież i tak widać,że Janki to inna bajka,hossa u nich trwa. Więc dlaczego Wig20 ma podczas nieszkodliwej u Janków korekty pogłębiać dotychczasowe dno? W żadnym razie...po co,gdy wiadomo,że po korekcie Janki znów ruszą w górę. Nasi zejdą więc co najwyżej do udeptanego dna boczniaka. Tak,jak ktoś na górze wątku to napisał..."obserwer"... Tak właśnie to wygląda. A na naszym grajdołku od pewnego czasu gruby już podkupuje spółki,podkupuje. Właśnie zachowanie złotówki... No w końcu gruby nie liczy chyba na to,że będzie robił zakupy poniżej wartości księgowej...a większość spółek już jest blisko tego,duża część już jest po W.K.
szalony inwestor / 2012-01-11 22:20 / Tysiącznik na forum
gruby moze tez poczekac az sie janki zaczna korekci i wtedy uwali nasz rynek dojdzie do przebicia dna zrobi sie panika i gruby bedzie mial taniej:)
szalony inwestor / 2012-01-11 11:28 / Tysiącznik na forum
zgodnie z planem
ja dalej oczekuje na test zeszlorocznych minimow w20 ciazy ku nim
Zeus52 / 2012-01-10 20:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Janki walczą z cieniem...:) Tzn z końcem górnego cienia październikowego szczytu.Wyszli ponownie już dzisiaj ponad niego,a teraz pewnie jakiś ruch powrotny uskutecznią...oby nieudany.
Zeus52 / 2012-01-10 19:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bracia w wierze(Tel-Aviv-TA-25) wybili dziś w górę linię szyi ORGR
szalony inwestor / 2012-01-10 20:09 / Tysiącznik na forum
dax dzis pieknie poszybowal
a u nas bida z nedza
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-01-10 21:00
jeśli mamy naturalny ruch na fixingu to kontrakt nie odrywa się od cenowego, tak dzieje się przy cudofixingach a jak to się przeważnie kończy wszyscy wiemy ... dziś komuś widocznie zależało na tym żeby nisko rynek przytrzymać jeszcze co niektórych w co nieco ubrać i kogo się da przestraszyć :)
Zeus52 / 2012-01-10 21:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
10 minut minęło,zeszli do poziomu konsoli pomiędzy 18.30 a 19.30 i o to chodziło. Teraz ważny moment...
max1224 / 2012-01-10 21:43 / Tysiącznik na forum
no fajnie to na minutowym się obserwuje
Zeus52 / 2012-01-10 21:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
To ta sama centrala,więc zobaczmy u Janków.Dajmy im 10 minut i zobaczymy,co zrobią.
Zeus52 / 2012-01-10 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzę właśnie DAX na stockcharts.com/ Także,podobnie,jak u Janków(u Janków już zaczyna się seria),przebicie górnej bandy Keltnera,tak samo CAC40.Jeśli natomiast przyjrzysz się RSI...to było wiadome od dawna,już od września,że w średnim terminie zjazdu dość.Zobacz tam,po lewej tę gigantyczną dywergencję RSI w strefie 30(-).I niczego nie zmienia fakt,że później jeszcze minimalnie się obsunął.
szalony inwestor / 2012-01-10 20:55 / Tysiącznik na forum
u nas cieniutko
brakuje kasy zeby rynek ruszyl w gore
zagranica moze w tym pomoc ale hossa na walutach pokazuje ze nie interesuja sie nami chyba jeszcze jest dla nich za drogo u nas
Zeus52 / 2012-01-10 21:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Górny cień na S&P500 to 1292,66p. Janki walczą już ponad nim.To drugi dziś atak...uparli się na niego. A waluty...no właśnie o tym piszę. Porównywałeś ED z naszymi parami wcześniej.Albo...no choćby dzisiaj?
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-01-10 21:03
a to już ewidentnie trąci analami dziś tylko dwóch się tak właśnie wypowiedziało ... a nie miałem za bardzo czasu śledzić dziś wydarzeń
Zeus52 / 2012-01-10 21:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
O Sorry...o parach złotowych to ja na forum.Dopiero dzień później Piotr to samo w wieczornym(albo subiektywnej...nie pamiętam już teraz). Ale nadal niepokoi ta dywergencja MACD na S&P500.Dobrze widoczna przy parametrach trendu wzrostowego(6,19,6) i jeszcze lepiej,gdy na stockcharts.com ustawisz MACD "Behind price",powiększony,na wykresie cenowym. Biorąc pod uwagę inne wskaźniki,to byłaby dla Janków niegroźna korekta...niegroźna dla Janków. Jeśli nie ruszą z kopyta i nie zanegują potrójnej już dywergencji,to do tej korekty niebawem dojdzie.Nic...zobaczymy.
szalony inwestor / 2012-01-10 21:42 / Tysiącznik na forum
niegrozna korekta u jankow u nas moze skonczyc sie panika
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-01-10 21:39
Zeusku drogi to było do szalonego ... Twój wpis wpadł przed moim i faktycznie wyszło jakbym się Ciebie czepiał :)
Zeus52 / 2012-01-10 21:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak wypadło i tyle...a poza tym,to czepiaj się...tak zawsze lepiej.To bardziej daje do myślenia i jest lepiej.
max1224 / 2012-01-10 21:58 / Tysiącznik na forum
jak tylko znajdę pretekst
Zeus52 / 2012-01-10 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj...znalazło by się,sam to wiem dobrze..aż za dobrze.Ale trzymam za słowo.
max1224 / 2012-01-10 22:07 / Tysiącznik na forum
mówisz masz ... będę się czepiał o ten poziom 1292,66 ważniejsza jest cena zamknięcia a ta wynosi 1284 z hakiem więc opór pokonany na zamknięciu duuuuży plus ... a co do czepiania to wiesz "przyganiał kocioł garnkowi" hi hi hi
Zeus52 / 2012-01-10 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,zgadza się.Chodziło mi jedynie o jakieś szybkie rozstrzygnięcie na krótki termin,bardzo krótki,jak...dzisiejsza sesja.I jutrzejsza na Wig20.Czy szalony ugra coś jutro?Myślę,że tak. Ale jednak grali ten poziom wyraźnie.
szalony inwestor / 2012-01-10 23:29 / Tysiącznik na forum
moje szanse oceniam na 55-60%
jak bralem eski po 2222 i 2220 ocenialem moje szanse na 70-80
dlatego teraz gram 1/4 pozycji ktore mialem wczesniej i ryzykuje czesc kapitalu ktory zarobilem na poprzednich transakcjach
najwazniejsza jest ochrona kapitalu
Zeus52 / 2012-01-10 18:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
A cóż to miało być na tym fixingu!? Ktoś czegoś zapomniał? Nic to, ciekawa harami się zrobiła(choć mogła by ta doji być nieco wyżej)...a więc co się odwlecze,to nie uciecze. Zdaje się,że nasze byki ściśle przestrzegają"Dekalogu szczęśliwego człowieka",a zwłaszcza przykazania:"Co masz zrobić dzisiaj,zrób jutro...będziesz miał dodatkowy dzień wolny".
Rexxx / 85.222.86.* / 2012-01-10 15:53
Myślałem, że będzie wodospad, a tu się robi trend wzrostowy na zachodzie, tylko GPW w tyle. To przestaje wyglądać na bessę.
Barny3 / 195.205.24.* / 2012-01-10 14:36
Pisz pisz szalony, póki co dobrze się sprawdzasz.
szalony inwestor / 2012-01-10 16:20 / Tysiącznik na forum
jakby nie ja to bay nie roslo ...
trzeba nabrac wysokosci przed spadkami
Zeus52 / 2012-01-10 18:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Słusznie prawisz. Jakby nie niedźwiedzie to by nie rosło. A jak się zapędzą w końcu w"kozi róg"(szukaj hasło:kozi róg w słowniku giełdowym),to z samej realizacji znajdziemy się przy szczytach...na dzień dobry. Ale potrzeba by jeszcze dużo więcej niedźwiedzi z pożyczonymi akcjami.
szalony inwestor / 2012-01-10 18:30 / Tysiącznik na forum
mam eski po 2181 i juz sie ciesze z zydkow ktore jutro do mnie przyplyna:-)
gram z trendem
Zeus52 / 2012-01-10 18:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jutro przypłyną? A jak myślisz,jakie jutro będzie otwarcie? No tak,Ty na kontraktach...Aaaa...to pewnie masz rację. Skasujesz zawtra utram,co Twoje...
szalony inwestor / 2012-01-10 19:13 / Tysiącznik na forum
bedzie wysokie otwarcie zjazd wtedy zabiore co moje :-)
Zeus52 / 2012-01-10 20:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ryzykowna gra...a jak bez zjazdu? Choć,może na kontraktach od razu,zawtra utram być zjazd...może(???)
szalony inwestor / 2012-01-10 20:13 / Tysiącznik na forum
wszystko sie moze zdarzyc
pozycja zajeta trzeba czekac
szalony inwestor / 2012-01-10 16:38 / Tysiącznik na forum
odbicie zdechlego kota...
szalony inwestor / 2012-01-10 16:45 / Tysiącznik na forum
trzeba wig skrocic:-)
szalony inwestor / 2012-01-10 18:25 / Tysiącznik na forum
i skrocilem :-) ladna baza jest ona okresla nan kierunek na poludnie
usiaki lada moment zaczna sie korekcic a wtedy...
Zeus52 / 2012-01-10 11:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak na razie wszystko zawdzięczamy Alcoa...opinie na rynku są podobno takie,że podobnie jak z Alcoa,należy się spodziewać pozytywnych zaskoczeń w przypadku pozostałych spółek wynikowych. Dlatego rosną surowce,spółki surowcowe,indeksy. Czyli zgodnie z planem. Ale poczekamy,jak to się rozwinie. Janki też są tak ustawieni świecowo,jak do wybicia luką hossy i coś ponad nią,jakiś biały korpus. Ale pożyjemy,zobaczymy. Może...jak nic niespodziewanego nie zaskoczy,będzie wybicie ponad październikowy szczyt. Z resztą,jak pisałem,Keltner to wyraźnie sugerował...górna,naruszona banda na wszystkich jankeskich indeksach. W takich razach jest to wyraźna sugestia,że po mini zejściu(za nami?)nastąpi seria przebić górnej bandy,jakby rozciąganie w górę Keltnera...ale to taka sugestia,zobaczymy,co z tego wyniknie.
szalony inwestor / 2012-01-10 14:19 / Tysiącznik na forum
usiaki chyba szykuja sie do luki w gore
ciekawe czy to pomoze wigowi wyrwac sie z marazmu?
pewnie troche podskoczymy i znowu osuwanie sie... to takie nudne sie robi
Zeus52 / 2012-01-10 10:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mimo wszystko zwróciłbym uwagę na PLN,na pary złotowe. Eurodolar ostatnio spadał,a pary złotowe jakoś nie chcą ustanawiać nowych szczytów. Zwłaszcza EUR/PLN...tu już był tylko ruch powrotny do wyłamanej linii trendu wzrostowego. Szczyty na walutach już chyba były...tak to przynajmniej na razie wygląda.
szalony inwestor / 2012-01-10 14:23 / Tysiącznik na forum
najwieksze znaczenie dla naszej gieldy maja duzi gracze z londynu funt tymczasem wyglada najsilniej z waut
tak wiec nie zalezy im na kupywaniu naszych akcji (narazie)
privy / 2012-01-10 11:19 / Tysiącznik na forum
No właśnie...chyba. Nikt z nas nic nie wie. Ja na edku za 50 pipsów widzę zaporę. Kto miał zarobić na odbiciu już zarobił. Teraz od 1,2785 do 1,2850 nic nie wiadomo.
Zeus52 / 2012-01-10 11:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Od grudnia piszę o odwróceniu trendu na parach złotowych...ale oczywistym jest,że nie wiem kiedy to się stanie. Wygląda mi jednak na to,że to się dzieje. PLN ostatnio jest silny,mimo zaliczenia nowego dna przez ED. I prawdopodobnym jest,że już nie będzie następnych szczytów na walutach przez dłuższy czas. Może później...styczeń/luty...może jakiś skok w górę. Ale to,jak sądzę,doprowadzi jedynie do utworzenia ogromnego,paromiesięcznego podwójnego szczytu. I ostatecznie,na wiosnę,wyłamania jego linii szyi. Co w następstwie da zjazd np na USD/PLN do okolic 3,00 a później,może na przełomie roku do 2,84. Ale to chyba już się zaczęło. Z naciskiem na to"chyba"
szalony inwestor / 2012-01-10 11:16 / Tysiącznik na forum
pewnosci jeszcze nie ma ze nie zobaczymy nowych szczytow ja obstawiam ze beda
trzeba poczekac na korekte w usa
Zeus52 / 2012-01-10 16:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ ja już o późniejszej korekcie u Janków pomyślałem...właśnie na ten czas przewiduję drugi szczyt na walutach...ale już poniżej pierwszego...taki"wielki,paromiesięczny podwójny szczyt,z przebiciem w dół jego LS najpóźniej wiosną"...właśnie o tym pisałem. Tyle,że taki skrót myślowy,o samych parach PLN.
max1224kom / 83.29.217.* / 2012-01-10 11:34
posumowując Twoje goące wpisy
cały czas jesteśmy w trendzie bocznym 2080 - 2420 przy dolnej bandzie kierunek bardziej prawdopodobny to ruch do drugiego ograniczenia bandy nie twierdzę że będzie łatwo i stanie się to jednym imulsem ale są szanse na ruch w górę
max1224 / 2012-01-09 23:55 / Tysiącznik na forum
coś było nie tak z logowaniem na forum
od 18 stycznia nowe fundusze dostępne w skandii inwestor gold (do tej pory dostępny w kilku produktach), idea surowce i już tradycyjnie SEG tym razem 2027 ... co do rynków czekam na dalszy rozwój sytuacji
szalony inwestor / 2012-01-09 15:49 / Tysiącznik na forum
nasz wig bedzie sie osuwal pod to gram
szalony inwestor / 2012-01-09 16:05 / Tysiącznik na forum
licze na zalamanie.....
igor11 / 46.76.111.* / 2012-01-09 17:02
szalony jeszcze chwila,a watek zmieni sie w monotematyczny monolog,ale nie martw sie tak Cie wszyscy czytaja
szalony inwestor / 2012-01-09 19:56 / Tysiącznik na forum
1 w tym watku malo sie udzielalem
2 to nie moja wina ze malokto dzis tu pisal cokolwiek
privy / 2012-01-09 20:57 / Tysiącznik na forum
Według pewnej metody jutro możliwy dołek. Może złapiesz intra jakiegoś longa. Na 1120 może pojawić się popyt. Trzeba przyznać, że rynek potrafi zamęczyć.
privy / 2012-01-09 20:58 / Tysiącznik na forum
2120 rzecz jasna
szalony inwestor / 2012-01-09 21:47 / Tysiącznik na forum
Mecza tylko wzrosty
Spadki są szybkie i dają duzo zarobić
tylko trzeba się wstrzelić odpowiednio
po 2120 moze się skuszę
Jutro najpóźniej powinno być odbicie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy