Forum Polityka, aktualnościKraj

Absurdalne przepisy uderzą w chorych

Absurdalne przepisy uderzą w chorych

Money.pl / 2011-12-28 11:31
Komentarze do wiadomości: Absurdalne przepisy uderzą w chorych.
Wyświetlaj:
Wirkaa / 2012-01-22 10:16
MOCZÓWKA PROSTA-jest to uszkodzony hormon tylnej przysadki mózgowej/lek MINIRIN MELT- 120mg, ryczałt był 3,20zl-obecnie 84,33zl,bierzemy minimum 3 opakowania,czasami w zależności od potrzeb wiecej--jest to choroba przewlekła ,nieuleczalna,bez leku nie możemy funkcjonować,zawsze nosimy w kieszeni,pisze się na forach tylko o cukrzycy-nasza choroba jest również bardzo a bardzo poważna tylko mniej znana-zostawiono nas bez pomocy-pozwólcie nam żyć a gdzie inne leki.Czekamy na pomoc ---o zwrot leku na ryczałt 3.20zł.
matka Niny / 83.10.187.* / 2011-12-31 20:47
A co z ; "hormonem wzrostu" , przy "Zespole Turnera" mojej córki
9 letniej ???. Czy będę zmuszona płacić za "hormon wzrostu" ?
Pozdrawiam
Botycki'52 / 213.146.58.* / 2012-01-01 12:07

Czy będę zmuszona płacić za "hormon
wzrostu"

Tak. Przecież zdrowia naszych dzieci nie możemy przedkładać nad nową furę white metallic p. Arłukowicza.
Pacjent / 31.63.155.* / 2011-12-28 19:44
Na pytanie potrafipan to policzyc odp.tego jeszcze nikt nie policzyl czyli budujemy mosty dla pana starosty koło nam sie odłamało a My wszyscy bęc -dla rzadzacych lekarst wystarczy a wszpitach przescieradła na trzy czesci sa darte i wykorzystywane o poduszkach mozna pomarzyc
pejsatyabsurd / 79.163.165.* / 2011-12-28 19:17
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
rembert2 / 2011-12-28 18:07 / Tysiącznik na forum
I znow zmiany w ostatniej chwili ,brak informacji,zamieszanie a protesty te durnie od POpaprancow nazywaja hucpa politycznej-zero przyzwoitosci,zenada
AptekarskiGroszek / 83.10.9.* / 2011-12-28 18:02
Panie Balicki wydawał Pan kiedyś leki w aptece? Nie? To dlaczego wypowiada się Pan w kwestiach o których nie ma Pan zielonego pojęcia.

Zmiany idą we dobrym kierunku ale sposób ich wprowadzenia pozostawia niestety wiele do życzenia.
chichot dona / 109.243.162.* / 2011-12-28 15:56

Trzeba pamiętać o tym, że ceny leków w aptekach często i tak są niższe od dotkną. Jeżeli pacjent miał możliwość upustu na 20 procent, a teraz dostanie lek tańszy o 10 procent, ale bez upustu, to co jest dla niego finalnie korzystniejsze?

Manipulacja?
Jakiś czas temu pomagałem ( w Polsce) mojej sąsiadce, starszej kobiecie, samotnej. jej dzieci (oboje) pracują poza granicami UE.
Opiekowałem się nią na prośbę jej syna, którego poznałem i zaprzyjaźniłem się w jednym z tygrysich krajów.
Faktycznie wiele aptek stosuje spore upusty ale takich aptek jest mało, bardzo mało. Takie zjawisko występuje tam gdzie jest konkurencja pomiędzy blisko położonymi aptekami a i to raczej rzadziej niż częściej.
Na prowincji już takiej konkurencji nie ma i najczęściej apteki korzystają z górnych pułapów cenowych na większość swojego asortymentu. Choć z kolei na prowincji jest najwięcej ubogich klientów takich aptek.
Taki swoisty paradoks. Oczywiście są wyjątki. Na prowincji też spotykałem apteki stosujące duże upusty nawet apteki wiejskie.
Ale to zaledwie kropla w ogólnym morzu.
Po prostu kupowałem dla mojej "podopiecznej" różne leki ( a spożywała ich naprawdę sporo (cukrzyca, zawał, astma oraz inne schorzenia wiekowe).
Wprawdzie najczęściej realizowałem recepty w metropolii, ale zdarzało się również odwiedzać apteki w miejscach w których akurat z racji zawodu przebywałem.
Stad moja refleksja.
Na szczęście, mój zaprzyjaźniony kolega, na tyle ustabilizował swoją sytuacje życiową, że zabrał swoją rodzicielkę do siebie, uwalniając mnie od obowiązku jego zastępstwa.
Czy nowe zasady okażą się lepsze?
Czas pokaże.
Oby nie było jak w przysłowiu, że "dobrymi chęciami, piekło jest wybrukowane".
niedoleczony / 84.10.193.* / 2011-12-28 14:37
Wyszło jak zawsze, na kolanie i na ostatnią chwilę.Wielkie reformy minister Kopacz. Skopała co było do skopania i poszła na ciepłą posadkę marszałka sejmu. Niech się teraz martwią inni ministrowie. Niech nam żyje Partia Oświeconych ,ale za swoje pieniądze
handlarze nadzieją / 213.195.175.* / 2011-12-28 11:31
I tak połowa to placebo.Co to za interes wyleczyć od razu.
Jaromir 14 / 91.215.1.* / 2011-12-28 23:13
Refundować leki chorym a nie firmom farmaceutycznym. Wszystkie leki w cenie rynkowej. A czy ktoś dostanie refundację, zależy od nfz, majętności pacjenta, ubezpieczenia. A co roku toczy się bój o prowizje z wpisania leku na listę. To lista jest chora. pacjenci mniej!. Krótko mówiąc: Pradziadek przy saniach!

Najnowsze wpisy