Forum Forum inwestycyjneFundusze

AEGON - czy to w ogole ma przyszlosc?

AEGON - czy to w ogole ma przyszlosc?

zmartwiona / 2008-10-09 12:20
2 lata temu moj tata postanowil oszczednosci zycia ulokowac w akcyjnych funduszach inwestycyjnych. bylo tego prawie 400 tys. teraz jest zaledwie 200 tys... nie mam pojecia jak to wszystko dziala, a mam sie tym teraz zajac. to jedyne oszczednosci na przyszlosc. przez ostatni tydzien kiedy sie temu zaczelam sama przygladac, strata wyniosla 20 tys. OMG! jesli sie wycofam teraz, trace kolejne 6% calej sumy. co ja mam robic? czekac? na co?
Wyświetlaj:
awsjydfhidkl / 217.173.183.* / 2008-11-28 13:09
jestem bardzo zdziwiony tym, co piszesz!
zainwestowałem w połowie marca AEGON i miałem ok16% zysku, który teraz zamienił sie w 47% strat. Przeglądam często wykresy i uważam, że na początku musiałaś zarabiac (czy tez Twój ojciec). Wiec uważam ,ze spadki 50, cz y tak jak teraz 75% są niemożliwe. Coś sciemaniasz...
Ale jeśli jakimś cudem udało się ojcu i Tobie stracić te 75% (pewno ruchami w portfelu), to radzę: przestań tyam zaglądać, dodkonywac zmian, tylko czekaj - ale nie tydzień, czy miesiąc - skoro to są oszczędności na przyszłość, to sieteraz aż tak nimi nie przejmuj. Za dwa lata powinno wrócić na zero, a potem znów wzrost. W tym czasie prowizja za wyjście zejdzie do 3-4%.
zmartwiona / 2008-11-28 13:46
od samego poczatku o ile mi wiadomo nie roslo wcale, stalo w miejscu, zaczelo spadac powoli, az jak wiadomo spada szybciej i nie przestaje. nie wiem jak to sie stalo, ale tak wlasnie jest i nie, nikt nic nie zmienial w portfelu poza jednym wypadkiem gdzie z funduszu akcji zmienilam na zrownowazony, ale to tylko raz i jeden z czterech. trzy pozostale sa tam gdzie byly, na funduszach akcji. zmienilabym pewnie gdybym wiecej o tym wiedziala i nie bala sie tak panicznie tam zagladac. zagladam bardzo zadko bo nie moge spac po kazdorazowym sprawdzeniu. boje sie po prostu ze nie bedzie mialo co rosnac jesli rosnac zacznie. jak ja sie mam nie przejmowac? suma 400 tys zlotych nie jest dla mnie suma codzienna i mimo ze 1/3 tej sumy to tez sporo; w porownaniu, nie wypada korzystnie. nie twierdze ze to jest 75%, mozliwe ze 70% albo 73%. Moze sie dzis przelamie, zajrze i policze. Rzecz w tym, ze dla mnie sa to sumy astronomiczne i utrata kilkudziesieciu tysiecy przez miesiac mnie przeraza.
regionalny / 77.253.33.* / 2008-11-11 16:00
Nic nie rób trzeba to przeczekać , ja też mam 50% spadek , też w funduszach akcji , wprawdzie nie w AEGONIE ale to ten sam rynek , na "dołku " trzeba kupować a nie kapitalizować , (jak masz jakąś wolną kasę do właśnie teraz dokup) możesz ewent. zrobić konwersję do innych funduszy akcji , które mają mniejsze spadki , jak chcesz szerszej porady zadzwoń 508-176-319
zmartwiona / 2008-11-25 13:57
50 % haha, teraz to juz jest 75 %. gdybym teraz mogla wrocic do 50 % od razu bym to wszystko sprzedala i zapomniala ze aegon w ogole istnial. przy stracie 75 % nie wiem czy to ma w ogole sens. jak mozna przeczekiwac ciagle tracac takie sumy? czy wiele z was tak czeka? czy komus zostalo juz 0 z tego czekania? bo ja sie strasznie boje i staram o tym nie myslec.
gosikkk123 / 2008-11-25 20:29
jakim cudem 75% ??? Fundusze mają straty rzędu pięćdziesięciu paru procent....nie widziałam żeby któreś notowały 75% w dół.... ?
alinah / 2008-11-11 09:27
zainteresowałam sie Twoja sytuacją / zmartwiona /, chętnie pomogę,udzielę wskazówek, informacji.
pozdrawiam / kontakt 504 054 257 /
lukaszn19 / 2008-11-10 04:23 / Tysiącznik na forum
poczytaj kilka moich komentarzy na forum i jak chcesz to napisz lukaszn191@gmail.com raczej nie pozalujesz, wlasnie rozeslalem do osob ktore do mnie nap. pierwsze teksyty z moja analiza techniczna rynku o poczatku nowej hossy, moze Ci to troche pomoc pozdrawiam
jertom / 2008-10-12 19:10 / portfel / Bywalec forum
jezeli masz kasę w aegon to gdzie jest twój doradca?
aegon ma fundusze które hamują tak gwałtowne spadki a wręcz można jeszcze zarobić jest fundusz bessa który zarabia na spadkach są fundusze rynku pieniężnego czy też obligacji i tam powinny znajdować sie twoje pieniądze przynajmniej od listopad grudzień 2007
w tej chwili nie opołaca ci sie wychodzić całkowicie możesz wprawdzie zrobić transfer do w/w funduszy i po zmianie trendu stopniowo wchodzić w akcje ale trzeba robić to rozważnie i dobra by była pomoc kogoś kto sie trochę orientuje na rynku
jeżeli ulokowane pieniądze były przez bank lub inną firmę doradczą to olej ich i idż do biura bezpośrednio aegonu w twoim mieście i na pewno pomogą ci a przynajmniej powiedzą co można zrobić w tej chwili
patrząc na yto co sie teraz dzieje na rynku i porównując z historią to panika ,upadłość banków i innych instytucji finansowych ostra przecena spółek poniżej wartości księgowej i jednocześnie duże obroty zakupy pakietami świadczyc mogą że zbliżamy sie do zmiany trędu czy nastąpi jutro za miesiąc czy dopiero na wiosnę tego nikt nie wie
zmartwiona / 2008-10-13 16:47
hej, mam fundusze akcyjne, doradcy nigdy nie widzialam, bo przejelam zadanie niedawno, nie wiedzialam nawet ze ja mam doradce? zadzwonilam tam, ale mi powiedzieli ze oni sie doradzaniem nie zajmuja. ciekawe swoja droga, bo na wyciagach jest pobierana oplata za zarzadzanie, to ma zwiazek? jakos nie widze zeby ktos czymkolwiek tam zarzadzal. tak wiec kolejny glos za tym, zeby nic nie zmieniac i czekac? mowiac szczerze boje sie cokolwiek ruszac...
zmartwiona / 2008-10-14 13:40
wszedzie -8% !!! MINUS 8% , jak to, co to??
techno2345 / 77.114.176.* / 2008-11-09 12:30
Niestety to jest nauczka na przyszlość. Ty straciłaś, ale Aegon nie. I nie mówię tu o wartości jednostek uczestnictwa, ale ich ilości. Po każdym miesiącu masz ich mniej, bo oni nie tracą na kryzysie tylko Ty. Inwestować tylko bezpośrednio w funndusze, na giełdzie. Nigdy przez takich pośredników jak Skandia, czy aegon. To nie ma sensu/
max1224 / 2008-11-10 00:08 / Tysiącznik na forum
pozwolę sobie miec inne zdanie
Zeus52 / 2008-11-10 07:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja też...niech ktoś sprawdzi możliwości inwestowania bezpośrednio w fund,np. Black Rock i porówna cenę za wejście i zarządzanie z tym samym fundem w T.U. Będzie bardzo zdziwiony. Poza tym mamy dostęp do różnych fundów. A...max! Zrobiłem zlecenie na ucieczkę z ML5,wyjście w czwartek. Dałem część w JPM3. Pzdr
nnn / 89.78.51.* / 2008-10-09 22:09
Nic madrego nie poradze, ale historycznie patrzac, kazda bessa konczy sie panika. Przez ostatni rok mielismy juz kilka gwaltownych spadkow, ale nic co mozna porownac z tym co sie dzieje teraz przez ostatnie dni, tygodnie. Jezeli koniec bessy ma byc wyrazny - to nie zdziwilbym sie gdyby to bylo wlasnie teraz.
Z drugiej obecny strony kryzys finansowy tez jest wyjatkowy. Nie wiem jak to bylo na przyklad podczas "banki internetowej", czy nastroje byly podobne.
zmartwiona / 2008-10-09 13:17
poczytalam tu troche i metnie mi z tego wynika, ze wszyscy mowia zeby czekac, bo bedzie lepiej. czy jest gdzies jakis praktyczny poradnik na temat co sprawdzac, czego i gdzie szukac, jak cos ewentualnie zmieniac itp? czy ktos mi cos moze poradzic?
mac78 / 79.97.90.* / 2008-10-09 14:16
Mi zawsze takie platformy kojarzyły się z sektą Wdepnąć łatwo ale z wyjściem gorzej Teraz to musisz dokładnie poznać ich ofertę i zobaczyć w co ich fundusze inwestują oraz przewidzieć gdzie widzisz potencjał wzrostów Masz narzędzie bedziesz dobra to może odrobisz straty a przy okazji sie nauczysz rynku Kasę zawsze można wycofać tylko co zrobić z nią dalej by zarabiała na siebie Kupisz ziemię mieszkanie złoto waluty zapłacisz prowizję nastąpi przecena i znowu straty Nikt nic nie przewidzi ale dla mnie dalsze prawdopodobieństwo spadku na akcjach jest najmniejsze Liczy się też płynność inwestycji a tu jest największa
zmartwiona / 2008-10-09 15:27

przewidzieć gdzie widzisz potencjał wzrostów
: na jakiej podstawie sie to przewiduje? wszystkie te akcje mam wrazenie sa bankow, pko sie czesto przewija, ja mam jak najbardziej negatywne skojarzenia z pko, ale watpie ze moje skojarzenia maja jakies odbicie w rynku... skad brac konkretne informacje? jedyna rzecz jaka widze to wykresy wartosci jednostek, a te niezachwianie spadaja od dwoch lat. wszyscy tu mowia o dnie, od ktorego musi sie to odbic i zaczac wzrastac, ale co jesli do tego dna jeszcze kolejnych kilka lat? jesli w ciagu tygodnia mozna stracic 20 tys zlotych, to zanim to dno nastapi, moze nic nie zostac. czego szukac? na jakiej podstawie dokonywac tranferow jesli spada wszedzie podobnie?
spod londynu / 78.102.255.* / 2008-10-09 21:48
Dziś na Yahoo Finance mozna posłuchać jednego z komentatorów który mówi że jesli będziesz potrzebować tych pieniedzy w ciągu 5 lat( np kupno domu) to lepiej trzymać sie od rynku z daleka. Jeśli masz 30-40 lat i zbierasz na emeryturę to pewnie trzeba to zostawić i nie zagladać co sie dzieje . Dziś w USA znowu pogrom i pewnie zaufanie do giełdy nie wróci w ciągu najbliższych kilku lat. Będą lokalne dołki i górki po drodze ale globalna recesja jest pewna więc na szybką i zdecydowaną zmianę trendu nie ma co liczyć.
zmartwiona / 2008-10-10 13:55
dobrze, a zakladajac ze przezyje bez tych pieniedzy przez kolejne 5 czy 6 lat, to co, zostawic tam gdzie jest? w zeszlym roku spadalo duzo wolniej niz w tym, teraz LECI i wyglada na to, ze niedlugo tam nic nie zostanie! no to jak to tak zostawic???? 50% juz zostalo...
jertom / 2008-11-10 18:49 / portfel / Bywalec forum
przenieś kasę do funduszu nobel tuningowy ,w fundusze obligacji i w arkę ochrony kapitału
z tuningowym może byc że jest już zamknięty to przeniosą do bezpiecznego
obligacja będą za chwilę miały swoje 5 minut po zmianie stóp procentowych
arka ochrony kapitału jako fundusz pieniężny pozwoli na male zyski
ogólnie zachamujesz proces ubytku kapitału w zacznym stopniu co nie oznacza że może nie wystąpić ale będzie śladowy
z chwilą wurażnego przsilęnia trędu na wzrostowy zdążysz powoli transzami na zaku funduszy akcji i odrobienie straty
50% FUNDUSZE OBLIGACJI RÓŻNE
25% NOBLE TUNINGOWY
25% ARKA OCHRONY KAPITAŁU
tak jest moja propozycja w tej chwili dla ciebie jeżeli ni emożesz znieść ciśnienia spadku wartości rachunku
potem po 20% w akcje różne aż do chwili odrobienia strat potem znowu trzeba zweryfikować portfel
mac78 / 79.97.90.* / 2008-10-09 15:53
Tutaj to tylko moze ci pomóc kto w tym siedzi Musisz patrzeć w szerszym terminie Przykładowo widzisz szanse w rozwoju Polski Troche się boisz ryzyka wybierasz fundusz który ma duży udział akcji np w wig20 Surowce w tej chwili lecą na pysk to nie mozesz mieć funduszy które inwestują w akcje tych spółek ( tempo wychamuje gospodarka odbije to mozna się znowu pakowac ) Złoto teraz ciągnie w górę ryzyko że niedługo spadnie jak kryzys w ameryce minie Duzo pracy przed tobą Ja nie pomogę bo tam gdzie inwestuję nie ma tylu mozliwości ale za to prowizje mniejsze ( ustalam tylko procent swojego zaangażowania w akcje) Coś za coś Pozd i nie ma co się załamywać tylko się uczyć Wszystko lepsze od Zusu z darmozjadami
zmartwiona / 2008-10-09 21:33
dzieki, a skad sie bierze tego typu wiedze? albo kogos kto w tym siedzi? mnie to wszystko nic nie mowi niestety
tooom2 / 83.7.172.* / 2008-10-09 23:54

2008-10-09 21:33:41 | zmartwiona
dzieki, a skad sie bierze tego typu wiedze? albo kogos kto w tym siedzi?
mnie to wszystko nic nie mowi niestety

jeśli jesteś zainteresowana pomocą zapraszam do kontaktu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy