Forum Forum finansoweInne

Afera Amber Gold pogrąży premiera?

Afera Amber Gold pogrąży premiera?

Money.pl / 2012-08-15 07:35
Komentarze do wiadomości: Afera Amber Gold pogrąży premiera?.
Wyświetlaj:
kobielak / 2012-08-15 11:09
Nie byłem klientem tegoż banku (na moje szczęście)
Bulwersuje mnie jednak fakt, że PROKURATURA nie
stwierdza żadnych znamion przestępstwa w stosunku
do PREZESA PLICHTY! (NOTABENE EWIDENTNEGO ZŁODZIEJA:)
Dziwi mnie również zachowanie premiera! Przecież tysiące ludzi pozbawione zostały z pieniędzy, na
które harowali przez długie lata/ Panie premierze
Tusk pomóż tym ludziom, jeśli nie możesz masz tylko jedną alternatywę: DYMISJA/ (do tej pory darzyłem
Cię pozytywnie!!!
rywa / 83.7.169.* / 2012-08-15 15:45
sądzde ,po wielu zdarzeniach ,że pan premier raczej ochrania zlodzieji i kombinatorów( afera hazardowa) Uwaza ze sa to ludzie obrotni i postepowi.
kobielak / 2012-08-15 12:56
Z komentarza powyższego(mego autorstwa) wykreślam tekst pt.(NOTABENE EWIDENTNEGO ZŁODZIEJA)
Nie ja jestem od tego bym preferował wyroki!
Sorii:)
RIMET / 31.175.78.* / 2012-08-15 17:37
A TUSK PREFEROWAL WYROK...O KROLU DOPALACZY Z LODZI Z SEJMOWEJ TRYBUNY POWIEDZIAL WPROST....NA 100% BEDZIE SIEDZIAL....I NIE SIEDZI...
m-53 / 83.31.76.* / 2012-08-15 14:51

bym preferował wyroki!

a może ferował???
m-53 / 83.31.76.* / 2012-08-15 11:27

(do tej pory darzyłem
Cię pozytywnie!!!

Jak mocno i ile razy trzeba dostać kopa by zacząć odzyskiwać wzrok. Przecież od lat to towarzystwo nosi, nie bez powodu, przydomek partii aferałów.
Przecież to Tusk i spółka doszli do władzy na obronie przestępców i kombinatorów. Obrona Sawickiej, doktora G., zakaz budzenia o świcie i włażenia w butach do ich wypielęgnowanych domów, zmasowany atak na Kamińskiego, Kaczyńskiego - to było jawne zapalenie zielonego światła.
herr flick / 193.200.47.* / 2012-08-15 10:52
SONDAŻE ZAPEWNE PO PODSKOCZĄ W NIEBIOSA:):)BO TAK TO JUZ JEST W ,,NASZYM DEMOKRATYCZNYM PAŃSTWIE:):)
RIMET / 31.175.78.* / 2012-08-15 17:39
NIE SONDAZE PODSKOCZA...TYLKO DAJA SONDAZOM PODSKOCZYC....
Gest / 188.127.18.* / 2012-08-15 10:50
Porażające jest dobre samopoczucie Premiera. Jego zdaniem wszystko działa sprawnie, nikt nie popełnił błędu, nikomu włos z głowy nie spadnie, postępowania zostaną umorzone, koszty pokryją Polacy.Jak zwykle. Jeszcze ktoś awansuje. Może M. Plichta na szefa KNF lub NBP, a Józef Bąk vel Michał Tuska na szefa LOTu?
juju / 77.254.9.* / 2012-08-15 10:34
polotyczna odpowiedzialność jest po stronie premiera, w normalnym państwie taki ktoś podaje siędo dymisji, bo znakiem tego nie panuje nad sytuacją, ale niestety w naszej kochanej i chorej Polsce WSI na tak silne wpływy, że jak widać prorządowe media milczą na temat, bo "raz zdobytej władzy nie oddadzą" ... ale to już było...
mno_1966 / 77.255.63.* / 2012-08-15 11:27
Bo oczywiście w Stanach, po odkryciu piramidy Bernarda Madoff'a(55mld$), podał się do dymisji zarówno Prezydent jak i szef Rezerwy Federalnej.
RIMET / 31.175.78.* / 2012-08-15 17:44
PO PRIMO...SYN PREZYDENTA NIE PRACOWAL U MURDOCHA...A PO DRUGIE PRIMO W AUTRALII SYN PREMIERA ZOSTAL ZLAPANY PO PIJAKU I BYLO NOWE ROZDANIE....ALE AUTRALIA TO JAKIES ABORYGENY I KANGURY...A PREMIER TO JAKIS TAKI GLUPI NIE TO CO TUSK....
m-53 / 83.31.76.* / 2012-08-15 11:54
Nie znalazłem informacji, że np. syn prezydenta pracował jednocześnie u Madoffa i w Rezerwie Federalnej, że kłamał, że posługiwał się obcym nazwiskiem, że posługując się knajackim językiem pisał "prześlij mi kasę tam gdzie trzeba".
Natomiast wiadomo, że premier skłamał lub przyznał się do kompletnej nieudolności i narażenia interesów państwa na szwank.
"służby nie inwigilowały MT i jego miejsca pracy".
Przecież najważniejsze osoby w państwie, ich rodziny i "przyjaciele" muszą być pod stałą osłoną kontrwywiadu. Nie wyobrażam sobie, by umknęło im zatrudnienie syna premiera przez faceta z kilkoma wyrokami - właściciela firmy mającej ostrzeżenie KNF. Przecież to są potencjalne sytuacje do "zahakowania"
Cichocki musiał wiedzieć i musiał raportować premierowi.
Jeżeli nie, to obaj do dymisji.
mno_1966 / 77.255.63.* / 2012-08-15 12:37
Mogę Ci częściowo przyznać rację.
Mnie chodzi o co innego.Robienie afery z tego że kilkadziesiąt tys. osób nieroztropnie zainwestowało swoje pieniądze w firmie która była na liście ostrzeżeń KNF od 3-ch lat.
Powoływanie Komisji Sejmowych,specjalne zmiany prawa, a nawet pomysły na oddawanie im pieniędzy z Publicznej Kasy.
To jest kapitalizm.Jeżeli tak to oddajmy pieniądze tym co zainwestowali w JSW(-40%), PGE(-20%) fundusze inwestycyjne w 2007r.-niektóre -50%. itd...
m-53 / 83.31.76.* / 2012-08-15 14:49

Mnie chodzi o co innego ...........

Jakoś tego nie znalazłem w Twoim wpisie.

nawet pomysły na oddawanie im pieniędzy z Publicznej Kasy.

Czy ja coś takiego pisałem???
To jest kapitalizm.

Co wyłudzenie, oszustwo, nabieranie (nawet naiwnych) ma wspólnego z kapitalizmem.
Czy ja jestem winny kradzieży bo nie zamknąłem mieszkania na klucz???
Czy firma windykacyjna skupująca fałszywe długi spółki (znikającej następnego dnia) i doprowadzająca do nakazu komorniczego nie jest paserem lub złodziejem w majestacie prawa???
@@@ / 89.68.238.* / 2012-08-15 13:12

To jest kapitalizm

Gdzie ty widzisz kapitalizm?
Slyszales o kapitalizmie bez kapitalu?
To wlasnie mamy, system oparty na dlugu a nie kapitale.
W kapitalizmie firmy niewyplacalne bankrutuja a nie dostaja panstwowe pieniadze jak banki czy wielkie firmy jak GM po 2008 roku.
Zrozum wreszcie ze kapitalizmu nie ma tak jak nigdy nie bylo prawdziwego komunizmu.
lolson / 77.237.15.* / 2012-08-15 10:22
no i co, wszyscy skupili się na jednej osobie, zapominając zupłnie o nepotyzmie w Agencjach Rynku Rolnego
mno_1966 / 77.255.63.* / 2012-08-15 11:39
No właśnie.
Młody Kalemba pracuje w ARR której sytuacja finansowa bezpośrednio zależy od decyzji jego ojca.
Syn Tusk, nawet jeśli pracuje w spółce publicznej, jej sytuacja finansowa nie zależy bezpośrednio od decyzji Premiera.
Dlatego nie bardzo rozumiem tych co równają te dwa przypadki.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-08-15 13:17

Syn Tusk, nawet jeśli pracuje w spółce publicznej

Tu nie chodzi tylko o to ze syn Tuska tam pracuje, ale o to ze rownolegle pracuje/pracowal dla konkurencji i dzialal na szkode spolki publicznej.
jjjjjjjjjj / 178.36.190.* / 2012-08-15 10:10
luki w prawie tworzą politycy wybrani przez obywateli, skoro funkcjonuje tyle instytucji do kontroli takiej firmy ,to dlaczego jeszcze nie ma tam np.inspektorów UKS.Państwo nie obroniło obywateli, którzy stacili oszczędności życia, to obywatele winni składać wnioski o zaniechanie poboru podatku dochodowego a po zakończeniu roku umorzenie podatku do naczelników urzędów skarbowych z uwagi na trudną sytuację życiową spowodowaną przez bandę nieudaczników, którzy dopuścili do ich okradzenia
RW45 / 83.7.169.* / 2012-08-15 09:50
Premier Tuysk jest najwygodniejszym polskim premierem dla naszych sąsiadów. Uwierzył w bajkę postępu i zaczał pozbywac kraj miejsc pracy. Nie sanacja ale likwidacja miejsc pracy.
Donald osiołek.
wenszyciel / 83.4.21.* / 2012-08-15 09:46
W aferze z madzia i masakrze smoleńskiej też tak mataczyli, a mierzwa medialna tylko doglądała gdzie pis wenszy
Andrzj951 / 94.42.240.* / 2012-08-15 09:42
3. Państwo tworzy prawo i jeżeli ono nie chroni obywateli to powinno ponosić konsekwencje. Wypowiedzi ,,mądrych głów” sugerują że my jesteśmy winni a kiedy ,,wzięli się do roboty” jak jest już za późno ?. Do tej chwili nic nie zrobili i pozwolili na niszczenie obywateli. Czy mamy się zebrać i zacząć rzucać kamieniami żeby nas usłyszano jak inne grupy?. Firmy oszukane przy budowie autostrad dostały pieniądza a teraz Państwo egzekwuje je od nieuczciwych, czy nie tak powinno być, kto tworzy nieskuteczne prawo powinien ponosić konsekwencje, niech teraz zobaczą, jakie prawo stworzyli i sami odzyskają pieniądze, być morze tak je zmienią, że podobnych sytuacji nie będzie, jeżeli tak nie będzie to dalej nic się nie zmieni.
4. Skoro ,,babcia emerytka” powinna mieć wystarczającą wiedzę jeżeli powierza oszczędności swojego życia instytucji która działa zgodnie z prawem to dlaczego ma je stracić ?. A skoro zarzuca się jej głupotę ta jak określić osoby, które takie prawo tworzą. Skoro za nasze podatki opłacane są instytucje, które nas powinny chronić a tego nie robią to wniosek jest prosty- nie są one lepsze od Plichty. ,,Mądre głowy” mówią, że całe społeczeństwo nie powinno ponosić konsekwencji braku rozsądku nielicznej grupy- skoro tak to, dlaczego pomagało np. powodzianom (powinni być ubezpieczeni) osobom w trudnej sytuacji materialnej (sami powinni dbać o siebie) itd., Dlaczego ja mam za to płacić a jak mnie dotyka nieszczęście to mają mnie w głębokim poważaniu.
Niektórzy politycy robią szum wokół sprawy nie, dlatego że dbają o obywateli chcą zbić kapitał polityczny- niech podejmą skuteczne działania i niech udowodnią, że nie biorą pieniędzy za darmo jak Plichta.
Politykom brak honoru i to pokazują na każdym kroku i to mnie nie dziwi, ale może ze zwykłego wyrachowania pomogliby poszkodowanym obywatelom, bo to im się opłaci w przyszłości. Mam spełniać obywatelski obowiązek i uczestniczyć w wyborach itd., Kogo mam wybrać kolejne niemoty?
5.Jeżeli jest takie prawo, które pozwoliło Plichcie na oszustwo w wielkiej skalę to czy osoby poszkodowane nie powinni zrobić tego samego, okraść innych obywateli?. Może jak skrzywdzonych przez prawo będzie milion to ktoś się obudzi. Jak Plichcie ujdzie na sucho, że o prawodawcach nie wspomnę to mogę założyć Amber Gold bis, ponieważ prawo ma być równe dla wszystkich?
Dość pisania, bo ręce mi już drżą ze zdenerwowania a jeszcze byłoby, co pisać.
Puk / 31.11.240.* / 2012-08-15 09:28
Pogrąży premiera? Ach nie, niemcy nie pozwolą. Keine przemysł, keine okręty, ke........, właściwie wszystko, tylko siła robocza i cztery klasy szkoły podstawowej. Vivat "tusk".
wiem / 83.5.251.* / 2012-08-15 09:26

PiS węszy

to zaplute karły reakcji!
polski patriota / 194.63.135.* / 2012-08-15 09:21
Istnieje niezerowe prawdopodobieństwo , że prezes rady ministrów Donal Tusk pomagał swojemu synkowi w załatwieniu mu pracy tu i tam ... Tu Amber Gold - pieniądze dla Tuska i upadek firmy , tam OLT Express - pieniądze dla Tuska i upadek firmy . Trochę tego za dużo . Jeżeli prezes rady ministrów Donald Tusk nie pomagał swojemu synkowi to jest wyrodnym ojcem , a jak kto nie troszczy się o swoje dzieci to jakże może troszczyć się o losy milionów Polaków ? Jeżeli prezes rady ministrów Donald Tusk pomagał swojemu synkowi to by znaczyło że naduzywał władzy . A od tego są już Sądy i Trybunały .
emeryt 2008 / 83.6.77.* / 2012-08-15 08:56
A jeszcze do nextona. Tak wszyscy popełniają błędy. Ale większość z nich wyciąga z tego wnioski. A tu jak widać, czuć i słychać nie ma mowy o kajaniu się a wręcz przeciwnie popełnia się coraz więcej przekrętów czując się bezkarnym i mającym poparcie w takim jak Ty.
emeryt 2008 / 83.6.77.* / 2012-08-15 08:53
Kto broni Tuska jest tyle samo wart. Pomysł Millera o powołaniu komisji śledczej nie przejdzie bo Tuskolaki i Pawlaki na to się nie zgodzą. I po ptokach. A zresztą jakby nawet powołali to i tak sprawie ukręcą łeb. Komisja hazardowa jest na to dobrym przykładem. A ponadto znajdzie się drugi Arłukowicz i zdradzi wszystko dla stołka i kasy. Panie Miller daj sobie Pan spokój. Niech więcej zrobią przekrętów to Polacy sobie z tym poradzą. Wierzę w to.
Coins / 109.173.143.* / 2012-08-15 09:19
Jakie komisje ?? Sąd jest od tego juz bylo tyle komisji za nasze pieniądze, ze nikt ich nie zliczy. Pamieta ktos moze czy cos wniosły te komisje do spraw ? Jedyne co pamietam to ciągły sie latami.
Są podejrzenia, jest prokuratura, sądy i za to płacimy. Jeśli nie działa no to juz wina wszystkich co ciagle glosuja na te same twarze od 20 lat...
andi5 / 77.254.253.* / 2012-08-15 09:08
Tak, niestety, to trzeba powtarzać w nieskończoność: germania i sowiety kazały mu trwać (jest to nowa forma kolonializmu) ościennych krajów. Ma za dużo do stracenia i wie, że będzie odpowiadał karnie za wiele zła, które poczynił, z mordem smoleńskim włącznie. Ale też wie ilu fałszerzy ochrania, z medialistami włącznie, więc będzie brnął dalej - mimo, że ponoć jest niezależna prokuratura, która i tak musi żebrać kasę dla siebie - u niego, bo inaczej będzie im się gorzej żyło.
emeryt 2008 / 83.6.77.* / 2012-08-15 09:13
andi5. Z tym mordem smoleńskim to nie przesadzaj. Kto Ci w głowę nakład takich bzdur?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: