Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Akcje pierwotne???????

Akcje pierwotne???????

Patryktyrek / 2007-11-01 10:31
jestem początkującym graczem.Na rynku wtórnym narazje niebęde próbował swoich sił bo zadużo nie wiem.Narazje będe inwestował w rynek pierwotny akcji.Mam wieć pytanie.1.Czy kupując akcje pierwotne jakiejś firmy muszę posiadać konto w DM?2.Jezeli jakiś DM oferuje akcje jakiejś firmy która dopiero wchodzi na rynek to można je kupić tylko w tym DM czy jest możliwość nabycia w innym miejscu?3.Czy można kupowac czy zapisywać sie na akcje pierwotne przez internet lub przez telefon,zebym niemusiał jeżdzic do danego biura maklerskiego?
Z góry dziękuje za odpowiedzi i proszę o jakiekolwiek wskazówki.
Wyświetlaj:
Brzeziński Inwestycje / 2007-11-14 16:48 / portfel
witam
1.trzeba posiadać rachunek inwestycyjny bo bez niego nikt nie przydzieli Ci udziałów danej spółki
2.Nie niektóre DM mają podpisane ze soba umowy na sprzedaz danych papierów i można wtedy kupić gdzie indziej.
3.Można ale nie wszystkie DM mają taką opcje jedne wymagaja podpisu inne tylko kliknięcia myszka na swoim koncie....

pozdrawiam
mnm / 83.29.104.* / 2007-11-01 11:28
1.Tak
2.Nie wiem
3.Tak
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy