Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

akcje spółki IDMSA nie będą uwzględnianie przy obliczaniu indeksu mWIG40

akcje spółki IDMSA nie będą uwzględnianie przy obliczaniu indeksu mWIG40

skomentuj
rosomak / 2008-04-18 21:04
Zacytuję dzisiejszy komunikat:
"Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie informuje, że na podstawie uchwały nr 42/2007 Zarządu GPW z dnia 16 stycznia 2007 r. z późn. zm.,
na sesji w dniu 21 kwietnia br. akcje spółki IDMSA nie będą uwzględnianie przy obliczaniu indeksu mWIG40.
Operacja ta jest związana z pierwszym notowaniem akcji spółki IDMSA "bez prawa poboru" na sesji 21 kwietnia br. i wynikającą z tego znaczącą różnicą pomiędzy kursem zamknięcia akcji tej spółki na sesji 18 kwietnia br. i kursem odniesienia na sesję następną."
Brak mi doświadczenia w tym temacie - mam pytanie: czego mogą się spodziewać w poniedziałek posiadacze akcji IDMSA?
Wyświetlaj:
dodge / 2008-04-18 21:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

czego mogą się spodziewać w poniedziałek
posiadacze akcji IDMSA?


notowania akcji IDMSA bez uwzględnienia wartości PP przypadającej na wartość akcji. Inaczej mówiąc kurs akcji bez praw poboru będzie o wiele niższy, aniżeli ten dzisiejszy. Ciekawi mnie czy kurs bez PP zachowa się podobnie jak w sytuacji choćby Sanwilu po odcięciu PP :)
rosomak / 2008-04-19 15:59
dzięki za odpowiedź. Od trzech miesięcy zajmuję się giełdą i to pojęcie jest mi obce, oraz mechanizm który opisujesz jednak nie rozumiem. Akcje bez PP będą notowane na giełdzie w "innej pozycji"? Czy też może posiadacze akcji bez PP nabytych dużo taniej zaczną je sprzedawać w tej samej pozycji co obecne akcje IDM i należy spodziewąć się tąpnięcia? Będę zobowiązany za odpowiedź
dodge / 2008-04-19 21:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
akcje będą nadal notowane na giełdzie i będzie można je nadal kupować i sprzedawać - kurs ich będzie jednak niższy od tego, który był obecnie - nie jest to jednak powód do paniki. Proponuję też abyś poszukał sobie w necie informacji o Prawie Poboru - np. tutaj: http://bossa.pl/edukacja/prawo_poboru/ Polecam też obserwowanie strony: http://www.prawopoboru.pl/

Pozdrawiam
rosomak / 2008-04-20 00:00
Dzięki serdeczne.
Teraz trzeba mieć nadzieję na odbicie od dna. Swoją drogą podstawy fundamentalne IDM ma dobre z pewnymi może zastrzeżeniami do FCF. Kilka dni temu na antenie TVN prezes Leszczyński zapewniał, że wyniki finansowe zaskoczą pozytywnie inwestorów i wierzy równocześnie, że znacząco (!) przekroczy wynik roku 2007. Ma pozyskać 120 mln z akcji i otworzyć bank. Znacząco powinno to zmienić postrzeganie tej firmy. W tym roku debiutować ma na giełdzie ok 120 firm względem 81 w roku poprzednim. IDM ma ambicje dużą część tego tortu przejąć. Sądzę, że swoim wystąpieniem prezes nie wystawiał by na szwank swej wiarygodności. W takiej firmie ta wartość winna być szanowana.

Pozdrawiam
rosomak / 2008-04-20 18:33
Zastanawiam się czy występuje w praktyce takie zjawisko:
są być może tacy inwestorzy, którzy przeoczyli fakt jutrzejszego kursu odniesienia 3,93 i mogą im się aktywować ustawione wcześniej stopp loss. Zmierzam do tego, że jeśli występuje krótkotrwałe zjawisko tąpnięcia to czy bywa szansa złapania akcji w atrakcyjnej cenie ?
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy