Forum Polityka, aktualnościKraj

Akcyza w górę - Money.pl protestuje

Akcyza w górę - Money.pl protestuje

Money.pl / 2008-06-11 06:49
Komentarze do wiadomości: Akcyza w górę - Money.pl protestuje.
Wyświetlaj:
pio...trek / 83.18.244.* / 2008-06-11 16:04
Za co ja mam kochać ten kraj ??? za co ??? dajcie mi jakiś powód. Gdyby nie dziewczyna która nie chce wyjeżdzać już by mnie w tym zasmrodzonym kraju nie było. NIE KOCHAM CIE POLSKO !!!!!!! NIE KOCHAM a nawet nie nawidze za to że jesteś
korektoriusz / 213.76.128.* / 2008-06-12 10:16
wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, pewnie żadnego kraju nie kochasz a wymagasz aby ci podano na tacy
ggg445 / 87.205.240.* / 2008-06-11 15:00
Rece opadaja do tych baranow na gorze - beda tak podnosic, az banka peknie! Kryzys na drogach, taki jak ma miejsce w hiszpanii wisi na wlosku. co to za gospodarka, jak ma sie preznie rozwijac, kiedy w paliwie ponad 80% stanowia podatki. A podatki oznaczaja oddawanie pieniedzy wspomnianym baranom na gorze! Barany jak to barany wszystkie te pieniadze zmarnotrawia! Widział ktoś dobrze inwestujacego barana?
korektoriusz / 213.76.128.* / 2008-06-12 10:17
są dopłaty z uni do hodowli baranów, widzę, że chodzi ci po głowie taki interes
Pilsener / 2008-06-11 13:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Polityka to nic innego, jak inny wybór tej samej opcji. Toosck, Olejnitchack czy Katchynsky to tylko nazwy stołków, winny jest system, który umożliwia politykom uwłaszczanie się i kupowanie głosów konkretnych grup nacisku kosztem całego narodu. Polityk zawsze będzie dążył do rozwoju sektora publicznego, bo on z tego żyje - tak samo jak biznesmen rozwija firmę, polityk dba o swoje terytorium.
sv / 2008-06-11 14:08 / Bywalec forum
System zmienić moga tylko politycy , nie zapominaj. a jak napisałem jaki elektorat tacy politycy.
?! / 2008-06-11 21:03 / Tysiącznik na forum

jaki elektorat tacy politycy

Dlatego na nieszczęście w Polsce udało się ostatnio zmarnować 2 lata, bardzo dobre lata!!! Na szczęście nie udało się zbudować populistyczno-lewicowo-kato-narodowej IV RP. Uffff, co za ulga!!!!
sv / 2008-06-11 13:37 / Bywalec forum
Może to będzie man 13 ten to ma łeb po..........
sv / 2008-06-11 13:27 / Bywalec forum
Biadolcie biadolcie a jak przyjda kolejne wybory to głowę dam większość z was i tak donkowi wejdzie w d........... tacy jesteście. Nic się nie uczycie
-Wałesa japonie budował
-Miller gruszki na wierzbie chodował
-Kwasniewski mieszkania mlodym małżeństwom budował
-Tusk Irlandie budował
Jaki elektorat taki poziom kampanii wyborczej, może pojawi się następny cudotworca co będzie Chiny budował będziecie mieli wybór
ROBOTNIK / 93.105.77.* / 2009-06-05 17:01
DO ROBOTY I NIE BIADOLIĆ, A KAŻDEGO BĘDZIE STAĆ NA LPG NAWET PO
2,50 ZA LITR.
?! / 2008-06-11 16:01 / Tysiącznik na forum
Zapomniałeś dodać: ńscy IV RP (tzn. II PRL!!!). I za to teraz płacimy m.in. w akcyzie. Chciało sie kaczego socjalizmu, to podatki muszą byc wysokie, wszak państwo według Kaczek wie lepiej od obywatela! I nie bulgotać!!!
zby79 / 89.174.83.* / 2008-06-11 19:15
A kiedy Kaczyńscy podnieśli akcyzę? Powróciła do poprzedniego poziomu po chwilowym obniżeniu z powodu wysokich cen benzyny. A teraz ten liberał od siedmiu boleści będzie bajki opowiadał, że obniżka podatku nic nie zmieni? I jeszcze na LPG będzie podnosił? Inflacja w górę, stopy w górę nie zazdroszczę tym co wzieli kredyty. A rząd się sam wyżywi.
?! / 2008-06-11 20:37 / Tysiącznik na forum
Nie stać na paliwo? Przesiądź sie na rower, albo do komunikacji zbiorowej. W jednym z postów napisałem, że jeśli wysoka akcyza miałaby sie przyczynić do zredukowania liczby samochodów na polskich drogach, to jest to powód, aby ją utrzymać. Dla mnie paliwo mogłoby kosztować nawet i 10 zł za litr. Dość udawania, że samochód jest dla każdego. Na jego utrzymanie MUSI być stać!!! Jeśli nie sprzedaj swojego "złomka".
sv / 2008-06-11 17:01 / Bywalec forum
Obnizyli składke rentową 5%, opracowali dwustopniową skale podatkową 18 i 32% a twoja gawiedź ?! no właśnie nie bulgocz
?! / 2008-06-11 20:38 / Tysiącznik na forum
Zapomnieli o kilku drobnostkach, ale co tam, PiSuarom wolno!
?! / 2008-06-11 21:05 / Tysiącznik na forum
Bo o PiSuariacie, jak za ich rządzików, źle pisać nie wolno? To przeszłość, "to se ne vrati"! :)
mocno zawiedziony / 85.28.131.* / 2008-06-11 13:18
Tyle było obietnic, typu cud, druga Irlandia...itp, czy to kiedyś nastąpi?.Każdy wie jak łatwo zawieść czyjeś zaufanie, odbudować znacznie trudniej. Kiedy przejdziemy do realizacji tych wzniosłych celów, nie tylko słowa ,ale czyny! po tym ich poznacie! Do pracy, cała Polska kibicuje i ocenia, tylko dobrze przemyślane decyzje, pomysły i rozwiązania zrealizują te obietnice!!! Tak więc jeszcze raz apel do wszystkich, bez względu na podziały, zróbmy to, o czym tak wszyscy mażą, aby się nam żyło lepiej. Niech to nawet będzie małymi krokami a do celu. Pokażmy na co nas stać!!!!!
ROBOTNIK / 93.105.77.* / 2009-06-05 17:00
DO ROBOTY I NIE BIADOLIĆ, A KAŻDEGO BĘDZIE STAĆ NA LPG NAWET PO
2,50 ZA LITR.
polityk - krytyk / 81.190.91.* / 2008-06-11 12:40
Teraz macie porównanie rządu Pisowców i P**********ców, obniżka podatków, cud gospodarczy, druga Irlandia, Tusk ! ! ! CAŁA POLSKA PATRZY !!! Oni mają wrażenie że jesteśmy plemieniem wookie, i nie wiemy z czym się politykę je... jak oni mają zamiar tak dalej wciskać kity to ja temu krajowi (rządowi) serdecznie dziękuję.
dryt / 79.185.176.* / 2008-06-11 12:20
WARTO PRZECZYTAĆ.
ZAKŁAMANA KAMPANIA WYBORCZA I JEJ SKUTKI
PO przed wyborami- my się na tym znamy , my wiemy jak to trzeba zrobić , mamy już gotowe projekty które leżą w szufladach, wybudujemy tysiące kilometrów autostrad na których nie będą ginąć ludzie , Polacy zasługują na cud gospodarczy, będziecie godziwie zarabiać i obniżymy podatki/paranoja ekonomiczna przy 30 mld deficycie/. Polacy którzy wyjechali za pracą będą powracać do Polski i do swoich rodzin. Tusk w debacie przedwyborczej zarzucał Kaczyńskiemu drożyznę podstawowych artykułów a w tym te słynne jabłka i cebula. Dzisiaj galopujące ceny wszystkich artykułów PO tłumaczy, że to sprawa wolnego rynku, gospodarki światowej. Dzisiaj Polskim Rządem kieruje człowiek , którego wiedza ekonomiczna kończy się na znajomości cen cebuli i jabłek?. PO było wspaniałe w opluwaniu przeciwników - wypowiedzi Tuska , Niesiołowskiego,Klepacz, Sikorskiego, Bratoszewskiego , Chlebowskiego, Wałęsy i wielu innych "najemników" były na poziomie bruku. Z takim przejęciem przedstawiali swoje "pomysły ozdrowieńcze" , z takim zaangażowaniem i nienawiścią opluwali poprzednich ministrów aż niemiło było tego wysłuchiwać- a co teraz z tych obietnic pozostało - PUSTKA PO PUSTOSŁOWIU. Czy ci opluwacze z PO mają odrobinę wstydu? To młodzi omamieni drugą Irlandią , omamieni nie realnymi pomysłami i wysokimi zarobkami zagłosowali na PO. Zagłosowali w buncie przeciwko rodzicom i dziadkom. W noc przedwyborczą przesłali sobie miliony sms-ów a rano poszli i zagłosowali na PO - myśląc, że wejdą do RAJU. Do zwycięstwa PO przyczyniły się w dużym stopniu media. To one w czasie kampanii przedwyborczej zbliżyły się do granic "uświadamiania" , że Polacy zagłosowaliby nawet na jakąś KOZĘ byle odsunąć "reżim kaczystowski". PO ma również "sukcesy". Bardzo dobrze skłócili młode pokolenie ze starszym , przekroczono granice przyzwoitości w krytyce wolności religijnej i wyznaniowej, krytyce wykształcenia i pochodzenia społecznego. PO wprowadziło "elitarność" partii prawie jak sąsiedzi ze wschodu w latach 30. Historia PO i większości ich członków.:Młodzi , którzy poparli PO powinni zapoznać się z Kongresem Liberalno Demokratycznym tzw."Kongresem Aferałów", z Unią Wolności, koalicją AWS-UW ,z prywatyzacją i likwidacją hut , kopalń i wielkich zakładów przemysłowych. Godna uwagi jest też "kariera finansowa" i zawodowa byłych działaczy wymienionych partii. Dzisiaj , za te nie realne obietnice przedwyborcze jesteśmy faszerowani wysokim poparciem dla PO które przeprowadzają "różne ośrodki badania opinii". Zwolennicy PO podwyżki cen tłumaczą wolnym rynkiem i uzależnieniami od gospodarki światowej, a za czasów PiS winę za to ponosił tamten Rząd /ciekawe czy za pogodę też/. Wiem , że wielu wstydzi się że głosowało na PO , wielu z zajadłością krytykuje PiS za to że nie zrobił nic i na dodatek wszystko zepsuł - właśnie to NIC??. Proponuję tak na spokojnie przeanalizować jak media krytykowały PiS za drobne lub nawet poszlakowe sprawy a jak te same media wychwalają PO za nic, lub nabierają wody w usta na wiele tematów. Przykładów w obłudzie, fałszu , butności i braku kultury u zwolenników i członków PO można przytaczać bez granic /zbieżność nazwisk i nazw może być przypadkowa - to tak dla inteligentnych/.Ta moja wypowiedź jest ciągle wyrzucana - komu to przeszkadza.
skynet / 83.4.232.* / 2008-06-12 20:28
Zgadzam się z Tobą dryt w całej rozciągłości, trafna i prawdziwa ocena działalności tej partii obłudy...
a kaczorek ma motorek / 79.184.56.* / 2008-06-11 21:54
Panie dryt takich wypowiedzi będzie przybywać i wyrzucanie komentarz nic tu już nie da
?! / 2008-06-11 21:13 / Tysiącznik na forum
Każda kampania wyborcza to jest koncert zyczeń i obietnic! Tak było, jest i będzie, nie tylko w Polsce. Czy Polacy są jednak ślepi? Chyba tak, bo większość wyborców cechuje nieumiejetność wyłuskiwania rzeczy ważnych w natłoku wyborczego tumultu!!!

Przykładów w obłudzie, fałszu , butności i braku kultury u zwolenników i członków PO można przytaczać bez granic

Przez grzeczność, bo w mniej lub bardziej otwartej formie na forum Money.pl przykłady pojawiały się, nie będę przytaczał przykładów obłudy, fałszu, butności i braku kultury u zwolenników i członków PiS, LPR, Samoobrony, SLD czy LiD (pal diabli), PSL i innych partyjek mniejszych, idących "po trupach" i za wszelką cenę do Parlamentu.
Mozemy sie róznić, ale razi mnie amnezja polityczna Polaków ("pamięć mają dobrą, ale krótką").
Cspostrzegawczy / 2008-06-11 15:57 / Tysiącznik na forum
Bardzo dobra , choć emocjonalna wypowiedź.
Może znajdziesz chwilę czasu, by ją uporządkować.
Przydały by się punkty i akapity.
A co zrobiły PISUARY ja sie pytam ??? / 85.193.238.* / 2008-06-11 12:42
Czlowieku ale zes poezje napisał .... Oczywiscie zgadzxam sie ze robi sie drogo inflacja i ogolnoswiatowy kryzys gospodarczy zaczyna nam dotkliwie doskwierać .... Zgadzam sie roznie ze PO troche błądzi w swoich rzadach i nie bardzo ulatwia zycie polakom , nie zamierza nawet obnizyc akcyzy na paliwa co jest dla mnie conajmniej szokiem...
Ale kolego zapomnialeś ze rzady PISu to jeszcze wieksza katastrofa... Oni mieli lepsza gospodarke , najszybciej rozwijajaca sie , dlaczego wowwczas nie robili reform dlaczego nie budowali drog ???
Nie robili zupelnie nic przy tym psuli polityke zagraniczną... Szkoda gADAC..
a kaczorek ma motorek / 79.184.56.* / 2008-06-11 20:46
a co zrobiły PISUARY ja sie pytam???
Kolego przypnę Ci dlaczego PiS „niczego nie robił” [w twoim mniemaniu ]
Przed wyborami które wygrał PiS ,PO miało bardzo podobny program.
Nazwał bym to nawet plagiatem . Wydawało by się wtedy że PiS i PO będą rządem który zacznie walczyć z korupcją a przede wszystkim uleczy zmianami Prawnami raka Polski którym jest polskie sądownictwo i organy ścigania [prokuratury]
Po przegranych wyborach PO wraz z mediami szczególnie telewizją TVN ,Gazetą Wyborczą zaczęły prowadzić bojkot przeciwko Rządowi . Naraz wszystko co proponował PiS było złe To właśnie partia PO destabilizowała prace rządowe świadomie prowadząc swą politykę tak by rząd był nie zdolny do działania .i doprowadzić do przed terminowych wyborów.
PO wyciągnęło wnioski z poprzednich wyborów że musi jeszcze więcej naobiecywać ,nie ważne było to że jest nie realne spełnienie tych 73 obietnic Ważne było to by nie wygrał wyborów PIS , by dalej się paliło zielone światło dla korupcji ,by nikt nie ścigał i nie rozliczał osób zamieszanych w afery by nie nastąpiła zmiana prawna w zakresie przedawnień za przestępstwa gospodarcze [mają się dalej przedawniać]
Cspostrzegawczy / 2008-06-11 16:09 / Tysiącznik na forum
widze, że PO namotało w główce::

Oni mieli lepsza gospodarke

sytuaja po objeciu rzadów przez PIS nie była tragiczna, ale nie była różowa (PKB na poziomie 3%, wiszący deficyt ,...)
PO przejęło kwitnącą gospodarkę PKB ponad 6%, malejący deficyt, ....
Zobaczysz za parę miesiecy co z tego zostanie.

Właśnie Ci ONI czyli PIS stworzył tak dobrą sytuację. Może pamiętasz Tuska jak straszył benzyną po 5 i krachem na giełdzie wtedy jak pis przejmował władzę ? To on nie wiedzał, ze będzie bum.


dlaczego wowwczas nie robili reform

Robili, choć nie łatwo było, bo mieli mniej posłow niz teraz. Przygotowali nawet reformę finansów "Gilowskiej" - ale PO nie zgodziło sie na jej wdrożenie i nic nie daje w zamian.
?! / 2008-06-11 21:23 / Tysiącznik na forum
Tylko o podatkach tak trochę zapomnieli, albo im się w głowach pop***ło. Przypomnę zatem, że skala 18/32% miała obowiązywać już od dochodów roku 2006, a nie 2009!!! Tyle tylko, że PiSuarki liczyły na pełną kadencję, więc 2009 byłby rokiem wyborczym i gawiedzi podrzuciłoby się "kiełbaskę" - patrzcie zrobiliśmy (kilka lat później, ale kto o tym by pamiętał). A może w tym był jakiś inny podtekst? Nie 6, a 9, więc może "69"? :)))
miszigan / 2008-06-11 13:10
Towarzysz uważa, że czas skończyć z polityką błędów i wypaczeń Po i zacząć nową lepszą politykę PO - aby żyło się (jeszcze) lepiej!
hehe / 83.24.127.* / 2008-06-11 12:23
Tak, tak, obiecanki TUSKANKI...
gazzmen / 83.13.205.* / 2008-06-11 13:49
chyba PiSanki....
asek / 83.24.127.* / 2008-06-11 12:17
Do Disneylandu albo... na białe niedźwiedzie razem z tą całą pokraczną ekipą!
Cspostrzegawczy / 2008-06-11 12:15 / Tysiącznik na forum
Po co nam taki premier, który oszukuje, ze nie moze pojechac na mecz z Niemcami, bo ma dużo pracy, a okazuje się, że w tym czasie NIC nie robił (pokazało to ostatnie "Teraz MY".

Oczywiście najprostszym zapełnieniem budżetu jest powiększenie podatków, ale to gra na krótką metę, poniewaz hamuje się rozwój kraju, co ostatecznie zmnieszy wpływy.
Poprosimy, by cena gazu była u nas taka jak na Litwie.
man13 / 2008-06-11 12:29 / Tysiącznik na forum
To go zmieńcie.
sv / 2008-06-11 12:13 / Bywalec forum
No to ilu głosowało na PO przyznać się ?
?! / 2008-06-11 20:52 / Tysiącznik na forum
Ja głosowałem!!! I moje głosowanie będzie zawsze przeciw populistycznym partyjkom, bez względu na nazwę, kolorek i zawartość członkowską.
rozsmieszony / 80.52.194.* / 2008-06-12 09:07
Buhahahaha, przecież PO to chyba najbardziej populistyczna polska partia!! Tylko o ile Samoobrona miała populizm skierowany do chamstwa, to PO ma skierowany do półinteligentów - typowy półinteligent to czytelnik GW itp.
hehe / 83.24.127.* / 2008-06-11 12:23
No, ilu POpaprańców wybrało sobie "lepszą Polskę"???
?! / 2008-06-11 21:18 / Tysiącznik na forum
Wolę tą wredną Tuskową, niż "wspaniałą, mlekiem i miodem płynącą" IV RP (socjalizm juz przerabialiśmy!!!). Aczkolwiek, oczywiście, mogłoby i powinno byc lepiej. Nie twierdzę, że w 100% jestem zadowolony z tych 8 miesięcy.
sv / 2008-06-11 12:12 / Bywalec forum
jliber ty się nacpałeś marychy jak otrzeźwiejesz to wrócisz do normy JUDASZU. Takich jak ty będą na Madagaskar wysyłać .Moherowe berety to takie typki ja ty.
hehe / 83.24.127.* / 2008-06-11 12:19
Judaszu??? Człowieku, nie ośmieszaj się! :D Zachowujesz się jak nazista albo komunista wierny swej poparpranej partyjce aż po grób :D
sv / 2008-06-11 12:41 / Bywalec forum
Nie rozumię twojego bełkotu to niby kto ja jestem popapraniec, komunista, faszysta?
jliber / 2008-06-11 12:02 / Tysiącznik na forum
Niesamowite. Nigdy już nie zagłosuję na socjalistyczne PO. Byłem kretynem, przyznaję.
mocno zawiedziony / 85.28.131.* / 2008-06-11 11:50
A Słoneczko Peru przecież musi za coś podróżować, zwiedzać kraje. Za taką akcyzę to trochę wycieczek za kilka min.było by,a ile alkoholu na różne imprezki całoroczne jak to kiedyś wyliczyli w programie "Teraz My"
Zdegustowany / 213.199.225.* / 2008-06-11 11:43
Kompletny brak uzasadnienia merytorycznego podwyżki akcyzy na gaz, kompletne pudło.
Chcą wyciągnąć pieniądze od uboższych!!!
?! / 2008-06-11 21:15 / Tysiącznik na forum
Nie stać na samochód? Sprzedaj go!!!

Najnowsze wpisy