Forum Forum finansoweKonta

Alior czy mBank?

Alior czy mBank?

nive / 95.160.216.* / 2013-06-19 02:00
Witam. Wiem, że takie tematy już istnieją, ale nie mogę w nich znaleźć tego, o co mi chodzi. Chcę sobie w końcu założyć konto, ale mam dylemat, gdyż nie mogę się zdecydować, czy powinno być to konto w Alior czy w mBanku.

Zależy mi na tym, by korzystanie z bankomatów, przelewy internetowe i korzystanie z karty bankomatowej były za darmo. Nie zależy mi na karcie płatniczej ani debetowej, prawdopodobnie w ogóle nie będę z niej korzystał. Skłaniam się ku Aliorowi, ale chciałbym, byście jeszcze mi coś doradzili i podzielili się swoimi odczuciami i radami.
Wyświetlaj:
pomocnadłoń29 / 77.253.53.* / 2013-06-19 07:49
Ja polecam Alior Sync. Sama mam to konto i jestem zadowolona. Wszystko jest za darmo. Nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków typu minimalne wpływy na konto. Także pierwsze 10 przelewów natychmiastowych jest za darmo. Pieniążki ze zwykłego przelewu także szybko dochodzą. Jeśli ma się konto w innym banku to można założyć konto w Sync całkowicie przez internet. Jeśli nie masz innego konta, kurier przywiezie Ci umowę. Do tego konta internetowego nie mam żadnych zastrzeżeń. Bezpłatnie można zamówić naklejkę do płacenia zbliżeniowego. Mają dużo ciekawych opcji.

link do wniosku: http://izap.ebrokerpartner.pl/short/llkh

Jeśli chodzi o Alior Bank, to nie mam zdania bo nie mam tam konta. Warto spojrzeć na tabelę opłat i prowizji.
Konto osobiste
•0zł wszystkie bankomaty
•0zł przelewy internetowe
•0zł pakiety "concierge" i "assistance"
•4% na lokacie nocnej
•możliwość podpisania umowy on-line
http://izap.ebrokerpartner.pl/short/llkj

W mBanku też nie mam konta więc nie pomogę.
eKonto
•0 zł za otwarcie i prowadzenie
•0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez internet
•0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju
•0 zł za kartę debetową przy aktywnym korzystaniu (transakcje na kwotę min. 200 zł miesięcznie)
http://izap.ebrokerpartner.pl/short/sk8j
mmichal / 83.5.126.* / 2013-06-20 00:01
Hej,

polecam konto w mBanku. 0zł prowadzenie, ewentualna opłata to 4zł/msc za kartę w przypadku, gdy z niej nie korzystasz, nie wypłacasz z niej miesięcznie min. 100 zł. To tak na wstępie.

Co oferuje eKonto w mBanku. Jestem studentem, konto tam mam już prawie rok (wcześniej Multibank). W historii był to pierwszy bank, który funkcjonował internetowo. Od bodajże 5 czerwca w mBanku zachodzą duże zmiany właśnie z funkcjonowaniem przez internet (z tej okazji jest konkurs, w którym biorę udział,więcej powiem na końcu).

Przelewy są za darmo, prowadzenie za darmo, wypłaty ze wszystkich bankomatów przez rok za darmo, potem jest ich ponad 4600 w całej Polsce, w tym najpopularniejsza sieć EuroNet, dostępna prawie na każdym rogu, w każdym centrum handlowym.

mBank oferuje kartę debetową zbliżeniową PayPass, która wymaga min. 100zł / msc wypłat z karty. Jeśli nie osiągniesz tych 100 zł to pobierana jest opłata za kartę 4zł/msc. Jednak te 100zł miesięcznie to tak naprawdę rozchodzi się nie wiadomo kiedy. Jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się abym wypłacił z karty mniej niż 100zł w ciągu miesiąca. Także te 4zł MOŻE być jedyną opłatą jaka może wystąpić. Podkreślam "jedyną".

Co tu jeszcze dodać, żeby Cię zachęcić... Konto wg. kilku ostatnich rankingów zajmuje 1. miejsce w kategorii "Konta dla studentów", czyli wiążą się z tym właśnie małe, a właściwie brak kosztów za prowadzenie. Od siebie mogę dodać jeszcze naprawdę bardzo fajny kontakt z mLinią, z pracownikami mBanku w razie jakichś kłopotów, a tutaj kłopotem było gdy zablokowałem sobie dostęp internetowy przez kilkukrotne błędne podanie hasła. Zadzwoniłem, porozmawiałem, zostałem poinformowany, że w ciągu paru chwil oddzwoni do mnie odpowiednia do tego osoba i tak też się stało. Szczerze myślałem, że "oho, no to poczekam sobie do jutra, wtedy pewnie zadzwoni", ale zaskoczyli pozytywnie i telefon był po 5 minutach od rozłączenia


Nie wiem czy Cię zachęciłem i czy podjąłeś decyzję, ale gdybyś taką podjął, prosiłbym, żebyś dał znać. Dlaczego? Już mówię. Tutaj rolę odgrywa mój udział w konkursie.
Za każdą zaproszoną osobę, która założy eKonto w mBanku w czerwcu dostaję 1 pkt. Ilość pkt'ów = nagrody, w tym samochód, o który zawzięcie walczę :) Dlatego jakbyś miał zakładać eKonto w mBanku - proszę abyś dał znać tutaj w odpowiedzi :) Zaproszę Cię, dla Ciebie to żadna różnica, a dla mnie to ten jeden punkt

Z góry wielkie dzięki,
Pozdrawiam :)

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: