Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Alkomaty w samochodach? Polacy nie są temu chętni

Alkomaty w samochodach? Polacy nie są temu chętni

Wyświetlaj:
janula / 89.191.163.* / 2014-09-12 09:34
a ja wolę mieć alkomat, z własnej woli, a nie z powodu rozporządzenia ;) Jeśli wieczorem wypiłam jakiś alkohol to dopóki nie sprawdzę nie wsiądę za kółko, nawet jeśli dobrze się czuję. Po pierwsze chodzi o bezpieczeństwo, moje i dzieci (rano zawożę je do przedszkola i szkoły), a po drugie zdobycie prawa jazdy kosztowała mnie zbyt wiele, żeby teraz lekką ręką się go pozbyć ;) Niestety nasz alkomat odmówił już posłuszeństwa, więc szukam teraz czegoś nowego, tym razem chciałabym kupić coś lepszego, co posłuży dłużej, jakieś propozycje?
janula / 89.191.163.* / 2014-09-26 08:34
Dziękuję za odpowiedzi, poszukuję raczej wielorazowego, podobno elektrochemiczne są najlepsze. Co prawda dla mnie wystarczyłyby jednorazowe, ale mąż się upiera, że chce coś porządnego ;)

SethGecko, czym są te certyfikaty i świadectwa, o których mówisz? To dotyczy wszystkich alkomatów?
Darek007 / 87.206.72.* / 2014-09-14 20:33
Szkoda, że część kierowców (może lepiej byłoby tu użyć mocniejszego słowa) nie wychodzi z takiego założenia jak Ty. Poszukujesz alkomatu jednorazowego czy elektronicznego? Jednorazowe są mniej popularne ale równie skuteczne. Alkohol spożywam rzadko więc mi osobiście jednorazówki wystarczają. Ponadto uważam, że są bardziej higieniczne.
SethGecko / 83.31.219.* / 2014-09-12 10:50
na rynku jest teraz bardzo dużo alkomatów, ale przy wyborze najlepiej kierować tym czy mają one certyfikat NF i co oferuje ich producent np. darmową kalibrację czy wystawienie świadectwa wzorcowania
benni / 217.232.189.* / 2014-01-14 16:14
Kolejny manewr dojący kierowców. Pijaków żaden aparat nie powstrzyma od jazdy na podwójnym gazie. Jest jeszcze jeden aspekt, o którym jakoś cicho. Typowo bolszewicka odpowiedzialność zbiorowa. Dlaczego mają być karani i zmuszani do niebagatelnej kwoty (100 do 300 zł) ci, którzy albo wcale nie piją lub nie kierują po alkoholu. Proste jak w niemieckim przysłowiu - poza wydatkami nic się nie dzieje -. Pytanie kto zgarnie te pieniądze. Następca Amber Gold czy ktoś inny. Rządząca koalicja jest (nietylko dla mnie)wzorem kłamstwa, obłudy i kolesiostwa (nepotyzmu).
szaramysz / 2014-09-23 07:58
Pijaków nie, ale ludzi odpowiedzialnych może. Byłam ostatnio na festiwalu, dość niszowym, ogólnie towarzystwo na pierwszy rzut oka takie, że bez kija nie podchodź - jakie było moje zdziwienie, gdy po dwóch dniach imprezy wszyscy brodaci jak jeden mąż zabrali się za sprzątanie i w pół godziny polana w lesie była czyściutka. A potem - testowanie alkomatami i przeprowadzki w samochodach, żeby przypadkiem ktoś na podwójnym gazie nie jechał. Jak się chce, to można :) Chociaż w kwestii obowiązku to się może i zgadzam, im nikt tego nie nakazał, kwestia rozsądku po prostu.
gunter / 2014-09-25 10:03
Widać, że można. Z psychiką ludzką się nie wygra a nakazy zamiast powstrzymywać tylko drażnią. Szkoda, że ludzka głupota bierze górę nad rozsądkiem.
FrankWilliams / 83.31.218.* / 2014-09-24 20:19
... niestety takie podejście to rzadkość, ale fakt że coraz więcej osób decyduje się na zakup alkomatów jest bardzo pozytywny i jeśli to zapobiegnie jakiemuś nieszczęściu to warto kupić takie urządzenie
bookbis / 31.1.214.* / 2014-01-13 19:54
obowiązkowo trzeba mieć gaśnice, kamizelkę, apteczke, i teraz alkomat, szkoda ,że za tym nie idzie obowiązek wożenia rozumu bo najcenniejsza rzecz ważniejsza niż te poprzednie,
A oprócz tego należy wozić z sobą siekiere, łopate i deski i przyznam ,że w wielu przypadkach te trzy rzeczy bardziej mi się przydały,powinnam jeszcze z sobą wozić piersiówke bo nie wiadomo kiedy trzeba się będzie odkazić
marwie / 2014-01-13 18:11
Czy temu Tuskowi w tej panice już całkiem rozum odebrało. Obowiązek posiadania gaśnicy, apteczki teraz alkomatu dowodzi rozpaczliwemu naganianiu forsy do kasy kolesiów. Czy ktoś może potwierdzić w jakim procencie były pomocne gaśnice czy apteczki? Jaka jest gwarancja skorzystania z alkomatu przez pijanego kierowcę? Żadna!!! Czym oni się zajmują dowodzi całkowitego upadku.
uczonykot / 2014-01-13 15:14
We Francji jest obowiązek posiadania w samochodzie 2 szt alkomatów dla wszystkich ; czy Francuz , czy Polak , czy Rosjanin. I nikt się nie pulta. A u nas tylko pijaki się pultają i są przeciw. Nawiązki tak , ale pijak do obozu pracy, cześć wypracowanej kasy dla rodziny, reszta dla poszkodowanych. Proste jak budowa cepa. A robota dla pijaków się znajdzie. Kopalnie, żwirownie, kamieniołomy, prace publiczne, sprzątanie ; jest pracy od metra.
benni / 217.232.189.* / 2014-01-14 16:29
Drogi panie Uczonykocie pultany. Mieszkam w Niemczech i mam dosyć dobre kontakty z Francuzami. Bardzo negatywne jest nastawienie ich do tego obowiązku, nie wie czy to już jest pultanie (co to wogóle za określenie). Z rozmów z moimi francuzkimi przyjaciółmi dowiedziałem się, że rząd (FRA) rozpatruje możliwość zniesienia albo złagodzenia tego obowiązku we Francji, sic!
ogien / 93.184.31.* / 2014-01-13 17:51
kocie - chorzy to są ludzie, którzy na nieszczęściu chcą robić kasę. miliony alkomatów to super interes, tak samo jak kasy fiskale w taxi - szukanie jeleni którym każdy idiotyzm będzie się wydawał doganianiem europy! a czy ktoś zbadał jak zadziałało to w innych krajach? a może by tak karać winnych a nie skubać wszystkich - euro-po komuna tacy 'liberałowie' za naszą kasę!
jj72 / 164.126.99.* / 2014-01-13 21:43
Dodatkowo - będą sprzedawane w dużej ilości puszki ze sprężonym powietrzem żeby nie dmuchać... na wszystko jest sposób!
Ile jest wypadków procentowo z udziałem pijanych? Wypadki były i będą - chyba że wszystkim wycofają prawo jazdy i będzie po sprawie!!
filomidanek / 192.109.140.* / 2014-01-13 14:48
Alkomat w samochodzie pomoże tyle na pijanych co prędkościomierz na przekraczających prędkość.Pomysł z alkomatami jest jak wiele innych kretyńskich pomysłów tego rządu.
zxc12 / 178.42.90.* / 2014-01-13 13:03
Większość z nas nie docieka prawdy i wierzy mediom.
Te pseudo dziennikarzyny manipulują nami i nie mamy swojego zdania. Prawdą jest że problem bezpieczeństwa nie zależy od pijanych kierowców.
To trzeźwi powodują wypadki!!!!! 96% wypadków powodują trzeźwi pozostałe 4% dzieli się na 2% rowerzyści i 2% kierowcy. Te 2% uczestników wypadków nie zawsze spowodowało wypadek, a winnymi zostali po badaniu alkomatem.
Co nie oznacza że należy pozwolić na jazdę po pijanemu.
Prawdą jest że Policja działa nieudolnie i nie pracuje, bo czy pracą można nazwać stanie na poboczu i machanie lizakiem na przypadkowych kierowców?????
Eliminować trzeba niebezpiecznie poruszających się. Stojąc nie da się.
satyr / 87.207.215.* / 2014-01-13 13:19
No tak, VIP-y ukręciły by bat na siebie, a tak to lepiej skubnąć maluczkich i jeszcze dobrze zarobić. Skoro są i nadal będą równi i równiejsi ,oraz ci z imunitetami to nic dobrego z tego nie wyniknie. Ryba psuje się od głowy.
FDA / 188.116.35.* / 2014-01-13 12:21
Zamiast nakładać karę na wszystkich kierowców w postaci zakupu alkomatu, wprowadźmy obowiązek aby kierowca który był złapany po alkoholu, musiał wyposażyć swój samochód w blokadę zapłonu od testu trzeźwości.
Będzie to dosyć skuteczna metoda na nich.
Kierowca który by miał ten odowiązek, a go nie zamontował, gdyby został skontrolowany nie mógłby kontynuować jazdy.
Powrót taksówką i organizowanie "czystego" kierowcy byłby dodatkową karą.
satyr / 87.207.215.* / 2014-01-13 13:12
Alkomat musiałby działać cały czas podczas jazdy, a to znaczy że trzeżwy kierowca nie mógłby przewozić pijanego pasażera. Jednorazowe dmuchnięcie przed odpaleniem samochodu nic nie daje bo może to zrobić osoba trzeżwa, niekoniecznie kierująca w danym momencie. Pomysł z alkomatem bzdurny, a daje tyle co wożenie pompki do kół /nie uchroni ona koła przed złapaniem gwożdzia/.
dr. Paj-chi-wo / 46.45.107.* / 2014-01-13 17:54
za to alkomat w kieszeni nie uchroni przed niczym ,nawet przed niechcianą ciążą!
rezystor / 94.42.189.* / 2014-01-13 12:07
brak słów !
gonić złodzieji / 88.199.162.* / 2014-01-13 12:23

brak słów !

no faktycznie[...]z rządu wymyśli nowy patent na to by szwagier mógł z hurtowni spędzieć zalegający mu tam szajs a [...] jak rezystor już się CIESZĄ (o zgrozo) że będzie nowy POdatek (bo tak odbieram ten przymus)

a może rysystor chciał alkomatami handlować i mu sie to do biznes planu brzydko wpisuje?

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

Najnowsze wpisy