Forum Polityka, aktualnościKraj

Aplikanci protestują przeciwko zmianom

Aplikanci protestują przeciwko zmianom

Money.pl / 2011-05-22 09:14
Komentarze do wiadomości: Aplikanci protestują przeciwko zmianom.
Wyświetlaj:
wtg / 2011-05-24 15:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Politycy, którzy będą decydować o dopuszczeniu, czy też nie określonej grupy prawników do reprezentowania interesów potencjalnych klientów przed sądem w takim samym doskonałym stopniu wszystko pieprzą jak wielu obecnych adwokatów. Jedni i drudzy biorą "słoną" kasę bez względu na efekty swojej pracy. Brak przełożenia wyników w stosunku do wynagrodzenia powoduje, że jedni i drudzy mają nas w dupie. Różnica jest tyko taka, że polityk nie musi zdawać żadnych egzaminów, bo jeżeli chodzi o ochronę interesów własnych jedna i druga grupa ma się dobrze. Tylko my na tym wychodzimy jak Zabłocki na mydle.
hs / 31.63.40.* / 2011-05-22 10:46
adwokat "spalił' sprawę w sadzie, ale pieniadze za przegraną w wyniku nieznajomości przez adwokata kpc to wziął! precz z takimi prawnikami!
ruc / 31.63.61.* / 2011-05-22 09:37
Nie chcą konkurencji, i dlatego protestują przeciwko zmianom proponowanym przez rząd. To jeden z niewielu sensownych projektów proponowanych przez PO. Ostatnio za błahą sprawę zapłaciłem adwokatowi 5000 Pln, zajęło mu dwie godziny pracy. Ja też jestem specjalistą w innej dziedzinie i trochę na takie 5000 muszę się narobić
BadaczNetu / 83.28.87.* / 2011-05-22 09:14
Radca prawny zarabia ok 20tys PLN miesięcznie. Wpuszczenie konkurencji na ten rynek oznacza że ich zarobki istotnie spadną. Nie ma się więc co dziwić że protestują.
Andrzej12345 / 83.21.71.* / 2011-05-22 10:45
Zarabiaja i wiecej, mimo to nie nalezy im tego wytykac.

Problemem sa wszystkie ograniczenia, koncesje, egzaminy do wykonywania konkrtnego zawodu lub dzialanosci. To rynek i klienci, zweryfikuja jakosc pracy.

Przekladajac to na internet. Wyobraz sobie, ze Allegro nagle wprowadza egzaminy i koncesje na handel u siebie, pod pretekstem jakosci?
BadaczNetu / 83.6.183.* / 2011-05-22 17:28
Ależ ja się z tym zgadzam! To rynek powinien weryfikować jakość pracy a nie znajomości czy rodzinne koneksje. Jestem całkowicie przeciwny wszelkim koncesjom.
new mec / 81.190.115.* / 2011-05-24 15:28
Oczywiście. Sam jestem "świeżo upieczonym" adwokatem. Na razie nie ma euforii, jakaś tam "kasa" już jest - ale bez szału. ;-)
Ale NIE BOJĘ SIĘ, bo to naprawdę RYNEK WERYFIKUJE, Obowiązkowe OC powinno być, składka powinna spadać wraz ze stażem (doświadczeniem) adwokata/radcy... Dla mnie nie ma problemu. Zapraszam. Do mnie klienci SAMI już przychodzą... Czasem też "urzędówki"... Da się żyć. Uśmiechu życzę. :)

Najnowsze wpisy