Forum Forum pracyDokumenty

Aplikowanie na dwa stanowiska do jednej firmy?

Aplikowanie na dwa stanowiska do jednej firmy?

Manko007 / 78.133.234.* / 2014-02-09 22:16
Witam
Szukam pracy w charakterze asystenta projektanta lub inżyniera budowy.
Znalazłem kilkanaście firmy do których chciałbym aplikować wysyłając im e-mailem swoją aplikacje (obecnie nie mają ogłoszeń o pracę).
Niektóre z nich świadczą usługi projektorowe i montażowe, także mógłbym w zasadzie starać się o prace na obu stanowiskach w jednej firmie.

Zastanawiam się, czy wypada wysyłać taką aplikację na te dwa stanowiska do jednej firmy i czy to nie będzie źle odebrane?


Pozdrawiam
Wyświetlaj:
szklarek / 2014-02-10 11:51
Jeśli posiada się rzeczywiście kwalifikacje na oba stanowiska, i wynika to CV- to będzie to raczej atutem- potencjalny pracownik większe siłą rzeczy kwalifikacje i jest bardziej wszechstronny- na wypadek zmian w firmie. Może też wykonywać dodatkowe prace poza etatem- na zasadzie umowy cywilno-prawnej. Czyli bywa też taka sytuacja atutem czysto finansowym dla firmy- zamiast przyjąć dwu pracowników (A i B)na dwa stanowiska być może wystarczy jeden, ale bardziej wszechstronny (A') a okresowo dorzuci mu się dzieło/zlecenie w zakresie B.

Oczywiście abtstrahuję od wymogów formalno-prawnych i uprawnień budowlanych, na czym się nie wyznaję. tj. tego, czy np. można być inżynierem budowy na zleceniu.
Manko007 / 78.133.234.* / 2014-02-11 23:07
dzięki za odpowiedź

Najnowsze wpisy