Arka

kriszielony / 2009-10-14 21:11
Witam,

Tak się zdarzyło , że mam konto w bzwbk , mam też coś gotówki za którą chciałbym nabyć jednostki uczestnictwa , nie interesuje mnie szybki wzrost , mogę poczekać :) ktoś doradzi jaką Arkę wybrać.

Będę wdzięczny
Wyświetlaj:
Pilsener / 2009-10-17 14:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dywersyfikacja to podstawa - jak chcesz kupić np. akcje, to minimum trzy różne TFI, nawet jak inwestujesz tylko 3 tysiące to warto wrzucić po tysiącu w 3 różne fundusze - zalety tego są chyba oczywiste i nie muszę ich tłumaczyć.
mlody_inwestor / 2009-10-15 15:42
Szczerze mówiąc Arkę odradzam. Sam mam konto w bzwbk, ale założyłem dodatkowe w mbanku, aby mieć dostęp do większej ilości funduszy. Dlaczego? Arka ma bardzo dobre fundusze akcji, ale gdyby trzeba było uciec w bezpieczne to nie ma gdzie, bo ten Arka Ochrony kapitału wcale nie jest taki bezpieczny. Pamiętam, jak spadł o kilka % w październiku 2008. A fundusze obligacji i ten ochrony kapitału, który też w portfelu ma obligacje, czasami spadają przy niestabilnej sytuacji z PLN. Właśnie dlatego odszedłem od Arki, a jej brak w mbanku zastępują mi inne dobre fundusze. Jeżeli chcesz koniecznie inwestować w Arce to osobiście uważam, że ceny akcji są na wysokim poziomie i można się niedługo spodziewać korekty. Dopiero po niej możesz systematycznie ( tak jak na raty w równych kwotach) kupować jednostki funduszy Arki, czyli akcji, akcji środkowej i wsch. europy, rozwoju nowej europy. To są te 3 warte uwagi. Ale myślę, że powinno się jeszcze poczekać i radziłbym unikać tego ochrony kapitału przy niepewnej sytuacji na rynku, lepiej umorzyć. Bo chroniąc w ochronie kapitału też można stracić, jak ja rok temu. Życzę udanych inwestycji.
kriszielony / 2009-10-16 08:17
Dziękuję za informację , a powiedz jeszcze co takiego ciekawego jest w mbanku ??
mlody_inwestor / 2009-10-16 17:06
W mbanku masz możliwość inwestowania w ok. 235 funduszy polskich i zagranicznych funduszy, w tym 13 polskich towarzystw funduszy. Wielką zaletą jest brak opłat: za nabycie, konwersje, umorzenie. Zero opłat. Inwestując w Arke płacisz za nabycie, umorzenie(w ciągu 12 miesięcy od nabycia) i konwersje(w ciągu 1 miesiące od poprzedniej konwersji. To kilka %, ale przy dużych kwotach są te opłaty za wysokie. Po co płacić skoro w mbanku masz za darmo, a fundusze też nawet lepiej zarabiają niektóre niż arka. A konto, które musisz mieć w mbanku też jest za darmo i karty nie musisz mieć. Ja konto w mbanku wykorzystuje tylko do inwestowania w fundusze. A na nie wpłacam kase z konta w bzwbk bo mbank nie ma oddziałów.
nena / 83.202.33.* / 2009-10-16 12:42
Sama mysla o kupnie Arki w grudniu ....mysle , ze bedzie po malej korekcie.
krisszielony / 62.21.118.* / 2009-10-16 20:48
Też myślałem , żeby jeszcze poczekać ale trochę jestem niecierpliwy , zresztą teraz jak kolega "młody_inwestor" tak pochlebnie wypowiada się o mbanku to muszę to przemyśleć.

Pytanie jeszcze do "młodego_inwestora" zdradzisz w jakies fundusze inwestujesz ?? :)
mlody_inwestor / 2009-10-17 13:29
I jeszcze chciałem dodać, że warto inwestować w różne fundusze danej kategorii różnych towarzystw, np. Kwotę do inwestowania w fundusze akcji dzielimy na min. 2 fundusze (np. Arka Akcji i Unikorona akcji). ograniczamy dzięki temu ryzyko, że zarządzającemu 1. funduszowi się nie powiedzie, to może drugi wyrówna nam stratę lub ją zmniejszy. I wracając do mojej ostatniej wypowiedzi inwestuje w unidolar i uniobligacje nowa Europa, bo wg mnie jest możliwe chwilowe osłabienie pln do euro i usd, ale nie jestem pewny czy to już teraz.
mlody_inwestor / 2009-10-16 23:15
A żeby nie było, że tylko zachwalam ten mbank, to niestety dla nas - inwestorów czasami się zdarza, że realizacja nabycia, umorzenia i konwersji się przedłuża i przy gwałtownych zmianach na rynku tracimy. Też czasami występują błędy, które trzeba do nich zgłaszać, ale na szczęście nie jesteśmy przez to stratni finansowo, bo naprawiają swoje błędy. A obecnie inwestuje w dws gold, ale myśle niedługo o ucieczce (możliwa korekta na złocie) a także w Unidolar Uni obligacje nowa europa i unikorona pieniężny.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy