Forum Forum inwestycyjneFundusze

ASPECTA ktos coś wie?

ASPECTA ktos coś wie?

przemo12 / 89.228.202.* / 2007-01-17 23:41
agent przedstawił mi produkt finansowy, chodzi o zakup aspecty ubezpiecz z funduszem kapitałowym ale stopień ubezpieczenia to tylko 1% reszta a właściwie wszystko idzie w tzw Fundusze parasolowe, okres inwestycji 15 lat, wpłata 85 zl /mc. posiadam juz ubezpieczenie grupowe i nawet ING NN strategia lwa. Pytanie,. czy jest mi to potrzebne, czy nie lepiej zinwestowac w fundusze bez zadnych ubezpieczeń
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2008-08-22 10:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystko to do bani taka jest prawda
LBas / 2007-02-24 12:51 / Bywalec forum
Moim zdaniem lepiej zainwestować w fundusze parasolowe ,masz praktycznie stały dostęp do swoich pieniędzy przy konwersi nie płacisz podatku belki i nie musisz sie wiązać na wiele lat ,bo nikt nie może przewidzieć co będzie za pare lat , więc lepiej mieć możliwość dostępu do swoich pieniędzy a wrazie zmiany koniunkturu na rynku zmienić inwestycje
jacek W. / 77.89.115.* / 2008-08-21 22:28
załozyłem mojemu klientowy produkt Multiaspect na 25 lat przy składce regularnej, miesięcznej 100zł. Ubezpieczenie na wypadek śmierci ustalilismy tylko 1% deklarowanej sumy składek, czyli 300zł. Klient poniósł smierć w skutek NW. Wypłata świadczenia wyniosła 300zł, ponieważ śmierć nastąpiła już po PIERWSZEJ WPŁACIE. Natomiast opłata likwidacyjna w przypadku zerwania umowy wynosi zgodnie z warunkami ogólnymi umowy. między 15-25 rakiem trwania polisy wynosi tylko 1%. Masz pytania??? odezwij sie na email. Odpowiem na nie.

nie wierzę w ten 1% pytanie jakie są koszta wyjścia w okresie 1-15 lat
jertom / 2007-01-21 17:09 / portfel / Bywalec forum
nie wierzę w ten 1% pytanie jakie są koszta wyjścia w okresie 1-15 lat
jakie fundusze parasolowe są do wyboru
to co posiadasz ma inną formułe działania i można ale czy czeba to jest pytanie na które odpowiesz sam
ogólnie wygląda to na przedstawienu propozycji nie do końca wyjaśniając o co chodzi zalecam ostrożności i dociekliwość w wyjaśnieniu wszystkich aspektów tej oferty podobnie jak "analityk "też sprzedaję podobne programy ale etyka nakazuje nam na dogłębne informowanie o wszystkich aspektach programu potencjalnych klientów
Elżbieta278 / 83.16.132.* / 2007-02-22 19:34
Ponieważ mówimy o ubezpieczeniu na życie to bez względu na procent(1 czy 90) do dwóch lat nie ma możliwości odebrania gotówki bo idzie na ochronę życia.Im dłużej są inwestowane pieniądze tym zysk większy a koszty wyjścia maleją.Agent powinien dokładnie przekazać te informacje i podać jaki jest koszt wyjścia w każdym roku.Po 10 latach można wycofać wkład bez opłat.ASPECTA pobiera opłatę manipulacyjną bo nie jest to instytucja dobroczynna ale masz aż 50 funduszy i możesz zmieniać fundusze bez dodatkowych opłat.Też jestem agentem i uważam,że informacja musi być jak najbardziej pełna .
Anna Moccna / 87.105.36.* / 2007-02-24 11:33
W ASPECTA mozna zmieniac bez podatku belki tak jak w parasolowych?
analityk / 2007-01-18 08:31 / portfel / Bywalec forum
okres ubezpieczenia -zapytaj agenta jakie konsekwencje niesie zerwanie umowy w 5 roku, ile będzie lokowane , bo nie wierze że przy programach regularnych tylko 1% będzie potracane , jakie są koszty obsługi całkowite , znając te informacje będziesz mógł podjąc właściwe decyzje. sam sprzedaje podobne programy ale z tego co piszesz wnioskuje że występuje tu próba sprzedaży poprzez niedomówienia.
pozdrawiam
Elżbieta278 / 83.16.132.* / 2007-02-26 19:59
Zerwanie umowy w 3 roku tj.koszt 50% jednostek uczestnictwa,4 rok-30%,5 rok-20%, 6 rok-10%, 7 rok-9%, 8rok-8%, ...15 lat i więcej to tylko 1%.Naprawde warto.
UWAGA NA ASPECTĘ - teraz HDI / 89.77.80.* / 2009-12-12 11:31
Warto??? Co za bzdury!
Uważajcie na tę firmę, bo to oszuści!
Spotkałam się tam z samymi fałszywymi ludźmi. Firma nie dała mi polisy przez kilka miesięcy od momentu wpłacenia pieniędzy. Ciekawe co by było, gdyby mi się coś stało?
Pewnie by nie wypłacili odszkodowania argumentując to tym, że nie mam polisy...
Dziwna firma.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy