Forum Forum motoryzacyjneUżywane

Auto sprowadzone z Niemiec

Auto sprowadzone z Niemiec

JackiMacki / 2008-01-14 18:01
Witam. Właśnie przymierzam sie do zakupu auta (od osoby która kupiłe je w komisie niemieckim) - auto nie jest zarejestrowane jeszcze w Polsce, a więc też nie jest oplacone. Na co zwrócić szczególną uwagę? Ile czasu jest na rejestrację takiego auta, ile można jeździć na tablicach tymczasowych (niemieckich) - chyba jest na nich jakaś data na żółtym prostokącie z prawej strony - co ona oznacza? O co mogą pytać w urzędzie celnym? Prośba o komentarze
Wyświetlaj:
piotr248s / 2008-06-25 11:18
witam, ja mam inny problem. Kupiłem auto w niemczech od prywatnego gościa i ten samochód miał jakiś nowy unijny brief (certyfikat czy cos) i po formalnościach w niemieckim urzędzie komunikacji wyszedłem z tablicami na 15 dn oraz nowym briefem na którym są moje dane. jak by wyglądało gdybym chciał to auto sprzedac w polsce, czy muszę go najpierw w pełni rejestrować na siebie?
Auto700 / 83.26.73.* / 2012-02-11 17:11
Piotr248s nie musisz go na siebie rejestrować, ja tak właśnie kupiłem auto od gościa który przywiózł samochód z niemiec i nie rejestrował go na siebie. Tak mi się udało, że w niemczech właścicielem była firma (salon z którego był) ten kto go przywiózł nie rejestrował go na siebie i formalnie wyszło, że ja jestem pierwszym właścicielem a 3 osoby go już miały :) ale to taki przypadek. auto w sumie nowe bo po połowie 2011 wyprodukowane.
ramboo / 83.5.251.* / 2009-05-26 17:31
czy mógłby mi ktoś podać numer telefonu do wydziału komunikacji w Niemczech
w Bonn ???
romek010 / 193.43.243.* / 2008-02-16 14:49
mam ten sam problem ,może ktoś pomoże?
NIE KUPOWAĆ OD OSZUSTÓ!!! / 80.54.236.* / 2008-06-22 12:52
Tak, macie problem. Albo będziecie mieli.
Podpisanie sfałszowanej umowy na was to zwyczajne poświadczanie nieprawdy. Karalne.
Data na żółtym pasku mówi o dniu, w którym kończy się ubezpieczenie.
Kolejna rzecz: osoba, która sprowadza auto ma obowiązek dokonania opłat celno-skarbowych, NIE WY!!!
Nie opłaca ich na siebie bo będa musieli odprowadzić podatek.
Proponuję wyeliminowac takich pytając o ich dane osobowe, pytając ile wpisze na umowie, obliczyć różnicę: za ile sprzedaje i ile na umowie (np. 30.000, wartość na umowie 1000 euro, plus koszty sprowadzenia i akcyza) - kwota do opadatkowania ok. 25000 czyli ok. 5000zł.... Do tego dochodzi dla niego koszt drugiej akcyzy z tytułu sprzedaży auta nie zarejestrowanego w kraju.
Pozwalacie im sprzedawać, robić z siebie balona, zarabiać i nie odprowadzać podatków...
Litości....
I niech mi nikt nie pisze, że to ja jestem w błędzie, bo będę uzasadniać paragrafami, a potem zgłaszać do odpowiednich organów takich sprzedających w waszych regionach - ogłoszeń masa, oni pięknie zapraszają podając adres...

Dodam jeszcze tylko, że jeśli okaże się, że nr vin takiego auta widnieje w bazie aut skradzionych - tylko wy ponosicie odpowiedzialność.

Życzę powodzenia.
Macie prawo żądać od sprzedającego, by to on dokonał opłat, BO ON JE SPROWADZIŁ.
I NIE SŁUCHAJCIE KITÓW! Cokolwiek wam powiedzą...
f-r / 213.158.199.* / 2009-01-05 01:58
jesteś IDIOTA !!!!!!!!!! Sam tego nie akceptujesz lecz sie utożsamiasz z idiotem ustawodawczym. Sam wiesz że w np. Niemczech nie ma umów sprzedaży używanego samochodu wymaganego przez Urząd. jest tak dokladnie jak u nas z używaną pralką.... może ją mieć każdy, bez umowy potwierdzonej przez U.S. lecz aby wyjechać nią na ulicę musi mieć niemiecki bruf ....który dopuszcza pojazd do ruchu każdego kto posiada ten dokument.....i nie potrzeba mieć ciąglości wszystkich posiadaczy tego pojazdu.....co jest całkowicie niezozumiałe przez naszych ustawodawców!!!!! Pragnę abyś z tak doskonalą wiedzą atakował durniów tworzących prawo niż instruował ludzi czego się muszą bać w idiotycznym Polskim Prawie ktore tworzą "durnie" z epoki betonu !!!!!!!!!!!!!!!
egergfds / 85.222.86.* / 2008-10-23 00:24
Przepraszam, ale o czym Ty mówisz? Podwójna akcyza? No to może jeszcze 44% Vatu? Wytłumacz to..
??????????????????? / 217.96.28.* / 2008-08-11 12:59
A Z KONT TYŚ SIE WZIOŁ UCZCIWY CZŁOWIEKU TKAIS Z DU,.... UPRZEJMY CIE KAWE Z KOND TO WIESZ PEWNIE SAM TAK ROBISZ A TU SIE WYMĄDŻASZ
misooo / 217.113.225.* / 2009-06-29 19:01
skąd- nie z kont
wymądrzasz- od mądry nie wymądżasz
agnieszka.poznań / 62.21.54.* / 2008-10-08 19:12
a pan widze ma problem z językiem polskim......
sztyfa / 2009-01-31 12:17
Mój znajomy zdecydował się na sprowadzenie auta z USA, nie sam się tego podjął ale za pośrednictwem firmy. Suma sumarum wyszedł na tym całkiem pozytywnie.
automaniak1987 / 2009-11-09 12:43
Właśnie. Czytam tak sobie ten wątek..i zastanawiam się czemu akurat z tych Niemczech? Obecnie bardziej opłacalne jest sprowadzanie auto z USA. Tam autka są tak tanie, że nawet po dodaniu wszystkich opłat celno-podatkowych cena jest niższa od aut z zachodu. Są firmy które się tym zajmują, wiele roboty z tym nie ma. Tu np. www.carpaka.com
mnbvcxz / 83.29.204.* / 2010-01-10 10:37
http://www.cylex.pl/firmy/carpaka-10334901.html
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy