Forum Polityka, aktualnościKraj

Autokar z dziećmi wbił się w wiadukt. Jest 30 rannych

Autokar z dziećmi wbił się w wiadukt. Jest 30 rannych

Wyświetlaj:
kiroxx / 79.191.139.* / 2009-04-24 23:53
no w Czechach to można się zdziwić jak jest napisane 3,5 to jest faktycznie 3,5. a Polska to wiadomo jak mówił niegdyś Zulu-Gula - to taki "fajny kraj"
gtriderxc / 2009-03-28 13:44
Znaki są! Mieszkam zupełnie niedaleko. Ten wiadukt jest dobrze oznakowany."Doświadczony", 60-letni kierowca, Wykazał się totalnym brakiem wyobraźni. Dojeżdżając takim autokarem do wiaduktu 3.5 metra zawsze trzeba zwolnić przynajmniej do 20km/h. Żeby Pchać się takim autokarem jak ten o wysokości 3.6 z prędkością 50km/h pod wiadukt oznaczony na, 2.9 trzeba być... samobójcą. To jest wypadek na własne życzenie. Jak facet chciał się zabić na tym wiadukcie, to mógł z niego skoczyć:/ Mam 25 lat i jeśli ktoś mówi mi, że starszy kierowca jest bardziej doświadczony, śmiać mi się chce. Im kierowca starszy, tym mniejszą ma wyobraźnię, słabiej orientuje się w przepisach i jest bardziej pewny siebie, nawet gdy nie ma racji. Mlodszy jest zawsze głupszy tylko ze względu na swój wiek.
Drugą stroną medalu jest fakt, że wiadukty oznakowane są źle i każdy wie, że jeśli jedzie Autokarem 3.6, bez problemu przejdzie pod 3.5-prosty przykład- trasa Kudowa zdr.- Wiedeń przez Brno. Po drodze jest wiadukt (na drodze głównej, "krajowej"!) oznaczony na 3.5m. Przejeżdżają pod nim 4-metrowe TIRy i autobusy dwupokładowe. Inny przykład: Toruń-> wiadukt 2.9 jak pamiętam, a przejeżdżałem pod nim autokarem 3.5m Gliwice> wiadukt 3.1> przejeżdżałem autokarem 3.6m. Nie wiem co za analfabeta stawia te znaki i po co ale nie można się do nich stosować, bo nigdzie by człowiek nie dojechał. Jednak jeśli ktos pakuje się pod wiadukt 2.9 takim autem, powinien spuścić powietrze z poduszek, podjeżdżać do niego nie szybciej niż 10km/h i druga osoba z zewnątrz powinna patrzyć czy nie zdejmie wentylatorów od klimatyzacji, nie pewnie napierać 50km/h!, bo pani z boku powiedziała, że przejdziemy!
qqqqqqqqq / 82.143.177.* / 2009-03-28 08:30
jestem ciekawy, jak szybko pojawia sie tam znaki drogowe, ktorych zapewne brakowalo przed tym wiaduktem...
man13 / 2009-03-27 13:31 / Tysiącznik na forum
A4 - autostrada jakich nikt nigdzie nie widział. I pomyśleć że pozostali w kraju renciści i emeryci nie protestują???
polakmaly / 83.15.89.* / 2009-03-27 12:46
Polskie drogi, polskie przejazdy kolejowe ...... zgroza.

Najnowsze wpisy