Forum TechnologieEnergia i ekologia

Automatyka domowa. Technologia, która pozwala zaoszczędzić

Automatyka domowa. Technologia, która pozwala zaoszczędzić

Wyświetlaj:
frizzz / 85.222.73.* / 2012-12-05 15:02
poza inteligentnymi domami powinno się też myśleć o inteligentnych mieszkaniach. to głownie zadanie dla deweloperów, przykładem jest rezydencja foksal o której dopiero co czytałem. jest oczywiście w poblizu foksal. mają tam system który pozwala za pomocą telefonu na przykład z pracy sterować ogrzewaniem i światłem. to jest dobre. Rzadko kiedy przychodzimy regularnie do domu powiedzmy o 16.00, więc ustawić ogrzewanie możemy na dwoloną godzine. czy światło. ja nawet w tym tygodniu złapałem się za głowe bo z rozpedu nie zgasiłem w kuchni, pewnie niezły rachunek przyjdzie. zatem świetne rozwiązanie
ja777 / 91.234.114.* / 2016-10-28 10:44
Jest nowy Inteligentny Dom- Paigo Smart Home Center. System oparty jest na protokole Z-Wave, więc jest bezprzewodowy i nie trzeba kłuć ścian. W ofercie jest automatyka domowa, bezpieczeństwo i dodatkowo (w przypadku Z-Liva) rozrywka- przeglądarka internetowa, przechowalnia danych i sporo więcej. Paigo ma jeszcze Z-Simple, które jest nieco skromniejszą wersją, a jeśli chodzi tylko o automatykę, to jest też Z-Usb, mały i wygodny USB Stick. Do wszystkich kontrolerów Paigo można dołączyć Paigo Air Remote. Pilot wielofunkcyjny- jak dla mnie genialne rozwiązanie, bo funkcji ma wiele, w tym m.in. słuchawka telefonu! Wszystkie kontrolery bazują na Paigo Z-Soft- moim zdaniem aplikacji stworzonej wreszcie z myślą o wszystkich użytkownikach- nie tylko informatykach!
Wiktor01 / 2012-12-05 15:06
Tylko co jeśli taka automatyka się zepsuje... czy będzie łątwo naprawic awarię, czy też trzeb będzie rozwalać całe ściany... ja jetsem trochę przeciwny automatyzowaniu wszystkie..
Instalator / 83.8.144.* / 2016-11-24 13:37
Dlatego jako instalator polecam system Deimic - polskie rozwiązanie i w razie zgrzytu nie ma problemu. Tam zresztą jest tylko jeden moduł i nie bardzo ma się co zepsuć. Wszystko mają opisane na www.deimic.pl ale rozwiązanie jest solidne i kablowe.

Najnowsze wpisy