Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz: Trzeba wydłużyć wiek emerytalny

Balcerowicz: Trzeba wydłużyć wiek emerytalny

Wyświetlaj:
robotikss / 178.37.18.* / 2011-04-10 21:06
spieprzaj dziadu. popracuj sobie ciężko a zobaczysz jak ci sie bedzie chciało do 70 robić !!! politycy i ekonomy p****** w stołki i myslą ze kazdy ma taka fuche. oto polska yntelygencja
gerghtrhrt / 89.74.102.* / 2011-04-10 21:34
Dobrze napisane. Popieram w całej rozciągłości. Mało który człowiek nadaje się do pracy po 65 roku życia - zwłaszcza jeżeli ktoś miał ciężką pracę - czy to fizycznie czy intelektualnie. Praca w takim wieku to jest zwykłe dręczenie ludzi mające doprowadzić do tego, aby tacy ludzie umierali z wycieńczenia dzięki czemu ZUS nie musiałby wypłacać żadnych świadczeń z tego co zagrabił przez całe życie człowieka.
Co do postaci pana balcerowicza to jest on w moich oczach całkowicie skompromitowanym hochsztaplerem. W najlepszym wypadku, bo w gorszym to jest element, który celowo działa na szkodę polski i polaków i to od wielu lat. Powinien występować w cyrku jako klaun, a nie udzielać się jako autorytet.
rembert2 / 2011-04-10 21:01 / Tysiącznik na forum
A moze tak jednolite zasady dla wszystkich?-sa grupy uprzywilejowane z czasow komuny,inni raz do roku robia rozrobe i rzad ustepuje.Slabsi maja tyrac do us..smierci.A zasilki biora nie tylko prezesi spolek,jest jeszcze swiat poza Warszawa gdzie haruje sie za grosze i czasem organizm wysiada..Balcerowicz to technokrata,na oltarzu przemian Unia Wolnosci zlozyla wszystkie szwindle prywatyzacji.,teraz te elity stworzyly nowa grupe spoleczna-pracujacych nedzarzy
JanuszPOlikot / 2011-04-10 20:53 / Tysiącznik na forum
Kolejny genialny POmysł.......Najlepiej dożywocie........I koniecznie POdnieść składki emerytalne.......W ten oto sposób system się zbilansuje...........
Stańczyk / 89.77.68.* / 2011-04-10 20:49
Mam lepszy pomysł - wprowadźmy pracujące soboty ... też dłużej się pracuje. Może tak górnikom i innym grupom uprzywilejowanym wprowadzić obowiązkowe soboty - będą mogli z czystym sumieniem iść na swoje emeryturki.
(@) / 89.79.218.* / 2011-04-10 20:25
Proponuje zlikwidować wiek emerytalny całkowicie. Każdy POwinien pracować aż do naturalnej śmierci. Z wyjątkiem górników 15 lat pracy,policjantów 15 lat pracy i żołnierzy zawodowych j.p.
ALLELUJA / 77.254.95.* / 2011-04-10 20:23
I ZOBACZYMY JAK SZYBKO ZMIENI ZDANIE .CHAM !!!!!!!!!
Budyń / 89.72.232.* / 2011-04-10 18:17
Trzeba to zwiększyć, do min. 60%, a nawet więcej - produktywnej pracy.
praktyczny / 188.125.32.* / 2011-04-10 16:54
Trzeba stworzyć warunki dla wygenerowania wyżu demograficznego.

Trzeba stworzyć warunki godnej pracy i rozwoju młodym rodzinom.

Podniesienie wieku emerytalnego nawet do 100 lat nic nie da jeżeli spada liczba urodzeń - niedługo zostaną sami emeryci - i co wtedy?
i to by było na tyle / 83.10.108.* / 2011-04-10 16:19
Gdyby tak wiek emerytalny ustalić na 100 lat to z emerytury korzystały by praktycznie tylko grupy uprzywilejowane; mundurowi, nauczyciele, górnicy a składki płacili by wszyscy zatrudnieni w realnej gospodarce. To w zasadzie genialny pomysł na upaństwowione złodziejstwo. Nie dziwię się że pan LB do tego namawia, w końcu na złodziejstwie to on się zna jak mało kto.
hamulec postępu / 83.27.13.* / 2011-04-10 16:16
Ten człowiek stracił kontakt z rzeczywistością.
W tym wydłużeniu czasu pracy chodzi tylko o jedno: Jak najdłużej pobierać składki i jak najkrócej wypłacać świadczenia.
Podam przykład jak bardzo warto dłużej płacić składki do ZUS.
Mam 35 lat stażu pracy. Do OFE się nie zapisałem, bo po zapoznaniu się z ustawą o funkcjonowaniu tego przekrętu podejrzewałem że dobrze to się nie skończy.
Przez 15 lat prowadziłem działalność gospodarczą i sam opłacałem składki ZUS w wymaganej minimalnej wysokości (obecnie jest to prawie 900 zł).
W odpowiednim czasie złożyłem w ZUS wymagane dokumenty do wyliczenia kapitału początkowego i ZUS ten kapitał wyliczył na coś ok.92000 zł.
Oczywiście zostałem okradziony, bo nie miałem dokumentów potwierdzających zarobki (nie miałem obowiązku ich gromadzenia, tylko świadectwa pracy potwierdzające okresy zatrudnienia).
Łącznie pracowałem w jedenastu firmach, po wielu z nich ślad dawno zaginął, w jednej firmie w której pracowałem 10 lat powódź z 1997r zniszczyła całą dokumentację i kapitał wyliczono mi na podstawie jakichś uśrednionych danych.
W tym roku dostałem z ZUS informację o prognozowanej wysokości emerytury i prognozę tej emerytury po osiągnięciu wieku 65 lat, przy założeniu wpłaty składek do ZUS w wysokości takiej jak w ostatnich latach (900 zł - działalność gospodarcza).
Prognozowana emerytura to 1315 zł brutto, a jeśli opłacałbym składki przez kolejne 10 lat, to prognozowany jest wzrost emerytury o całe UWAGA!!!!!... 165 zł!!!
Zakładając że składka będzie na tym samym poziomie przez 10 kolejnych lat wpłaciłbym do ZUS 108 000 zł. Moje świadczenie wzrosłoby o 165 zł. Nawet gdybym na emeryturze żył 20 lat, to ZUS wypłaciłby mi niespełna 40 000 zł więcej niż przewiduje wypłacić ze składek już wpłaconych do ZUS.
Całe szczęście że prawie 2 lata temu rozwiązałem firmę i nie płacę ani grosza do tego złodziejskiego systemu.
antysocjalista / 85.221.165.* / 2011-04-10 16:11
Balcerowicz ma rację.Im więcej emerytów tym większy klin podatkowy(pozapłacowe koszty pracy).Im większy klin tym większe bezrobocie,tym gorsze perspektywy dla ludzi młodych,starszych zresztą też.

Bogaci więcej zarabiają i inwestują w nowoczesne technologie,dzięki czemu wzrasta wydajność pracy(produkcja na zatrudnionego).Właśnie dzięki temu wzrastają zarobki ludzi.Nieprzypadkowo w Polsce wydajność pracy wynosi ok.60% średniej unijnej i PKB per capita też ok.60% średniej unijnej.Nowoczesne technologie to niższe ceny,a więc także i wyższa konkurencyjność.Oznacza to wyższąprodkukcję globalną i niższe bezrobocie!!!!

To,że próbujecie polemizować z Balcerowiczem na temat tak oczywistych rzeczy,świadczy o braku podstawowej wiedzy o ekonomii.Nie ośmieszajcie się!!!Wiecie dlaczego w Polsce jest tak,jak jest?Bo wiedza ekonomiczna w Polsce jest na takim poziomie,jaki reprezentujecie właśnie wy!Zamiast czytać artykuły na money.pl może weźcie książkę z ekonomii i poczytajcie,bo jak widać nic nie rozumiecie.
bolesław1 / 178.235.48.* / 2011-04-10 20:03
Piszesz p******* , powtarzasz za ciemniakiem i tłukiem ekonomicznym balcerowiczem jego prawdy objawione .To co proponuje ten ciemniak można krótko określić - zabrać wszystkim co się da , dołożyć pracującym obciążeń , a w polsce będzie dobrze. Nic bardziej mylnego . Właśnie dzięki temu tłukowi polacy myją kible w europie.
praktyczny / 188.125.32.* / 2011-04-10 17:05
Jak będziemy namiętnie tylko czytać książki z ekonomii, to kto za nas urodzi i wychowa nowe pokolenie?

Jakbyś, Szanowny "antysocjalisto" , miał z pięcioro dzieci i z dziesięcioro wnucząt, to byś się znacznie lepiej przyczynił do usunięcia problemów , o których tu mowa, niż propagując teorie ekonomiczne.
antysocjalista / 85.221.165.* / 2011-04-10 17:35
Jeśli spłodzisz sobie dzieci,które nic nie będą wiedziały(czyli czytały),to wcale nie zapracują one na emerytów,bo nic nie będą umiały robić.Natomiast wykreujesz sobie koszty ich utrzymania.

Jak chcesz,żeby rodziło się więcej dzieci,to trzeba,żeby gospodarka się dobrze rozwijała.Do tego zaś wypadałoby,żeby podatki były niższe,rynek pracy elastyczny,biurokracja tylko na poziomie koniecznym.W końcu przyczyną małej ilości urodzeń jest także sytuacja ekonomiczna kraju,która najlepiej nie wygląda.Ludzie często chcą mieć dzieci,ale nie wiedzą,czy je utrzymają.Czekająwięc na "lepsze czasy" lub emigrują.

Zamiast propagować socjalistyczne idee,lepiej weźcie się do roboty.Każdemu zależy na tym,żeby w Polsce żyło się dobrze,ale żeby budować trzeba coś robić,a nie pieprzyć durnoty.
antykomuch / 89.74.157.* / 2012-01-18 18:47
Z reguły zrzyna się od prymusów, więc popatrz na kraje skandynawskie, jak tam się pracuje, ile z (wysokich) podatków trafia z powrotem do społeczeństwa, jakie tam są rozpiętości płacowe itd.
Jeśli nie jesteś głupi to zrewidujesz swoje poglądy i przestaniesz powtarzać bzdury za komunistą Balcerowiczem
OB / 87.64.174.* / 2011-04-10 15:51
Ewangelia neoliberalna na niedziele?
1999 / 87.64.174.* / 2011-04-10 15:43
Banki musimy odkupic, aby normalnie moc sie rozwijac.
1999 / 87.64.174.* / 2011-04-10 15:41
Na plecach emerytow nie wybuduje sie dobrej przyszlosci Polski.
~jurga / 46.186.14.* / 2011-04-10 15:33
Jak w tytule. Ludzi w wieku 45 lat nie mogą znaleźć pracy po jej utracie, a ten ględzi o podniesieniu wieku emerytalnego. Że też jego jeszcze diabli nie wzięli- budżet chociaż na nim by zaoszczędził.

Najnowsze wpisy