Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Bardzo duży problem z OC

Bardzo duży problem z OC

zycha88 / 2008-03-27 18:08
Witam mój problem polega na tym, że dnia 18.02.08 kupiłem samochód z ważną polisą OC do 05.03.08 ubezpieczenie było w PZU, postanowiłem zmienić ubezpieczyciela i złożyłem pisemne wypowiedzenie w 11.03.08 czyli w ciągu 30 dni od nabycia samochodu jednak po jakimś czaśie przyszlo wezwanie do zapłaty, ponieważ umowa nie została wypowiedzona na 1 dzień przed upływem polisy OC, o czym zupełnie nie wiedziałem, oczywiście samochód ubezpieczyłem już w innym TU i zastanawiam się w jaki sposób nie płacić drugiego OC. Więc zastanawiam się czy nie spisać fikcyjnej umowy z kolegą po to aby on w ciągu 30 dni wycofał umowę wiążącą go teraz z PZU. Zastanawiam się czy coś takiego ma szanse przejść licze na wasze odp i czy ktoś miał podobny przypadek i jak sobie z nim poradził. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
elunia / 195.225.121.* / 2008-03-27 20:06
Nie polecam tego pomysłu! Twój kolega kupi autko i w ciagu 30 dni będzie musiał go zarejestrować a w niektórych wydziałach komunikacyjnych wymagaja także waznej polisy OC. W takim wypadku Twój kolega będzie musiał "przepisać" obie polisy na siebie, lub je wypowiedzieć i zawrzeć nową umowę! Teraz aby nie zapłacić podatku "komisowego" nowy nabywca autka bedzie musiał go miec przez minimum 6 miesięcy, a dopiero potem może Tobie go odsprzedać.
Naturalnie może nowy właściciel jedną umowę "wypowiedzieć" a poprzedni właściciel optrzyma zwrot niewykorzystanej części składki, natomiast tą drugą polisę "przepisać" na siebie. W tym wypadku należy dobrze policzyć koszty takiego manewru.
Zanim dokonasz jakiegoś ruchu, to tak po prostu negocjuj z PZU wycofanie się z tej umowy ubezpieczenia OC, pokazując że jeszcze przed wygaśieciem ubezpieczenia w PZU zawarłeś nieświadomie inną umowę. Znam kilka przypadków, w których PZU odliczyło sobie częsć składki za "ochronę" w tym czasie,a pozostałą część zwróciło. W takich sytuacjach PZU jest dość wyrozumiały w odróznieniu od niektórych innych zakładów ubezpieczeń.
tygrysekkk33 / 2008-05-14 15:37
Witam zakupiłam samochód w sierpniu 2007 roku renault 11 nie zrezygnowałam z umowy w pzu bo myślałam że rezygnacje zgłośi ten właściciel od którego kupiłam i ubezpieczyłam w warcie . w wrześniu dostałam wezwanie do zapłaty w pzu na moje nazwisko ale na numer blachach poprzedniego właściciela . Tak więc udałam się do placówki PZU aby wypowiedzieć z nimi umowę kazali mi zapłacić tą pierwsza ratę i zapłaciłam :Teraz znowu mi PZU przysłało wezwanie do zapłaty drógą rate i tęż na moje nazwisko ale na tablicach poprzedniego właściciela :((( Pomocy musze to płacić już mam dosyć :((((( a jak zezłmuje pojazd to będe musiała zapłacić tą drugą rate ??
zycha88 / 2008-03-27 20:34
OK zgadzam się z tym co napisałaś elunia, ale ja nie chce wyrejestrować pojazdu w wydzile komunikacji tylko spisać fikcyjną umowę tylko po to aby pokazać ją w PZU nikomu innemu jej nie przedstawie, a z tego co się orientuje to TU nie mają prawa wglądu do wydziału komunikacji.
plikplik / 89.228.76.* / 2008-03-29 11:47
W pzu zapłać jedna ratę. Spisz umowę kupna sprzedaży z kolegą i weż od niego wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC z pzu. Z tymi papierami wal do pzu, niech rozwiążą z tobą umowę ubezpieczenia. Nzstępnie w ciągu 7 dni spiszcie z kolegą aneks do umowy kupna sprzedaży, że odstępujecie od transakcji. Dostaniesz z pzu część niewykorzystanej składki a polisę będziesz miał w innym towarzystwie.

Najnowsze wpisy