Forum Polityka, aktualnościKraj

"Będzie wiadomo, po której stronie jest Komorowski"

"Będzie wiadomo, po której stronie jest Komorowski"

Wyświetlaj:
JAG1 / 83.20.206.* / 2010-07-21 16:06
Panie Jarosławie:

"Miałeś Chamie złoty róg,
Miałeś Chamie czapkę z piór.
Czapkę wicher niesie,
Róg huka po lesie,
Ostał Ci się ino sznur.
Ostał Ci się ino sznur."

Tak za Chochołem z Wyspiańskiego.
Ładne, prawda ?
Wierzbno / 193.201.167.* / 2010-07-17 08:52
Proponuję postawić pomnik w postaci krzesła, w końcu tym L. Kaczyński zasłynął najbardziej.
tade / 83.2.33.* / 2010-07-17 08:46
Bonaparte znowu daje się wciągnąć w jakieś utarczki i zostaje ośmieszany bo nie ma takich możliwości jak Czort. Winien bardzo szybko wykorzystać to że ma tak duży elektorat i zacząć działać aby przystopować despotę. A czas niestety działa na korzyść Czorta. Media- Kaczyński i nikt więcej z PIS czyżby prezes ostał sam. PO – media cała czołówka non stop. Coś mnie tu śmierdzi.
solidarność sprzed 1990r. / 178.36.45.* / 2010-07-23 16:12
Odkąd to media są po stronie PO?! PiS od chwili przejęcia władzy okopało się tam tak, że mimo utraty steru rządów dalej trzyma tam wszystkie znaczące stanowiska. Najwyraźniej to widać w TVP, gdzie pisowscy redaktorzy wciąż zapraszają "autorytety" opluwajace PO, chociażby p.Staniszkis. Myślałm, że może po wyborach będzie od niej spokój, ale gdzież tam, dalej traci twarz ( kiedyś ją nawet ceniłam za niezależność myślenia, ale to, co wygaduje teraz, woła o pomstę do nieba).
A propos p.Kaczyńskiego, to być może gdyby nie śmierć brata, już nie byłby prezesem PiS.
Może by tak p. Staniszkis, zdaje się socjolog, zajęła się zjawiskiem wzrostu autorytetu z powodu śmierci brata : z najbardziej nielubianego polityka J.K. stał się nagle tak wspaniały, że prawie dorównuje p.Komorowskiemu
Gall# / 178.181.131.* / 2010-07-17 08:13
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-07-17 08:52
Tusk i jego chłopcy od piłki działa na zasadzie przypisywania własnych działań bardzo kontrowersyjnych i społecznie nie akceptowanych PiS-owi. Ten sposób działalności PO przynosi pozytywny efekt dla tej partii dzięki zaangażowaniu mediów na szeroką skalę tych ogólnopolskich jak i regionalnych. Prym w zafałszowywaniu rzeczywistości wiodą Gazeta Wyborcza i TVN...? Również swoją cegiełkę dokładają osoby piszący na forum które wspierają świadomie PO być może spora ich część jest członkami owej partii?
seriadel / 80.48.115.* / 2010-07-17 15:09
Członkami tej partii? Przecież dzisiejsze partie są silne tylko i wyłącznie medialnie. Kto dziś liczy członków czy płacone składki? Ważne by z koryta czerpać i media mieć po swej stronie. P********** kogokolwiek z PiS-u czy Po jest słyszane jako ryk, a realnie nowe siły gdzieś tam się duszą. Nie jestem zwolennikiem PO, ale PiS dał się poznać z jak najgorszej strony; afery, niszczenie politycznej konkurencji, kłamstwa (3 miliony mieszkań, J. Kaczyński nigdy nie będzie premierem, gdy L. Kaczyński zostanie prezydentem czy ostatnie zapełnianie plaż Afryki polskimi emerytami... za 20 lat). To wszystko pestka! Największą wadą PiS-u jest jego skrajnie klerykalny charakter. Nie mogę się zgodzić, by wyznaniowe pasożyty rządziły tym krajem. To totalitaryzm, który jest gorszy od komunizmu. Tamten coś budował, było coś do prywatyzacji, a z kadzideł, świeceń, czarowań, okadzeń nic się nie da wyciągnąć.
sfera2 / 2010-07-16 21:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Te słowa nie są słowami polityka, ani tym bardziej męża stanu, to słowa chorego z nienawiści człowieka. Nie z rozpaczy po śmieci brata i bratowej, ale z nienawiści do Polaków, ponieważ nie dali się otumanić i przegrał wybory. Skończył się jego misterny plan zostania prezydentem. teraz zrobi wszystko żeby Tuskowi i nam Polakom nie powiodły się reformy. Najgorsze jest pogłębiający się podział w społeczeństwie i tak naprawdę, tylko przez przerost chorych ambicji Jarosława Kaczyńskiego.
solidarnościówka sprzed 1990r. / 178.36.45.* / 2010-07-23 16:24
Zgadzam sie w pełni z Bywalcem forum. Kaczyński jak dzielił, tak dalej dzieli i zionie nienawiścią. Tylko PiS-owcy sa patriotami, reszta spod znaku ZOMO, zdrajcy itp.
A jeśli chodzi o krzyż czy pomnik, to wcale nie ma on służyć upamiętnianiu ofiar tragedii (czy miejsce na Wawelu to jeszcze za mało?!), lecz mobilizowaniu się PiS-owców w kolejne rocznice katastrofy. Panie J.K. - niech się pan nie łudzi - na pewno brat nie odegra dla PiS roli ks.Jerzego
dgen / 2010-07-17 08:42 / Tysiącznik na forum
zmień lekarza.............
po pierwsze jakie reformy !?
nie domyślasz się dlaczego pierwszymi tematami podjętymi po wyborach nie są nowe ustawy, pomysły na gospodarkę, emerytury i służbę zdrowia - ale usuniecie krzyża i portretów z sali sejmowej ? przecież dyżurny hamulcowy nie żyje - w czym więc problem ?
po drugie to chyba nie kaczyński podzielił Polaków na postępowe elity z jednej strony i na moherów, bydło, ciemnogród, watahę do wyrżnięcia, siły ciemności z drugiej strony
34rt / 89.73.229.* / 2010-07-17 05:00
W moim wypadku - z niechęci do liberałów. I nie byłby to Kaczński - to byłby np. Kowalski. Proszę nie personifikować problemu.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-07-16 23:04
sfera2 słonko dziś ci chyba bardzo zaszkodziło? Spróbuj choć raz wyjść poza ograniczoną sferę POmatrixsowom...
Tusk i dobro Polski to od samego początku są dwa zupełnie do siebie nie pasujące elementy.
Tusk i dobro Europy(Niemiec) to jest coś co do siebie pasuje.
A dobro europy wcale nie oznacza dobra Polski...
Blanka111 / 82.143.151.* / 2010-07-16 22:16
Powinni wszyscy przyklaskiwać Wszystkiemu co robi nasz rząd nieprawdaż? Poniewaz wszystko co robi robi dla Polski,??
dgen / 2010-07-16 20:48 / Tysiącznik na forum
jarek ma rację:
po jednej stronie uczciwi Polacy, po drugiej bronki, donki, miry, zbychy, misiaki, jaruzelski, kiszczak i inne tzw. elity
Solidarnosc sprzed 1990 r. / 178.36.45.* / 2010-07-23 16:48
dgen, pojętny z ciebie uczeń; zupełnie jakbym słyszała J.Kaczyńskiego: z jednej strony uczciwi Polacy (oczywiście, zwolennicy PiS), z drugiej ja , która przed poprzednimi wyborami popierałam POPiS, a teraz postrzegam PiS jako formację szkodzącą Mojemu Krajowi; przykro mi to mówić, bo kiedyś i ja, i Kaczyńscy walczyliśmy razem pod przewodnictwem L.Wałęsy o wolną Polskę.
Ciekawe, jak zostanie po śmierci uhonorowany Lech Wałęsa, jeśli L.Kaczyński spoczął na Wawelu?!
SumieniePiSokomuchów / 205.202.120.* / 2010-07-16 20:52
Zapomniałeś dodać dgen albo na - jak kto woli - że ci "uczciwi" Polacy jak Jaruś i Lesiu mieli spółeczkę srebrna, dzięki której obłowili się na majątku państwowym w 90 latach.
I do tych "uczciwych" należą również lipiec, netzel, kornatowski, krauze, kaczmarek, zalewski i wielu innych.
SumieniePiSokomuchów / 205.202.120.* / 2010-07-16 20:44
Mam nadzieję, że się nikt już na to nie łapnie.
jt / 78.8.43.* / 2010-07-16 22:48
A Ty co chwila wkładasz inną maseczkę.Już byłeś Prawdą Która Boli,potem byłeś PKB,a teraz jesteś..... właśnie kim Ty jesteś?.
SumieniePiSokomuchów / 205.202.120.* / 2010-07-16 22:58
Zgadza się!
I wszyscy to wiedzą.
Zrobiłem sobie rebranding.
Ale piszę to samo ciągle a nie jak Jaruś, który przed wyborami mówi innym językiem niż po wyborach.
Blanka111 / 82.143.151.* / 2010-07-16 22:25
Gdyby naciskał na wyjaśnienie i konkretne działanie rządu w okresie wyborów, jak myślisz co by się działo wtedy??. Przeczekał, to teraz PO i inni " MYŚLICIELE" dalej nie pozwalają mu mówić, a o Katastrofie PO wolałaby zapomnieć, dlatego teraz KRZYWDA im się dzieje , mieli nadzieję , że tak zostanie.
SumieniePiSokomuchów / 205.202.120.* / 2010-07-16 22:31
Zobaczysz jak po upublicznieniu stenogramów Lesiu będzie wyprowadzany - oczywiście z honorami - z Wawelu.
Będzie piękny widok.
I ja będę mu towarzyszył tak jak stałem pod Kurią i protestowałem przeciwko zbezczeszczeniu Wawelu.
Blanka111 / 82.143.151.* / 2010-07-16 22:36
Człowieku czuć i słychać jak bardzo tego chcesz tylko nasuwa się pytanie dlaczego Ty i Tobie podobni chcą widzieć b. prezydenta obciążonego winą ??
SumieniePiSokomuchów / 205.202.120.* / 2010-07-16 22:41
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Blanka111 / 82.143.151.* / 2010-07-16 23:40
Na podstawie kopii chcesz mieć dowody ?? i taki jesteś pewny, może wiesz już jak to ma brzmieć??
jt / 78.8.43.* / 2010-07-16 22:50
Ale po co Ci stenogramy?,przecież już wszystko wiesz .
SumieniePiSokomuchów / 205.202.120.* / 2010-07-16 22:57
Jesteś transwestytą!?
Raz blanka a raz jt.

Gratuluję.
Myśliwiec / 92.40.115.* / 2010-07-17 01:00
Jesteś ślepy? Nie widzisz numerów IP?
mss / 77.115.131.* / 2010-07-16 19:39
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
kri / 83.5.251.* / 2010-07-17 02:48
Sz. Panie mms
Odwiedzam portal money , gdyż inwestuję w spółki które służą Polsce , unikam - które szkodzą. Obecnie jest następny krok po Solidarnościowym z1980r. Szczególnie ważnym dla najmłoszego pokolenia. Kroki znaczy się Krzyżami. "Tylko pod tym Krzyżem , tylko pod Tym znakiem Polska jest Polską , a Polak Polakiem". Ofiara Smoleńska dotyczy przekroju częśći narodowej społeczeństwa bez podziału politycznego. Część lewacka jest obecnie reprezentowana przez obecny rząd i jak się niestety okazuje Prezydenta. Obowiązkiem opozycji, jest reprezentować głos Narodu. Dla własnego dobra opóźnionym z grupy obciachowców polecam ten tekst pod rozwagę - nie badzcie głupi nie dajcie się manipulować interesom mocarstw nad swoimi głowami i ich "żołnierzom".
Z pozdrowieniem
Blanka111 / 82.143.151.* / 2010-07-16 22:31
Krzyż powinien zostać dopóki katastrofa do końca nie zostanie wyjaśniona. Mam na myśli rzetelne wyjaśnienie.Nie pełne sprzeczności wypowiedzi kontrolerów lotu, na podstawie oryginalnych czarnych skrzynek, a nie ich jakichś kopii...
solidarność sprzed 1990r. / 178.36.45.* / 2010-07-23 17:08
A co ma do rzeczy wyjaśnienie przyczyny? Dla mnie niezależnie od przyczyny nie powinien stać przed Pałacem Prezydenckim.
PiS-owcy, kiedy wreszcie przestaniecie grać tym , jak wam sie wydaje, atutem "nie do zdarcia" ?!
Panie J.K., skoro tak bardzo pan przeżywa to, co się stało, to niech pan przez pamięć dla brata nie jątrzy tak, że zostanie znienawidzony jeszcze bardziej. Już w jakimś tam procesie skazano mieszkankę Krakowa za znieważenie pośmiertne prezydenta. Nie byłoby tego procesu, gdyby nie przeforsowany przez PiS pochówek na Wawelu.
nice dude / 2010-07-16 19:52
Odnośnie Leppera, to prezes Kaczyński w ciągu ostatnich kilku dni uświadomił mi, że jest mniej kompetentny od tego bambra
normalny / 83.30.127.* / 2010-07-16 19:23
A jego bezczelnego braciszka powołamy przed Trybunał Stanu, gdy będzie można wreszcie udowodnić wywieranie presji na pilotów. Czekamy na bezstronne wyniki dochodzenia w tej sprawie.
maciekkkk / 2010-07-16 18:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Będę pisał to za każdym razem, gdy pojawi się taki artykuł. Nie jesteśmy Państwem wyznaniowym, symboli religijnych nie powinno być w siedzibach władz, szkołach publicznych, a tym bardziej w oficjalnej siedzibie głowy państwa.
niewierząścy ateusz / 83.9.192.* / 2010-07-16 20:34
a ja ci będę ci odpowiadał za każdym razem

dlaczego politycy PO i SLD mają w pogardzie prośby i apele ludzi którzy krzyż postawili ?

Apel harcerzy ws. krzyża
"Z apelem o niewłączanie krzyża postawionego przez Pałacem Prezydenckim w spory polityczne zwrócili
się do polityków i dziennikarzy harcerze z "Inicjatywy Polsce i bliźnim". Wyrazili nadzieję, że
krzyż będzie mógł pozostać w obecnym miejscu do czasu postawienia pomnika. "

"- Liczymy, że w atmosferze pokoju i godności stosownej do otoczenia, krzyż będzie mógł pozostać na
obecnym miejscu przez czas pozwalający na postawienie pomnika. Następnie zostanie przeniesiony w
odpowiednie miejsce - oświadczyli harcerze."

"Jeden z sygnatariuszy apelu, hm. Michał Kuczmierowski ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej,
reprezentujący inicjatywę "Polsce i bliźnim", powiedział, że chodzi o symbol, który upamiętni
ofiary
katastrofy i zastąpi krzyż. - Niekoniecznie musi to być pomnik, chcemy, żeby to było coś trwałego i
symbolicznego. Nie chcemy, by po krzyżu pozostało puste miejsce - podkreślił."

dlaczego politycy PO rozpętali wojnę o krzyż nie licząc się z uczuciami ludzi którzy krzyż postawili
solidarność sprzed 1990r. / 178.36.45.* / 2010-07-23 17:44
Wojnę rozpętał PiS, radio Maryja i p.Pospieszalski juz od dnia katastrofy poprzez: a) nachalne wmawianie telewidzom, że ten tłum przed pałacem zebrał sie z szacunku dla prezydenta - ogrom tragedii nie był istotny;
b) wyłowienie z tłumu przez p.Pospieszalskiego, kiedy media podkreślały, z jaką godnością Polacy traktują katastrofę - "przypadkowej" osoby, która mówiła o hołocie z PO, która tak zaszczuwała biednego prezydenta, że aż zginął,
c) sugerowanie przez p.Rydzyka już w pierwszy wieczór, że katastrofa - to była celowa robota - dla słuchaczy RM wiadomo, czyja.
A jeśli chodzi o liczenie, czy nieliczenie się z uczuciami, to otoczenie Pałacu nie jest własnością harcerzy, którzy zapewne w dobrej wierze w tej nakręcanej przez media atmosferze krzyż postawili - sonda w TVP pokazała, że ok.65 % głosujących uważa, że krzyż nie powinien tam stać.
Każdy prezydent wcześniej czy później w jakiś sposób zakończy żywot, to wszystkim stawiać tam krzyże?!
zuzo / 89.76.220.* / 2010-07-16 17:29
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum..
jt / 78.8.235.* / 2010-07-16 17:28
Ciekawe po co Komorowski i PO,w ogóle zaczęli tę sprawę z przeniesieniem tego krzyża?,i dlaczego
robi się z tego taki wielki problem medialny?.A ktoś niedawno mówił:"Zgoda buduje",pamiętacie kto
to był?.
m-53 / 83.24.27.* / 2010-07-16 18:33
Wyjaśnił to dokładnie Wajda. PO musi mieś wojnę. Jak Palikot się zużyje to wyciągną krzyż, Każdy pretekst jest dobry.
Ponadto takie numery doskonale odwracają uwagę od spraw bieżących.
zu / 89.76.220.* / 2010-07-16 17:29
Ile jeszcze nielegalnie postawionych krzyży w tym kraju?
wystarczy zajrzeć / 213.238.74.* / 2010-07-16 18:47
w alejach zasłużonych, na grobach esbeków. Do cholery tam ich jest
nice dude / 2010-07-16 16:33
Najgorszy polityk w historii polskiej demokracji. Porównałbym go może do Żerynowskiego z Rosji. Jego zdolności koalicyjne w tym momencie osiągnęły 0 (zero), jego wiarygodność jako polityka również. Cóż, sam sobie to zrobił.
pocieszyciel / 77.61.246.* / 2010-07-16 17:18
porównuj sobie do kogo chcesz. Mam tylko pytanie, gdzie wszechobecna i wszechogarniająca radość z posiadania Buca jako prezydenta. No gdzie pytam to szaleństwo z wygranej. Podejrzewam, że to wynik przesady. Otóż biorąc już dosłownie wszystko na kredyt, machnęliście sobie także 50 calowe plazmy i dzięki temu możecie Pierwszą Damą PO z jej uroczym małżonkiem oglądać w naturalnej wielkości. Jeżeli jest ktoś w stanie ów przekaz wytrzymać bez wzdrygnięcia i oszołomienia tym, co widzi, to gratuluję stalowych nerwów. Zatem macie przed sobą jeszcze wiele atrakcji.
Solidarność sprzed 1990 r. / 178.36.45.* / 2010-07-23 18:04
Z przyjemnością bym obejrzała, ale sam przyznajesz, że trzeba mieć plazmę, a ja jej nie mam, natomiast żeby widzieć prez. L.K. z małżonką nie musiałam jej mieć; pokazywano ich niemal codziennie w publicznej TV. Częściej nawet pokazywano Martę Kaczyńską z córką i mężem niż premiera z żoną - prawdę mówiąc premierostwa nie widziałam w ogóle, bo do PiS-owskiej TVP są zapraszani przede wszystkim ci, którzy opluwają PO.
nice dude / 2010-07-16 17:35
Przegrane kolejne już wybory tylko po części usprawiedliwiają takie pieniactwo. Reszta to po prostu brak dobrego wychowania. "Knajacki język", jak raczył kiedyś jeden pan od polityki to określić ;)
niezwyczajne zachowanie u nędzy / 213.238.74.* / 2010-07-16 20:30
usrała się nędza i kulturze zaczęła wspominać
bumbis1 / 2010-07-16 16:38
Masz rację - to tak jak zdolność hetero do spółkowania z homo-szanse minimalne chyba że w "pudle"
maciekkkk / 2010-07-16 18:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
skąd w Was tyle nienawiści?? Czy nie miało być koniec wojny polsko-polskiej?? I czy zgoda buduje??
sflustrowany / 83.2.33.* / 2010-07-16 16:23
Uczcić pamięć pomordowanych polskich oficerów i pokazać światu zbrodnie Stalina, powiem też
ale był to jeden z ostatnich punków każdy miał w tym swój indywidualny cel.
LK dążenie do absolutnej dominacji zaślepia go staje się nie obliczalny. Świta nie widzi tego lub nie chce widzieć. Jedni lecą aby coś ugrać drudzy żeby obserwować.
Resztę niech sobie każdy dopowie.....
niewierzący ateusz / 83.9.192.* / 2010-07-16 16:16
Apel harcerzy ws. krzyża
"Z apelem o niewłączanie krzyża postawionego przez Pałacem Prezydenckim w spory polityczne zwrócili się do polityków i dziennikarzy harcerze z "Inicjatywy Polsce i bliźnim". Wyrazili nadzieję, że
krzyż będzie mógł pozostać w obecnym miejscu do czasu postawienia pomnika. "

"- Liczymy, że w atmosferze pokoju i godności stosownej do otoczenia, krzyż będzie mógł pozostać na
obecnym miejscu przez czas pozwalający na postawienie pomnika. Następnie zostanie przeniesiony w
odpowiednie miejsce - oświadczyli harcerze."

"Jeden z sygnatariuszy apelu, hm. Michał Kuczmierowski ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej,
reprezentujący inicjatywę "Polsce i bliźnim", powiedział, że chodzi o symbol, który upamiętni ofiary
katastrofy i zastąpi krzyż. - Niekoniecznie musi to być pomnik, chcemy, żeby to było coś trwałego i
symbolicznego. Nie chcemy, by po krzyżu pozostało puste miejsce - podkreślił."

dlaczego politycy PO rozpętali wojnę o krzyż nie licząc się z uczuciami ludzi którzy krzyż postawili ?
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy