Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Belka: Polska może być największym beneficjentem Unii

Belka: Polska może być największym beneficjentem Unii

Wyświetlaj:
olo / .* / 2005-07-15 08:46
wszyscy podniecają się tym ile dostaniemy z Unii, zamiast spróbować stworzyć sensowne warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Polska jest krajem który za parę lat mógłby być naprawdę relatywnie bogatym krajem mimo totalnego zniszczenia gospodarki i nawyków społecznych przez "komunistów". Jest parę "ale": - nie możemy być wasalem tzw Europy, tzn. powinniśmy prowadzić gospodarkę tak aby celem był długookresowy rozwój a nie cele zastępcze dające efekt b. krótki lun rzaden,- będąc europejczykami nie powinniśmy być podnóżkiem USA, które dla Polski nie zrobiło nic wtedy kiedy trzeba było się wysilić, (teraz Kwachu wchodzi amerykanowm ... tak jak za młodych lat wchodził Rosjii Radzieckiej),- premierem powinien być ktoś, kto zarządzał prawdziwym organizmem gospodarczym, a nie "teoretyk pływania" (tacy mogą być ewentualnie doradcami)Niestety nie mam czasu na długie dywagacje bo sam prowadzę swoją firmę ("niestety" uczciwie więc muszę ciężko pracować żeby osiągnąć sukces ale już się przekonałem, że jeśli myśli się "do przodu" a nie tylko na bieżąco to sukces jest wyłącznie kwestią czasu)pozdrawiam i życzę nam wszystkim kogoś mądrego "u góry" choć już straciłem wiarę, że to możliwe
George / .* / 2005-07-15 07:37
Ciekaw jestem, czy państwa Grupy Wyszehradzkiej mają w miarę zbliżone stanowisko w sprawie kształtu i efektu końcowego refom których niewątpliwie UE wymaga. Odnoszę wrażenie, że jedyne co te państwa łączy to, poza oczywiście formalnymi związkami, kwestia budżetu. Jeśli tak jest, to szkoda, gdyż silna organizacja kilku państw w naszym rejonie scementowana dodatkowo wspólnym stosunkiem do spraw społecznych, politycznych i gospodarczych mogłaby stanowić istotną przeciwwagę dla Niemiec i Francji. Rozbieżność interesów w UE jest tak duża, że znalezienie sensownego kompromisu wydaje się prawie niemożliwe. A w zasadzie patrząc na dotychczasowe postępowanie Francji można by powiedzieć, że kompromis jest możliwy, ale tylko wtedy, gdy będzie tak jak Francja sobie tego życzy.

Najnowsze wpisy