Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Belka w Sejmie o polskiej polityce monetarnej

Belka w Sejmie o polskiej polityce monetarnej

Money.pl / 2013-07-24 14:48
Komentarze do wiadomości: Belka w Sejmie o polskiej polityce monetarnej.
Wyświetlaj:
jfk. / 164.127.113.* / 2013-07-24 18:41

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
anyLICHWIARZ / 91.208.93.* / 2013-07-24 15:23
A może by tak wystarczyło dokonać regulacji tego typu: wszelkie Wongi, Srongi, ProviDentyści i SKOKinaKasę i inne zaraztwo - całkowity ustawowy zakaz lichwy pod groźbą wysokich grzywien i ostatecznie wiezienia - oraz zmiana tzw ustawy natylichwiarskiej (która sankcjonuje lichwę)- nie stopa ref. x4 tylko max. x2 - lokaty x1 - wtedy kazdy kredyt będzie realny - jak mam prowadzić firmę np. księgarską kiedy kredyt w banku kosztuje mnie 15,75% - marża na książce do 20-33% jak taka firma ma się kredytować i utrzymać?? kończy się tym, że nie płaci się kontrahentom bo kredyt na "ich koszt" jest tańszy niż w banku - PAZERNOŚĆ OBCYCH W 95% BANKÓW NA POLSKIM RYNKU TWORZY TĄ PATOLOGIĘ - niech wcisną Niemcowi kredyt RSS0 22-23% na pralkę albo TV - to szwab ich (lichwiarzy) wyśmieje - takie CUDA to tylko w PL - jak uregulują to o czym piszę to stopy mogą sobie zostać na poziomie 3,5-4% dla dobra ZŁOTEGO.
Czy ktoś policzył ile te "satelitarne-banki" wyssały kasy z polskiej gospodarki transferując ją "tam gdzie trzeba?" Ale LOBBY LICHWIARSKIECH i umoczeni po uszy w tym szambie politycy nie kiwną w tej kwestii palcem.
Mr Bear / 83.13.156.* / 2013-07-24 14:48
Zgadzam się w kwestii ryzyka związanego z ucieczką depozytów. Nie popieram natomiast wypowiedzi p. Belki w części dotyczącej nadzwyczajnej obniżki kursu złotego, a tym bardziej ryzyka związanego z gwałtownym wzrostem eksportu i odbiciem kursu PLN - to tylko książkowa teoria nie mająca żadnego przełożenia na dzisiejszą sytuację rynkową.

I jeszcze jedno. Polski system bankowy nie ma płynności. Tutaj mogę się zgodzić, że dalsze obniżanie stóp nie pomoże, bo problem tkwi w źródłach pochodzenia kapitału finansującego banki w Polsce. System bankowy w Polsce jest chory, bardzo chory, podaż pieniądza w gospodarce jest o wiele za niska, i nikt nie potrafi znaleźć lekarstwa.

Najnowsze wpisy