Forum Forum finansoweBanki

bezpieczne oszczędzanie

bezpieczne oszczędzanie

turystas / 2013-02-04 08:37
co możecie polecić na pewne i co najważniejsze bezpieczne oszczędzanie i pomnażanie swoich oszczędności przetrzymywanych w tak zwanej skarpecie :).
Mam kilka mozliwosci i zastanawiam sie nad lokata terminowa. mozecie cos doradzic ?
Wyświetlaj:
porównywarka123 / 93.180.172.* / 2013-06-11 13:07
najlepiej skorzystać z porównywarek, bo oferty się zmieniają ci miesiąc: lokaty.otwarty.net
arkzawiercie / 2013-06-10 19:00 / Bywalec forum
Gwarantowany czy nie? Sprawdzamy depozyty.
Jedną z największych zalet bankowych depozytów jest bezpieczeństwo. System gwarantowania depozytów chroni klientów banków przed skutkami upadłości instytucji, której powierzyli swoje oszczędności. Jednak nie wszystkie produkty sprzedawane przez banki pod szyldem „oszczędności” dają taki sam poziom ochrony... czytaj dalej:
dolinku.pl/art95
ciezarna / 2013-06-10 14:13
Ja bym Ci polecał Fundusz inwestycyjny pieniężny
Fundusze pieniężne to najbardziej bezpieczna odmiana funduszy inwestycyjnych. Lokują pieniądze w bezpieczne rządowe bony skarbowe oraz obligacje, których termin wykupu przez państwo już się zbliża. Możesz liczyć na zysk około 4-5 proc. rocznie. Nic nadzwyczajnego, niektóre lokaty lub konta oszczędnościowe dają wyższe zyski. Ale zaletą funduszy pieniężnych jest możliwość wycofywania i dopłacania pieniędzy w każdej chwili i bez żadnej prowizji (z konta oszczędnościowego zwykle można bez opłat wykonać tylko jeden przelew w miesiącu, a czasami dodatkowo płacić za konto).
korek700 / 83.24.109.* / 2013-02-16 23:25
Jeśli chodzi o bezpieczne oszczędzanie, to faktycznie jakaś lokata będzie najlepszym rozwiązaniem. Ew. konto oszczędnościowe, ale mógłbyś też trochę bardziej zaryzykować i zdecydować się na inwestycję w jakiś fundusz. O tym można pisać długo, warto rozpatrzeć wszystkie plusy i minusy konkretnych propozycji. Może poszukać jeszcze wskazówek na portalach finansowych, np. w serwisie czas na finanse możesz znaleźć sporo porad na temat inwestowania.
wściekły pies / 193.111.166.* / 2013-02-05 14:33
Osobiście mogę polecić konto internetowe w deutsche banku do którego dedykowany jest rach. oszczędnościowy z oprocentowaniem 6% w skali roku dla kwoty do 10 tys., powyżej tej kwoty 3%, codzienna kapitalizacja odsetek. Przewaga tego rozwiązania nad lokatą polega na tym, że można raz w miesiącu dokonać z niego wypłaty lub przelewu bez prowizji.
audiofil / 2013-02-05 13:43
jesli lubisz ryzyko i duza dawke adrenaliy ale i duza szanse na szybki zarobek to moze sproboj swoich sil na gieldzie ? nie mowie oczywiscie o osobistym inwestowaniu. Sa odpowiednie domy maklerskie specializujace sie w takim czyms :)
Błażej12 / 2013-02-05 14:05
Najbezpiecziejsze oszczędzanie mam wtedy kiedy , moje własne pieniądze oszczezam w skarpecie, całość chowam pod poduszką...nie dam sie obrobić bankom!!
Witam,

Najlepszą lokatę, dopasowaną do Pana indywidualnych potrzeb, może Pan znaleźć za pomocą porównywarki MarketMoney.pl:
http://marketmoney.pl/lokaty/?reff=7_468

Pozdrawiam,
Anna Kwacz MarketMoney.pl
konsultanci@money.pl

Masz pytania? Zapytaj na czacie:
http://bok.money.pl/chat/?referrer=forum&idDistributor=716&reff=7_468
gatson / 89.71.137.* / 2013-02-04 18:29
W FM Banku na 36 mies. masz 5,69% i nie wiem czy gdzieś teraz znajdziesz korzystniejszą opcję. Ale w obecnych czasach i tak nic bezpieczniejszego nie ma, a te 3 lata to akurat, żeby przeczekać kryzys i poczekać na lepszą koniunkturę...
turystas / 2013-02-04 13:08
duzo mozna z takich lokat wyciagnac? dysponuje wolna kwota okolo 10tysiecy wiec zalezy mi zeby to "rozmnozyc" ;)
fiark / 2013-02-04 10:32
zacznij od konta oszczędnościowego, lokat i funduszy. Dla tych produktów dobrą ofertę posiadają Getin Bank wraz z oddziałem internetowym Getin Online oraz mBank

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: