Forum Forum emerytalneInne

Bezrobocie wśród młodych? Prezydent walczy o seniorów

Bezrobocie wśród młodych? Prezydent walczy o seniorów

Wyświetlaj:
Paulin-ka / 88.156.182.* / 2011-10-18 20:03
Problem jest największy jeśli chodzi o ekonomię globalną. W niej doszukujmy się największego wroga ludu pracującego. A wykształcenie to osobna sprawa, też kuleje.
http://ebezrobotni.pl
qwasjk / 83.12.119.* / 2011-10-18 11:34
Ło matko!!! Polikwidowano szkoły zawodowe, polikwidowano technika, za to natworzono kupę szkół (w tym i prywatnych), w których kształci się "nikogo" w sensie zawodowym. Kierunki prawno-dziennikarskie, matematyczno-informatyczne, biologiczno-chemiczne nie kształcą ani informatyków, ani chemików , ani dziennikarzy. Wciska się młodym ludziom ogólna papkę bez prawdziwej wiedzy zawodowej. Zresztą nauczyciele, którzy tego uczą też często nie mają żadnego doświadczenia praktycznego w tym co wykładają. Gdzie ministerstwa nauki, szkolnictwa wyższego i poszczególnych gałęzi przemysłu. Nie interesuje ich kogo się kształci. Dzisiaj najlepiej wykształconą grupą zawodową (mającą dyplomy licencjata i magistra) są kasjerzy i sprzedawcy w dużych sieciach handlowych i galeriach. Na kierunkach zamawianych studiowało kilka tysięcy ludzi a najgorszym wypadku ze 130 studentów na pierwszym roku skończyło licencjat 17.
Problem z pracą ludzi starszych jest sztucznie nagłaśniany. Kto chce pracować w wieku 70 lat ten pracuje. Przedłużanie wieku emerytalnego nie ma kompletnie sensu bo za 30 lat będzie to nie 65 a 72 i wtedy kto z tych emerytur będzie korzystał. Najlepszym wyjściem jest likwidacja ZUS (oczywiście sukcesywna) a każdy jak chce niech oszczędza na starość. Jak mu się znudzi robota w wieku 60 czy 75 to przejdzie na swoją emeryturę i będzie żył z zaoszczędzonych pieniędzy. A swoją drogą w ten sposób szybko zlikwiduję się szarą strefę i zmobilizuje młodych ludzi do roboty. Inna sprawa, że jak pracodawca chce mieć wykształconego pracownika to co za problem wysłać go do szkoły, na kursy takie jakie pracodawcy odpowiadają a nie użalać się, że nie ma fachowców. A kto w wieku 24 czy 26 lat jest fachowcem. Fachowcem można nazwać pracownika jak ma staż pracy z 15 lat i faktycznie skończył kilka kursów. A tak robi się dyrektorami 26, 28 latków a potem płacze, że firma ma straty alba jest tragicznie zarządzana, Dobra to tyle. amen
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-10-18 09:40
Śmiać się chce. A przecież to jego PO UKRADŁO PIENIĄDZE z Funduszu Rezerwy Demograficznej odkładane tam pieczołowicie jeszcze od rządów SLD Millera na te ciężkie czasy gdy bedzie za dużo emerytów a za mało pracujących. No po prostu brednie socjalistów widać na każdym kroku.

Do WSZYSTKICH MŁODYCH zapamiętajcie te słowa wrednej socjalistki z artykułu które tu cytuję:
"musimy się dzielić wypracowanym przez młodych dochodem narodowym. Z podatków, składek muszą być finansowane świadczenia dla osób, które są nieaktywne zawodowo"
I właśnie dlatego młodzi uciekają za granicę z powodu tych durnych socjalistów.
klamka zenek / 89.239.97.* / 2011-10-18 09:04
Wśród młodzieży 50% bezrobocia a oni tłuką na okrągło żeby rodzić więcej dzieci. Po co? By było więcej bezrobotnych?
Ten kto ma dzieci to może w nie zainwestować by dobrze sobie radziły w życiu i utrzymywały rodziców, a ci bez dzieci pod most
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-10-18 09:32
Haha akurat więcej dzieci to oni chcą aby płaciły więcej podatków aby ci złodzieje w rządzie mogli więcej żreć. Niestety z tym co powiedziałeś jest problem, otóż socjalistyczne PO nakłada tak wysokie podatki na rodziców dzieci że trudno i coraz trudniej im w te dzieci zainwestować.

Najnowsze wpisy