Forum Polityka, aktualnościKraj

"Biały szczyt" nie zdecyduje o podwyżkach

"Biały szczyt" nie zdecyduje o podwyżkach

Money.pl / 2008-01-21 12:53
Komentarze do wiadomości: "Biały szczyt" nie zdecyduje o podwyżkach.
Wyświetlaj:
MSP 7 / 2008-01-24 16:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
z danych, które wpłyneły do Premiera wynika, że wynagrodzenia lekarzy są przyzwoite......Słusznie, że najpierw należy uszczelnic system (o ile można to nazwać systemem?)
ta / 78.131.216.* / 2008-01-22 07:36
Panie "Premierze" niech Pan przeczyta to co Pan wygaduje - same sprzeczności. Wczorajsze spotanie nie miało dobrego finału i mieć go nie może, a Pan nie ma pojęcia o rządzeniu państwem tak , jak Pani Kopacz nie ma gotowych ustaw, a okrągłymi kłamstwami daleko się nie zajedzie. Niedługo maska opadnie i pokaże się to co było do przewidzenia - nicość!
historyk / 80.50.180.* / 2008-01-21 18:04
wyrazem przerwania zaklętego krągu konfliktów było opublikowanie przebiegu spotkania u prezydenta przez tvn24, wydaje mi sie że ten krąg bedzie przerwany jak Tusk zostanie prezydentem. Cały okres rządów PiS to walka wyborcza PO, z pomocą mediów. Porównanie stanowiska mediów w odniesieniu do nieporadnych rządów PiS i nieudolnych jak do tej pory rządów PO swiadczy o dalszym prowadzeniu kampani wyborczej tym razem prezydenckiej.
Kiedy się to skończy a to jak napisałem wyżej. Tylko po co tak zawzieńcie wbrew interesom społecznym i państwowym walczyć o tą prezydenturę. Czy nie lepiej usiaść i przeanalizować wspólnie także ze zwiazkami poszczególne reformy. Chore ambicje elit politycznych nie dadzą rady problemom, jesteśmy skazani na wegetacje. U drzwi słuzbyz zdrowia stoi biedny naród, biedna służba zdrowia nie bedzie nikogo leczyć. A wystarczy panowie liberałowie i solidaryści spojrzec jak jest w USA. TAM NIKT NIE POZOSTAJE BEZ OPIEKI MEDYCZNEJ
wrocławianin / 87.105.8.* / 2008-01-21 16:29
Jakie współłacenie!!!??? Czesi przymierzają się do odstąpienia od tego pomysłu.Do jednej kieszeni "cegiełka" a do drugiej "datek na zaprawę cementową" a potem może nat ynkowanie...hehehehe tak jak z akcyzą na paliwo...a dróg wiele nie przybyło z tej kasy...trele morele....
.................... / 89.76.131.* / 2008-01-21 16:34
Czesi to właśnie wprowadzili...
lciesiel / 2008-01-21 15:19 / Bywalec forum
Kolejne gadanie nic nie zmieni. Będą ględzić i tyle. Jesli słuzba zdrowia zależeć będzie od politycznego reżimu, a nie od potrzeb i możliwości świadczeniobiorców, to każdy rząd będzie biadolić o tym, ze trzeba mu czasu i bedzie urządzał różne "szczyty", "spektakle", czy nawet "białe igrzyska".
Trzeba rozwalić ta maszynkę, co kradnie każdemu "Kowalskiemu" i mówi, ile sie "Kowalskiemu" należy ( a w zasadzie nawet nie mówi, bo tego "koszyka" co miał być - nie ma ) bez względu na to, ile Kowalski zapłacił.
Trzeba zlikwidować mechanizm, pozwalający na okradanie ludzi i wmawianie im, że to na słuzbę zdrowia, to na statki, a ten malutki podatek - to na potrzebujących opieki państwa alkoholików, którzy potrzebują komisji ds rozwiązywania ich problemów.
Mój sąsiad nie ma problemu z dostepem do weterynarza, gdy jego pies zachoruje - dlaczego - bo nie ma "psiego" NFZ, jak chcę kupić sobie czapkę z daszkiem - nie mam z tym problemu, bo rzad nie utworzył jeszcze ministerstwa regulującego rynek czapek,, itp.
Słuzba zdrowia będzie taka dalej, póki będzie się nią "opiekował" urząd.
.................. / 89.76.131.* / 2008-01-21 16:36
"Mój sąsiad nie ma problemu z dostepem do weterynarza, gdy jego pies zachoruje - dlaczego - bo nie ma "psiego" NFZ, jak chcę kupić sobie czapkę z daszkiem - nie mam z tym problemu, bo rzad nie utworzył."
Nie porównuj kosztów leczenia weterynaryjnego z leczeniem ludzi. Wiesz, że leczenie np. niektórych białeczek kosztuje 3 mln złotych za jednego pacjenta?
kurt / 81.190.238.* / 2008-01-21 15:04
Białe szczytowanie ekipy Tuska trwa. Co za bełkot
Bodek2 / 80.68.236.* / 2008-01-21 14:02
Dlaczego na szczycie nie ma dwóch najważniejszych grup:

1. Pacjentów!!!
2. Podatników!!

Kto to widział, żeby o systemie miał decydować jeden z drugim związkowiec??
Dlaczego nikt nie pyta o zdanie tych, którzy to wszystko w pocie czoła finansują (często nie korzystając)?

Uważam, że powinno się wprowadzić:
- współpłatność (jak w Czechach)
- dodatkowe ubezpieczenia
- zróżnicowanie pensji lekarzy (może coś jak bon oświatowy)
- otworzyć rynek pracy dla lekarzy zza granicy (jak np. w Leśnej Górze :-) )

Szerzej również:
- wprowadzić RUM (lub coś tego typu)
- uporządkować wydatki na leki!!
obserwator / 2008-02-19 20:00 / Tysiącznik na forum
wyraźcie dołączylbym emerytow bo po 65 roku zycia leczy ich się woda domniemam, bo eutanazja puka do drzwi. Zamiast miłości zyska cywilizacja śmierci, zostana sie tylko mlodzi i piekni, starych nie będzie , ich wina > powinni się leczyć , jak byli jeszcze młodzi i nabrać zdrowia jak akumulator jak zapomnieli to trudno, niebo czeka.
Cspostrzegawczy / 2008-01-21 13:59 / Tysiącznik na forum
Propagandowa walka o dusze wyborców trwa. Ocena finansowania służby zdrowia doczekała się barwnych porównań. Najbardziej lansowane w mediach i przez polityków PO jest "Dziurawe wiadro", choć wg mnie bardziej pasuje "pracujący i z uciekającym olejem silnik" do którego trzeba dolać szybko oleju, bo nie doczeka remontu i się zatrze.
Bodek2 / 80.68.236.* / 2008-01-21 14:20
Jak byś tego nie nazwał, to jedno jest faktem. Dorzucanie tam pieniędzy nie wnosi nic dobrego z punktu widzenia pacjentów.
Na co dzień spotykam się z ignoranckim podejściem do pacjenta lekarzy i pielęgniarek. Dorzucenie im dodatkowych pieniędzy nie zmieni nic w ich podejściu do pracy!
Należałoby wręcz podnosić dochody tym pozostałym pielęgniarkom, czy lekarzom. Ale oni głośno nie krzyczą.

Najgłośniej (tak tu, jak i w innych branżach - często na szkodę większości pracowników) krzyczą działacze związkowi. Cieszę się, że rząd ma wreszcie odwagę się temu przeciwstawić. Może popełnia błędy, ale przynajmniej próbuje.

Dotychczasowe rządy, choćby 2 ostatnie lata Religi, to było jedynie zwiększanie pieniędzy wrzucane do wiadra/silnika - zresztą żadna zasługa tego ministra, bo wzrost nakładu wynikał ze wzrostu dochodów oraz z dalszego wzrostu podatków na nfz.
Cspostrzegawczy / 2008-01-21 16:01 / Tysiącznik na forum
właśnie o to chodzi, by system sie nie zatarł i trzeba koniecznie dołożyć pieniedzy (np z funduszu pracy), ale rząd woli tworzyc konflikt (zatrzeć) , zamiast go uspokoić, gdyż zależy mu na spacyfikowaniu protestu teraz , by nie było siły, gdy słuzba zdrowia padnie, a wtedy bedzie ją można spokojnie sprywatyzować.
Pieniędzy w słuzbie zdrowia jest na tyle mało, że nawet po reformie (remoncie) tez trzeba będzie dodać (dolalać), ... , no chyba, że się chce wszystko srzedać wtedy nic nie trzeba bedzie dodawać, a nawet zostanie, ale jak na tym wyjdzie pacjent - no cóż słabe jednostki będą musiały zginać - zgodnie z prawm dżungli.
Szkoda, że są jeszcze ludzie, którzy klepią propagandę PO, o ostaknich 2 latach prac Religi zamiast docenić jego zasługi w tworzeniu nowego systemu ("uszczelnianu").
Bodek2 / 80.68.236.* / 2008-01-21 16:12
Nie zawsze jedyną drogą do uspokojenia konfliktu jest dorzucanie pieniędzy. Szczególnie, że to rodzi dalsze roszczenia (patrz górnicy z Budryka - im więcej dostają tym więcej żądają).
Sytuacja nie jest jeszcze aż tak tragiczna - lekarze więcej krzyczą niż protestują. Co więcej, ich już ugaszono bardzo wysokimi podwyżkami (zbyt wysokimi moim zdaniem).
Słowo spacyfikować bardziej kojarzy mi się z działaniami poprzedniej ekipy ("brać w kamasze"), tu raczej rząd jest nastawiony na dialog. Choć niestety roszczenia są szczególnie silne (i nie tylko w służbie zdrowia) - jak nigdy dotąd.
....................... / 89.76.131.* / 2008-01-21 17:00
Sytuacja jest tragiczna - niestety nie mówi się o tym w mediach.
Przykład: W jednym ze szpitali onkologicznych kolejni do zabiegów onkologicznych przez 2 tygodnie stycznia wydłużyły się 4 krotnie. To nie jest tragedia?
Lekarze od lutego zaczną masowo odbierać przepracowane nadgodziny. W wielu szpitalach lekarze już wykorzystali nadgodziny na najbliższe 2-3 miesiące.
Tam gdzie podpisano porozumienia (poza nielicznymi wyjątkami) podpisano je na na 1-3 miesiące.
Tam gdzie podpisano porozumienia długo terminowe okaże niedługo, że nie ma pieniędzy na świadczenia medyczne.
Co dalej?
Lekarze teraz nie protestują. Lekarz przestrzegają przepisów - biorą 'tylko' 10 nadgodzin tygodniowo.
Wapniak / 83.28.87.* / 2008-01-21 13:51
Z tego co narazie słyszę na żywo, to nie zdecyduje o niczym... Czcze gadanie. Tak na poważnie, spotkanie to jest nie przygotowane i do niczego nie doprowadzi. Może się mylę? - słucham dalej.
A propos z własnego podwórka; gdyby tak prowadzić narady koordynacyjno-inwestycyjne, nie wybudowano by ani jednej elektrowni w Polsce.
larson41 / 2008-01-21 13:43 / Bywalec forum
Piana , piana ,piana nic zadnych konkretow , ciagle wskazywanie nie wprost ,pianai tekst dajcie nam troche czsu na domkniecie ustaw a czas leci ten cholerny cudak polewoj wymyslajacy coraz to nowe przeszkony szukajacy winnych wszedzie tylko nie w swoim ugrupowaniu doscy tego i albo sie cholerny cudaku zajmiesz praca albo won !!! dosc juz tego
dikens / 213.199.219.* / 2008-01-21 13:02
Dla mnie to jakaś paranoja, co wyrabiają lekarze. Chcą podwyżki na poziomie europejskich zarobków, a
standard usług i dosepność do nich od Europy jest daleko. Za wszystko trzeba dopłacać, kolejki
kilkumiesięczne na badania. Po co w takim razie płacę składki zdrowotne, skoro kiedy się rozchoruję
i będę chciał się leczyć to mam czekać pare miesięcy, płacić dodatkowo i nie mieć nawet pewności, że
ktoś mnie będzie leczył, bo dla tych białych cwaniaków moż się strajk umyśli. I ściemniają z tym
wyjeżdząniem na zachód. Ci, którzy o tym najgłośniej krzyczą nigdy nie wyjadą, bo nie znają języka,
bo nie są wcale specjakistami tylko zwykłymi konowałami. Zgraja łapówkarzy i Tyle. Sprywatyzować
cały ten biały burdel! Wolę płacić za ubezpieczenie w którym jasno jest powiedziane co mogę wymagać
a nie tak jak teraz, że płacić muszę a wymagać nie mam jak.
macius26 / 2008-01-21 13:10
Kłamiesz. Lekarze nie chcą zarabiać jak w UE, bo chcieliby wtedy 10 średnich krajowych, a chcą 3.
lciesiel / 2008-01-21 15:04 / Bywalec forum
Ale lekarze zarabiają - nie jak w UE - tylko w UE!! Polska jest przecież we wspólnotach.
dikens / 213.199.219.* / 2008-01-21 13:19
właśnie, że chcą. Chcą trzykrotną średnią krajową, a podobno taka relacja jest na zachodzie. Tylko jakość usług jest żenująca. Łapówki na zachodzie to coś karygodnego, a u nas hieny w białych kitlach tylko o tym myślą. prywatne praktyki w szpitalach i przychodniach, i oczywiście żadnych rachunków dla pacjentów za to bo trzeba by podatek zapłacić. A poza tym kiedy podejmowali ten zawód wiedzieli jakie sa zarobki. Ale że dostali w łapy narzędzie do szantażu czyli życie pacjentów to i walczą o kasę. Jak się praca nie podoba to się zwolnijcie białe kreatury.
.................... / 89.76.131.* / 2008-01-21 13:30
"Jak się praca nie podoba to się zwolnijcie białe kreatury."
Nikt się kreaturo nie będzie zwalniał, tylko konsekwentnie będziemy przestrzegali przepisów - 48h w tygodniu i ani minuty więcej.
bt / 83.21.184.* / 2008-01-21 14:26
48h pracy czy przesadywania w gabinetach ??
Jeszcze nie udalo mi sie spotkac polskiego lekarza pracujacego uczciwie ...i pewnie mi sie nie uda .
..................... / 89.76.131.* / 2008-01-21 16:15
Większość to 'przesiadywanie' na bloku. Przypominam, że 48h w tygodniu to etat + ponad 10 NADGODZIN do których pracodawca ma prawo mnie zmusić.
..................... / 89.76.131.* / 2008-01-21 16:14
Większość to 'przesiadywanie' na bloku.
larson41 / 2008-01-21 14:25 / Bywalec forum
a my biala kreaturo bedziemy pilnowac zebys biala kreaturo zarobila tyle na ile zapracujesz jasne biala kreaturo i miala kase fiskalna i wydawala nr. i placila biala kreaturo wlasciwe podatki jasne biala kreaturo!!!!!!!!!!!!!!
...................... / 89.76.131.* / 2008-01-21 16:20
Odnoszę wrażenie, że nie masz zielonego pojęcia o temacie na który się wypowiadasz. Usługi medyczne są na terenie całej UE ZWOLNIONE z VATu (nie mylić z VATem 0%), a kasy fiskalne mogą mieć TYLKO Vatowcy. Ja jestem jak najbardziej za nałożeniem VATu na usługi medyczne (najlepiej 22%) i wprowadzeniem kas fiskalnych - dla mnie same korzyści. Przypomnę, że każdy lekarz ma obowiązek wydania rachunku każdemu kto o to poprosi. Kreaturo.
man13 / 2008-01-21 13:47 / Tysiącznik na forum
Masz jak w banku! - pozdrowienia z UK
dikens / 213.199.219.* / 2008-01-21 13:45
dobrze powiedziałeś cwaniaku - pracować a nie łapę po kopertę wyciągać i strajkować !!!!
................... / 89.76.131.* / 2008-01-21 16:31
Jeszcze raz zasugerujesz, że 'wyciągam łapę po kopertę' to spotkamy się w sądzie - ostatnio mam bardzo dużo wolnego czasu. ;)
A jeżeli chodzi o strajkowanie. Nie strajkuję i nie strajkowałem. W ubiegłym roku złożyłem wypowiedzenie z pracy (jestem wolnym człowiekiem - mam do tego prawo i nikt mnie do pracy nie może zmusić) i to dyrektor błagał abym je wycofał (przez ponad 3 miesiące nie znalazł nikogo na moje miejsce). Teraz też nie strajkują, ale biorę 'tylko' 10 nadgodzin tygodniowo.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-01-21 13:57 / NiePOsPOlity Intelekt
dikens, ty na mój gust to jesteś takim gównianym rewolucjonistą, co to jeszcze niedawno rękami i nogami popierał tzw. "Białe Miasteczko", z którego to WSI24 "na żywo" relacje nadawało.
dikens / 213.199.219.* / 2008-01-21 14:49
gównianych rewolucjonistów szukaj w swojej rodzinie, po zapachu..... :)))
maciej261 / 79.185.75.* / 2008-01-21 13:08
Kłamiesz. Lekarze nie chcą zarabiać jak w UE, bo chcieliby wtedy 10 średnich krajowych, a chcą 3.
man13 / 2008-01-21 13:01 / Tysiącznik na forum
Średnie wynagrodzenie lekarzy ogółem dla badanych zakładów kształtuje się na poziomie 3 734 zł bez dyżurów i 5 578 zł z dyżurami. Średnie wynagrodzenie pielęgniarek i położnych ogółem dla badanych zakładów kształtuje się na poziomie 2 235 zł. http://www.mp.pl/kurier/?aid=36571
macius26 / 2008-01-21 13:18
No i co? Łatwo się żongluje statystykami? Ile to wychodzi kasy brutto na godzinę pracy? Policzmy - 3734/168 godzin - jakieś 22 zł brutto za godzinę pracy.
Na rękę średnio znacznie mniej.
A większość lekarzy zarabia jeszcze mniej, bo średnią zawyżają płace ordynatorów, zastępców i dyrektorów.
Niesamowita kasa. jakieś 10 zł na rękę za godzinę ciężkiej i odpowiedzialnej pracy w szpitalu dla lekarza w trakcie specjalizacji.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-01-21 12:56 / NiePOsPOlity Intelekt
"1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet. 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy.
Donald Tusk, 19 października 2007 r"

Ale nie POwiedział - KIEDY!
Hahaha!!!
marek19.53 / 83.24.45.* / 2008-01-22 00:04
Wręcz przeciwnie, powiedział. Subito.
I jeszcze pamiętam to : " będą was uczyli i leczyli dobrze zarabiający, zadowoleni, nauczyciele i lekarze".
larson41 / 2008-01-21 14:29 / Bywalec forum
nie powiedzial a to ja ci powiem wtedy kiedy PO zejdzie do podziemia a to nastapi niebawem mysle za jakies 5-7 miesiecy
man13 / 2008-01-21 12:53 / Tysiącznik na forum
Szef rządu podkreśla, że nie uda się dziś podjąć konkretnych decyzji w sprawie wzrostu płac w służbie zdrowia. Jest to oczywiste ze w takim ukladzie praca odpowiadac bedzie placy do czasu ustalenia ile komu sie nalezy.
Dopóki nie dojdziemy do porozumienia, potrzebna będzie większa wyrozumiałość i większa solidarność wewnątrz środowiska politykow i rzadu" - powinien powiedziec Tusk.
Ryszmar. / 217.97.193.* / 2008-01-21 13:07
Konik- z drzewa koń na biegunach. Rownież ha ha ha dla Dyzmy.

Najnowsze wpisy