Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Biznes w sieci - jest dobrze, ale może być tylko lepiej

Biznes w sieci - jest dobrze, ale może być tylko lepiej

Wyświetlaj:
z branzy / 193.189.117.* / 2006-10-13 10:55
O poprzednim raporcie ludzie z branzy (internet, ecommerce) na roznych spotkaniach czy konferencjach mowili z uśmieszkiem o nim jako o "raporcie". Kazdy wiedzial ze jest przygotowany nie do konca zgodnie z prawda i wg dziwnych kryteriów.
No ale kazdy ma prawo robic sobie taki czy inny raport a zwykly kowalski pojdzie w ciemno za jego wynikiem...
pikoto / 2006-10-13 00:23
A mnie ten raport bardzo pomógł, gdyż wreszcie znalazłem sklep gdzie mogę kupić wszystko dla gastronomii w rewelacyjnych cenach. Mają tam również namioty i stoły handlowe, a co ciekawe sprzedają również dymiony do domowej produkcji wina... Gorąco Polecam www.sklep.eskot.pl
mysza44 / 83.20.178.* / 2006-10-12 14:24
Wygrana Empiku faktycznie budzi wątpliwości, jeśli przyznawano punkty za ergonomię i funkcjonalność..., to bez komentarza, kupowałam tam raz i więcej nie będę. Ze złożeniem zamówienia były problemy, zero emaili informującyh o zakupie czy wysyłce. Sory, ale ceny to nie wszystko..., nawet jeśli mają taniej niż inni, ja tego sprawdzać nie będę.
W kosmetykach niezaprzeczalnie brak esentia.pl. Przynajmniej plus za to że w tym roku branże kosmetyków i odzieży bardziej zbliżone są do rzeczywistości niż wyniki zeszłoroczne, gdzie zdecydowanie zabrakło przy ocenie sklepów damskiej ręki robiącej tego typu zakupy. A jak widać te branże są niemniej ważne w handlu, z tabelki money.pl wynika że odzież jest najczęściej kupowanym produktem, tuż za książkami.
euzebiusz / 213.218.116.* / 2006-10-10 10:40
Co za bzdury Panowie sobie powpisywali. Stereo.pl na 4 miejscu w muzyce - firma co w tym roku nie sprzedała ani jednej płyty!!! Ten ranking nadaje sie do D.... a nawet nie bo papier na którym to wydrukowano jest za śliski:). Kolesie ustawiły sobie ranking ROTFL. I jeszcze empik na 3 pierwszych miejscach - LOL - chyba nigdy tam nic panowie redaktorzy nie kupili a tylko dostali. ...
ma_fff / 83.27.235.* / 2006-10-09 17:00
Jak ceneo może współtworzyć wiarygodny raport o sobie samym ? Największą bzdurą jest ranking porównywarek. Nietrudno było zgadnąć kto go wygra.
REDAKCJA / 2006-10-11 12:55
Informacja dla mało spostrzegawczych: Ceneo nie ma nic wspólnego z rankingiem sklepów i porównywarek. Ceneo przygotowało dane do raportu o tym, jak klienci oceniają sklepy: "Częściej chwalimy niż narzekamy na e-sklepy".
Ranking sklepów został przygotowany przez "Wprost" i Money.pl bez żadnego udziału Ceneo.
Dziękujemy za uwagi
Z poważaniem
wywąchałem układ / 81.190.216.* / 2006-10-11 20:24
A skoro już droga Redakcjo nawałaś m.in. mnie mało spostrzegawczym, to uwezmę się jak uparty trzylatek i w ciągu najbliższych dni przeanalizuję firmowany przez Ciebie raport:-) W ciągu najblizsych dni, bo czasu poza pracą mam mało i potraktuję to jako rozrywkę, z której skorzystam lub nie. Jak mi się będzie chciało. Pierwsze pytanie Redakcjo. Jak można było nie uwzględnić w rankingu porównywarki Nokaut.pl, o której w ostatnich miesiącach nawet mało zainteresowany branżą ekspert przygotowujący raport musiał słyszeć?:-) Mam podejrzenie, że to decyzja polityczna. Liczę na owocną wymianę spostrzeżeń i opinii:-)
wywąchałem układ / 81.190.216.* / 2006-10-11 20:19
Droga Redakcjo. Chciałbym zwrócić Redakcji uwagę na słowo "oraz" w zdaniu, cyt.: "Money.pl współpracując z tygodnikiem "Wprost" oraz z firmą Ceneo przygotował..." i odesłać na lekcje logiki. Poza tym jest mało poprawne PR-owo nazywanie krytykujących "mało spostrzegawczymi". Bo trzylatek odpowiedziałby: Jak ja mało spostrzegawczy, to ty gupia! Uważaj Redakcjo, bo reprezentujesz stanowisko szanowanego Money.pl:-)
. / 2007-03-15 17:56 / ................
a czyje ma reprezentowac na swoim portalu????
ma_fff / 83.27.232.* / 2006-10-11 14:58
No to powiedzcie może na jakiej podstawie są wyniki rankingu porównywarek
wywąchałem układ / 81.190.217.* / 2006-10-09 20:25
Hmmm... faktycznie nie zauważyłem tego:-) Tam nie dziwię się Ceneo.pl. Jakbym siebie porównywał, to też dałbym siebie na pierwszym miejscu:-) Ale że chłopaki z Wprostu (bądź co bądź pisma raczej na poziomie) nie zauważyli takiego wału, to zaprawdę powiadam wam - zdziwiony jestem. Jakby to określił Jarek K., to układ jakiś!!!:-)
tatko / 2006-10-09 20:41 / Tysiącznik na forum
Czym ten układ śmierdzi? Albo kim?
wywąchałem układ / 81.190.217.* / 2006-10-09 21:35
Ja nie wiem. Myślę, że to pytanie do Jacka Kurskiego;-) Ale twoje pytanie jest jakby trochę prowokacyjne w moim odczuciu. Masz jakiś typ?:-)
ixi / 83.23.133.* / 2006-10-09 18:52
popieram
jak ceneo moze wspolorganizowac i jednoczesnie zajmowac 1 miejsce przeciez to bylo oczywiste ze jako organizator beda pierwsi !!!

a w komputerach komputronik to najdrozszy sklep w sieci
celowo nie podaja rozbicia ocen tylko sume bo wyszlo by szydlo z worka

dla mnie to sciema na maxa juz nie kupie wiecej wyborczej a i na money nie wejde
bo oszukuja proponuje sprawdzic ceny komputronik vs. proline
na zestawie za 3000 jest roznica 300 zl ja qpuje tam gdzie taniej i dlatego uzywam netu
wiec p****.. w rankingach takich bzdur smierdzi korupcja !!!!
Proline raz i nigdy więcej / 85.14.112.* / 2009-09-27 21:29
Nie kupujcie nic w Proline. Tam prawa klienta kończą się po odejściu od kasy. Ja reklamowałem kartę graficzną(evega) która niby miała być wysłana do producenta
w niemczech. Karta wróciła po miesiącu nienaprawiona. Powód przegrzanie podkręcanie. Ponieważ karta nie była podkręcana zażądałem ekspertyzy z serwisu producenta. No i tu niespodzianka nie mają. Więc wniosek nasuwa się sam karta prawdopodobnie nie została nigdzie wysłana !!! Sprawą zajęła się Inspekcja Handlowa.
Proline często nie daje wogóle gwaranci czym moim zdaniem powinien zająć się UOKiK bo narusza to zbiorowe interesy konsumentów.
Podsumowując proline to bazarowa sprzedaż w stylu zapłaciłeś to spier...
wywąchałem układ / 81.190.217.* / 2006-10-09 22:05
Taaaa... pytanie do autorów raportu. Jak brzmi definicja ELEKTRONIKI UżYTKOWEJ? I jak to się stało, że E-cyfrowe.pl znalazło się (i jest porównywane) z Megamedia.pl i Central.pl. Nie wiem czy się ktoś ze mną zgodzi, ale profil jakby nieco inny prawda? W świetle całej treści raportu średnio wiarygodnie brzmi słowo "nizależny". Bardzo wiarygodnie "unikatowy" - jest to zaiste unikat:-)
z branzy / 193.189.117.* / 2006-10-13 11:01
no wlasnie, ja widze 3 sklepy stricto fotograficzne. jak mozna porownywac megamedia.pl z fotoexpert ? to chyba chodzi o Fotografia i elektronika uzytkowa, albo fotograficzna elektronika uzytkowa. tylko wtedy gdzie wsadzic megamedia? osobna kategoria na AGD/RTV powinna byc
wywąchałem układ / 81.190.217.* / 2006-10-09 20:39
I jeszcze tu jedna sprawa. Kto i na jakiej zasadzie przyznaje punkty? Gdzie jest Zadowolenie.pl? W tej chwili cenami bardzo często walą na łeb pozostałych. Przy tym obsługa pierwsza klasa. Co tu robi Komputronik.pl, który powinien nazywać się Jakolewacklientow.pl? To samo Hoopla.pl A jeśli już oceniamy funkcjonalność i ergonomię, gdzie jest Positivo.pl? Czy aby być wziętym pod uwagę w raporcie, trzyba było płacić frycowe???:-)
ma_fff / 83.27.235.* / 2006-10-09 17:00
Jak ceneo może współtworzyć wiarygodny raport o sobie samym ? Największą bzdurą jest ranking porównywarek. Nietrudno było zgadnąć kto go wygra.
Bart / 195.117.74.* / 2006-10-09 15:03
Szkoda tylko, że raport jest nierzetelny - redakcja skopiowała zeszłoroczny raport, nie sprawdzając czy wszystkie sklepy działają (bo nie wszystkie z zamieszczonego raportu ;-)
tiruriru / 83.27.235.* / 2006-10-09 17:05
to jakiś śmiech na sali. w rankingu ceneo wygrywa oczywiście ceneo... sklepy komputerowe na pierwszych miejscach to akurat te, którym najdalej do doskonałości....coś tu jest nie tak :/
szyling / 2006-10-09 15:19
W sklepach internetowych głównie kupuję książki biznesowe. I muszę powiedzieć, że od kiedy empik.com wprowadził ofertę książek obcojęzycznych nie wahałem się i porzuciłem merlin choć byłem jego stałym kliientem. Niestety, we współczesnym e-commerce tak już jest, że jak ktoś nie proponuje jak najszerszej oferety, tzw. długiego ogona - przegrywa.
Bart / 195.117.74.* / 2006-10-09 15:01
Szkoda, że autorzy się nie wysilili i skopiowali zeszłoroczny raport.
Dobrze by było sprawdzić czy wszystkie sklepy nadal funkcjonują ;-)

Osobiście uważam, że raport nie przedstawia faktycznego stanu rzeczy.
tom_z / 83.13.97.* / 2006-10-09 14:48
Dla kogoś kto kupuje czasem w sieci wyniki rankingu wydają mi się dość oczywiste i banalne. Pierwsze miejsce empik.com absolutnie zasłużone. Największy katalog, możliwość odbioru w salonie bez konieczności płacenia za przesyłkę to chyba największe atuty empiku. Jednocześnie ewidentnie popsuł się merlin, mając coraz mniej pozycji w katalogu, a do tego mam takie doświadczenia że czekałem koszmarnie długo na przesyłkę( coś około dwóch miesięcy). Rzeczywiście piaseczyńska firma zaczyna powoli wegetować, przestając inwestować w rozwój.
K. Kowalski / 212.2.99.* / 2006-10-09 15:48
A może nie inwestują co nie mają z czego ? Żeby inwestować trzeba zarabiać.
K. Kowalski / 212.2.99.* / 2006-10-09 11:16
Nie jest dobrze, jest tragicznie. Firmy sprzedające w sieci walczą o przetrwanie. Marże są na granicy absurdu. Nie stać takiej firmy na godne opłacanie pracowników i na rozwój. Tylko na wegetację. A co najgorsze zysk nie pozwala na solidną obsługę klienta. To tak po krótce. A jak ktoś nie wierzy niech otworzy sklep internetowy jak jest tak dobrze. Branża dowolna.
Cyfrowe.pl / 193.189.117.* / 2006-10-13 11:03
my nie walczymy o przetrwanie, mamy sie dobrze. ale otworzenie i prowadzenie sklepu internetowego nie jest takie proste jak sie wydaje spoleczenstwu. niestety nie zostalismy uwzglednieni w rankingu, no ale to juz money.pl tak a nie inaczej sobie wybralo.
hara78 / 83.26.111.* / 2006-10-09 12:54
chyba was pogieło z tym rankingiem ha ha..... kto wam zapłacił za to ....empik najlepszy? to najdroższy skep o jakim słyszałem ludzie porównajcie sobie ceny...choćby na ceneo np książki....cena gra rolę dla internauty....dlatego szuka w sieci chyba nie?
m t / 83.16.66.* / 2006-10-09 17:01
pracuje w empik.com wiec nie bede robic PRu ani mojej ani konkurencyjnej firmie.
co do tej sugestii zaplaty :/ mozecie mi nie wierzyc.
bo owszem, spodziewalismy s ze w tym roku raportu uwzgledni rowniez i nas, ale nikt nie smial nawet marzyc o pierwszym miejscu, ba, trzech pierwszych miejscach..
K. Kowalski / 212.2.99.* / 2006-10-09 13:24
Jak to kto ? Empik. Po za tym ocena sklepu na zasadzie "funkcjonalność i ergonomia" to tak jakby ktoś oceniał tradycyjny sklep patrząc przez szybę wystawową. A może by tak sprówać coś kupić. Potem zareklamować. Napisać maila z trudnym pytaniem, zobaczyć kiedy odpiszą i co. Co do Epiku zamówiłem u nich książkę. Potem zero jakiekolwiek kontaktu. Po 2 tygodniach jeszcze jej nie było odbioru. Po 6 tygodniach poszedłem po odbiór jeszcze raz bo w międzyczasie wyjechałem na wakacje. Poinformowano mnie że książka była ale ponieważ nikt jej nie odbierał trafiła na półkę i została sprzedana. Przez ten czas ani jednego maila. I co po ocenie "funkcjonalność i ergonomia" jak klienta nie szanują. Więc jak nie można zrobić rankingu z prawdziwego zdażenia to może go w ogóle nie robić a nie bzdury wypisywać ?
hara78 / 83.26.111.* / 2006-10-09 12:56
żeby nie by nie byc gołosłownym...
http://www.ceneo.pl/94482
lechu333 / 2006-10-09 16:22
Żeby nie by nie byc gołosłownym, trzeba też być elementarnie uczciwym. Np. Powstanie 44, Daviesa najtańsze jest w Empik.Com.
http://www.ceneo.pl/21201
Jasne że cena gra rolę.
mlody22 / 88.199.79.* / 2006-10-14 00:38
ten tego - zerknijcie na księgarnię godi.pl, która nie ma swojej oferty w ceneo - inne księgarnie wysiadają z cenami.

Najnowsze wpisy