Forum Forum prawnePracy

błędne wyliczenie pracodawcy na rzecz komornika

błędne wyliczenie pracodawcy na rzecz komornika

Michałowy / 31.6.138.* / 2011-08-09 13:17
Witam,
mam pewien problem: kilka miesięcy temu, mój pracodawca otrzymał informacje od komornika o zajęciu mojego wynagrodzenia. Na piśmie znajdowały sie stosowne kwoty i odsetki w przypadku braku jednorazowej spłaty. Ksiegowa wysłała do komornika wszystkie informacje, których zarządał oraz kalendarz spłat.

Kilka miesięcy temu Pracodawca zaczął wypłacać mi pełną pensję, informując o zakończeniu spłaty wynikającej z zajęcia. Kilka tygodni temu okazało się, że wyliczenie księgowej było błędne i rozmijało się z pismem komornika. Dodatkowo zaprzestano wpłat, na podstaiwie własnych wyliczeń a nie zawiadomienia komornika o zaspokojeniu roszczenia. W tej chwili komornik wysłał do pracodawcy informacje o brakującej kwocie i grzywnie.
Pytanie: Czy w związku z błędami popełnionymi przez księgowa i pracodawcę, pracodawca może mi ponownie obniżyć pensję celem zaspokojenia roszczenia komornika? Oczywiście to ja jestem winien, nie spłącając należności w terminie i doprowadzając do zajęcia komorniczego, ale finalnie Pracodawca popełnił błąd postępując niezgodnie z przepisami. Czy zatem może mi obnizyć wynagrodzenie, bo się pomylił? Wspomnę,że błąd polegał na nieuwzględnieniu odsetek i kosztów komorniczych.

Najnowsze wpisy