Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Borowski: Rząd niewiele zrobił. Może być gorzej

Borowski: Rząd niewiele zrobił. Może być gorzej

skomentuj
Wyświetlaj:
vcc / 72.231.31.* / 2009-08-30 18:40
To forum to pochod 1 majowy
Handel wyrokami 1 / 83.11.60.* / 2009-08-29 19:02
Fragment 35 rozdziału książki Karola Zbyszewskiego „Niemcewicz od przodu i tyłu” z 1939
ŚWIĘTOKRADZTWO W CHLEWIKU
Wśród tygodni zmarnowanego czasu sejm miał wyskoki i rozsądnej działalności. 26-go marca szał poświęcenia ogarnął posłów. W dziesięć minut uchwalili na podatki 10% od dochodu i podwójny grosz ze starostw. Izba huknęła trzykrotnie chórem: – Zgoda! po czym rzuciła się mlaskać łapy królewskie.
Entuzjazm ten nie udzielił się podatnikom, szlachta zeznawała pod przysięgą tak małe dochody, że płaciła ledwie 3%; każdy wolał się obarczyć grzechem krzywoprzysięstwa, niż ciężarem podatków.
Wołał Niemcewicz, by się przyjrzeć Polakom w zaborach – jak tam są duszeni, wyciskani, zwłaszcza w Austrii, lepiej teraz nieco grosza dla wojska wysupłać, niż by potem obcy całą chudobę zabierali; wszyscy przyznawali mu rację i nadal nie płacili.
Spróbowano wziąć się do księży. Kublicki grzmiał:
– Dwa nieszczęścia trapią chłopków: żyd w karczmie i ksiądz w kościele!
Z reguły we wsi po jednej stronie była plebania, a po drugiej karczma; obrotniejsi proboszcze udzielali parafianom ślubu tylko pod warunkiem, że wesele odprawią nie w domu – lecz w karczmie, za co mieli dobry procent od żyda; nieboszczyka, za którego rodzina nie była w stanie uiścić komornego na cmentarzu, chowano w oborze – ksiądz go nie wpuszczał do poświęconej ziemi. Jedyną troską duchownych było napełnianie kieszeni i poza odmruczeniem paru modlitw nie poczuwali się do żadnych obowiązków.
Biskupi byli jeszcze gorsi i wierniejsi Rosji niż popy włochate. 860.000 dusz chłopskich należało do nich, biskupstwo krakowskie dawało pół miliona czystej intraty.
Sejm ustanowił deputację do spraw kościelnych; wszedł do niej Niemcewicz, który wychowany w bałwochwalczym szacunku nawet dla kucht księżowskich nie ośmieliłby się zadrzeć z zakrystianem, cóż dopiero z prałatem. Półtoraroczne obrady deputacji nie przysporzyły Polsce ani grosza na wojsko. Wydzielono biskupom dobra wolne od podatków, zapewniono im po 100.000 intraty rocznie, pochód z nielicznych zabranych majątków miał iść wyłącznie na szpitale. Ogromnych kluczy zakonnych ani tknięto.
Księża wzniecali okropny gwałt, żadnej ofiary nie chcieli ponieść dla ojczyzny; zabranie im wieprzka na armię okrzykiwali świętokradztwem; pierwsi chrześcijanie chętniej oddawali głowę pod topór, niż oni kopę siana ze swych folwarków.
prawiezaratralalala / 77.254.132.* / 2009-08-30 21:26
Typowa prymitywna propaganda komuchowska. Zawsze obecna. Nakierowana na prostackiego odbiorcę. Niziny społeczne.

Życie codzienne nigdy tak nie wyglądało ani dawniej ani teraz.
SWINEFLU / 213.156.106.* / 2009-08-29 18:57
“Raporty wybitnych lekarzy brytyjskich (wysyłane do Chossudovsky’ego, P.B.) sugerują, że lekarze i epidemiolodzy w Zjednoczonym Królestwie dostają pogróżki. Grozi im wyrzucenie z pracy przez państwowe władze służby zdrowia, w przypadku gdyby mówili prawdę i ujawniali fałsze stojące za danymi i oświadczeniami rządu. Lekarze, epidemiolodzy i pracownicy służby zdrowia muszą wypowiadać się przez swoje stowarzyszenia, muszą odeprzeć oświadczenia rządowych przedstawicieli ds.zdrowia, którzy po cichu działają w interesie przemysłu farmaceutycznego. Muszą zdemaskować manipulacje danymi. Niemniej ważne jest ostrzec opinię publiczną przed zagrożeniem od niewypróbowanych szczepionek przeciw grypie H1N1.
Mamy do czynienia z wielkim kłamstwem, procesem wytwarzania fałszywych danych, aby je następnie użyć do uzasadnienia ogólnokrajowego programu szczepień. Interesy polityczne i korporacyjne stojące za obecną ogólnoświatową wyjątkową sytuacją [pandemia] muszą znaleźć się na celowniku działań obywatelskich. Nie mają one bowiem w żaden sposób chronić narodów świata.

Świat stoi przed poważnym kryzysem gospodarczym i społecznym. Obraz globalnej pandemii służy do odwrócenia uwagi opinii publicznej od prawdziwego kryzysu już istniejącego i niszczącego ludzkość. Jest to rosnąca bieda, bezrobocie i zapaść usług społecznych, nie mówiąc o “wojnie bez granic” kosztującej setki bilionów dolarów, gdzie stroną atakującą jest US-NATO wykorzystujące środki zaawansowanej techniki, w tym broń atomową jako środek prewencyjny w wyprzedzajacym ataku.
Nie wolno ujawniać dramatycznych przyczyn i następstw “prawdziwego kryzysu”, który w rzeczywistym sensie zagraża przyszłości ludzkości. Tak kryzys gospodarczy jak i wojny na Bliskim Wschodzie i w Azjii Środkowej są przedmiotem rutynowego, nieustającego zniekształcania oraz kamuflażu. Natomiast grypę H1N1, pomimo jej względnie łagodnej, nieszkodliwej postaci, opisuje się w kontekście akcji Ratowania Świata.”


czytaj więcej na www.grypa666.wordpress.com
przekaż informację dalej
O północy si zjawili jacyś dwaj ciwili / 85.222.77.* / 2009-08-29 11:00
A co miałby rząd takiego "special" zrobić .Przecież nie ma Komisji Planowania , nie ma operacyjnego sterowania gospodarką. Nie ma sterowania kursem walutowym jak to robił w przeszłości dr Balcerowicz hamując inflację i gospodarkę . Rząd mógłby konkurencyjnie rozwijać b.duży jeszcze potencjał własnych firm ale do tego potrzebowałby bezpartyjnych technokratów . Plusem tego rząd jest chyba , że nie jest tak "rozwydrzony" jak poprzednie i obsady stanowisk aktywem PO nie są tak drastyczne jak w poprzednich ekipach . Jest pakiet antykryzysowy - czyym chata bogata tym rada . Nie stać Lechistanu na dopłaty do złomowanych samochodów ,nie stać na godziwą osłonę dla bezrobotnych - to Państwo jest sprawcą dwumilionowego bezrobocia . A deficyt budżetowy i dług publiczny - a Włosi to mają dług publiczny w wysokości 100% PKB - prawda to padre ?
arch / 2009-08-29 13:06 / Tysiącznik na forum
- A to pech -"Obecnemu rządowi pomogły dwie decyzje podjęte przez poprzedni gabinet :
obniżka podatków i składki rentowej .W kontekście kryzysu bardzo to pomogło "

Gomułka uważa, że rząd nie może przypisywać sobie zasług w osiągnięciu przez polską gospodarkę wzrostu gospodarczego w II kwartale.

- Gdyby nie było wzrostu eksportu netto, to zamiast o wzroście za drugi kwartał mówilibyśmy o spadku. (…) Rząd ma przede wszystkim wpływ na popyt krajowy. A tutaj mamy minus 2 – powiedział Gomułka.

S. Gomułka, główny ekonomista BCC, w wywiadzie dla „Dziennika”.
kjhg / 72.231.31.* / 2009-08-30 18:37
Osoby o tym nazwisku sa wybitnie uzdolnione
agtruw / 85.222.77.* / 2009-08-29 15:20
Mamy dwie Kancelarie przywódców panstwa , 17 ministerstw , 16 województw , ca 380 powiatów i 2500 gmin . Don Tusk zagroził , że jest w stanie zredukować administrację publiczną o 10.000 pracowników . Biorąc pod uwagę koszt jednego pracownika ("z uzbrojeniem") dałoby to ca 600 mln PLN oszczędności rocznie . Gdzie ci ludzie by poszli - do firm prywatnych-male szanse , na zasiłki ? . A 600 mln poszłyby na dozbrojenie Afganistanu ? . PS Cy w srednim powiecie w Polsce musi byc : kierownik urzedu stanu cywilnego + dwoch zastepcow , sekretarka i kilku referentow .
ole7 / 79.191.36.* / 2009-08-29 10:40
ciekawe co towarzysz borowski by zrobil, pewnie ta sama recepta co pisiory - wzrost zadluzenia i rozdawnictwo naszych pieniedzy zwiazkowom...
arch / 2009-08-29 10:47 / Tysiącznik na forum
W nic "nie robieniu" też jest sens ... Za swoje strategie rząd otrzyma NOBLA i propozycje jej wprowadzenia w struktury unijne, brawo!
grek_pl_zorba / 62.21.4.* / 2009-08-29 09:59
Widać, że cała Europa razem wzięta nie ma tyle optymizmu co ekipa rządząca a Polsce. Jaki to będzie miało wydźwięk? Ano teraz za swoje strategie rząd otrzyma propozycje jej wprowadzenia w struktury unijne, brawo! Po raz kolejny możemy powiedzieć Polak potrafi zarazić optymizmem.
arch / 2009-08-29 10:46 / Tysiącznik na forum
Wzrost PKB nastapił dzięki gigantycznemu osłabieniu złotówki .
Nastąpiło zwiększenie wpływu do budżetu , ponieważ ceny towarów imporotwnych znacznie wzrosły co za tym idzie kwotowo 22% VAT okradł kieszenie konsumentów - nas wszyskich
man13 / 2009-08-29 09:25 / Tysiącznik na forum
Dwa lata "nic nie robi" ten rząd i jest coraz lepiej?
prawiezaratralalala / 77.254.132.* / 2009-08-30 21:27
Nic nie robi to i kradnie mniej. Stąd lepszy wynik.
skomentuj

Najnowsze wpisy