Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bronisław Komorowski: PiS wprowadza podatki kuchennymi drzwiami

Bronisław Komorowski: PiS wprowadza podatki kuchennymi drzwiami

Wyświetlaj:
ODCHUDZONY / 84.10.106.* / 2006-03-07 08:38
poglądy tego człowieka to szczyt obłudy, nie usłyszałem nigdy od niego słowa poparcia dla żadnego działania władzy do pażdziernika ub r. Mówi o zniesieniu podatku na stare samochody wogóle, a dopiero co chciał wprowadzić 15% vat na żywność, co w skutku byłoby nieporównywalnym zwiększeniem wpływów państwa,mają racje ci co uważają, że tylko zmiana systemu wyborczego zmieni obsadę sejmu i odtawi demagogów na boczne tory, nie jestem zwolennikiem wszystkich rozwiązań PiS ale postępowanie PO jest nie do przyjęcia, żadnego projektu ustawy dla ludzi, to obniżenie kosztów pracy to slogan bez pokrycia. Żeby choć jeden projekt dający ulgę ludzią, Min Zdrowia którego Komorowski popierał to reforma za 5 lat- i to jest to oblicze PO
parasol / 83.17.135.* / 2006-03-07 10:06
No właśnie jak można pisać o projekcie podnoszenia Vatu i pominąć obniżenie Vatu z 22% do 15% (część żywności ma w tej chwili 22%) , co to znaczy "żadnego projektu ustawy dla ludzi, to obniżenie kosztów pracy to slogan bez pokrycia. " szanowny Pan zapomniał kto teraz ma władzę?- to jest dopiero HIPOKRYZJA. Jeśli się wygrało wybory przy pomocy dużego talerza wyborczej kiełbasy ( czytaj kaszanki !) to hipokryzją jest zwalać odpowiedzialność na opozycję !
Zbig / 81.168.228.* / 2006-03-07 09:01
A dlaczego nie piszesz, że chcieli obniżyć maksymalny VAT do 15% tylko piszesz o podwyżkach? Pozdrowienia dla ojca dyrektora.
ODCHUDZONY / 84.10.106.* / 2006-03-07 08:38
poglądy tego człowieka to szczyt obłudy, nie usłyszałem nigdy od niego słowa poparcia dla żadnego działania władzy do pażdziernika ub r. Mówi o zniesieniu podatku na stare samochody wogóle, a dopiero co chciał wprowadzić 15% vat na żywność, co w skutku byłoby nieporównywalnym zwiększeniem wpływów państwa,mają racje ci co uważają, że tylko zmiana systemu wyborczego zmieni obsadę sejmu i odtawi demagogów na boczne tory, nie jestem zwolennikiem wszystkich rozwiązań PiS ale postępowanie PO jest nie do przyjęcia, żadnego projektu ustawy dla ludzi, to obniżenie kosztów pracy to slogan bez pokrycia. Żeby choć jeden projekt dający ulgę ludzią, Min Zdrowia którego Komorowski popierał to reforma za 5 lat- i to jest to oblicze PO
Bernard / 83.30.64.* / 2006-03-07 12:17
Do Odchudzonego. Nie trzeba dwa razy pisać tego samego, aby mieć rację. Polacy powinni mieć wybór albo kupią używany samochód z wszystkimi tego konsekwencjami albo kupią nowy. Im większa podaż jednych i drugich na rynku tym większy wybór przy niższych cenach a więc to jest korzystne dla potrzebujących kupić sobie samochód, którzy nie mogą czekać i oszczędzać latami, bo np. otrzymali pracę 40 kilometrów od miejsca zamieszkania a nie ma dobrych połączeń komunikacją publiczną, więc jedynym rozwiązaniem jest tani samochód. Albo jak trzeba kupić córce samochód na dojazd na uczelnię, bo w pociągu jest niebezpiecznie i traci 3 godziny a studiuje wieczorowo po pracy. Więc ingerencja państwa podatkami w to czy więcej haraczu płacić mają kupujący samochody używane czy nowe jest psuciem rynku dla własnych obywateli. Jeżeli nie stać mnie na nowy samochód to, gdy jest mi samochód potrzebny kupić muszę używany a nikt lepiej ode mnie nie wie, jaka jest moja sytuacja. Gdy będę zarabiał więcej między innymi dzięki temu, że mam wogóle jakiś samochód to potem kupię sobie nowy. Dlatego ciągłe wchodzenie z butami przez posłów w moje obywatela sprawy życiowe jest nie do przyjęcia na dalszą metę i każdy Rząd, który to robi powinien być za to krytykowany. Bo głównym zadaniem Rządu i Parlamentu jest pilnowanie wspólnych interesów całego narodu i naszego państwa. A pierwszym obowiązkiem posłów opozycji jest krytyka rządzącej koalicji, aby nie robiła błędów szkodzących obywatelom, bo nikt z racji przewagi liczebnej w parlamencie nie jest mądrzejszy a władza ludziom często uderza do głowy. Przestańcie, więc zwolennicy obecnie rządzącego układu krytykować opozycję za krytykę a zacznijcie merytorycznie bronić pomysłów swoich przedstawicieli w sejmie i rządzie. To może być z pożytkiem dla wszystkich, bo i opozycja nie ma monopolu na mądrość. Ale spory tylko na zasadzie personalnych wypominań przeszłości nie przybliżają nas Polaków do lepszych rozwiązań przez uświadomienie sobie wszystkich skomplikowanych zależności i skutków decyzji. Nie krytykuje się prokuratora za to, że oskarża ani obrońcy za to, że broni bandyty to ich zadania.
xyz / 193.151.64.* / 2006-03-06 13:05
cytat: "PiS, które ma pełne usta sloganów o obronie biednych, podtrzymując inną formę tego samego podatku chce działać na rzecz tych ludzi, których stać na kupienie nowego samochodu i zapłacenie za niego dużo wyższej ceny. A mniej zamożną część społeczeństwa chce pozbawić możliwości nabycia tańszego samochodu."
Blokowanie sprowadzania z zagranicy samochodów używanych często w kiepskim stanie jest wg mnie konieczne, ponieważ konieczne jest ożywienie rynku motoryzacyjnego który niewątpliwie jest w tej chwili w stagnacji. Co jest przyczyną nie muszę mówić. skutkiem jest zwalnianie pracownikóww branży motoryzacyjnej, bo sprzedaż samochodów maleje.. Ciekawym pomysłem byłoby obniżenie podatku na nowe samochody jak również stworzenie preferencyjnych kredytów na zakup. Co do insynuacji ze biedni są krzywdzeni przez takie rozwiazanie to odpowiem że biednych nie stac na kupowanie tanich rzeczy. Bo cena jest też wyznacznikiem jakości, a na powtórny zakup badz remont biednego nie stać.
Cytat:Polityków wybierają Polacy.
Polityków jak narazie to wybierają w Polsce politycy, za pomocą Polaków. I będzie tak tak długo , jak długo będzie miało miejsce głosowanie na listy. Gdyby było inaczej to pana panie Komorowski próżno byłoby szukać w sejmie.
Bernard / 83.30.64.* / 2006-03-07 12:27
xyz. Tak dla dokładności i pełności informacji to jednak Polacy decydują, kto z danej listy otrzymuje najwięcej głosów i zostaje posłem a kto tylko uczestniczył w kampanii wyborczej. A jeżeli nie ma obecnie żadnych problemów z zarejestrowaniem partii i komitetu wyborczego ani liczba list biorących udział w wyborach również nie jest ograniczona to każdy może się poddać pod wyborczy osąd polskiego społeczeństwa.
parasol / 83.17.135.* / 2006-03-07 10:15
przecież mamy teraz wysoką akcyzę blokującą napływ starych aut i co i wystarczy niska fakturka zakupu. Prosze pana odpowidzią: są jak najniższe podatki i odpowiednia ich struktura oraz dobry system kontroli. Wtedy nikomu nie opłaci się kombinować. A co do Komorowskiego to jest Pan pewien że w innym systemie nie wszedł by do Sejmu, znam paruset gorszych którzy grzeją tam teraz ciepłe poselskie stołeczki
ez / 80.68.236.* / 2006-03-06 14:49
egoistycznie: samochód jest dobrem luksusowym dlaczego sponsorować i tak właściwie sponsorowane firmy motoryzacyjne większośc z nich mieści się w strefach ekonomicznych i nie płacą podatków, poza tym i tak większość aut eksportują !! a nie zostawiają na rynku krajowym.
Używane auto i możliwość jego kupna to jedyna szansa zwłaszcza dla młodego człowieka znalezienia pracy i bycia bardziej mobilnym w kraju o 20% bezrobociu ciężko rozprawiać o dofinansowaniu kredytów na auta.
Za to uważam, że budownictwo powinno jak najbardziej być wspierana bo produkuje artykuł pierwszej potrzeby mieszkanie i tworzy mnóstwo miejsc pracy
paszeko / 83.22.221.* / 2006-03-06 13:31
Polityków jak na razie to wybierają media ,ze wskazaniem na te właściwe ,posiadające monopol na prawdę i patriotyzm. Pragnę przypomnieć że obecny układ władzy to kompozycja T. Rudzyka.

Najnowsze wpisy