Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bruksela prześwietli naszą umowę gazową z Rosją

Bruksela prześwietli naszą umowę gazową z Rosją

Wyświetlaj:
trzeźwy / 109.243.200.* / 2010-03-19 14:56
Jest jeszcze szansa na nie podpisanie tej tragicznej w skutkach umowy z Rosją/Gazpromem!
Nasi obywatele i firmy jeszcze przez wiele lat będą ponosiły skutki (droższy gaz niż np.dla Niemców) tej umowy. A Pan Pawlak aż przebiera nogami żeby prowizje zgarnąć za tą skandaliczna umowę. Brakuje nam tylko 10% gazu sprowadzanego, który stanowi ok 50% zużycia tj 5% całkowitego zużycia. Niech mi nikt nie mówi że PGNiG nie może o te 5% zwiększyć wydobycia krajowego! Kontrakt mamy do 2022 roku po co go przedłużać do 2037roku. Jak to jest możliwe że gaz w tak długim kontrakcie jest 2x droższy niż w transakcjach spotowych???!!!
Wystarczy gazoport zbudować i kupować tani gaz, niż zawsze być na łasce IWANA. A bajki o tanim gazie z Rosji to głupota, oni już dawno nauczyli się zasad "wolno rynkowych", jak są monopolistą w Polsce to będą podwyższać cenę w nieskończoność!!! Przez planowany gazoport możemy sprowadzać ok 5MLD m3 gazy rocznie to 50% tego co od Rosji kupujemy, to oznacza że tylko 25% gazu pochodziło by z Rosji!!! Nie wspomnę o nowych technologiach wydobycia gazu...

p.s. Pawlaki, Tuski ... to mi przypominają magnaterie która za parę rubli Polskę doprowadziła do upadku!
Tornado F5 / 2010-03-19 15:48 / Bywalec forum
Tusk&Pawlak za tą recydywę zapłacą predzej czy później Trybunałem Stanu. Polecam mój komentarz na http://www.niezalezna.pl/article/show/id/32005#comments
z godziny 02:06. To jedyny portal, gdzie praktycznie nie ma cenzury. Pozdrawiam!
pieniek79 / 109.243.200.* / 2010-03-19 16:13
Do nie rentownego gazociągu Północnego dołożymy my dzięki Pawlakowi i Gargulowi(Tusk)

Najnowsze wpisy