Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Bułgaria wybuduje elektrownię atomową

Bułgaria wybuduje elektrownię atomową

skomentuj
gość absurda / 83.143.213.* / 2008-06-08 23:26

Porozumieniu próbowali zapobiec europejscy obrońcy środowiska, przede wszystkim Greenpeace.

ciekawe jaki mieli w tym interes ? (albo raczej jakiego konsorcjum/koncetnu/grupy kapitałowej interes był aby przeszkodzic Bułgarii)

bo to że naprade chodzi im o ochronę środowiska dawno przestałem już wierzyć

ich ostatnia wielka akcja .. związana z ociepleniem klimatu okazała się wielkim blamazem .. ponieważ klimat ociepla się na wszystkich planetach i księzycach układu słonecznego .. o czym po prostu nie informowali .. interesujące że nie informowało o tym równiez większośc mediów na tzw "zachodzie"

oczywiście teraz kiedy już większośc ludzi wie że głównym sprawca zmian klimatycznych na ziemi jest samo słońce .. działalnośc człowieka nie ma tu decydujacego znaczenia ..

ale dzięki akcji "zielonych" wiele koncernów zarobiło krocie .. na nowych drogich technologiach "oszczędzających" energie .. ale nieoszczedzających kieszeni płacących

interesujące jest tez i to ze jest taki opór względem taniej i stosunkowo bezpiecznej energetyki jądrowej .. a lansowanie zawodnych, niepewnych , i zaleznych od pogody .. rozwiązań "ekologicznych"

jest interesujące ze lansuje się np wiatraki .. lub energie z tzw biomasy .. a nie lansuje się najprostrzych rozwiazań np małych hydroelektrowni na tysiącach polskich i europejskich czy światowych rzek?

przynajmniej o tym nie słyszałem .. ba jest wręcz .. wielki krzyk tzw "zielonych" ze ingerencja człowieka w dzikośc rzek jest niedozwolona

a takie mini elektrowni z mini zaporami nie dośc ze dały by dużo energii to jeszcze poprawiły by retencje rzek .. co z punktu widzenia gospodarki woda jest baardzo wazne

ale tym nie jest .. przynajmniej narazie .. zainteresowany wielki kapitał .. wiec i nie sa tym zainteresowane organizacje "zielone"
skomentuj

Najnowsze wpisy