Forum Forum finansoweKredyty

Bunt kredytobiorców. Będzie pozew zbiorowy?

Bunt kredytobiorców. Będzie pozew zbiorowy?

Money.pl / 2009-03-14 11:53
Komentarze do wiadomości: Bunt kredytobiorców. Będzie pozew zbiorowy?.
Wyświetlaj:
Rudy2009 / 195.205.169.* / 2009-03-20 14:45
Na wniosek Santander Consumer Bank usługodawca unl.pl wyłączył stronę nabiciwsantander.
Następnego dnia pojawiły sie linki sponsorowane w google na hasło "santander". W wielu mediach można było usłyszeć że podobno Santander ugiął się i zamierza zażegnać spór z klientami tym bardziej że straty są po obu stronach. Jak na razie nie ma na to żadnego potwierdzenia więc alka trawa.....
NIezadowolony / 145.237.72.* / 2009-03-18 09:46
Jeżeli chodzi o moment ustalania oprocentowanie to powinno byc jaksne mp. EUROBANK ustala jae raz na kwartał a wszystkie kredyty uruchomione w trakcie tego okresu maja pierwszy harmonogram spłat na okres do kolejnej zmiany i kolejne juz na nastene kwartały regularnie. Czy to jest w porządku, że wszystkie kredyty sa indeksowane w stosunku do jednego dnia ? Inne Robia to płynnie w zalezności od wyboru dnia pierwszego uruchomienia i spłaty co 3 lub 6 mies. Tu zasady powinny byc jaksne i w oparciu o publikowane jawnie wskaźniki. Inna sprawa gdy o oprocentowaniu decyduje zarząd na podstawie tylko sobie znanych kryteriów. To doskonała droga do nadużyć. Godzień potepienia jest też fakt dowolnie okreslanych kursów uruchomienia i spłaty kredytów.Lapidarna informacja o ryzyku kursowym jest tylko usprawiedliwieniem nagannych działan banków manipulujących tym kursem. A dzieje sie tak dlatego , że ogólnie obowiązujące prawo nakłania ich do nieuczciwej postawy wobec swoich klientów. Czynnikami w znacznej mierze sprzyjajacymi takich zachowacńjest dozwolenie na dowolną interpretację przepisów i nierówne traktowanie stron. NIejednokrotnie banki "zmieniają reguły gry" w trakcie jej trwania. Jedynym wyjściem u ukruceniem tego procederu może byc wprowadzenie jawności postępowania , zasad i kryteriów decyzyjnych oraz usankcjonowanie ich w majestacie prawa. Klient powiniem mieć pełną informacje na temat produkt , który nabywa lub o który się stara. Zwłaszcza w stosunku do produktów kredytowych i takich które nie sa symetryczne (jak opcje) Informacja o tym powinna byc podawana tłustym , czerwonym drukiem, że nabywany produkt narusza zasadę równości stron. Kolejną sprawą to zakaz umieszczana informacji sprzecznych ze stanem faktycznym.
Proceder taki polega na tym, że banki w walce oklienta reklamują swoje usługi i produkty podając nie prawdę tłumacząc się indywidualnym podejściem do każdego klienta. Gdy tak na prawde takie stwierdzenie jest tylko pozwoleniem na zastosowanie względem nieg niedozwolonych praktyk. Każda oferta , a zwłaszcza ta obwieszczana w mediach powinna wiązac prawnie ooferenta ( chyba, że on zastrzega inaczej - w tedy jest ona nic nie warta) z mocy prawa. Brak też jest jasnych zasad podziału kompetancji i odpowioedzialności na każdym szczeblu decyzyjnym nie istnieje też żaden kodeks postepowania. Każdy klient przystępujący do jakij kolwiek czynności bankowej powinien byc uprzedzony o posiadanych prawach i trerminach ich wykonannia. Co najmniej nie namiejscu wydaje się też prawo banku do żądania dowolnych dokumatów pomimo, że bank jest w posiadaniu już informacji tam występujących z innego żródła. I tak jak to jest przyjęte w cywilizowanym świecie , każda decyzja powinna być wyrażona na piśmie a w pprzypadku negatywnym również zaargumentowana. Jasno tez powinny byc określone okoliczności które ddeterminują postanowiene.
yancys / 2009-03-17 08:28
Totalna nierzetelność. "Jednak klienci banków, którzy spłacają kredyty hipoteczne w obcych walutach tego nie odczuwają." Bo nie mają odczuć. Jak rosło to się cieszyli że później się zmianiało, ale jak urosło to już chcą obniżki od razu. Trzeba pamiętać, że 3M to #m i Bank nie może sobie zmieniac jak chce. Byle tylko pojechać po Bankach. Ach te dzisiejsze media....
były klient / 83.31.231.* / 2009-03-14 16:05
Trzeba pozwać TFI DWS za machlojki w wycenie tzw. bezpiecznych funduszy - Płynna Lokata i Plus
Ograbili ludzi z 3 letniego zysku
kozyk / 77.114.61.* / 2009-03-14 14:52
W kantorze też jest spread na walutach i jakoś nikt nie narzeka !!!
Co do LIBORu jak ktoś ma w umowie 3M lub 6M, to dlaczego bank ma obniżać stopy na drugi dzień ?!

Jedyna racja to że powinna być możliwość spłaty kredytu w walucie w jakiej został on zaciągnięty bez konieczności przeliczania go na złotówki !
Elendir / 2009-03-15 10:00 / Łowca czarownic
Zgadzam się. LIBOR3m oznacza że oprocentowanie powinno zmieniać się co 3 miesiące. LIBOR6m oznacza że oprocentowanie powinno zmieniać się co pół roku.

Może jedynie dla uniknięcia nieporozumień powinna być znana data zmiany oprocentowania. Ale jeśli wiem że zmieniło mi się oprocentowanie w styczniu to następna zmiana będzie dopiero w kwietniu. I nie jest to nieuczciwość banku tylko tak działa WIBOR3m (tudzież LIBOR3m).
Sedzia / 213.76.147.* / 2009-03-16 09:54
To sie popisales wiedza Elendir. Libor 3M i 6M to sa indeksy, ich notowania sa ciagle codzienne. A zmiane oprocentowania kredytow na ich podstawie moze byc nawet codzennie zalezy od umowy popisanej z bankiem. Np. rozsadnym rozwiazaniem jest zmiana oprocentowania co miesiac w oparciu o libor np 3M (to przyklad). Nie myl ze w nazwie jest 6M to musi byc co 6 miesiecy. pzdr
Elendir / 2009-03-16 21:04 / Łowca czarownic
Sam się "popisałeś" wiedzą. Standardowe transakcje oparte na stopie Libor3m i Libor6m mają reset kuponu odpowiednio co 3 i 6 miesięcy. To że stopy te mają codzienne kwotowania nie ma nic do rzeczy. To tak jakbyś założył roczną lokatę o stałym oprocentowaniu, a po 3 tygodniach żądał od banku zmiany oprocentowania bo w aktualnej ofercie jest lepsze.

Sugeruję zatem byś nie brał się za wytykanie błędów w tematach o których masz dość blade pojęcie.
texhurt@wp.pl / 2009-03-18 14:42
Najlepiej byłoby panie Lowca sprawdzić w pierwszym lepszym banku niczym się takie bzdury napisze. Rację ma sędzia
2009-03-16 09:54:39 | 213.76.147.* | Sedzia
To sie popisales wiedza Elendir. Libor 3M i 6M to sa
indeksy, ich notowania sa ciagle codzienne. A zmiane
oprocentowania kredytow na ich podstawie moze byc nawet
codzennie zalezy od umowy popisanej z bankiem. Np.
rozsadnym rozwiazaniem jest zmiana oprocentowania co
miesiac w oparciu o libor np 3M (to przyklad). Nie myl ze
w nazwie jest 6M to musi byc co 6 miesiecy. pzdr
skomentujzgłoś do usunięcia

2009-03-16 21:04:13 | Elendir [ Łowca czarownic ]
Sam się "popisałeś" wiedzą. Standardowe transakcje
oparte na stopie Libor3m i Libor6m mają reset kuponu
odpowiednio co 3 i 6 miesięcy. To że stopy te mają
codzienne kwotowania nie ma nic do rzeczy. To tak
jakbyś założył roczną lokatę o stałym oprocentowaniu,
a po 3 tygodniach żądał od banku zmiany oprocentowania
bo w aktualnej ofercie jest lepsze.

Sugeruję zatem byś nie brał się za wytykanie błędów w
tematach o których masz dość blade pojęcie.
skomentujzgłoś do usunięcia
Elendir / 2009-03-18 23:16 / Łowca czarownic
Nie w pierwszym lepszym banku, tylko na rynku międzybankowym. Można obejrzeć definicje transakcji na Bloombergu, Reutersie. Albo posłużyć się zdrowym rozsądkiem czym różni się WIBOR3m od WIBOR ON i zastanowić się jaki musiałby być reset kuponu by transakcje oparte o te stopy miały sens rynkowy. Ciekawe czy chociaż wiesz co to jest standardowy IRS i co oznacza w jego przypadku ustalenie stopy procentowej zmiennej nogi jako WIBOR3m.
lolek000 / 2009-03-14 11:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Millenium, a wcześniej BIG zawsze kojarzył mi się z cwaniaczkami. I jak wywlokła to komisja Rywina - miałem rację.
kaczordonald / 81.157.46.* / 2009-03-14 15:17
a wczesniej BANK GDANSKI POTEM FUZJA Z BIG

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: