Forum Forum finansoweKredyty

Masz kredyt walutowy, musisz żyć ze spreadem

Masz kredyt walutowy, musisz żyć ze spreadem

Money.pl / 2009-03-17 08:22
Wyświetlaj:
KasiaToJa / 77.65.61.* / 2012-02-21 15:48
jeżeli spłacasz kredyt walutowy to warto wejść na porównywarkę kantorów internetowych

http://www.strefawalut.pl

zaoszczędzimy na spłacie wybierając najtańszy ekantor
docuro / 95.48.48.* / 2011-05-12 15:02
Getin Dombank to rzeczywiscie zlodzieje. zawyzaja spread nie wiadomo na jakiej podstawie dodatkowo pobieraja prowizje 0,8% kwoty obecnej kredytu w zlotowkach za mozliwosc splaty we frankach zgodnie z rekomendacja T. ktos probowal ich pozwac do sadu za nieuczciwe praktyki?
Bodziak / 87.206.216.* / 2009-03-25 14:57
Raiffeisen Bank-nie polecam.Pobierają z konta jak chcą.Co m-c trzeba ich sprawdzać czy aby się nie "pomylili" i za dużo nie pobrali.Oprocentowanie tylko podwyższają i raty.
Zbijasin / 83.5.57.* / 2009-03-24 12:48
Panie Gawłowski, które Banki Pana wynajęły, bo tylko jedno jest wytłumaczenie Pańskiego toku rozumowania to powyższe albo niewiedza, wolę to powyższe bo nie deprecjonuje Pańskich innych komentarzy całkowicie zostawia na nich tylko odium wątpliwości. A teraz dla Pana mała lekcja zmiana związana z rekomendacją S ust 5.2.4 oznacza tylko tyle, że bank ma obowiązek przyjąć spłatę w walucie, czyli krótko pisząc zamiast formuły indeksacji czy denominacji kredyt przekształca się w walutowy. Rekomendacja nie wskazuje kantoru jako miejsca nabycia waluty kredytu, może Pan ją nabyć w tym samym banku nie ruszając nawet palcem, a wykonując jedynie zapisy jakie są zamieszczane w umowach kredytowych. Rozwiązanie związane z rekomendacją S są aktualnie stosowane wprawdzie bardzo nielicznie i przede wszystkim przy wysokich kwotach ale są i dobrze by było aby koncentrował się Pan na rzeczywistym poszerzeniu wiedzy kredytobiorców - swoich czytelników - a nie tylko na interesach banków.
Pozdrawiam i życzę więcej profesjonalizmu bo nie wiem czy zdaje sobie Pan sprawę, że publikując swoje opinie uczy pan wielu postrzegania rynku finansowego i zjawisk na nim zachodzących. PS co do tego że spread istnieje zawsze - w przypadku rozliczania różnych walut - nie ma wątpliwości, natomiast istotna jest jego wysokość a formuła z rekomendacji S sprzyja konkurencji na rynku walutowym.
NIEWOLNIK / 87.205.223.* / 2009-03-25 16:17
niestety nie znam się lecz jestem oszukiwany i tyle
zrobię wszystko aby tracić jak najmniej a w szczególności rozważam zakup na stronie www.kupfranki.pl
NIEWOLNIK / 87.205.186.* / 2009-03-19 08:03
to będzie czas kantorów na zarobienie dużej kasy wtedy można zaatakowac i wynegocjować najlepszą dla siebie umowę lecz tym razem proszę wszystkich się udać z umową do prawnika i poświęcić te 200 zł
NIEWOLNIK / 87.205.186.* / 2009-03-19 07:59
Witam ja mam mały pomysł powiedzmy że od lipca wchodzi w życie zapłata frankami
Powiedzmy ze kantory zrobią super oferte gdzie będziemy mogli podpisać z nimi umowę na kupno franków po określonej cenie np 3 % po kursie NBP co dało by nam dobre warunki a firmom duża liczba klientów
umowe podpisywało by się na powiedzmy 3 lata
JAK MYŚLICIE CZY JEST SZANSA WEJŚCIA TEGO W ŻYCIE
NIEWOLNIK / 87.205.186.* / 2009-03-19 08:00
CHODI POWIEDZMY 2.95 + 3%
nabitawGETIN / 93.176.224.* / 2009-03-18 09:32
To, co wyprawia GETIN/DOMBANK to czysty rozbój.! Dziwię się UOKIK i KNF, że nie reagują. Przecież spread w GETINIE stanowi wyższy koszt, niż odsetki, których nota bene też nie obniżyli.
Przestrzegam wszystkich przed braniem kredytu w tym banku! Starych klientów traktują jak dojną krowę.
Stefmaz / 150.254.155.* / 2009-05-06 08:35
Też mam kredyt w DomBanku i mam takie same spostrzeżenia jak pisząca wiadomość, że klient jest traktowany jak dojna krowa
niembank / 77.113.160.* / 2009-03-20 16:51
Wiesz, getin to wg mnie pestka, mbank juz jest w KNF, wystarczy poczytac opinie o bankach z grupy BRE
www.nabiciwmultibank.pl
www.nabiciwmbank.pl
www.ocenbank.pl
www.mstop.pl
kubek1978 / 2009-03-17 21:25 / Bywalec forum
denerwuje mnie to.... Kursy i stopy są jakie są ale nie ma sie z czego cieszyć bo i tak banki to olewają ...i to ma być uczciwość ???
bankowiec :))) / 83.18.200.* / 2009-03-17 15:11
To było do przewidzenia......

Dla większości banków to czysty zysk... bo wiele z nich przy niskich marżach cierpi teraz i wiecej wydają na koszty zakupu waluty niż zarabiają na spryciażu i marży.
Mój bank płaci 10 razy więcej za pozyskanie CHF niż rok temu. A ma od kogo kupić.....
A co dopiero banki p**********....
johann / 94.42.19.* / 2009-03-17 14:30
poczytaj o tym więcej kingplay.jak.pl
mNiezadowolony / 95.49.151.* / 2009-03-17 11:58
Zarząd mBanku, stara sie nałapać klientów, a nastepnie tnie ich na czym sie da. Przykład kredytów to pokazal. Dzis dla klentów którzy mieli marżę przy zawarciu umowy od 0,9 do 1,5 % marża kształtuje się w widełkach 4 do 4,5 i mBank chce ją zamrozić. Najlepsze jest to że jeszcze wpieraja ci że jest to w trosce o dobro klienta. Oczywiscie rozumieja cie. Tna na marży i na spredzie i mają cie w dupie. dosłownie.
plejer / 2009-03-17 12:33 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
Czy Ty wiesz co to jest marża?!
Marża jest stała.
Ja się nie dziwię, że Wy jesteście nabici w butelkę...
mNiezadowolony / 95.49.151.* / 2009-03-17 12:57
Marża – stosunek zysku ze sprzedaży do ceny sprzedaży (zysk to różnica między ceną sprzedaży, a kosztem pozyskania towaru).

masz rację powinna być stała a nie jest
plejer / 2009-03-17 13:49 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
...czyli nie wiesz
dałeś się nabić w butelkę
plejer / 2009-03-17 13:52 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
cały czas mówisz o oprocentowaniu, a nie o marży
podpisaliście takie umowy.
Teraz gromadnie, nagle odkrywacie, że banki chcą zarabiać!
alt-money@maxiu.com / 2009-03-18 08:19
w mbanku marża nie jest stała... przynajmniej w stosunku do teoretycznej ceny zakupu czyli liboru. mbank sam sobie ustala ceny.
brrrrrrrrrrrrrrrrrGETIN / 93.176.224.* / 2009-03-18 09:45
USTALAŁ. W starych umowach. W nowych ma Libor + marże.
A starym proponuje przejście na to rozwiązanie, ale z aktualną- czytaj bardzo wysoką marżą, aczkolwiek akurat teraz oprocentowanie jest niższe.
pipipipipipipi / 195.212.74.* / 2009-03-17 08:55
Ze spreadem, OK, jakoś dam radę.
Wszystkie banki tu łupią mniej po równo.

Gorzej, gdy jest się klientem takiego banku jak BRE (Multibanku bądź mbanku), Raffaisen czy Santander (choć ten podobnow właśnie sobie odpuścił oszukiwanie), które dowolnie interpretują umowy i tylko podnoszą oprocentowanie. Przy spadku LIBOR go nie obniżają.
Tzw. kredtyt "zapadkowy", LIBOR rośnie - oprocentowanie rośnie, LIBOR spada - obrocentowanie nie zmienia się.

www.nabiciwmultibank.pl
www.nabiciwmbank.pl

Cóż, klienci BRE muszą polubić rozmawianie ze "swoim" bankiem za pośrednictwem sądu.
antygeti/dombank / 93.176.224.* / 2009-03-18 09:49
Nie wszystkie banki łupią tak samo! GETIN SPREADEM ŁUPI WYBITNIE!!!!!!! Nie chcę, by mu tę palmę pierwszeństwa odebrano. Porównanie spreadów robi np. Gazeta Wyborcza. I zawsze pierwszy jest GETIN, potem dłuuuuuuuuugo, dłuuuuuuuuuugo nic, a potem te pozostałe, naiwne bankusie, którym jakoś głupio rżnąć klientów swoich tak bezczelnie, jak w Getinie.... :(((((((((
Romuś / 192.193.245.* / 2009-03-17 09:23
Z tym sądem to chyba przesadziłeś. Fakt, że mBank czy Multi postępują nie fair, ale niestety wszystko to dzieje się w majestacie prawa. Każdy kredytobiorca przegrałby w sądzie z kretesem. Sam mam taki kredyt w Multi i dokładnie analizowałem tą sytuację. Zostaje nam tylko lobbing - nic więcej !!!
pipipipipipipi / 195.212.74.* / 2009-03-17 12:01
Niezupełnie. Zapisy w umowie mają wszelkie znamiona zapisów zabronionych, nierównego traktowania stron. W umowie bank przemycił zapisy, które teraz interpretuje tak, że może dowolnie, wg nieokreślonych w umowie (tj. określonych ogólnikowo i mgliście) okoliczności zmieniać oprocentowanie. I gdy wszystkie inne banki obniżają oprocentowanie wraz ze spadkiem LIBOR, Multibank (oraz mBank - banki BRE) nie robią tego.

UOKiK kieruje tą sprawę do sądu. To samo będzie robić większość klientów Multibanku - będzie miał bank tysiące spraw sądowych.
Oczywiscie zajmie to czas, ale nawet jeśli za 2-3 lata dostanie się w końcu wyrok, i tak się opłaci. W końcu kredyt jest na lat 30. A bank będzie musiał zwrócić nienależnie pobrane kwoty wraz z odsetkami karnymi.
O utracie reputacji i zaufania nie wspomnę.

Akurat klienci na stronach:
www.nabiciwmultibank.pl
www.nabiciwmbank.pl
nie są tak wyrozumiali jak ty.

lobbing i czarny PR swoją drogą, nie zaszkodzi
guru777 / 213.17.225.* / 2009-03-17 08:36
Opowiem Wam jak to działa. Wziąłem kredyt w CHF w Fortisie w 01.2006. Z automatu miałem otwarte konto w chf i wtedy kiedy kurs franka był korzystny, przewalutowywałem złotówki na franki. Mogę dokonywać wpłat gotówkowych na konto walutowe tzn. kupuję w kantorze i przynoszę banknoty do banku. Bank automatycznie pobiera ratę kredytu każdego 5 miesiąca z konta walutowego chf. Wtedy kiedy była hossa a kurs franka w okolicy 2 zł nakupiłem franków, Teraz mam zapas franków na 1 rok. Osłabienie złotówki mnie nie dotyczy.
KredyWdbjestBee / 62.111.245.* / 2009-03-20 14:21
Podobnie było w Deutsche Bank.
W umowie mam zapis o możliwości wpłacania CHF na konto była do niedwana możliwość wpłacania frankami w oddziale.
Niestety od stycznia już tak nie ma, rekomendacja zachęciła bank do wycofania się z "OBROTU TĄ WALUTĄ" skutkuje to tym, że w okienku nie przyjmują i ściągają PLN z konta wraz ze spreadem!! (podczas podpisywania umowy zapeniano mnie, że nie będzie problemów z przyjmowaniem pieniędzy haha!)

Może mi ktoś podpowiedzieć, w którym banku założyć konto walutowe we CHF żeby tanio przelewać do DB?
theegdeofnowhere / 62.29.168.* / 2009-03-17 10:42
zapomniałes jeszcze wymyslić, że w lutym sprzedałeś te franki po 3,50. Marnujesz sie chłopie w tym internecie...
guru777 / 213.17.225.* / 2009-03-17 11:32
Nie, nie sprzedałem. W dobrych czasach odkłada sie kasę na kupkę po to, żeby w złych czasach mieć z czego życ.
kozyk / 77.113.72.* / 2009-03-17 12:54
a czy czasami kasa wzięta z "kupki" lekko nie śmierdzi ?!
maxymili / 2009-03-17 08:22 / Tysiącznik na forum
To się bardzo przyda, ale do zmiany banku kredytującego. Drugi bank pomijając spead będzie mógł spłacić nasz kredyt kolejnym. Nadejdzie złota era konsolidacji kredytów tym bardziej, że można ulgę odsetkową już przenosić z banku do banku.
W kredytach w połowie roku znów zacznie się ruch. A CHF tanieje :) oby tak dalej
Roztropny / 198.208.240.* / 2009-03-17 10:53
tylko ze za pol roku, jak juz polowa spoleczenstwa zmieni umowy na splate we frankach i zalozy rachunki walutowe,banki podwyzsza koszty prowadzenia rachunku walutowego we frankach na np: 40 zl miesiecznie chyba ze saldo (nieoprocentowane) wyniesie 15 000 CHF wtedy bedzie symbolicznie 10 pln - i co wtedy? znow banki beda na swoim, a my bedziemy nabici w KNF....wiec uwaga bracia i siostry na los bandytos:-)
maxymili / 2009-03-17 12:31 / Tysiącznik na forum
Ale czy ty musisz mieć w takim banku, który podwyższy?Po to jest rynek, znajdzie się jakiś bank, który to za darmo zrobi dla stałych klientów i bye wysoki koszcie. Poza tym o czym innym pisałem. O wykupieniu kredytu przez inny bank i konsolidacji.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: