Bytom

stokrotka / 2007-04-12 00:25
Witam wszystkich!

Jestem nowa na forum i jak wielu nowych, czytam Was od paru dobrych miesięcy.
Do tej pory nie odważyłam się pisać, ponieważ nie miałam nic ważnego do powiedzenia. :-)
Czytam, czytam, staram się czytać również między wierszami :-) , uczyć się od Was i wyciągać wnioski.
Okres inwestowania wirtualnego mam za sobą. Od grudnia ryzykuję własne prawdziwe pieniądze.
Nie przychodzi mi łatwo podejmowanie decyzji o zakupie, a jeszcze trudniej o sprzedaży.
Narazie jestem na plusie. :-)

Postaram się nie męczyć Was za bardzo pytaniami, ale pierwsze mam juz dzisiaj.

Punkt 13 porządku obrad ZWZ ZO Bytom dotyczy splitu - czy dobrze to rozumiem?
Jak rozumieć punkty 15 i 16 ?
----------------------
13. Podjęcie uchwały w sprawie podziału akcji poprzez obniżenie wartości nominalnej akcji z 10
(dziesięciu) złotych na 1 (jeden) złoty i zwiększenie liczby akcji bez obniżenia kapitału
zakładowego Spółki.
...........
15. Podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji nie
więcej niż 15.000.000 (piętnaście milionów) akcji na okaziciela serii I
z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, o wartości nominalnej 1,00 (jeden) złoty
każda, z prawem poboru na dzień 31 maja 2007 roku.
16. Podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji nie
więcej niż 15.00.000 (milion pięćset tysięcy) akcji na okaziciela serii I
z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, o wartości nominalnej 10,00 (dziesięć)
złotych każda, z prawem poboru na dzień 31 maja 2007 roku.
--------------------------
Czy te różne ceny akcji serii I dotyczą różnych akcjonariuszy (indywidualnych i instytucjonalnych)?

Dla ścisłości dodam, że nie mam (jeszcze?) akcji Bytomia - dzisiaj przegapiłam odpowiedni moment, a właściwie zbyt długo się wahałam (o tym pisałam wyżej), ale chciałabym wiedzieć co autor miał na myśli :-)

Pozdrawiam serdecznie
Wyświetlaj:
needle / 2007-04-12 06:59 / Bez rangi
rzeczywiście dziwne - to raz;
jeśli chcesz wiedzieć co autor miał na myśli to jego spytaj - to dwa
z pp to dla wszystkich - to trzy;
na przyszłość podpatrz kto np. z uznanych pisze o jakimś papierze i bezpośrednio jego spytaj na stronie z opiniami forumowiczów; nie wpisuj porządku, czy uchwał, chyba że poproszą - to cztery
--->Bytom - Warren
nie wiem, czy warto wchodzić w papier teraz? - to tyle

nie wie
stokrotka / 2007-04-12 09:47 / Bywalec forum
Dziękuję za odpowiedź.

Miłego i zielonego dnia!
stokrotka / 2007-04-12 09:46 / Bywalec forum
Rzeczywiście nie na tę stronę wpisałam moje wątpliwości. Wynikło to z braku doświadczenia. Na przyszłość będę ostrożniejsza.
Jednocześnie chciałam się przedstawić - może niepotrzebnie (przez to post jest długi, ale to jednorazowo).
Link by tu niczego nie załatwił - dlatego wkleiłam treść tych punktów porządku obrad - jeżeli mimo to uważasz, że zrobiłam źle - przepraszam i proszę o wyrozumiałość.
A "co autor miał na myśli" - to znane powiedzonko pasujące do tej sytuacji.
Sliwek81 / 2007-04-20 17:44 / portfel / Bywalec forum
Osobiście też jestem zainteresowany tematem. Zostałem z Bytomem od samej górki więc coś muszę się na ten temat dowiedzieć. Również z góry dziękuję za info na ten temat. Pozdrawiam :-).
Gamoń / 213.158.196.* / 2007-04-13 01:29
Ale stokrotce pomogliscie :) wytlumacze Ci to jutro z rana bo teraz pisze z palma a jetam ledwo zywy po calym dniu na parkiecie, pozdrawiam. Usa na plusie tak jak nikkei !!!
stokrotka / 2007-04-13 13:35 / Bywalec forum
Dziękuję za odzew.
Poczekam cierpliwie.
Myślałam, że moje wątpliwości zainteresują szczęśliwych posiadaczy akcji Bytomia, a ja przy okazji dowiem się czegoś nowego.
needle / 2007-04-20 17:17 / Bez rangi
to chyba Gamoń Ci nie pomógł za bardzo???
stokrotka / 2007-04-21 10:49 / Bywalec forum
Witam!

Nikt na poważnie nie podjął tematu.
Najprościej jest narzekać na forum na głupie*/durne*/zbyt proste*/wygodnickie* (niepotrzebne skreślić) pytania od nowicjuszy.
Teraz juz jest sprawozdanie z Walnego - do poczytania i analizowania.

Pozdrawiam
Życzę wszystkim miłego weekendu i wiecznie zielonych portfeli :-)
lukaszwych / 2007-04-21 11:00 / portfel / "Demon rynków"
Stokrotka dzis sobota malo kto tu jest. Nie irytuj sie tak
stokrotka / 2007-04-21 14:01 / Bywalec forum
Ja się naprawdę nie irytuję. Odpowiedziałam tylko na post. Co więcej, ciągle nie mam akcji Bytomia. Problem zainteresował mnie teoretycznie. Na tym chyba równiez polega nauka.
Temat wywołałam 12.04 i nie oczekiwałam natychmiastowej odpowiedzi.
Jestem osobą spokojną, pogodną, czasami uszczypliwą (ale NIGDY nie jest to wredna złośliwość) i generalnie życzliwą ludziom. Jestem pełna pokory wobec własnej niewiedzy i pełna uznania dla zdolnych i mądrych ludzi.
Szukam odpowiedzi na moje wątpliwości związanych z giełdą wlaśnie na www.bossa.pl - wiele ciekawych rzeczy juz znalazłam. Tak jak i na tym forum. :-)
I naprawdę przeżyję, nawet jeżeli nie zrozumiem różnicy między pkt. 15 i 16 porządku obrad. :-))) Tym bardziej, że jeżeli dobrze rozumiem, to pkt. 16 został anulowany*odrzucony*nie uchwalony* - może to była tylko propozycja alternatywna dla pkt. 15 - chcociaż to z kolei kłóci mi się ze splitem. Chyba, że wszystko było współzależne - skoro został uchwalony split (na 1 zł) to tylko pkt. 15 do tego pasuje, więc 16 stracił rację bytu, a jakby nie został uchwalony split, to aktualny byłby pkt. 16 (10 zł) ?

Ciekawa jestem, czy sama rozwiązałam zagadkę czy moje dywagacje nie mają racji bytu?
Hmmmmm.........
needle / 2007-04-21 14:56 / Bez rangi
ja gram na GPW ponad 10 lat , z tego się utrzymuję i też tego o co pytasz nie rozumiem, ale to nie "mój" papier
teoretyczne rozważania są dobre, ale ... na uczelni
giełda to praktyka, a teoretycy nie zarabiają tylko się spierają o niuanse cały czas

pisałem, spytaj Warrena, może nie zauważył wpisu, a jak się wstydzisz to przeczytaj co pisze o tym papierze choćby dziś
to ja (choć mnie nie interesuje spółka i nie mam zamiaru jej brać) już się trochę dowiedziasłem
więcej inwencji potrzeba, a tu nikt Cię nie będzie szukał: vide post lukaszwycha
jak wydasz pieniądze na spółkę jakąś to szybko się dowiesz o wszystkim, będziesz szukać, aż znajdziesz...a tak teoretycznie...
powodzenia
IGła
stokrotka / 2007-04-21 15:38 / Bywalec forum
Pytałam Warrena.... Nie wstydzę się pytać. :-)
Naprawdę to już nie ma większego znaczenia.

Inwencji mi też nie brakuje.... Jak będę cos potrzebowała dla siebie konkretnie, będę szukała i pytała do skutku.
A z giełdą... narazie ogólnie jestem na plusie. :-) Realnie, a nie teoretycznie :-) I niech tak zostanie.
Pozdrawiam
needle / 2007-04-21 15:50 / Bez rangi
to świetne wiadomości
pozdro i ja
lukaszwych / 2007-04-21 11:04 / portfel / "Demon rynków"
15 i 16 dotyczy prawa poboru - musza wyemitowac w tym celu dodatkowe akcjie. Poczytaj sobie www.bossa.pl - dzial z edukacja dotyczaca prawa poboru..
lukaszwych / 2007-04-21 11:13 / portfel / "Demon rynków"
Jezeli chodzi o ceny nominalne akcji to onie nie maja dla Ciebie zadnego znaczenia.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy