Forum Forum inwestycyjneFundusze

CHCĘ GODNEJ EMERYTURY!!!

CHCĘ GODNEJ EMERYTURY!!!

Marius / 83.16.116.* / 2006-10-16 12:09
Mam 26 lat zł.Nie wierze w ZUS, i tym podobne, a chciałbym dostać w miare przyzwoitą emeryturę. Myśle o miesięcznym wpłacaniu gdzieś 300 - 400 zl. Proszę o rade gdzie wpłacać i na jaką stope zwrotu w ciągu roku moge liczyć. Z góry dziękuje. Mariusz
Wyświetlaj:
Tomwic / 2006-10-16 15:44 / Bywalec forum
To dobry pomysł! Tylko długotrwałe inwestycje, nawet niewielkich kwot mogą zapewnić godziwy kapitał w wieku 60-65 lat.
Reprezentuję kilka towarzystw oferujacych inwestycje na cel emerytalny w formie polis.
Podukty te sa w zasadzie podobne, lecz róznia się szczegółami, które moga byc istotne dla poszczególnych osób.
Przeprowadziłem symulację jednego z programów oszczędzania, przy zalożeniach:
Wpłaty: 400 PLN miesięcznie
Spodziewana średnia stopa zwrotu 9%
Zebrany kapitał w wieku 65 lat, to 670 tys PLN, (po odliczeniu wszelkich opłat i prowizji).
Zakładając, że kapitał ten zostanie ulokowany na 6% rocznie i co miesiąc pobierana będzie z niego wypłata w wysokości 4000 PLN, wystarczy go na 30 lat.
Celowo założyłem mało "wyśrubowane" stopy zwrotu, by nie roztaczać hura-optymistycznych wizji.
zagadka / 2006-10-16 14:18
Witam,
myślę że najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłaby "polisa z rentą" czyli taka dzięki której zbierasz kapitał na swoją emeryturę. Zakładając, że będziesz wpłacał po 300 zł miesięcznie i w wieku 65 lat będziesz chciał z tego skorzystać, to przy wyborze opcji z wypłatą świadczenia dożywotniego będziesz dostawał miesięcznie do końca życia ponad 2500 zł.
pawlo / 2006-11-11 00:46 / portfel / Bywalec forum
zakładając że średnia stopa zwrotu wuyniesie 10% okres inwestycji 35 lat , to twoje świadczenie emerytalne wyniesie 8000/ mc a kapitał zgromadzony ok. 1000000 ( napewno jest to ponad 2500). oczywiście świadczenie to będzie nadal rosło wraz z kapitałem po następnych 10 latach kapitał 1 600 000 świadczenie 13 000/mc
Pozdrawiam
gemil / 2006-11-10 17:12 / Góral
to jest chore
ten człowiek nie chce kupować żadnej polisy tylko inwestować z myślą o emeryturze
twoja propozycja to typowe agentowskie naciągactwo
Konsultant Money.pl / 2006-10-16 13:44 / Specjalista Money.pl
Proponuję inwestycję częściowo w fundusze akcji i częściowo w fundusze stabilnego wzrostu. Podzial kapitału zwiększy możliwość zysku i zmniejszy ryzyko inwestycji.

Zapraszam również do działu FUNDUSZE - http://www.money.pl/fundusze/ . Zamieściliśmy w nim zarówno narzędzia umożliwiające porównanie wynikow funduszy jak i poradniki, które powinny pomóc w zapoznaniu się z ta formą inwestycji i wybór najodpowiedniejszej opcji.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy