Forum Forum inwestycyjneFundusze

Chce zainwestowac 150 tys. w tfi (okolice katowic)

Chce zainwestowac 150 tys. w tfi (okolice katowic)

ksiegowy2 / 91.94.31.* / 2007-08-08 18:56
Witam serdecznie, Chciakbym zainwestowac okolo 60 tys zl niestety jestem niezdecydowany i oczekuje pomocy. Chetnie spotkam sie z jakims doradca z rejonu katowic (najlepiej tychy, mikolow). Prosze o szybki kontakt bo wylatuje na wczasy 22 sierpnia a do tego czasu musze cos zrobic z gotowka.
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2007-08-12 15:18 / Tysiącznik na forum
najlepiej wpłać na lokatę, a po powrocie zastanów się np. nad kupnem jakieś nieruchomości. To nieżła lokata kapitału. Wykup np. ziemię pod letnisko, potem spróbuj w UG w czasie opracowywania planu przestrzennego zmienić przeznaczenie ziemi na budowlaną i zysk gotowy. Żadna giełda ci tego nie da.
tomek 1972 / 2007-08-10 09:41
Witam serdecznie mysle ze powinienes poczekac jeszcze na osiagniecie dolka a tak jak myslicie czy to jest juz koniec spadków ? pozdrawiam
ksiegowy2 / 91.94.11.* / 2007-08-10 08:09
No to nie ma nikogo chetnego z katowic? nie ma juz doradcow?
cortez / 2007-08-08 22:33 / Bywalec forum
Księgowy, siedzisz w finansach i nie wiesz, że takie posty to wabik dla polujacych doradców, dla których ważne jest doradzić tak, aby dostać jak największą prowizję. Doradzą nie to co dla Ciebie w rzeczywistości jest najkorzystniejsze, ale to co daje im największy procent. Są wyjątki na pewno, ale ja nie spotkałem tak owych:(
Moja rada: poczytaj, poucz się, a potem jak już się upierasz przy doradcy idź na spotkanie, ale wtedy będziesz wiedział: czy Ci kit wciskają, o co pytać i czego tak napradę oczekujesz od inwestycji, czyli jaki jest Twój cel inwestycyjny.
Pamiętaj przy funduszach pośpiech to najgorszy doradca. Zawsze można zainwestować po powrocie z urlopu:)
TaS / 2007-08-08 22:43 / Tysiącznik na forum

Pamiętaj przy funduszach pośpiech to najgorszy doradca. Zawsze można zainwestować po
powrocie z urlopu:)

pospiech to najgorszy doradca nawet przy planowaniu urlopu :)
Trade / 2007-08-08 21:36 / Bywalec forum
najpierw musisz napisać jakie ryzyko preferujesz i na jaki okres potem mogę ci doradzić. Pozdro
TaS / 2007-08-08 19:03 / Tysiącznik na forum
nie martw sie zaraz sie sepy po Twoja gotówke zlecą...

dałeś w swoim poście dobre sygnały, że jesteś gotów na wyzucie Cie z kaski:
spieszy Ci się,
nie masz pojęcia o funduszach,
masz spora kaskę,
oczekujesz pomocy...

:) powodzenia

PS a tych co kontakt podaja spisuj szybko, bo łamią regulamin i niedługo ich redakcja pousuwa :)
ksiegowy2 / 91.94.31.* / 2007-08-08 19:15
Jak ktos dobrze mi doradzi to nie ma nic w tym zlego ze zarobi w koncu taka praca ale dzieki za informacje. A ty w co inwestujesz??
TaS / 2007-08-08 20:51 / Tysiącznik na forum
hmmm... widzisz, zle to rozumiesz :)

doradca zarabia za samo doradzanie, a nie zza wynik Twoich inwestycji. Tzn. zainkasuje prowizje bez wzgledu na to czy Ty zarobisz 10,100, 500% czy stracisz 10,100% :) prowizje zawsze dostaje...
mnie próbowano tak wkręcić - "kup Pan sam misie - pewny zysk zero ryzyka"... :) albo "po co panu obligacje"...

ja inwestuje w:
-siebie, bo nauka to podstawa,
-fundusze akcji, bo maja atrakcyjną stope zwrotu w dalekim terminie,
-fundusze obligacji, bo są średnio ryzykowne i dywersyfikuja portfel,
-lokatki i gotówkowe, bo nie jestem idiotą :)
-numizmatykę, bo ...hmm... no nie wiem ;)
-surowce, to może za dużo powiedziane, ale troche kruszców mam, a i w garażu miedź się znajdzie :D
-prospekty samochodowe - mam pokaźna kolekcję... popatrz na ich ceny na allegro ;)

wybacz,ze wypowiedz nie jest do konca na serio, ale konkretne fundusze itp znajdziesz w innych postach mojego autorstwa :)
dario551 / 84.40.202.* / 2007-08-08 22:54
witam niestety forumowicze maja duzo racji dlatego jezeli chcesz uniknac tych pułapek zadzwon to powiem ci co mozesz zrobic pozdrawiam darek 512 344 898
TaS / 2007-08-08 22:59 / Tysiącznik na forum
może przyjść na spotkanie z tobą, bo jesteś uczciwym doradcą? i interesuje Ci współpraca długookresowa? :)

haha
Egzorcysta / 2007-08-09 03:04 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
Z numizmatyka to ja czekam do przyszlego roku na Sokola wedrowenego - sreberka i Gn'y ;) Tutaj bedzie mozna zrobic niezla kaske w krotkim czasie.
TaS / 2007-08-10 15:21 / Tysiącznik na forum
heh nie jestem znawcą numizmatyki - kieruje sie własnym upodobaniem... ale pare perełek juz widziałem (w kwesti stopy zwrotu). Więc nie podyskutujemy.


niezla kaske w krotkim
czasie.

nie lubie tego stwierdzenia...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy