Forum Forum inwestycyjneFundusze

Prosze o podpowiedzi ING Parasol SFIO

Prosze o podpowiedzi ING Parasol SFIO

przemo81 / 84.203.113.* / 2007-08-08 20:10
Jestem w tej chwili na etapie nauki - nauki i jeszcze raz nauki wiec prosze o wyrozumialosc. Posiadam pewna kwote do zainwestowania i po przestudiowaniu propozycji istniejacych na rynku mysle ze propozycja ING Parasol SFIO jest bardzo sprytna i dosc bezpieczna. Prosze o zweryfikowanie mojego przykladowego portfela:
ING Subfunduszu Selektywnego Plus, 50%
ING Subfunduszu Budownictwa i Nieruchomości Plus, 10%
ING Subfunduszu Akcji Plus, 30%
Jestem swiadomy o stopniu ryzyka ale mysle ze przy wiekszych korektach zawsze istnieje w tym funduszu mozliwosc przeniesienia pieniazkow do np. gotowkowego.
Prosze o zweryfikowanie mojego kierunku myslenia.
POZDRAWIAM
Wyświetlaj:
KoP / 2007-08-13 21:49 / Bywalec forum
INg to dość solidne fundusze, na pewno nie najlepsze, ale dość so;idnie zarządzane, takie ze środkowej półki. Aby dobrze zdywersyfikować portfel proponuję wejśc w kilka parasoli np. Skarbiec i AIG. No i dlaczego same akcyjne?? Przy ewentualnych dużych spadkach na pewno nie zaakceptujesz strat.
przemo81 / 87.198.141.* / 2007-08-13 18:42
Tak jak wczesniej pisalem jestem swiadomy wysokiego ryzyka ( ok 90 % akcje) ale przeciez bedac pod parosolem zawsze moge pieniazki przenies do bardzej bezpieczniejszego subfunduszu np. Gotówkowego Plus bez oplat wiec musle ze te ryzyko w perspektywie checi inwestowanio ok 3 lata nie jest az takie wysokie!?
Garom / 2007-08-13 19:43
To o czym piszesz przetestowałem na własnej skórze. Myślałem podobnie ale po roku zabawy myślę już inaczej. Jeżeli chcesz upieraj się przy swojej koncepcji - Twoja sprawa ale poczytaj co napisał "jertom". Jak tak bardzo upierasz się przy ING poczekaj na promocję bo opłata dystrybucyjna podetnie Cię na początku - ja odrabiałem przez dwa albo nawet trzy miesiące. AIG też ma parasol (bez opłat) na mBanku zobacz i poczytaj. Kożystam z obu tych funduszy parasolowych. I weź pod uwagę inne fundusze - tam też można robić darmową konwersję (to że potrącą podatek nie jest problemem, bo i tak gdy zechcesz wyść to to zrobią)
jertom / 2007-08-08 20:29 / portfel / Bywalec forum
dywesyfikacja ryzyka polega też na tym żeby inwestować nie w jednym TFI
spójrzmy f.selektywny jest wszak akcyjny z ruchomym skłądem od 0 do 100% w akcjach
jedynie budownictwa i .... jak zrónoważony czyli można zaryzykować teze że właściwie możesz miec 95% kasy w akcjach jak na początek to za dużo
pomyś np o takim układzie noble mieszany 40% legg mason akcji 30% i 30% arka ochrony kapitału w sumie podział 50;50 i 3 różne TFI oczywiście fundusze przedstawione są tu przykładowo i można dyskutować nad innym doborem ale osobiście uważm taki układ za dobry by wystartować
przemo81 / 84.203.113.* / 2007-08-08 20:17
ING Subfunduszu Akcji Plus, 40%
t56 / 193.238.200.* / 2007-08-08 22:03
CZESC - NIE WIEM CZY CI PODPOWIEM -ALE MIALAM W parasolu w ING DO FERALNEGO LIPCA GDZIE Z FUNDUSZU PRZENIOSLAM SIE DO mis-OW NO I MAM PROBLEM ALE jak by nmie patrze na to -wszystko lev-cialo w dol i pod PArasolem TEZ JESLI WEJDZIESZ POD PARASOL W PROMOCJI / BEZ OPLAT / TO JEST FAJNIE ALE JESLI NALICZONA opalate -t o juz nie fajnie mialam wszystkie co wymieniles i nawet subfund, srodkow.europej. - mozna przechodziec tak jak zachecaja i jest fajnie do pewnego czasu - robiac konwers. musisz sie liczyc ze notowanie biora z dnia nastepnego a jalepszy z subfunduszy to selektywny i akci plus no i byly dobra MISIE / AJAK TERAZ BEDZIE- BOZIA WIE !!!! ZYCZE POWODZENIA musiasz w TO WEJSC aby sie przekonac i poznac smak
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy