Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Chciałbym otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą i mam kilka pytań

Chciałbym otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą i mam kilka pytań

Bulixis / 213.92.196.* / 2018-03-24 21:32
Witam Was serdecznie, jestem zielony w temacie działalnośći gospodarczej i mam do Was parę pytań.
Mam 23 lata i chciałbym otworzyć sprzedaż samochodów używanych(miałbym parę samochodów w przedziale 5-20tyś).
Pracuję na etacie ( umowę mam do listopada 2018 i raczej będę miał przedłużoną na kolejne 2 lata lub na czas nieokreślony) i chciałbym pracować na etacie i mieć działalności i oto pytania:
1. Ile wynosi składka ZUS? Bo czytałem gdzieś,że będę musiał płacić tylko ubezpieczenie zdrowotne,jak jestem zatrudniony na etacie i otworzę działalność, które wynosi około 320zł.
2. Czy będę musiał mieć kasę fiskalną?(Słyszałem, że trzeba mieć obrotu powyżej 40tyś. zł i dopiero musi być kasa fiskalna).
3. W jakie miejsca muszę się udać , żeby otworzyć firmę?
4. Jakie są koszty z otwarciem firmy( nie chodzi u ZUS, tylko czy są jakieś opłaty związane z otwarciem działalnośći?
5. Czy mogę liczyć na jakieś dotacje?
Czekam na rzetelne odpowiedzi.
Z góry dziękuję.
Wyświetlaj:
MiRkos444 / 5.173.161.* / 2021-05-23 21:34
Warto uwzględnić biuro rachunkowe - przy JDG koszty takiej obsługi są nieduże, a wygoda jest spora. Sam bym nie chciał ogarniać spraw księgowych, dlatego współpracuję w tym temacie z QualityDot, które oferuje 30% zniżki na start dla nowych klientów
isia17k / 93.181.133.* / 2020-12-10 15:22
Cześć proszę wypełnienie ankiety:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfLNTy2ECNzqYlscIoVy671tkoi-LEMdyarDWnEXRBqE74XNQ/viewform?fbclid=IwAR1DzRRC1tBbBA9Au5zktRupGpcHSu3qmhV_lvNMD3JoyCsJxT6jcJ0lpQk

odnośnie motywów zakładania jednoosobowej działalności. Dziękuję.
gemontis / 188.146.226.* / 2020-05-06 07:25
Nawet przy tak małej skali biznesu polecam pilnowanie totalnych podstaw. To ważne, żebyście mieli jakieś wyniki z tej działalności. Jeśli ich nie będzie, to nic wielkiego z tego nie wyjdzie, bo niby w jaki sposób?
Księgowy z Gdańska / 79.163.208.* / 2020-03-05 16:15
Hej, najlepiej przed otwarciem działalności gospodarczej na takie pytania odpowie Ci księgowy. Tak, właśnie nie kto inny jak dobry księgowy. Może wydaje Ci się to dziwne, żeby iść do księgowego jeszcze przed otwarciem firmy. Heh, jednak to dobry pomysł. Ja otwierałam jednoosobową działalność gospodarczą w Gdańsku i poszłam do księgowego - Dobry Księgowy 24 - https://dobraksiegowosc24.pl/ - fakt, to znajomy. Jednak pomógł mi przejść przez proces rejestracji i wszystko wytłumaczył. Jak się później okazało, księgowi pomagają w zakładaniu działalności gospodarczych. Jeżeli szukasz księgowego z Gdańska to polecam Pana Pawła z Dobra Księgowość 24 :)
laskdo / 194.42.116.* / 2020-01-03 13:27
Kiedy chcesz łatwo i prosto zarządzać całym swoim biznesem, wybierz do firmy oprogramowanie które w prosty sposób Ci na to pozwoli oraz będzie cały czas rozwijane i wspierane. Sprawdź jakie możliwości może dać Ci Firmao.pl program w chmurze CRM/ERP. Dzięki takiemu oprogramowaniu zaoszczędzisz wiele pracy i czasu. Z kodem UYGDE543 uzyskasz 10% rabatu na pierwszą licencję, pierwsze 14 dni jest za darmo. Firmao.pl/oferty
berwel / 188.146.231.* / 2020-04-07 07:21
Do takich zadań używa się Berberis - różnica powinna być duża. Nie macie odpowiednich warunków, to nic z tego nie będzie. Kluczowe jest dopilnowanie podstawowych kwestii. Musicie mieć wszystkie istotne rozwiązania. Dopiero wtedy będą jakieś szanse na wyniki.

Najnowsze wpisy